Boston – New Jersey 3:2 (kon.) | Buffalo – Tampa 1:2 (0:2 po s.n.) | Florida – Dallas 1:2 (kon.)
NY Rangers – Montreal 1:4 (kon.) | Winnipeg – Colorado 6:1 (kon.) | Ottawa – Columbus 3:2 (kon.)
Washington – Philadelphia 2:1 (po pr.) | Nashville – Chicago 3:5 (kon.) | Edmonton – Detroit 4:3 (kon.)
Los Angeles – Vancouver 3:4 (kon.) | Calgary – NY Islanders 5:2 (kon.) | Pittsburgh – Buffalo 4:3 (kon.)

3. Brian Gionta (BUF) 1+1 (01:56:25)

Dnešní parádní utkání je za námi! Pens po první třetině prohrávali s Buffalem 0:3, ale nakonec ve druhé a třetí třetině dokázali stav utkání otočit a nakonec tak zvítězili 4:3! Za domácí se dnes postupně trefili Schultz, Malkin, Guentzel a Sheary. Za hosty se dnes prosadili O'Reilly, Gionta a Eichel.

Střely na branku: 46 – 49 (v této třetině: 17 – 18)

59:56
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., hození hole nebo předmětu).

59:45
    O'Reilly opět nebezpečně pálil, tentokrát z pravého kruhu, ale ani nyní z toho není gól.

59:30
    O'Reilly střelou z mezikruží soupeřovu branku přestřelil.

59:15
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Fleury ale zatím odolává a předvádí skvělé zákroky.

58:55
    Hosté to zkoušejí v šesti!

58:45
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

58:30
    Domácí dokázali vyhodit a hosté tak musejí začít od znova.

58:09
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Justin Schultz – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny!
    57:04 Conor SHEARY - 4:3

57:04
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelné! Domácí otáčejí stav utkání z 0:3 na 4:3! Schultz našel skvělou přihrávkou z pravého kruhu na opačné straně kluziště úplně volného CONORA SHEARYHO, který se následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil! Asistence: Justin Schultz a Brian Dumoulin.
    56:14 Jake GUENTZEL - 3:3

56:14
    Domácí přeci jen vyrovnávají na 3:3! Jeden z domácích hráčů napřáhl ke střele od modré čáry. Jeho pokus ještě tečoval před Nilssonem JAKE GUENTZEL a brankář hostů tak neměl šanci tuto tečovanou střelu chytit! Asistence: Conor Sheary a Nick Bonino.

56:05

55:48
    Kessel střelou z levého kruhu soupeřovu branku vůbec netrefil.

55:17
    Hosté dokázali vyhodit a domácí tak musejí začít od znova.

55:07
    Hörnqvist dostal fantastickou přihrávku před branku od Crosbyho. Jeho následný střelecký pokus ale dokázal Nilsson opět fantasticky chytit!

54:38
    Crosby svou bekhendovou střelou z pravého kruhu nevyzrál na Nilssona.

54:05
    Komerční přestávka.

54:05
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Evander Kane – 2 min., hákování).

53:28
    Rodrigues se dostal ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus ale skončil mimo soupeřovu branku.

52:28
    Zakázané uvolnění hostů. Hra se tak přesune před Nilssona.

51:43
    Ristolainen napřáhl ke střele od modré. Jeho pokus ale skončil jen v lapačce připraveného Fleuryho.

51:15
    Kessel přišel o kotouč v útočném pásmu a dopředu tak míří hosté.

50:31

50:22
    Domácí sahají po vyrovnání, ale hosté skvěle brání a nepouštějí svého soupeře příliš do šancí.

49:39

49:05
    Malkin dostal nabito do pravého kruhu, odkud ale svou tvrdou střelou trefil pouze jednoho z obránců.

48:15
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

47:39
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Tyler Ennis – 2 min., hákování).

47:01
    Zakázané uvolnění domácích. Vhazovat se tak bude před Fleurym.

46:18

46:17
    Girgensons se dostal ke střele z levého kruhu. Jeho pokus ale nenadělal Fleurymu větší potíže.

45:46
    Bailey se teď dostal nadvakrát ke střele z mezikruží. Oba jeho pokusy ale zablokoval jeden z obránců.

45:02
    Kane se snažil překvapit Fleuryho střelou z velkého úhlu. Fleury se ale stačil včas přesunout a kotouč vyrazil mimo tři tyče.

44:08
    Eichel se prokličkoval s kotoučem středem kluziště až před Fleuryho, kterého ale prostřelit nedokázal.

43:31
    Kane vyslal na branku střelu z vrcholu levého kruhu, kterou ale ztečoval jeden z vracejících se obránců do ochranné sítě.

42:10
    Cullen se dostal zcela osamocen ke střele těsně před Nilssonem. Ten však opět podržel svůj tým jistým zákrokem.

41:22
    Guentzel dostal nabito do pravého kruhu, odkud ale tvrdou střelou nedokázal prostřelit Nilssona. Ten si na své konto připsal další z důležitých zákroků.

41:10
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

40:21
    Crosby ohrozil branku soupeře střelou z pravého kruhu. Jeho pokus ale skončil jen v lapačce připraveného Nilssona.

40:05
    Domácí vyhráli úvodní buly třetí třetiny a s kotoučem se ihned ženou do útočného pásma.

40:01

Další třetina začne přibližně v 1:03.

Druhá třetina je za námi. Domácí ve druhé třetině hráli úplně jiný hokej, než v té první a podařilo se jim dokonce snížit na rozdíl jediné branky. Střelecky se prosadili Schultz a Malkin z přesilové hry. Stav utkání je tak po dvou třetinách 2:3.

Střely na branku: 29 – 31 (v této třetině: 16 – 10)

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00

39:00
    Crosbyho pokus z pravého kruhu Nilsson pohodlně ukryl na své hrudi.

38:34
    Hörnqvist si teď chtěl vyřídit účty s Eichelem. Rozhodčí je ale včas od sebe odtrhli a bitku tak neuvidíme. Oba následně vyfasovali menší trest za hrubost.

37:49
    Hosté se osvobozují za cenu zakázaného uvolnění.

37:42
    Domácí teď zamkli svého soupeře v útočném pásmu.

37:07
    Malkin s kotoučem obkroužil útočné pásmo, ale následně nevystřelil přesně.

36:28
    Sheary svou střelou od modré soupeřovu branku minul.

35:23
    Kane se dostal zcela osamocen ke střele z mezikruží. Jeho pokus mířený doprostřed branky ale Fleury pohodlně chytil.

34:38

34:18
    Domácí teď přehrávají svého soupeře a sahají po vyrovnávající brance.
    33:42 Jevgenij MALKIN - 2:3

33:42
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují už na rozdíl jediné branky! JEVGENIJ MALKIN dostal nabito do pravého kruhu, odkud tvrdou střelou k bližší tyči nedal Nilssonovi žádnou šanci zasáhnout! Asistence: Justin Schultz.

32:57
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (Justin Falk – 2 min., nedovolené bránění).

32:37

32:35
    Malkin vyslal na branku střelu z mezikruží, kterou ale Nilsson vyrazil do ochranné sítě.

31:51
    Domácí si mezi sebou špatně přihráli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

30:49
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

29:26
    Sheary si tak dlouho hrál s kotoučem v útočném pásmu, až o něj přišel.

28:15
    Kane se řítil s kotoučem sám proti Fleurymu. Ten však jeho samostatný úniku vychytal a tím tak podržel svůj tým od další inkasovaé branky.
    27:45 Justin SCHULTZ - 1:3

27:45
    Domácí snižují na rozdíl dvou branek! Kessel našel skvělou přihrávkou z levého kruhu před brankou volného JUSTINA SCHULTZE, který se následnou střelou mezi Nilssonovy betony nemýlil! Asistence: Phil Kessel a Jevgenij Malkin.

27:05

27:05
    Schultz zajímavou střelou z levého kruhu nedokázal překonat Nilssona, který dnes chytá famózně.

26:41

26:02
    Eichel se snažil překvapit Fleuryho střelou z velkého úhlu. Brankář domácích se ale překvapit nenechal a kotouč vyrazil za svou branku.

25:20
    Moulson se ocitl s kotoučem zcela osamocen před Fleurym. Ten však jeho následný střelecký pokus mířený mezi betony dokázal zastavit!

24:41
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Scott Wilson – 2 min., sekání).

24:29
    Eichel svou bekhendovou střelou z levého kruhu neohrozil Fleuryho.

23:43

23:20
    Guentzel se dostal do samostatného úniku, ale na Nilssona nevyzrál.

22:52
    Domácí se teď řítili ve třech proti jednomu obránci. Malkin to ale nevyřešil vůbec dobře a o kotouč zbytečně přišel.

22:28
    Domácí se konečně usadili s kotoučem v útočném pásmu, ale zatím se nikdo z nich neodhodlal ke střele.

21:42
    Vyloučení v týmu Buffalo Sabres (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Josh Gorges.

21:40
    Rodrigues se dostal zcela osamocen ke střele z pravého kruhu. Branku soupeře ale vůbec netrefil.

21:23
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

20:44
    Ristolainen střelou z levého kruhu příliš nevyděsil nového muže v brance domácích.

20:05
    Do druhé třetiny už nezasáhne Matt Murray, kterého nahradil v brankovišti domácích Marc-André Fleury!

20:01

Další třetina začne přibližně v 00:05.

První třetina je za námi. Hosté byli v první třetině jasně lepším týmem a zaslouženě tak zatím vedou 3:0! O branky se zatím postarali O'Reilly, Gionta a Eichel. Domácí budou muset ve druhé třetině ještě více zabrat, pokud chtějí s tímto výsledkem ještě něco udělat.

Střely na branku: 13 – 21

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:30
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Murray ale zatím drží svůj tým od čtvrté inkasované branky.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

18:35
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min., podražení).

18:25
    Falk střelou od modré minul soupeřovu branku.
    18:07 Jack EICHEL - 0:3

18:07
    Sabres právě vstřelili branku!
    Hosté vedou už 3:0! JACK EICHEL dostal skvělou přihrávku do mezikruží, odkud nechytatelnou střelou do pravého horního růžku Murrayho branky zvýšil už na 3:0! Asistence: Marcus Foligno a Sam Reinhart.

16:24
    Malkin vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou ale Nilsson ukryl ve své lapačce.

15:49
    14:53 Brian GIONTA - 0:2

14:53
    Hosté využívají přesilovou hru a vedou už 2:0! Murray se snažil vyhodit kotouč úplně sám, ale to se mu příliš nepovedlo, neboť kotouč zachytil BRIAN GIONTA, který následně poslal kotouč k Moulsonovi. Ten se s ním ale dostal za branku, odkud vrátil kotouč zpět před domácí svatyni, kde stál připravený právě GIONTA, a ten se následně střelou mezi Murrayho betony nemýlil. Asistence: Matt Moulson.

14:23
    O'Reilly se snažil překvapit Murrayho střelou z velkého úhlu. Brankář domácích se ale překvapit nenechal a kotouč vytěsnil mimo tři tyče.

13:33
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Carl Hagelin – 2 min., sekání).

13:05
    Tak kotouč zřejmě nepřešel brankovou čáru! Stav utkání je tak stále 0:1.

12:51
    Další obroská šance domácích! Streit dostal skvělou přihrávku před branku od levého mantinelu. Jeho následný střelecký pokus sice prošel mezi Nilssonovými betony, ale následně ho dokázal z brankové čáry odpálit jeden z obránců. Ještě se ale bude telefonovat s videorozhodčím.

12:36
    Domácí teď přehrávají svého soupeře, kterého uzamkli v útočném pásmu.

11:56
    Anders Nilsson teď podržel svůj tým! Guentzel se dostal snad třikrát za sebou ke střele z bezprostřední blízkosti soupeřovy branky. Ani jeden z jeho střeleckých pokusů ale neskončil v síti.

11:39
    Zakázané uvolnění hostů. Vhazovat se tak bude před Nilssonem.

11:04

10:20
    Domácí ztratili kotouč v útočném pásmu a dopředu tak mohou hosté.

09:07
    Guentzel se dostal s kotoučem podél pravého mantinelu až ke střele z mezikruží. Jeho pokus ale nestál za řeč, neboť kotouč skončil po jeho střele v rohu kluziště.

08:47
    Kessel svou ukrytou střelou z mezikruží nijak nevyděsil Nilssona, který kotouč pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

07:35
    Obrovská šance domácích! Crosby našel skvělou přihrávkou od pravého mantinelu před brankou úplně volného Kunitze. Ten však ani nadvakrát nedokázal poslat kotouč do sítě.

06:51
    06:19 Ryan O'REILLY - 0:1

06:19
    Hosté se dostávají do vedení! Kane našel přihrávkou od levého mantinelu v mezikruží volného Giontu. Ten nezazmatkoval a ještě přihrál po své levé ruce volnému RYANU O'REILLYMU, který se následnou povedenou střelou pod horní tyčku nemýlil. Asistence: Evander Kane a Brian Gionta.

05:41
    Kotouč skončil v hledišti. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

05:12

04:49
    Franson střelou z vrcholu levého kruhu nijak neohrozil soupeřovu branku.

04:05
    Domácí opět vyhazují a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

03:31
    Domácí dokázali poslat kotouč do středního pásma a hosté tak musejí začít od znova.

03:12
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Tom Kühnhackl – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

02:15
    Kessel dostal skvělou přihrávku zpoza branky. Jeho následný střelecký pokus ale ztečoval jeden z obránců svou bruslí mimo tři tyče.

01:25
    Ofsajd hostů. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

00:25
    Kane napřáhl ke střele z pravého kruhu. Jeho pokus ale zblokoval jeden z obránců mimo tři tyče.

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.

00:01

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Domácí dnes nastupují v černých dresech, hosté dnes oblékli bílé dresy.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – J. Schultz, Dumoulin, Hainsey, Streit, Ruhwedel, Cole – Sheary, Crosby, Kunitz – Hörnqvist, Malkin, Hagelin – Kessel, Bonino, Guentzel – Kühnhackl, Cullen, S. Wilson.

Buffalo Sabres: A. Nilsson (Lehner) – Ristolainen, McCabe, Franson, Gorges, Bogosian, Falk – B. Gionta, R. O'Reilly, E. Kane – Reinhart, Eichel, M. Foligno – Ennis, Rodrigues, Moulson – Ju. Bailey, Girgensons, Deslauriers.

Rozhodčí: Luxmore, Peel – Berg, Devorski.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 23:00.

Martin Penker

Branky a nahrávky: 28. J. Schultz (Kessel, Malkin), 34. Malkin (J. Schultz), 57. Guentzel (Sheary, Bonino), 58. Sheary (J. Schultz, Dumoulin) – 7. R. O'Reilly (E. Kane, B. Gionta), 15. B. Gionta (Moulson), 19. Eichel (M. Foligno, Reinhart)

Rozhodčí: Luxmore, Peel – Berg, Devorski