Boston – Arizona 4:1 (kon.) | Buffalo – Nashville 4:5 (po pr.) | NY Rangers – Washington 1:4 (kon.)
Philadelphia – Colorado 4:0 (kon.) | Montreal – Columbus 1:0 (po pr.) | Florida – Carolina 3:2 (2:0 po s.n.)
St. Louis – Edmonton 1:2 (kon.) | Winnipeg – Minnesota 5:6 (kon.) | Dallas – Pittsburgh 3:2 (kon.)
Calgary – Los Angeles 2:1 (po pr.) | Vancouver – Detroit 2:3 (po pr.) | San Jose – Toronto 3:1 (kon.)
HC RT TORAX Poruba 2011
3:2 (0:1, 2:1, 1:0) Stav série: 2:1
HK Nový Jičín
Středa 01.03.2017, 18:00 • RT TORAX ARENA • Play-off 2. ligy, skupina Východ • Čtvrtfinále

59:59
    Poruba právě vstřelila branku!
    DAVID ZACHAR střílel po brankové čáře z pravého rohu z pohledu gólmana a puk Ilášovi propadl někde mezi tyčí a zády za brankovou čáru v momentě, kdy končila třetina. Rozhodčí dosažení gólu uznal a Poruba na svém ledě utkání vyhrává za minutu dvanáct. Asistence: Marek Kaluža a Dominik Kafka.

58:28
    Vhazuje se po levici Iláše. Hosté buly vyhrávají a Christov mohl utkání rozhodnout necelou minutu před koncem třetí třetiny. Čech střelu odrazil a Porubští se tak dostávají do proti útoku. Vaněk taktéž neuspěl. Puk mu byl odňat z hole Metelkou.

55:25
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Peslar – 2 min., pád pod nohy).

46:56
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slováček – 2 min., podražení).

43:51
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Málek – 2 min., nedovolené bránění).
    Zbytečný faul v útočné třetině. Utkání se vyhrocuje!

42:33
    Střela Kuťáka jen těsně minula levou Ilášovu tyč a další střela po odrazu puku od mantinelu z hole Sztefka nedoputovala až ke gólmanovi. Kotouč sebral Vašut.

36:35
    Puzič měl před brankou zablokovanou hokejku, puk mezi bruslemi a před sebou odkrytou bránu. Kotouč nakonec odklízí Chvostek.

35:32
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Metelka – 2 min., hrubost).
    Šarvátka před Ilášem končí vyloučením hostujícího obránce.

34:38
    Nový Jičín právě vstřelil branku!
    LUKÁŠ IRGL proměnil svou samostatnou akci ve vyrovnání, když střílel z mezikruží.

31:28
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kratochvíl – 2 min., krosček).
    Sedm vteřin budou hosté ve třech. Kratochvíl se ve středním sejmul Jáchyma a jde si odpykat dvě minuty.

29:53
    Peslar zatáhl za záchrannou síť a byť Christov svůj únik zakončil a pak i skončil Čechovi v bráně, nařídil sudí trestné střílení. To sám faulem postižený Christov neproměnil ve vyrovnávající branku. Puk nasměroval hodně nad porubskou branku.

29:35
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kocián – 2 min., podražení).

28:35
    Porubští jsou před brankou nebezpeční. Střelu Dreslera tečuje těsně před Ilášem Sztefek. Novojičínský gólman puk chytá v ukázkovém rozkleku.

25:14
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Slováček – 2 min., vražení na hrazení).
    Domácí se musí bránit více jak minutu ve třech. Slováček to na mantinelu poněkud přehnal a oslabuje svůj tým.

24:42
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Seidler – 2 min., hrubost).¨
    Seidler byl hodně aktivní před hostující brankou a ze souboje vyšel jako potrestaný hráč.

24:03
    Hosté útočili, ale JAKUB PESLAR vystihl nahrávku a byť stíněn obráncem, vystřelil a kotouč zajel k druhé tyči. Iláš střelu zpoza obránce nečekal a na kotouč nestačil nijak reagovat. Asistence: Marek Kaluža a David Zachar.

23:16
    Sudí nejdříve dosažení branky neuznal, protože gólman puk z brány rychle vyhodil vyrážečkou, ale brankový rozhodčí rozsvítil červené světlo a hlavní rozhodčí svůj verdikt změnil, což se nelíbilo hlavně hostujícímu týmu. Ale po osobní konzultaci hlavního a brankového sudího byla branka uznána. Střela MICHALA SZTEFKA byla tedy vyrovnávající. Asistence: Martin Piecha.

22:38
    Vyloučení v týmu HK Nový Jičín (Kocián – 2 min., hákování). V obranném pásmu Kocián zahákoval Zachara a jde si odpočinout na trestnou lavici.

22:30
    Čech držel beton ze všech sil na pravé tyči před dotírajícím Christovem. Při souboji ztratil i hokejku, ale souboj vyhrál a pak díky odehrání hry mimo porubské brankoviště si hůl v klidu sebral z ledu.

20:01
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Seidler – 2 min., vysoká hůl).

15:50
    Co nedokázali Porubští v útočné třetině poté, co neproměnili hosté své šance z předchozích vteřin, dokázal Nový Jičín následně v proti útoku. Irgl potáhl kotouč až k bráně, kde křížem nahrál na druhou stranu najíždějícímu VÍTU CHRISTOVOVI, jenž neměl sebemenší problém dopravit kotouč do odkryté poloviny brány. Asistence: Lukáš Irgl.

13:26
    I Iláš se musel přičinit, aby se skóre neměnilo. Střela Slováčka letěla na ramena, ale Iláš puk vytěsnil na zadní mantinel.

11:57
    Čech se snažil ze všech sil překazit střelu Gebauerovi a následná dorážka Pisárika se odrazila od betonu nad horní tyč branky Poruby.

10:40
    Iláš si sáhl na kotouč, když pálil z bezprostřední blízkosti Zachar. S pomocí Vašuta se povedlo hostům puk odpravit z okolí brány.

07:33
    Vyloučení v týmu HC RT TORAX Poruba 2011 (Peslar – 2 min., hákování).

06:37
    Střídání v týmu HK Nový Jičín: ze hřiště odchází Slovák, přichází Iláš.

06:37
    Po několika přebruslení hřiště sem a tam se k vážnější šanci propracoval Gebauer, když se prosmýkl kolem trestných lavic až do útočné třetiny a zakončil příklepem. Čech zkrotit puk dokázal lehce.

Gabriela Juříková

Branky a nahrávky: 24. Sztefek (Piecha), 25. Peslar (Kaluža, Zachar), 60. Zachar (Kaluža, Kafka) – 16. Christov (Irgl), 35. Irgl

HC RT TORAX Poruba 2011: Čech (Kubáň) – Puzič, Dresler, Kaluža, Peslar, Slavík, Puškár, Flašar, Rudl – Slováček, Piecha, Sztefek – Kafka, Jáchym, Zachar – Seidler, Kuťák, Vaněk – Bail, Tomčák, Orság
    HK Nový Jičín: Slovák J. (Iláš) – Zahradníček, Kysučan, Běhal, Hruška, Vašut, Pisárik, Metelka, Cabák – Gebauer, Slovák J. II, Christov, Málek, Zdeněk, Chvostek, Herman, Kocián, Irgl, Kratochvíl, Novotný

Rozhodčí: Zbořil – Axman, Novotný