Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.)
Philadelphia – Colorado 4:0 (kon.) | Montreal – Columbus 1:0 (po pr.) | Florida – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Edmonton 1:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:6 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:1, 2:1, 1:0) Stav série: 2:1
HK Nový Jičín
Středa 01.03.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

Pro dnešní den a večer je to ode mne z RT TORAX ARENY vše, děkuji za pozornost a opět někdy na počtenou. (20:25:48)

Dlouho se čekalo na rozhodující branku a všichni se již připravovali na prodloužení, když skoro se sirénou padl rozhodující gól. Porubě se povedlo uzmout druhé vítězství doslova za minutu dvanáct.
    Hosté sice ještě protestovali, protože na světelné tabuli začalo odpočítávání třetí přestávky, ale na ledě je pánem rozhodčí a ten utkání ukončil ve prospěch domácího týmu.

Poruba třetí vzájemný zápas s Novým Jičínem vyhrála a získala v sérii vedení 2:1.
    V pátek 3. března se odehraje čtvrté utkání na ledě Nového Jičína.

59:59
    Poruba právě vstřelila branku!
    DAVID ZACHAR střílel po brankové čáře z pravého rohu z pohledu gólmana a puk Ilášovi propadl někde mezi tyčí a zády za brankovou čáru v momentě, kdy končila třetina. Rozhodčí dosažení gólu uznal a Poruba na svém ledě utkání vyhrává za minutu dvanáct. Asistence: Marek Kaluža a Dominik Kafka.

59:42
    Po další porubské akci se vhazuje po pravici hostujícího gólmana.

58:28
    Vhazuje se po levici Iláše. Hosté buly vyhrávají a Christov mohl utkání rozhodnout necelou minutu před koncem třetí třetiny. Čech střelu odrazil a Porubští se tak dostávají do proti útoku. Vaněk taktéž neuspěl. Puk mu byl odňat z hole Metelkou.

58:28
    Oddechový čas pro hosty.

58:00
    Porubští jsou na kotouči a hledají cestičku k Ilášově bráně. Tam je však prozatím kompaktní obrana hostů a puk se tak dostává mimo Novojičínské brankoviště.

57:25

56:59
    Pisárik se pokusil i o průnik před branku, ale ani tento pokus nekončí gólově.

55:51
    Pisárik vypálil jedovku od modré čáry. Čech vyráží před sebe a kotouč do střední třetiny odpaluje Zachar.

55:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Peslar – 2 min., pád pod nohy).

54:50
    Poruba zahrála úmyslný ofsajd.

54:27
    Běhal vystihl nahrávku Dreslera přes střední pásmo a kotouč jen nahazuje do třetiny.

52:58
    Týmy hru otevřely a hraje se nahoru dolů. Střely jsou od obou mužstev nepřesné. A když, tak jsou v brankovištích skvělí gólmani.

50:55
    Iláš krotí puk po střele Slavíka. Po vyhraném vhazování pálí na hostující bránu Kuťák. I s tímto kotoučem si novojičínský gólman poradil.

49:30
    Domácí jsou doslova vyhnáni do své třetiny. Tam je Nový Jičín celkem slušně a dynamicky napadá a znemožňuje vzniku útočné akce.

49:04
    Icing Nového Jičína.

48:56

48:20
    Čech kryje střelu Novotného. Dorážka je Chvostkovi už odmítnuta píšťalkou.

47:58
    Hosté musí zakládat útok od vlastní brány.

47:35
    Od modré pálí Zdeněk, jenže trefuje jen boční síť.

46:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slováček – 2 min., podražení).

46:29
    Domácí se dostávají do třetiny, ale tam záhy o kotouč přichází. Dresler je zastaven mezi kruhy.

45:31

44:45
    První střela v přesilovce z hokejky Sztefka končí na betonech stojícího Iláše.

44:09
    Zakázané uvolnění Poruby.

43:51
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., nedovolené bránění).
    Zbytečný faul v útočné třetině. Utkání se vyhrocuje!

43:29
    Čech schovává nahození Zdeňka a přerušuje hru.

42:33
    Střela Kuťáka jen těsně minula levou Ilášovu tyč a další střela po odrazu puku od mantinelu z hole Sztefka nedoputovala až ke gólmanovi. Kotouč sebral Vašut.

42:06
    Domácí se vystavili ofsajdu.

41:27
    Souboj Zdeňka s Jáchymem za Ilášovou brankou končí vyhozením branky z jejího postavení. Rozhodčí vykazuje domácí z pásma.

41:14
    Ofsajd Poruby.

40:27
    Střela Puziče končí po zásahu gólmana v ochranné síti.

40:14

40:01

Buďte s námi a sledujte další třetinu, která začne přibližně v 19:37.

jak jsem naznačila v minulém mezi přestávkovém povídání, domácí se po pauze vrátili na led s jinou herní náladou a nejenže dokázali vyrovnat, ale do minuty stav otočit. Čech obstál i při trestném střílení Christova, když jej fauloval v úniku v oslabení Peslar. Domácí ustáli i oslabení pět na tři.
    Jenže přišla 35. minuta a střela mladíka Irgla a bylo vyrovnáno.
    Nový Jičín přečkal výrazný tlak na konci druhé třetiny a je tedy záruka, že ta třetí dvacetiminutovka bude ještě hodně zajímavá.

40:00

39:00
    Iláš přečkal i gólové chutě Peslara, Zachara a nakonec i Kafky. Puky se odrážely od zadního mantinelu a přesto se domácím nepodařilo dorážkami Iláše překonat.

37:32
    Hosté skvěle brání předbrankový prostor, kde nejsou domácí hráči dost důrazní a patřičně drzí. I proto nevyužívají přesilovku a hosté jsou v plném počtu.

36:35
    Puzič měl před brankou zablokovanou hokejku, puk mezi bruslemi a před sebou odkrytou bránu. Kotouč nakonec odklízí Chvostek.

35:32
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., hrubost).
    Šarvátka před Ilášem končí vyloučením hostujícího obránce.

34:38
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    LUKÁŠ IRGL proměnil svou samostatnou akci ve vyrovnání, když střílel z mezikruží.

33:28
    Hosté přečkali porubské tažení za třetí brankou a jsou v plném počtu.

31:35
    Nový Jičín je ve čtyřech hráčích a celkem zdárně se brání porubskému tlaku.

31:28
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kratochvíl – 2 min., krosček).
    Sedm vteřin budou hosté ve třech. Kratochvíl se ve středním sejmul Jáchyma a jde si odpykat dvě minuty.

29:53
    Peslar zatáhl za záchrannou síť a byť Christov svůj únik zakončil a pak i skončil Čechovi v bráně, nařídil sudí trestné střílení. To sám faulem postižený Christov neproměnil ve vyrovnávající branku. Puk nasměroval hodně nad porubskou branku.

29:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kocián – 2 min., podražení).

28:35
    Porubští jsou před brankou nebezpeční. Střelu Dreslera tečuje těsně před Ilášem Sztefek. Novojičínský gólman puk chytá v ukázkovém rozkleku.

27:14

26:42
    Domácí jsou ve čtyřech.

26:16
    Domácí jsou v obraně aktivní a hostům skoro lehají do střel.

25:14
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slováček – 2 min., vražení na hrazení).
    Domácí se musí bránit více jak minutu ve třech. Slováček to na mantinelu poněkud přehnal a oslabuje svůj tým.

24:42
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Seidler – 2 min., hrubost).¨
    Seidler byl hodně aktivní před hostující brankou a ze souboje vyšel jako potrestaný hráč.

24:03
    Hosté útočili, ale JAKUB PESLAR vystihl nahrávku a byť stíněn obráncem, vystřelil a kotouč zajel k druhé tyči. Iláš střelu zpoza obránce nečekal a na kotouč nestačil nijak reagovat. Asistence: Marek Kaluža a David Zachar.

23:16
    Sudí nejdříve dosažení branky neuznal, protože gólman puk z brány rychle vyhodil vyrážečkou, ale brankový rozhodčí rozsvítil červené světlo a hlavní rozhodčí svůj verdikt změnil, což se nelíbilo hlavně hostujícímu týmu. Ale po osobní konzultaci hlavního a brankového sudího byla branka uznána. Střela MICHALA SZTEFKA byla tedy vyrovnávající. Asistence: Martin Piecha.

22:38
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kocián – 2 min., hákování). V obranném pásmu Kocián zahákoval Zachara a jde si odpočinout na trestnou lavici.

22:30
    Čech držel beton ze všech sil na pravé tyči před dotírajícím Christovem. Při souboji ztratil i hokejku, ale souboj vyhrál a pak díky odehrání hry mimo porubské brankoviště si hůl v klidu sebral z ledu.

22:01

21:00
    Střela Zahradníčka skončila na těle Peslara. Další střelecké pokusy hostů zblokovali porubští hráči a na konci oslabení vytěsnili Nový Jičín až do jejich obranné třetiny.

20:01
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Seidler – 2 min., vysoká hůl).

20:01

Dlouho vypadala hra vyrovnaně. Šance si vypracovaly obě mužstva, jenže jen jednomu puk doletěl až do brankové sítě. Vít Christov využil nepozornosti porubské obrany a za jejími zády se prohnal na přihrávku Irgla křížem brankoviště, čímž dopravil puk za Čechova záda. Od poloviny třetiny tak hosté ve třetím čtvrtfinálovém zápase vedou.

Domácí měli mnoho možností a šancí, jenže puk je na hokejkách neposlouchá a občas hráčům schází pomyslný krok k dorážce.

Uvidíme s čím domácí přijdou na led po přestávce, která skončí za 9 minut. Hrát se začne cca v 18:45

20:00

19:55
    Nakonec se přeci jen domácí před Iláše probojovali, ale gólově se neprosadili. Hru přerušuje oznámení konce úvodní třetiny.

19:31
    Svěřenci trenéra Sršně hledají cestu k založení útoku, ale hosté forčekují hluboko v útočné třetině a drží tak hru daleko od Iláše. Třetině se zřejmě dohraje ve středním pásmu.

18:54
    Další domácí pokusy končí na holích bránících hráčů.

18:08
    RT TORAX Poruba 2011 měl příležitost vyrovnat, jenže proti byl obránce Zahradníček, který puk vyexpedoval do středního pásma. Při dalším porubském útočení se hosté osvobodili za cenu icingu.

15:50
    Co nedokázali Porubští v útočné třetině poté, co neproměnili hosté své šance z předchozích vteřin, dokázal Nový Jičín následně v proti útoku. Irgl potáhl kotouč až k bráně, kde křížem nahrál na druhou stranu najíždějícímu VÍTU CHRISTOVOVI, jenž neměl sebemenší problém dopravit kotouč do odkryté poloviny brány. Asistence: Lukáš Irgl.

15:30
    Nový Jičín se podíval před Čecha a palba zprava i zleva nekončí v porubské bráně.

14:30
    Porubští jsou v útočné třetině a roztočili kolotoč nahrávek, změn pozic a na konci byla střela Kafky. Ale jen do ochranné sítě.

13:26
    I Iláš se musel přičinit, aby se skóre neměnilo. Střela Slováčka letěla na ramena, ale Iláš puk vytěsnil na zadní mantinel.

11:57
    Čech se snažil ze všech sil překazit střelu Gebauerovi a následná dorážka Pisárika se odrazila od betonu nad horní tyč branky Poruby.

10:40
    Iláš si sáhl na kotouč, když pálil z bezprostřední blízkosti Zachar. S pomocí Vašuta se povedlo hostům puk odpravit z okolí brány.

09:33
    Domácí přečkali první oslabení a jsou v plném počtu.

08:20
    Nový Jičín se drží v pásmu a střílí na bránu co se dá. Jenže puky se za Čechova záda nehrnou.

07:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Peslar – 2 min., hákování).

06:37
    Střídání v týmu HK Nový Jičín: ze hřiště odchází Slovák, přichází Iláš.

06:37
    Po několika přebruslení hřiště sem a tam se k vážnější šanci propracoval Gebauer, když se prosmýkl kolem trestných lavic až do útočné třetiny a zakončil příklepem. Čech zkrotit puk dokázal lehce.

04:59
    Slovák přerušil hru po střele Piechy.

04:35
    Irgl se dostal až za porubskou bránu, kde se odhodlal nahrávat před brankoviště. Jenže jeho záměr vystihl Kaluža a kotouč posbíral těsně u pravé tyče vlastní brány.

03:17
    Dresler se vydal na výlet do útoku a z kruhů vystřelil nad Slovákovu bránu.

02:56
    Ke střele po odrazu puku se dostal Vašut, ale puk minul pravou tyč Čechovy brány.

02:35
    Zblokovaná střela Zdeňka končí v ochranné síti.

01:34
    Porubští se dostali do útočné třetiny a Slováka prověřili v pozornosti. Střela Kafky skončila na zadním mantinelu a k dorážce se nedostal Jáchym, protože byl blokován Zahradníčkem.

00:30
    Čech lapil kotouč z hole Málka. Bude se vhazovat po pravici porubského gólmana.

00:01

Zdravím z porubské RT TORAX ARENY a vítám vás u sledování třetího čtvrtfinálového utkání mezi HC RT TORAX Poruba 2011 a HK Nový Jičín.

Trenéři nahlásili tyto sestavy:

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Puzič, Dresler, Kaluža, Peslar, Slavík, Puškár, Flašar, Rudl – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka, Jáchym, Zachar – Seidler, Kuťák, Vaněk – Bail, Tomčák, Orság

HK Nový Jičín: Slovák J. (Iláš) – Zahradníček, Kysučan, Běhal, Hruška, Vašut, Pisárik, Metelka, Cabák – Gebauer, Slovák J. II, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Herman, Kocián, Irgl, Kratochvíl, Novotný

Rozhodčí: Zbořil – Axman, Novotný.

Podaří se Davidu Zacharovi k dvěma gólům přidat do statistik další brankové radosti? Nebo se na něj dotáhnou Peslar se Slavíkem, či ožije jiný porubský snajpr?
    Stejně tak v drese Nového Jičína vystoupí snad ze střelecké vyrovnanosti hráčů Málek, Samiec nebo Zdeněk?

Vše bude jasnější po druhém utkání na ledě RT TORAX ARENY ve středečním večeru.

Porubě se podařilo v pondělí v Novém Jičíně vyhrát a sérii vyrovnala.
    Obě předešlá utkání byla vyrovnaná a ve středečním klání se dá předpokládat podobný scénář.
    Nový Jičín si play off vysloveně užívá a je Porubě hodně nepříjemným soupeřem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 24. Sztefek (Piecha), 25. Peslar (Kaluža, Zachar), 60. Zachar (Kaluža, Kafka) – 16. Christov (Irgl), 35. Irgl

Rozhodčí: Zbořil – Axman, Novotný