Charleroi – Sint-Truiden 1:0 (kon.) | Kortrijk – Waasland-Beveren 1:2 (kon.) | Lokeren – Eupen 1:2 (kon.)
Westerlo – Oostende 0:4 (kon.)
KVC Westerlo
0:4 (0:0)
KV Oostende
Sobota 25.02.2017, 20:30 • t´Kuipke stadion • Belgická liga • 28. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Vítejte u zápasu 28. kola belgické Jupiler League mezi domácím KVC Westerlo a KV Oostende.

Domácí Westerlo nezažívá povedenou sezónu. S 22 body je na předposledním 15. místě, 4 body před poslední, sestupovou příčkou. Z posledních 5 zápasů získalo pouhé 4 body. Nejlepším střelcem týmu je s 8 góly konžský útočník Silvere Ganvoula. V sezóně Westerlo dokázalo zatím vyhrát pouze pětkrát a dnes to bude mít velice těžké.

Proti totiž stojí hostující Oostende, čtvrtý tým tabulky s 45 body, na čelo už má však velkou ztrátu 10 bodů a bude ještě muset bojovat o postup do skupiny o titul. Za ním jsou týmy velmi natěsnané, proto v tomto zápase musí vyhrát. K tomu mu může pomoct i nejlepší střelec týmu s 10 góly Dimata Landry. V posledních zápasech Oostende příliš velkou formu nemá, z 5 zápasů získalo 6 bodů. A ten úplně poslední zápas se mu nevyvedl vůbec, kdy doma s Anderlechtem prohrálo 1:4.

Poslední vzájemný zápas dopadl jasně ve prospěch favorita z Oostende 5:0. Jasným favoritem je i dnes. Dokáží domácí hráči překvapit a sebrat hostům alespoň bod, nebo si Oostende opět zastřílí a spraví si chuť po posledním nevydařeném zápase s Anderlechtem?

KVC Westerlo: Van Langendonck – Miletic, Christiensen, Heylen, Daems – Annys, Hyland, Rommens – De Ceulaer, Ganvoula, Acolatse
    Náhradníci: Apau, Buyens, Henkens, Ruyssen, Schuermans, Strandberg, van Hout, Verbist

KV Oostende: Dutoit – Capon, Godeau, Rozehnal, Marusic – Musona, Siani, Berrier – El Ghannasy, Dimata, Vandendriessche
    Náhradníci: Akpala, Canesin, Jali, Jonckheere, Ovono, Pedersen, Tomasevic.

V sestavě Oostende se objevuje 36letý český obránce David Rozehnal.

Vše je připraveno k začátku zápasu. Hosté dnes hrají v červených dresech, domácí jsou žlutí.

1

Utkání začalo, a nepříjemně pro hostujícího Dimata, který dostal míčem do obličeje.

2
    Vandendriessche v ofsajdu.

4
    Utkání zatím bez šancí, jakýkoliv pokus o akci končí hned v zárodku.

5
    Teď centroval domácí Rommens, k hlavičce se ale nikdo nedostal.

6
    Míč na kopačkách mají zatím více domácí, šance však stále nepřichází.

7
    Na druhé straně neúspěšný centr El Ghannasyho

8
    Ganvoula dostal prunikovou přihrávku za obranu, střela z úhlu mu však vůbec nesedla.

9
    Další nepřesný centr, teď ho měl na svědomí Acolatse.

10
    De Ceulaer padá v pokutovém území, nejspíše vinou obránce, rozhodčí ale zůstává v klidu a penaltu nepíská.

13
    Na hrací ploše teď leží Miletic, o faul se však nejednalo. Domácí obránce je ošetřován.

14
    Po levé straně to zkusil Vandendriessche, domácí ránu zbklokovali. Na druhé straně pálil Ganvoula vedle.

16
    El Ghannasy se po chybě o obrany dostal ke střele ve vápně. Van Langendonck dobře vyrazil. První vážnější situace zápasu.

18
    Na druhé straně to zkoušel průnikem Acolatse, při střele ale podklouzl.

20
    Centr Berriera vystrašil domácího gólmana, ten ho musel vytáhnout na roh.
    20.

21
    Z něho šance nepřišla.

21
    Hosté stále u míče a je tu další roh.

23
    Velký kiks teď předvedl domácí brankář. Vyběhl a netrefil míč, naštěstí nebyl nikdo hostující poblíž.

24
    Po centru Mussona se k hlavičce dostal Dimmata, byl před brankářem úplně sám, ale míč netrefil ideálně.

25
    Utkání je zatím plné nepřesností, navrch teď mají o něco více hosté z Oostedne.

26
    Obdobná situace jako z před malé chvilky. Úplně sám před bránou byl Ganvoula, hlavou se však trefil jen doprostřed.

27
    Roh pro domácí.

27
    Centr ale byl velmi mizerný.

28
    A dopředu se tlačilo Oostende, hosté se dožadují penalty, ale pád Dimmata byl teatrální. Oostende má pouze roh.

28
    A z něho hlavička několik metrů vedle.

30
    Hosté tlačili, opět o míč přišli po chybě.

31
    Hezký průnik po levé straně předvedl Musona, pak ovsem centr přetáhl.

32
    Polostřela, polocentr Rommense neměla šanci na úspěch.

33
    A další chyba hostí v rozehrávce, po které následuje faul Godeaua.

34
    Z následné standardky ohrožení branky Oostende nebylo.

35
    Hra má stále spoustu nepřesností. Stále jsme neviděli první vyloženou šanci.

36
    Siany se sice dostal do zajímavé situace, byl ale v ofsajdu.

37
    Těsně před Berrierem, který by byl v dobré pozici, odkopl míč Heylen.

38
    Faul na Musona, následuje standaedka APRO Oostende.

39
    A zní opět žádná šance, jen odkop od branky Van Langendoncka.

41
    A další salva nepřesných přihrávek. Ani jednomu týmu se zatím nedaří dostat do souvislého tlaku.

41
    A hosté se opět dožadovali penalty, Vandendriessche spadnul ve vápně, podle rozhodčího ale k faulu nedošlo.
    41.

41
    Annys obdržel žlutou kartu za faul ve středu hřiště.

43
    Za řeči po ruce ve středu hřiště.

44
    Ke střele se cpal Hyland, ale promáchl.

45
    Na druhé straně střílel z voleje a z úhlu El Ghannasy, branku ale o hodně minul.

45+1
    A další špatná přihrávka, tentokrát od hostujícího Vandendriesscha.

45

Je za námi poločas, ve kterém jsme mohli vidět více zkažených přihrávek, než konstruktivních akcí. První poločas bych se nebál nazvat reklamou na nudu. Ani jeden tým se nedostal do žádné vyložené šance ani tlaku. Oba gólmani zatím byli bez práce. Doufejme, že to druhý poločas změní a uvidíme fotbal, na který se dá dívat.

Druhý poločas začne přibližně v 21:33.

Druhý poločas může začít. Přidat by mělo zejména Oostende, velký favorit utkání. Vždyť poslední vzájemný zápas vyhrálo 5:0! To zatím nepotvrzuje.

46

46
    Oostende začalo u míče, o ten však rychle přišlo, jak jinak než zkaženou přihrávkou.

48
    Opět zkažená přihrávka na obou stranách v rychlém sledu. Jak dlouho budeme čekat na šanci ve druhem poločase?

49
    Po faulu na De Caulaera nasleduke zajímavá standardka pro Westerlo.

49
    Centr odhlavičkovali obránci, srazili i následnou střelu.

50
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Rommers, přichází Strandberg.

50
    Do šance se po centru Acolatseho dostal střídající Strandberg, branku minul jen o kousek.

52
    Oostende má penaltu, domácí fanoušci se zlobí, nejspíše oprávněně.

52
    LIANDRY DIMATA střílel k levé tyči, brankář šel na druhou stranu. Hosté vedou 1:0.
    52. DIMATA - 0:1

56
    Domácí na míči, snaží se se stavem utkání něco udělat. Teď budou mít příležitost po faulu na Strandberga.

56
    Centr Hylanda skončil pouze v rukavicích brankáře Dutoita.

57
    Po obrovské chybě v domácí obraně se do šance cpal El Ghannasy, situaci však zbrzdil a poté zkazil přihrávku.

58
    Rána Miletice kousek vedle hostující branky.

60
    Hra opět plná nepřesností. Domácí fanoušci už pískají.

61
    Velká šance pro Oostende! Po hezkém centru hlavičkoval Berrier. Van Langendonck svůj tým podržel.

62
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází El Ghannasy, přichází Canesin.

63
    Do šance se dostával Acolatse, včas ale zakročil Godeau.

64
    Po krásné přihrávce Musona teď Dimata netrefil prázdnou branku! Míč ve vzduchu netrefil ideálně.

67
    Hostující obranou se krásně prokličkoval De Caulaer, tvrdou ranou branku trefil, skvěle ale zasáhl Dutoit.

69
    Domácí jsou teď mnohem aktivnější a ženou se za vyrovnáním. Musejí si ale dávat pozor na mezírky v obraně.

71
    Opět série nepřesností na obou stranách.

72
    A standardka po faulu na Dimata.

72
    Tu si vzal na starost Berrier, centr mu však moc nesedl.

73
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Berrier, přichází Jonckheere.

75
    Velká šance pro Oostende! Dimatovu první ránu beankar vyrazil, míč se ale opět odrazil k Diamatovi, ten se neuspesne pokousel najít spoluhráče.
    75.

75
    A velká šance i na druhé straně! O kousek vedle pálil Hyland.

77
    A je to 2:0! Obrovská chyba Heylena, který neodkopl míč. Za ním číhal KNOWLEDGE MUSONA, který míč nekompromisně uklidil do sítě.
    77. DIMATA - 0:2

79
    Střídání v týmu KVC Westerlo: ze hřiště odchází Annys, přichází Henkens.

80
    A Oostende přidává 3. gól! K míče na hranici vápna se dostal střídající MICHIEL JONCKHEERE, který ranou po zemi k tyči nedal Van Langendonckovi šanci.
    80. JONCKHEERE - 0:3

83
    A mnozí fanoušci ochazeji ze stadionu.

85
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Dimata, přichází Akpala.

86
    Capon dostává žlutou za faul kousek před vápnem.

88
    Van Langendonck teď podržel domácí, když nebezpečně pálil Akpala.
    88.

89
    Roh pro domácí po srazene střele Strandberga.

90
    Z něho nebezpečí nepřišlo.

90
    Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2, které hezkou ranou k tyči zakončil ADAM MARUSIC. 4:0!
    90. MARUSIC - 0:4

90+2

Tak hostující trenér své svěřence o poločase asi pořádně nabudil. Oostende začalo hrát fotbal, vytvořilo si šance, ze kterých nastřílelo nakonec 4 góly, nutno podotknout, že i často s přispěním chyb domácí obrany, která byla opravdu děsivá. První gól vstřelil po sporném zákroku z penalty Dimata, v 77. minutě zvýšil po obrovské chybě domácí obrany Musona, o 3 minuty později přidal gól střídající Jonckheere a v 90. minutě upravil z brejku konečný stav utkání na 4:0 Marusic.

Hosté nakonec potvrdili roli favorita a z Westerla si odvážejí 3 body za výhru 4:0. To je ode mě vše, děkuji za pozornost a u dalších on-line přenosů na shledanou. (22:25:33)