Detroit – NY Rangers 1:4 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:4 (kon.) | Anaheim – Washington 5:2 (kon.)

Československá stopa v utkání

Tomáš Hertl (SJS) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 17:29)
    Radek Faksa (DAL) (0 + 0, 2 střely, čas na ledě 16:22)
    Aleš Hemský (DAL) (0 + 1, 3 střely, čas na ledě 13:07)

Střely na branku v zápase

San Jose Sharks: 26

Dallas Stars: 30
    STATISTIKY: Utkání mezi San Jose a Dallasem v pěkné kostce.

Je hotovo. Ve třetí třetině padl jediný gól, který dalo San Jose. Domácí tedy během závěrečných čtyřiceti minut vůbec neinkasovali. Velkou zásluhu na tom má gólman Sharks Aaaron Dell. Celkově se dnes tým z Pacifické divize prezentoval lepším hokejem než jejich soupeř z Dallasu. Od vyrovnání na 1:1 Stars ztráceli nit, přestože často stříleli na klec soka. Dva body do tabulky nicméně bere San Jose a sune se zase o kus blíže ke špičce Západní konference. Ode mě je to pro dnešek vše, přeji hezké pondělí.

59:22
    Ještě se ale bude vhazovat ve středním pásmu, kde došlo k postavení mimo hru od domácích hráčů.

59:06
    Běží poslední vteřiny základní hrací doby a pravděpodobně také celého zápasu. Body dnes zůstanou v San Jose.

58:28
    Minutu a půl před koncem třetí třetiny kalifornská parta zaváží puk po mantinelech opatrně do útočného pásma. Klingberg se pomalu chystá zpátky na ledovou plochu.

57:52
    Polovina z hostujícího trestu je pryč. San Jose ani v této přesilovce příliš nedominuje a nedaří se mu dlouhodoběji usadit kolem klece Anttiho Niemiho.

57:30
    Joel Ward obdržel pěknou nahrávku na pravý kruh. Jenže se střelou tolik neuspěl, těsně mu ulétla vedle pravé tyčky.

57:04
    Na úvod oslabení se Hvězdy osvobozují vyhozením přes všechny čáry. Jak se ale dalo čekat, Sharks mají útočné pásmo brzy zpátky na hokejkách.

56:50
    Pravděpodobně poslední vyloučení tohoto zápasu. Za katr je nucen odejít hokejista Dallasu John Klingberg, který se provinil držením soupeře. Využije San Jose dnes také přesilovku?

56:45
    Dlouhá pasáž bez hvizdu rozhodčího, ale teď už Niemi puk drží, navíc se bude vylučovat.

56:08
    Hodně komplikované přihrávky na obou stranách, Sharks se spíše snaží snadno nahazovat kotouče směrem k brance soupeře.

55:24
    Dallasu se čas krátí a už to rozhodně nevypadá, že by se mančaft z Centrální divize pokoušel o dotáhnutí výsledku. Naopak, puk má na hokejce na hattrick čekající Pavelski.

54:35
    Tierney vybídl v přečíslení dva na jednoho Sörensena ke skórování, člen čtvrté formace San Jose ovšem trefil jen připravené betony Anttiho Niemiho.

54:05
    Právě Dell si nyní zahrál s toušem, když jej na dlouhou hokejku rozehrával k pravému mantinelu. Tam na poslední chvíli dokázal dojet některý z jeho spoluhráčů.

53:38
    Hosté po delší časové odmlce mají střelu na branku, postaral se o ni Patrick Sharp. Jenže Dellovi vůbec nikdo nestínal, takže brankář domácích v pohodě nabral puk do lapačky.

53:08
    Hvězdy zkouší natlačit soupeře k jeho brance. To se jim sice daří, ale bez zakončení. Sharks potom vyhazují na icing, aby mohli situaci kolem Della uklidnit.

52:36
    Opět pokračujeme, vhazování pro sebe získal Dallas. Ne ovšem na dlouho, při další rozehrávce obránce Lindell chyboval a odevzdal kotouč soupeři.

52:25
    Pokus o střelu dallaského obránce sražený do ochranné sítě. Po krátké přestávce hned budeme pokračovat.

52:01
    Žraloci dlouho nevytvořili žádnou lepší možnost, jsou si pravděpodobně vědomi náskoku a šetří síly na další důležité mače. Přesto měl Klingberg starosti s Marleauem.

51:25
    Jamie Benn hned po vhazování trefil tyčku. To je druhá nebo třetí tyčka v podání Dallasu v tomto zápase.

51:19
    Zakázané uvolnění San Jose Sharks.

51:15
    Také Aleš Hemský to zkoušel dobře, ale jeho dorážka z druhé vlny se neujala.

50:49
    Johns kličkoval tak dlouho, až se najednou objevil vesměs sám před Dellem. Ale nesedl mu puk na hokejku, takže bylo brzy po šanci.

50:03
    Třetí třetina je ve své druhé polovině a domácí dále jasně kráčí za vítězstvím. Už navíc nepouští texaský výběr tolik do šancí.

49:46
    Krásná souhra první útočné formace San Jose. Avšak Hansen posílal puk zpátky na Thorntona v nejméně vhodnou chvíli a celá situace skončila překombinováním.

49:26
    Na buly opět úspěšnější svěřenci trenéra DeBoera. Paradoxně pak ale měli problémy, Dell se jen tak tak dokázal na brankovišti natáhnout po puku a přerušit hru.

49:08
    První reklamní přestávka třetí třetiny je tu, za pár okamžiků budeme zase zpátky.

49:00
    Překvapit soupeřovu obranu zkusil útočník Stars Jason Spezza, ale ztroskotal na prvním bránícím hráči.

48:35
    Ani Sharks teď nejsou tolik přesní v nahrávkách přes celé kluziště. Puk je hodně často ve středním pásmu a nikdo o něj nejeví výraznější zájem.

48:03
    Další dlouhá pasáž bez přerušení, to samozřejmě více vyhovuje domácím fanouškům.

47:25
    Kalifornský tým stihne vystřídat celou formaci a v klidu pro sebe získat zpět útočné pásmo. Šanci mohl vybojovat Tomáš Hertl, neměl ale dostatečnou rychlost.

46:48
    Pavelski nebyl daleko od hattricku. Na brankovišti dobře dorážel touš, jenže Niemi znovu zavčas vytasil beton a zabránil opětovné pohromě pro Stars.

46:18
    Už při hře pět na pět prověřil Joel Ward pozornost Anttiho Niemiho. Finský gólman ve službách Dallasu puk na poslední chvíli dokázal vyrazit betonem.

45:52
    Přesilovka San Jose je minulostí, ale domácí to vůbec nemusí mrzet, přeci jen mají k dispozici dostatečný náskok.

44:58
    Jeden z útočníků Dallasu unikl ve vlastním oslabení sám na branku. Jenže Aaron Dell si na něj skvěle počíhal pravým betonem. Gólman je dalším důvodem, proč Sharks vedou tak jednoznačně.

44:28
    Burnsova dělovka trefila mantinel za brankou, na dorážku už nikdo z domácích borců nečekal. San Jose aspoň udrželo útočné pásmo.

43:34
    Remi Elie navíc hákoval Vlasic, takže San Jose Sharks si zahrají přesilovku.
    43:04 Chris TIERNEY - 5:1

43:04
    San Jose právě vstřelilo branku!
    Dallas je v čím dál větších problémech a tady je další důkaz. První veliká možnost San Jose ve třetí třetině, přesto končí vstřelenou brankou. Antti Niemi na zakončení z dálky dokázal reagovat. Jenže povyjel si až před brankoviště, přičemž k dorážce zůstal připravený CHRIS TIERNEY. Ten našel místečko někde mezi těly před zařízením a může slavit pátou branku Žraloků v tomto utkání. Celkem laciný gól pro domácí mužstvo. Asistence: Dylan DeMelo, Marcus Sörensen.

42:24
    Pavelski se natahoval po puku za brankou Niemiho, ale tam byl nakonec jako první obránce Dallasu.

42:05
    Obrana San Jose zapracovala dobře. Sice nepřipravila soupeře o útočné pásmo, ale aspoň zajistila svému brankáři dostatečně dobrý výhled na zakončení soupeře od modré čáry.

41:50
    San Jose uspěchalo rozehrávku, vyhodilo puk na zakázané uvolnění.

41:18
    Shore získal pro hosty útočné pásmo, pak zabrzdil a čekal, až mu z druhé vlny dojede kolega z formace. Ale dojel pozdě, takže opět žádné dobré zakončení.

40:50
    Stars ukazují, že se ještě nechtějí vzdát, jenže jejich pokusy na branku nejsou vůbec přesné. Když nějaký přišel, Dell jej v pohodě vyrazil.

40:28
    První útočná formace San Jose už trápí soupeře. Byl to nakonec obránce Brent Burns, kdo našel zakončením lapačku Anttiho Niemiho.

40:09
    Úvodní vhazování třetí třetiny vyšlo lépe Sharks, ti se také hned snažili dostat dopředu. Na první střelu si ale musejí počkat.

40:01

Třetí třetina je tady. Podaří se Stars ještě něco udělat s výsledkem, nebo už si San Jose náskok pohlídá?

Střely na branku po dvou třetinách

San Jose Sharks: 18

Dallas Stars: 23

Tenhle zápas mají zatím jasně v režii San Jose Sharks. Ve druhé třetině vykázali ještě lepší herní projev než v úvodní části, což se také projevilo na výsledku. Dvacet minut před koncem základní hrací doby domácí drží pohodlný náskok 4:1 a Dallas bude muset hodně zabrat, pokud chce duel dotáhnout aspoň do prodloužení. Kapitán Žraloků Joe Pavelski bude ve třetí třetině usilovat o hattrick.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:26
    Běží poslední minuta druhé třetiny. Ani jedna strana se nikam nežene.

39:07
    Hra se teď trošku uklidní, Sharks totiž v postavení mimo hru.

38:40
    Joel Ward měl spoustu času a byl skoro sám před Niemim. Pak ale situaci přehrál a kličku nedotáhl do konce. Sharks jsou ale stále aktivnějším týmem na ledě.

38:08
    Haleyho formace potřeboval vystřídat, a tak útočník Sharks jen nahodil puk do středního pásma a dovolil zbytku pětice nabrat nové síly.

37:30
    Faksa našel na modré čáře rozjetého Seguina. Jenže útočník Stars chyboval, puk mu sjel z hole a střelu úplně pokusil. Skončila jen na zadním mantinelu.

37:00
    Tomáš Hertl se zkusil vytočit bekhendem do zakončení, což také udělal. Jenže také v tomto případě poslal puk moc vysoko nad horní tyčku.

36:35
    Dallas v plném počtu. Je ale jasné, že tohle oslabení mu vzalo další potřebné síly.

36:08
    Tahle přesilovka vypadá pro San Jose mnohem lépe než ta předchozí. Už bude sice u konce, ale tlak na Niemiho je vyvíjen slušný.

35:35
    San Jose zpátky v pásmu, Joe Pavelski se pokoušel o hattrick. Jenže jeho střela minula branku. Přesto ještě puk zůstal v útočném pásmu celku v tyrkysovém.

35:08
    Teprve teď měl Niemi práci, jen tak tak že puk vyrazil betonem daleko před sebe. Pak domácí vyhazují zbytečně na zakázané uvolnění.

34:40
    Žraloci nikam nespěchají, vyměňují si kotouče ze strany na stranu a čekají na to, až se jim někde otevře skulinka, kudy by šlo poslat střelu do sítě.

34:18
    Také Dallas ale okamžitě vyhazuje a Sharks tedy musejí hledat opětovně cestu zpátky do útočné třetiny.

34:09
    Komplikace pro Hvězdy pokračují. Tentokrát totiž míří do početní výhody San Jose, protože Tyler Seguin dostává menší trest za vysokou hůl.

33:50
    Poslední vteřinky z hostující přesilovky jsou pryč a San Jose se ubránilo, navíc samo skórovalo. Tohle je další voda na mlýn Sharks.
    32:26 Joe PAVELSKI - 4:1

32:26
    Inkasoval Kari Lehtonen, inkasuje také Antti Niemi. Dallas Stars si během vlastní přesilové hry nedali pozor na zadní vrátka, čehož okamžitě využil kapitán Sharks JOE PAVELSKI. Ten nahodil motory na plný výkon a z úniku se prosadil střelou do horní poloviny zařízení. Jedná se tedy o branku v oslabení a kalifornská družina tím pádem vede o tři zásahy. Přesilovka Stars samozřejmě bude i dále pokračovat. Pavelski střílí svou druhou branku v utkání. Bez asistence.

32:18
    Až nyní musel Aaron Dell likvidovat střelu. Našel ji zavčas lapačkou, takže přerušil hru a bude se za pár okamžiků opět vhazovat před jeho zraky.

32:03
    Střela Jamieho Benna zblokována, hned poté San Jose vyhazuje puk do středního pásma, a tak oslabení začíná velmi dobře.

31:48
    Hrálo se dlouho bez přerušení, teď ale rozhodčí používá píšťalku. Fauloval totiž domácí forvard Micheal Haley, jenž musí odejít pykat dvě minuty za držení hokejky Jamieho Oleksiaka.

31:23
    Hertl poslal puk na DeMela a obránce San Jose bez přípravy zakončoval. Trefil ovšem pouze lapačku Anttiho Niemiho, který právě tímto kusem výstroje puk vyrazil pryč.

30:55
    Teď to byl právě Aleš Hemský, kdo trefil tyčku branku Aarona Della. Sharks měli i pořádnou porci štěstí.

30:22
    Aleš Hemský po návratu z marodky září na ledě pohybem. Dnes je jej znovu hodně vidět. Ale bude potřebovat pomoc od spoluhráčů.

29:58
    Po delší době možnost Hvězd. Seguin hledal spoluhráče u levého mantinelu, jenže ten byl hlídaný bekem Sharks, takže akce docela rychle skončila.

29:19
    Zápas se za pár okamžiků překlopí do své poloviny a hosté potřebují zabrat, pokud chtějí něco dělat s pro ně nevýhodným výsledkem.

28:55
    Stars jsou kompletní a domácí opravdu v přesilovce vůbec nevystřelili. Nemi tak může zůstat v klidu, ještě neřešil větší komplikace.

28:24
    Tato početní výhoda rozhodně není podle představ trenéra DeBoera. San Jose ještě nevystřelilo na branku a má problém se vůbec dostat do útočného pásma.

27:50
    Znovu stejná situace. Touš až za klecí Aarona Della, tam je nyní pro Dallas nejvíce v bezpečí.

27:25
    Nejdříve pokus Sharks o střelu, pak hned Dallas vyhazuje přes všechny čáry. Žraloci během toho dostřídají a pošlou na led čerstvé síly.

26:46
    San Jose si zahraje přesilovku. Johns dostává od hlavního rozhodčího dvě minuty za sekání a tohle je další možnost pro Žraloky, jak navýšit svůj náskok.

26:45
    Vlasic poslal dopředu Haleyho s Tierney, jejich pokus Antti Niemi v klidu kryje. Následuje první komerční pauza druhé třetiny, za chvíli jsme zpátky a pokračujeme.

26:20
    Jannik Hansen chtěl vybídnout centra formace k úniku, ale tentokráte byla hostující defenzíva na svém místě.

25:57
    Hra přerušená před střídačkou Stars, nejspíše pro přihrávku rukou některého z hokejistů.

25:33
    Klingberg s Hemským ale přeci zavařili Dellovi. I když to nebylo nic velkého, brankář týmu z Pacifické divize se musel natáhnout napříč celým brankovištěm.

25:08
    Domácí vědí, že nikam nepotřebují spěchat. A tak se snaží soupeře hlavně zatlačovat před jeho branku a znejistit jeho už tak dost nejistou rozehrávku.

24:40
    Po delší časové odmlce příležitost pro Hvězdy. Jenže sotva se Dallas dostal na kotouč, už o něj zase přišel.

24:10
    Dallas navíc dělá chyby i při vlastní rozehrávce. A pokud to tak půjde dál, je možné, že se dočkáme dalších velikých šancí domácího celku.

23:40
    Hned po vhazování střílel jeden z obránců Sharks. Ale Niemi si první zásah nepřipíše, protože kotouč zamířil pouze do pravého rohu.

23:11
    Střídání v týmu Dallas Stars: ze hřiště odchází Kari Lehtonen, přichází Antti Niemi.

23:11
    Antti Niemi mění Kariho Lehtonena. Bývalý gólman San Jose se tedy představí před bývalými fanoušky.
    22:46 Joel WARD - 3:1

22:46
    Na co dnes San Jose sáhne, to skončí v brance. Moc střel domácí celek opravdu k úspěchu nepotřebuje. A co víc, útočník Logan Couture je dnes v pozici dvorního nahrávače. Nyní naservíroval kotouč přímo na hokejku spoluhráči jménem JOEL WARD, který ránou z první propálil Kariho Lehtonena. Poprvé v tomto zápase některý z celků vede o dva zásahy a Dallas čeká ještě těžší práce než doposud. Krásná akce a veliká radost v SAP Center. Asistence: Logan Couture, Paul Martin.

22:32
    S pukem si zahrál Dell, hned jej ale zase poslal dopředu. Tam jako první byli obránci Dallasu, takže San Jose musí na první větší šanci počkat.

22:12
    Stars byli pod tlakem a nezbylo jim, než vyhodit na zakázané uvolnění. Situace se vrací před brankáře Lehtonena.

21:49
    Oba týmy hrají v plném počtu a uvidíme tedy, co nám předvedou v pěti lidech. Vlasic pálil a Lehtonenovi nebezpečně puk vypadl z výstroje.

21:20
    Už začala přesilovka domácích, ale ta bude trvat jen pár sekund. Za chvíli totiž bude vyloučený Patrick Sharp zpátky na ledě.

20:45
    Samozřejmě pokračuje hra ve čtyřech. Lehtonena se otočkou zpoza branky zkusil překvapit Tomáš Hertl, ale spíše ještě potřeboval nahrávat.

20:10
    Stejně jako v první části, i nyní na úvodním buly uspěji hráči San Jose. Vlasic s Braunem ale nedostali kotouč do útočného pásma.

20:01

Hokejisté nastupují zpátky mezi mantinely, prostřední perioda je připravena ke svému startu.

Blíží se začátek druhé třetiny. Dočkáme se podobné porce branek jako v úvodní části?

Střely na branku v první třetině

San Jose Sharks: 6

Dallas Stars: 15

Více už se toho v první třetině nestane. Máme za sebou zajímavých dvacet minut. San Jose sice poslalo méně střel na branku, ale přesto vede 2:1. I když na zásah Patricka Marleaua dokázal odpovědět Elie, chvíli před úvodní sirénou poslal domácí zpátky do vedení kapitán Joe Pavelski. Uvidíme, co nabídne prostřední dějství.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:34
    Vlasicova rána potřebovala teč, takhle od modré čáry vůbec netrefila prostor mezi třemi tyčemi.

19:22
    Jenže vylučovat se bude také na druhé straně. Za vysokou hůl už míří odpykat dvě minuty Patrick Sharp. Uvidíme tedy hru ve čtyřech na obou stranách.

19:06
    Tak přeci jen v úvodních dvaceti minutách uvidíme vyloučení. Brent Burns inkasuje od rozhodčího dvě minuty za podražení a Dallas Stars dostávají možnost přesilové hry.

18:40
    Sharks nikam nespěchají a v klidu rozehrávají touš za svou brankou.

18:18
    Také Tomáš Hertl to zkoušel střelou z levého kruhu, ale český útočník minul horní tyčku o pořádný kus.
    17:14 Joe PAVELSKI - 2:1

17:14
    Sharks sice mají méně střel na branku v první třetině, jenže své příležitosti dokážou efektivně využívat. Nyní se obrana Dallas Stars úplně zapomněla a útočná dvojice San Jose unikala do přečíslení dva na jednoho. Domácí kapitán JOE PAVELSKI vyhodnotil situaci moc dobře. Místo přihrávky posílal puk rovnou na branku, a to se mu nakonec vyplatilo. Kotouč totiž rozvlnil síťku za Karim Lehtonenem a kalifornský výběr má rázem těsné vedení zpátky. Asistence: Paul Martin, Joe Thornton.

16:38
    Sorensen nabízel puk zpoza klece na hokejku Tierneymu. Druhý jmenovaný ale promáchnul ve vyložené šanci, takže Lehtonen mohl zůstat v klidu.

16:03
    Ihned po vhazování další zásah Della. Jakmile to jde, Dallas posílá kotouč na branku ze všech míst. Vypadá to, že ochránce domácího zařízení se dnes v žádném případě nudit nebude.

15:54
    Ještě jedna reklamní pauza v tomto dějství. Puk skončil v rukavici domácího gólmana, který jej pro jistotu podržel.

15:03
    Výborný zásah Della proti Jamiemu Bennovi! Nadvakrát musel oblíbenec domácího publika tasit betony proti šanci, ale pokaždé neposedný touš zastavil.

14:22
    Co je zajímavé, San Jose vystřelilo zatím na branku pouze třikrát, zatímco Dallas už jedenáctkrát! Ale je pravda, že většina hostujících střel míří na Della z dálky.

14:21
    DeMelova rána od modré čáry orazítkovala pouze zadní mantinel, pak skončil puk sražený mezi hokejisty Dallasu na střídačce.

14:06
    Už se znovu hraje a puk mají na hokejkách Žraloci. Potřebuji jej však dostat do útočného pásma, což jim tak úplně nejde podle představ.

13:46
    Máme tu komerční přestávku s pořadovým číslem dva, hned po ní budeme pokračovat.
    12:54 Remi ELIE - 1:1

12:54
    Dallas právě vstřelil branku!
    Ještě před koncem první třetiny máme ovšem v San Jose vyrovnáno. Dallas Stars si v průběhu úvodního dějství zatím moc šancí nepřipravili. Ale když už nějaká přišla, hned končí za zády Aarona Della. Puk dokázal dostrkat do sítě REMI ELIE, jenž se tak může radovat ze svého prvního gólu v National Hockey League vůbec. Většina hokejistů na ledě vůbec nevěděla, kde se kotouč nacházel, jenže Elie ano. Hvězdy jsou zpátky v zápase a napínavá bitva pokračuje. Asistence: Aleš Hemský.

12:38
    Na druhou stranu to zkoušel jeden z forvardů Sharks, leč zastavili jej hned tři hokejisté v bílé variantě dresů.

12:07
    Radek Faksa našel na pravém křídle úplně volného Sharpa. Útočník Dallasu měl před sebou dost prostoru, ale stále byl daleko od branky. Jeho zakončení tak neuspělo.

11:41
    Puk je nyní hodně často ve středním pásmu. Pak jej hosté vyhodili na icing, takže Kari Lehtonen bude muset být ostražitý.

11:06
    Domácí vyhodili přes všechny čáry tak šikovným způsobem, aby se nejednalo o zakázané uvolnění. Kalifornský celek tak mohl vystřídat a poslat na led čerstvé síly.

10:35
    David Schlemko nahodil o zadní mantinel a doufal, že se na puk jako první dostane někdo ze Žraloků. K tomu ale nedošlo.

10:08
    První polovina první třetiny je minulostí. Sharks nadále v útoku, ale Sorensen nedokázal zkrotit ve vzduchu poskakující kus černé gumy.

09:35
    Zároveň čekáme na první vyloučení, prozatím se hraje hodně čistě a možná nás kontaktnější hokej s postupem času utkání teprve čeká.

09:06
    Defenzíva San Jose zatím o něco pozornější. Jakmile domácí beci vytuší nebezpečí, hned se stahují ke svému gólmanovi, aby mu vypomohli s případnými problémy.

08:28
    Hansen měl na zádech pověšené dva soupeře, a tak mu nezbylo nic jiného než nahodit puk do rohu. Tam však byli jako první hokejisté Dallasu.

08:05
    Hvězdy vyhazují puk přes všechny čáry pouze za cenu zakázaného uvolnění, herní situace se vrátí před Lehtonena.

07:41
    Ritchieho nepříjemná střela z pozice za levým kruhem, avšak také nyní gólman San Jose Sharks připraven zakročit.

07:16
    Do samostatného úniku zkusil prchnout Fin Joonas Dinskoi, jenže dlouhý pas od kolegy z obrany zachytil až na poslední chvíli, tudíž jej nedokázal pořádně zpracovat.

07:05
    Následuje první komerční přestávka, za pár okamžiků budeme pokračovat buly ve střední třetině. Kotouč totiž skončil někde mezi diváky na tribunách.

06:56
    Aaron Dell vyjel ze svého brankoviště ven, aby pomohl spoluhráčům s rozehrávkou. Nakonec se mu to povedlo.

06:28
    Na ledě znovu útočná formace kolem Marleaua, která znovu zloní soupeře. Teď ale spíše hledá cestu, kudy se vůbec dostat k brance Lehtonena.

05:52
    Pavelski nabil na modrou čáru DeMelovi, který zakončoval bez přípravy. A byla to pořádná pecka, Kari Lehtonen se za ní pouze ohlédl, jak skončila na zadním mantinelu.

05:21
    A další technický přestupek. Ritchie si nedal pozor a nevšiml si, že mu přejel do ofsajdu spoluhráč. Opět buly ve středním pásmu.

05:00
    Domácí nadále udržují aktivitu a Stars mají starosti kolem své klece. Zatím se jim daří puky bez větších starostí vyhazovat.

04:40
    Tentokrát postavení mimo hru od San Jose Sharks.
    03:56 Patrick MARLEAU - 1:0

03:56
    Teď už se ale PATRICK MARLEAU prosazuje a San Jose vede ještě během prvních čtyř minut základní hrací doby. První akce téhle útočné trojici nevyšla. Pak ale najel Logan Couture do pravého kruhu a Marleauovi naservíroval luxusní přihrávku. Kari Lehtonen těžko mohl něco dělat, vůbec nestihl reagovat. Dallas tak musí od začátku střetnutí dohánět a nečeká jej dnes pod střechou SAP Center vůbec jednoduchá práce. Asistence: Logan Couture, Justin Braun.

03:35
    Také Marleau a Couture vyrazili nečekaně dopředu. Ale druhému jmenovanému nečekaně sjel kotouč z hokejky, takže bylo vzápětí po šanci.

02:57
    Pavelski zkusil v rohu u mantinelu získat puk pro Sharks, jenže už měl za sebou dlouhé střídání a souboj prohrál.

02:25
    Dallas začíná kousat a Sharks si musejí dávat pozor na to, co se ději kolem jejich brankáře. Zakončení Stars ale prozatím míří mimo tři tyče.

02:02
    Oleksiakova střela prověřila pozornost domácího brankáře, Dell ji nicméně dobře viděl a zařídil nové buly po své pravé ruce.

01:51
    Postavení mimo hru texaského výběru, hosté si nedali na modré čáře pozor na své brusle.

01:18
    Na vhazování před klecí Della uspěl Hemský, ale také on brzy o puk přišel. Jeho spoluhráči navíc museli spěchat zpátky ke svému zařízení.

01:10
    Až nyní přerušená hra, Logan Couture vytečoval puk mimo hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

00:58
    Stále ještě ani jedna strana nevystřelila na branku. Aktivnějším celkem na ledě nicméně Žraloci.

00:25
    Už domácí bojovali o kotouč za klecí Kariho Lehtonena. Ale nikdo v tyrkysovém dresu se k puku nedostal, a tak mohla rozehrávat obrana Hvězd.

00:08
    Jako první se na kotouč dostali hokejisté San Jose, ti ale ještě musí hledat první větší prostor v obraně soupeře.

00:01

Ještě jednou vítejte u dnešního utkání. Jak je u NHL zvykem, začneme o pár minutek později.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, DeMelo – Hansen, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Donskoi, Hertl, J. Ward – Sörensen, Tierney, Haley.

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Johns, Nemeth, Oleksiak – Ja. Benn, Spezza, Seguin – D. Shore, Faksa, Sharp – Elie, Eakin, Hemský – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie.

Rozhodčí: O'Rourke, Walsh – Cameron, Cherrey.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Vítejte u dnešního utkání National Hockey League. Budeme sledovat duel dvou týmů ze Západní konference, ale každého z jiné divize. San Jose Sharks doma vyzvou Dallas Stars.

Tomáš Hertl (SJS) (8 + 10)
    Jiří Hudler (DAL) (3 + 7)
    Aleš Hemský (DAL) (0 + 1)

Předchozí vzájemné utkání

Týmy se v sezóně potkají vůbec poprvé, ale do konce základní části na sebe narazí dohromady třikrát. Dvakrát z toho se bude hrát v Dallasu, jednou pod střechou SAP Center.

SAN JOSE SHARKS

Žraloci mají ve vedení Pacifické divize pořád dostatečný náskok sedmi bodů na druhé místo. Pouze se změnila situace pod nimi, kde najednou nečekaně povyskočili až právě na druhou příčku Calgary Flames. Ti jsou na tom bodově podobně jako Edmonton a Anaheim a je jasné, že Sharks nesmí polevit, pokud nechtějí přijít o náskok na špičce tabulky. San Jose z předchozích čtyř utkání dvakrát vyhrálo, podobně jako Dallas, také Žraloci vyzráli na Washington Capitals, když je doma porazili výsledkem 4:2. Naopak se mančaftu Petera DeBoera nezadařilo v sobotu večer proti Nashvillu. Predators potvrdili, že bojují o důležité body a v SAP Center slavili po vítězství 3:1. Jedinou trefu San Jose zapsal do statistik obránce Paul Martin. Co víc, Žraloci mají skvělou možnost na sběr bodů, protože následující čtyři zápasy sehrají všechny před svými fanoušky. Bude se jim dařit?

Kanadské bodování nadále vede obránce Brent Burns (27 + 43), pomáhají mu například Joe Pavelski (24 + 35) nebo další útočník Logan Couture (23 + 23).

DALLAS STARS

Na play-off to mají Hvězdy pořád hodně daleko, za druhou divokou kartou v Západní konferenci zaostávají o devět bodů a zatím to nevypadá, že by se měly zúčastnit letošních vyřazovacích bojů. Poslední zápasy jsou v podání Dallasu nahoru a zase dolů. Z uplynulých čtyř střetnutí zelenobílí vyhráli dvakrát, a to když předčili favorita Washington Capitals a před nimi také Florida Panthers. Co víc, oba na ledě soupeřů. Stars se ovšem nedařilo doma proti Ottawě, od které inkasovali hned pětkrát a před výletem do Kalifornie mají rozhodně nad čím přemýšlet. Dallaské bojovníky čekají čtyři venkovní duely za sebou, všechny s týmy Pacifické divize. Podaří se předposlednímu celku Centrální divize zaskočit Žraloky a sebrat jim na jejich ledě cenné body?

Statistiky týmu vede Tyler Seguin (23 + 44), kterého slušně doplňuje Jamie Benn (24 + 39) nebo Jason Spezza (12 + 28). Jestli ale něco Dallas potřebuje, tak je to bezpochyby pevnější obranná hra.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 03:00.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 4. Marleau (Couture, Braun), 18. Pavelski (P. Martin, J. Thornton), 23. J. Ward (Couture, P. Martin), 33. Pavelski, 44. Tierney (DeMelo, Sörensen) – 13. Elie (Hemský)

Dallas Stars: Lehtonen (24. Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Johns, Nemeth, Oleksiak – Ja. Benn, Spezza, Seguin – D. Shore, Faksa, Sharp – Elie, Eakin, Hemský – McKenzie, Cracknell, B. Ritchie.

Rozhodčí: O'Rourke, Walsh – Cameron, Cherrey

Diváci: 17 442