Chomutov – PZ Kladno 5:3 (kon.) | Mladá Boleslav – Slavia 3:2 (po pr.) | Kobra – K. Vary 2:3 (kon.)
Mountfield HK – Letňany 3:2 (1:0 po s.n.) | Vsetín – HK MD Šumperk 6:2 (kon.) | Pardubice – Kometa Brno 3:4 (kon.)
HC Plzeň – HC Litvínov 1:4 (kon.) | Vítkovice – Havířov 1:4 (kon.) | Sparta – Č. Budějovice 0:2 (kon.)
Kladno – Ústí n/L 5:7 (kon.)
po s.n. (1:0)
Mountfield HK
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 0:0)
HC Letci Letňany
Neděle 05.03.2017, 12:00 • Malá hala FORTUNA arény, Hradec Králové • ELIOD extraliga mladšího dorostu

V samostatných nájezdech zvítězil tým Mountfield HK.
    Autorem vítězné branky je MORONG.

64:00
    Vojtěch Síla dnes potřetí utekl obraně a jel sám na Zeithamla, tentokrát zvolil střelu, jenže mířil půlmetr nad břevno.

62:41
    Vojtěch Síla ujížděl znovu sám na Zeithamla, ale opět ho nedokázal vymíchat svými kličkami a jeho střela šla jen do betonu brankáře Pražanů.

59:00
    Letňany právě vstřelily branku!
    Neskutečné! Minutu před koncem máme znovu srovnáno! Vlček předal na modrou KARLU KLIKORKOVI, který svým druhým gólem o tyč vyrovnává na 2:2! Asistence: Daniel Vlček.

58:53
    Brankář Letců spěchá na střídačku, Letňany jsou v šesti!

57:52
    Vojtěch Síla se následně dostal do úniku, ale svými kličkami Zeithamla nerozhodil, gólman Letňan souboj ustál a nakonec zastavil puk svým betonem.

54:22
    Hradečtí mají příležitost rozhodnout utkání! Zedek dostává zasloužené dvě minuty za hákování.

53:51
    Jušta se Sílou se dostali do situace dvou proti jednomu, první jmenovaný skvělou křižnou přihrávkou našel svého parťáka, ale ten nedokázal dostat kotouč přes beton gólmana Letňan!

52:40
    Letci ale souboj nevzdávají a rychle odpovídají na inkasovanou branku! KAREL KLIKORKA využil zaváhání beků Lvů v rozehrávce, dostal se do úniku, Vackovi udělal perfektní kličku do forhendu a střelou o břevno snižuje – 2:1! Asistence: Michael Krutil.

51:56
    Hradec právě vstřelil branku!
    Krásnou kombinaci nám teď předvedli Hradečtí! Jušta v jejím závěru posunul kotouč zpoza branky na levý kruh, odkud MARTIN JANDA zamířil přesně k bližší tyči – 2:0! Asistence: Jan Jušta, Szymon Bieniek.

46:05
    Hlaváč selhal i v druhé možnosti, která kopírovala předcházející akci, tentokrát se sice Vacek přesunout nestihl, jenže útočník Letňan netrefil prázdnou bránu!

45:13
    Hlaváč nyní po krásné kombinaci Pražanů zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale bekhendem trefil pouze betony gólmana Lvů!

44:08
    Letňany mají příležitost srovnat skóre. Janda inkasuje dvě minuty za faul loktem.

30:50
    Druhá přesilovka pro Pražany. Na trestné lavici už sedí Matěj Morong, dvě minuty za držení.

27:07
    Vlček se nyní šikovně vytočil na ose hřiště, čímž překvapil beky Mountfieldu a následně ostře pálil. Jeho pokus už tak kvalitní nebyl, trefil Vacka jen do hrudi.

24:41
    Letci si teď vytvořili tlak a pramení z něj jejich první přesilovka! Martin Soukup dostává dvě minuty za hákování.

22:29
    Hradečtí konečně využívají svůj nápor a jdou do vedení! Po přihrávce Síly se kotouč dostal mezi kruhy k MATĚJI MORONGOVI, který do něj plácl bekhendem a překonal brankáře Letňan – 1:0! Asistence: Vojtěch Síla.

21:36
    Soukup se dostal k odraženému puku a střelou z ostrého úhlu trefil tyčku, která pronikavě zazvonila celou halou!

20:42
    Perička napřáhl na modré a vyslal tvrdý projektil, který Zeithaml jen s velkými obtíížemí zkrotil ve své lapačce!

18:55
    Síla vybojoval puk u mantinelu a předal ho Morongovi, který z pravé strany vracel před bránu Junkovi, ten však klec Letňan o chlup přestřelil!

16:51
    Bieniek si z pozice beka sjel téměř až k brankové čáře a z ostrého úhlu prověřila Zeithamla svižnou ranou! Gólman Letců však byl připraven a bližší tyč si pokryl.

10:27
    Druhá přesilovka pro Mountfield. Tomáš Krchňák si odpočine dvě minuty na trestné lavici – vysoká hůl.

07:33
    Uvidíme první přesilovou hru, kterou si zahraje Hradec. Džamal Benda dostává dvě minuty za krosček.

03:08
    Morong a Hynek se hnali do přečíslení dvou proti jednomu, první jmenovaný však svému kolegovi předložil pas, který byl o metr delší, než by bylo třeba.

Petr Šatalík

Branky a nahrávky: 23. Morong (V. Síla), 52. Janda (Jušta, Bieniek), rozh. náj. Morong – 53. Klikorka (Krutil), 59. Klikorka (Vlček)