Detroit – NY Rangers 1:4 (kon.) | Edmonton – Montreal 1:4 (kon.) | Anaheim – Washington 5:2 (kon.)
San Jose – Dallas 5:1 (kon.)
Banes Motor České Budějovice
3:1 (1:0, 2:0, 0:1) Stav série: 1:0
HC Slavia Praha
Pondělí 13.03.2017, 17:30 • Budvar aréna (kapacita: 6 421) • Play-off Chance ligy • Semifinále

Střely na branku: 40 – 26
    Vyloučení: 9 – 13
    Využití: 1 – 1
    V oslabení: 1 – 0 (20:13:23)

První semifinálové utkání mělo poměrně jednoznačný průběh. Motor se ujal vedení už ve 12. minutě a od té doby ho nepustil. Českobudějovičtí byli téměř po celý zápas lepším celkem, svého soupeře přestříleli a skvěle jim zachytal gólman Petr Kváča.

Velmi dobrý zápas prožil po návratu z marodky Michal Chovan. Motoráci naopak nebudou v dobrém vzpomínat na obránce Martina Baču a bude zajímavé sledovat, jak se s tímto důrazným hráčem budou vypořádávat v dalším průběhu série. Ta pokračuje druhým duelem už zítra od 17:30.

59:54
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Štěpán Hřebejk – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Jakub Suchánek – 2 min., hrubost).

59:54
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Bača – 2 min., hrubost + 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Kadlec – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Ronald Knot – 2 min., podražení).
    Motor vykročil do semifinále pravou.

59:54
    Rozhodčí signalizoval vyloučení v obranné třetině Slavie a vzápětí se strhla velká mela. V hlavní roli byl opět Martin Bača, který dnes jezdí po ledě jako rozzuřený buldok. Nakonec se na něj bez rukavic vrhnul Tomáš Vak. Budou se rozdělovat tresty.

59:37
    Domácí jsou stále v bezpečném území a drží puk daleko od své svatyně...

58:29
    Motor se drží v útočném pásmu. Nyní se bude po Frodlově zákroku vhazovat v útočné třetině Stavjaňovy bandy.

57:57
    Hosté ale vzápětí faulovali v útočném pásmu a jejich poslední naděje v dnešním zápase zřejmě vypršela. Petr Beránek bude pykat za hru vysokou holí.

57:30
    Slavia odvolává brankáře a zkouší to v šesti hráčích!

57:20
    Střely na branku ve třetí třetině: 13 – 8

57:04
    Hosté jsou v plném počtu, Knot se vrátil na led.

56:12
    Petr Beránek zkoušel Kváčovu pozornost střelou z otočky, ale brankář domácích dobře zasáhl.

55:04
    Ronald Knot odchází odpykat dvouminutový trest za držení hole. V této fázi utkání se to Pražanům zrovna moc nehodí.

54:38
    Brankář Motoru Petr Kváča udržel neprůstřelnost více než 193 minut. To je famózní výkon pro teprve 19letého gólmana!

53:17
    K další střele na Kváču se dostal útočník Jiří Rys. Slávistický hokejista ale nepropálil připraveného brankáře.

52:12
    Slavia právě vstřelila branku!
    A udělala! Slavia využívá přesilovou hru, i když její branka byla hodně na hraně. Obránce Novák tvrdě vypálil od modré čáry a jeho vysokou střelu šikovně ze vzduchu tečoval MARTIN ŠAGÁT, který tak dává sešívaným ještě naději na zvrat. Domácí se zlobili, že Šagátova hůl byla moc vysoko, v každém případě je branka uznána. Asistence: Jan Novák a Jan Holý.

51:05
    Tomáš Vak odchází na dvě minuty na trestnou lavici za hákování. Slavia má poslední šanci s utkáním ještě něco udělat.

50:24
    Na ledě se objevuje zkušený zadák Jakub Suchánek a hned se prezentoval dobrou střelou. Štěpán Hřebejk před brankou ale netečoval puk, takže Frodl neměl těžkou práci.

50:11
    Martin Bača se vrací do hry a hraje se pět na pět.

49:20
    Ronald Knot předvedl v oslabení krásnou individuální akci! Mladý obránce Slavie projel po pravém mantinelu do třetiny, stahovačkou si obhodil posledního beka a byl úplně sám před Kváčou. Českobudějovický brankář je ale bezchybný a míří za třetí vychytanou nulou v řadě!

48:11
    Martin Bača je dnes potřetí na trestné lavici. Nyní dostává menší trest za hákování.

47:55
    Slavia Praha si bere oddechový čas.

47:55
    Obrovská šance Motoru! Jakub Babka sebral hostujícímu hráči puk ve středním pásmu a našlápl do útočné třetiny. Na pravé straně viděl najíždějícího Ondřeje Šulka a poslal mu hezkou žabku přes hůl posledního obránce. Mladý forvard Šulek však nezvládl překonat ve velké šanci Frodla.

46:43
    Tomáš Šmerha vystřelil z pravé strany na Kváču, který betonem zakročil úspěšně.

45:13
    Vlastimil Dostálek se přes beka protáhl až do brankoviště, kde si položil Frodla! Brankář sešívaných však dokázal zabránit puku, i když ležel na ledě.

45:01
    Střely na branku ve třetí třetině: 5 – 2

44:35
    V další šanci Českých Budějovic byli veteráni Tomáš Vak a Roka Pajič. Prvně jmenovaný střílel z kruhů v dobré pozici, ale Frodl puk ukryl do chráničů.

43:17
    Po nahození Pavlina se k dorážce dostal Miloslav Čermák, ale ani nadvakrát neprocedil puk za Frodla.

43:08
    Obránce Motoru Žiga Pavlin si připsal další ránu na branku Slavie, ale náskok svého mužstva nezvýšil.

42:44
    Motor je v útočné třetině a dotírá na Frodla. Ten ale chytil do lapačky snadné nahození.

41:48
    Ján Mucha se vrací do hry a domácí jsou v plném počtu.

41:47
    Jan Pohl tvrdě pálil od modré čáry a několik hráčů Slavie se snažilo dorážet. Kváča měl ale puk pod výstrojí.

40:47
    Začátek třetí části je zatím ospalejší. Motor v klidu brání své pásmo, i když hraje v nevýhodě o jednoho hráče.

40:01

Střely na branku: 24 – 18
    Vyloučení: 5 – 6
    Využití: 1 – 0
    V oslabení: 1 – 0

Druhé dějství přineslo upevnění vedení domácího celku. Jihočeši byli lepší než Slavia a přišli si na Frodla hned dvakrát. Sešívaní se také dostávali do šancí, ale na Kváču recept nenašli a nyní už to budou mít hodně těžké.

40:00

39:48
    Ján Mucha byl na protihráče hrubý více, než je povoleno. Odchází tedy na dvě minuty na trestnou lavici.

39:01
    Martin Kadlec uháněl sám na brankáře a domácí hráč mu znemožnil zakončit. O nedovolený zákrok se dle sudích nejednalo!

38:56
    Na dnešní utkání navštívil českobudějovickou Budvar arénu vyprodaný stadion – 6 421 diváků.

37:51
    Pěkná rána Vladimíra Škody nakonec letěla těsně vedle. Jednalo se o důrazný a hodně zajímavý pokus.

36:52
    Motor byl po delší čas pevně usazený v útočné třetině, ale nenašel na Frodla recept.

35:31
    Rok Pajič pálil z levé strany na Frodla, ale ten jen nastavil vyrážečku a vyrazil kotouč do rohu kluziště.

35:10
    Jan Novák zkusil vypálit od svého brankáře přes celé hřiště až na Kváču. Ten ale dával dobrý pozor, a tak neměl problém zasáhnout.

34:29
    Miloslav Čermák zkoušel střílet na Frodla z větší vzdálenosti, ale trefil jen prvního clonícího hráče Slavie.

34:06
    Střely na branku ve druhé třetině: 6 – 7

33:15
    Domácí opět útočí, ale jejich zprvu nadějná akce skončila jen v rohu útočného pásma.

31:34
    České Budějovice právě vstřelily branku!
    Pouhých sedm sekund stačilo Motoru, aby využil přesilovou hru! Novák po vyhrané buly nabil na levou stranu Fillmanovi, jehož ránu tečoval těsně před Frodlem MILOSLAV ČERMÁK. Bývalý hráč sešívaných tak vstřelil velmi důležitou branku a domácí tým už má relativně bezpečný náskok. Asistence: Mitchell Fillman a Filip Novák.

31:27
    Vyloučení v týmu ČEZ Motor České Budějovice (Martin Heřman – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Martin Bača – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu HC Slavia Praha (Petr Tejral – 2 min., hrubost).

31:27
    U branky Slavie se strhla mela a rozhodčí se radí, jak situaci vyřeší. Trestné lavice zůstávají zavřené, takže vylučovat se nejspíše nebude.

29:58
    V útoku je Motor a snaží se o navýšení svého náskoku. Frodl ale při další střele domácích dobře zasáhl.

28:59
    Teď je na tahu Slavia, ale zatím to nevypadá, že by je další inkasovaná branka nabádala k větší útočné činnosti.

27:26
    Sekundu po uplynutí přesilové hry Motoru se domácí trefují a zvyšují svůj náskok na dvoubrankový! ROK PAJIČ dostal krásnou přihrávku na druhou modrou čáru od Muchy, nabral rychlost, projel mezi obránci Slavie a prostřelil Frodla. Asistence: Ján Mucha a Žiga Pavlin.

26:23
    České Budějovice se dostal k další střele, ale Frodl je dnes výborný.

25:25
    Za napadení je vyloučení hráč hostů Zdeněk Kubica. Motor si zahraje početní výhodu.

25:15
    Jakub Babka se vytočil s pukem od zadního mantinelu a vypálil na Frodl, který musel znovu zasahovat.

24:24
    Martin Heřman se dostal k důrazné střele ihned po přejetí modré čáry. Dominik Frodl ale lapil puk do rukavice.

23:49
    Jan Pohl tvrdě vypálil z dálky a byla z toho opravdu nadějná šance. Kváča jen máchl lapačkou, ale nechytil puk, který mířil nad horní tyčku.

22:52
    České Budějovice se nemohly dostat přes útočnou modrou čáru, zatím se neděje nic, co by stálo za pozornost.

21:12
    Michal Chovan střílel od levého mantinelu a Frodl snadný kotouč vyrazil do rohu hřiště.

20:30
    Ronald Knot vypálil od modré čáry tvrdě a Kváča musel rychle vytasit beton proti kotouči.

20:01

Střely na branku: 16 – 10
    Vyloučení: 3 – 3
    Bez využití.

V úvodu první třetiny jsme viděli z obou stran spíše oťukávanou. O první vzrušení se postaral až ve 12. minutě Michal Chovan, který otevřel skóre v oslabení, a je doposud jediným střelcem zápasu. Oba týmy si v první části zahráli přesilovku pět na tři, ale výsledek utkání se neměnil. Druhou periodu bude Slavia začínat s výhodou jednoho hráče v poli.

20:00

19:33
    Slavie sevřela Motor v jeho třetině a posílá na Kváču spršku střel. Českobudějovičtí teď prožívají těžké chvíle.

18:47
    Žiga Pavlin dostává trest za vysokou hůl a Motor se bude 56 sekund bránit ve třech!

18:22
    Martin Kadlec střílel od levého mantinelu a Martin Šagát tečoval puk těsně před Kváčou. Domácí jsou pod tlakem.

17:43
    V oslabení bude hrát domácí družstvo. Vladimír Škoda fauloval a obdržel menší trest za hákování.

16:23
    Slavia je v plném počtu.

15:51
    Hosté přežili nehorší a jsou ve čtyřech.

15:32
    Stoprocentní šance Motoru zůstala nevyužita! Sešívaní se dostali do úzkých, Frodl byl dezorientovaný v brankovišti a nevěděl, kde je puk. Ten se dostal až k Luboši Robovi, který střílel do odkryté klece, ale brankář Slavie v poslední chvíli předvedl fantastický zákrok.

15:05
    Domácím se první část přesilovky moc nedaří. Zatím ještě ani nevystřelili na bránu.

14:23
    Motor bude hrát 1:28 přesilovou hru pět na tři! Slávisté totiž dostávají další trest na dvě minuty. Pavel Kolařík je vyloučený za krosček.

13:51
    Martin Bača nedovoleně bránil Miloslava Čermáka a půjde za to pykat. Slovenský zadák se poté ještě snažil vyvolat s Čermákem rvačku, ale neúspěšně.

13:30
    Střely na branku: 9 – 7

12:56
    Domácí jsou v pěti mužích na hřišti.

11:34
    O první gól dnešního semifinálového utkání se postaral ve vlastním oslabení MICHAL CHOVAN. Navrátilec z marodky ukazuje, jak je pro Motor důležitým hráčem. Slovenský forvard prosvištěl středním pásmem a v následném přečíslení dva na jednoho zvolil přesnou střelu mezi nohy. Asistence: Mitch Fillman a Filip Novák.

10:56
    Faul domácího mužstva. Miloslav Čermák obdržel dvě minuty za podražení.

09:36
    Velká šance pro změnu na druhé straně. Roman Vráblík měl puk na vrcholu kruhů a vypálil švihem. Puk letěl pěkně a vypadl Frodlovi z lapačky! Na štěstí pro hosty ale letěl nad branku.

09:01
    Pozornost Petra Kváči vyzkoušel nahozením od levého mantinelu Petr Tejral. Mladý slávista ale trefil jen připravenou lapačku gólmana.

08:22
    Nebezpečná akce Slavie, ve které byl Jiří Rys! Útočník sešívaných se dostal ke střele z bezprostřední blízkosti a Kváčovi nakonec zůstal puk pod betonem. Poté se strhla v brankovišti mela, ale vylučovat se nebude.

07:53
    Brankář Petr Kváča byl otřesen, a tak sudí raději přerušili hru.

07:16
    Zatím se nehraje pro oko diváky příliš vábně. Oba týmy se spíše oťukávají.

06:18
    Domácí početní výhodu nevyužili, Slavia je v pěti.

05:54
    Střely na branku: 5 – 1

04:47
    Českobudějovičtí se zatím dostali jen k jedné příležitosti, mají ještě více než minutu přesilovky.

04:18
    První početní výhodu v této sérii si zahraje Motor. Jan Holý dostává menší trest za držení protihráče.

03:54
    Tomáš Šmerha se dostal k první vážnější příležitosti hostů. Z pravého kruhu tvrdě střílel a Kváča musel nechat vyniknout svoji vyrážečku.

03:18
    Znovu to byl slovinský zadák Žiga Pavlin, který pálil od modré čáry. K dorážce se následně dostal Luboš Rob, ale brankář Slavie byl opět úspěšný.

02:41
    Žiga Pavlin si vzal kotouč ve středním pásmu, nabruslil do útočného pásma a pěkně přes beka vypálil. Frodl podržel svůj tým.

02:13
    Slávisté zakládali útočnou akci, ale vystavili se do postavení mimo hru.

01:30
    Tomáš Vak předvedl hezkou individuální akci, když přešel přes tři protihráče, ale nakonec z toho žádná šance nebyla.

00:45
    V sestavě Motoru se dnes objevuje po delší době Michal Chovan a hned se dostal k šikovné střele. Frodl vyrazil puk do rohu hřiště.

00:01

ČEZ Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Suchánek (A) – Dostálek, Rob, Čermák (A) – Chovan, Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Hřebejk, Vak, Pajič.

HC Slavia Praha: Frodl (Polívka) – Pohl, J. Novák (C), Kolařík (A), Knot, Holý, Růžička, Bača – Pletka, Šafránek (A), Beránek – Kadlec, Šagát, Rys – Tejral, Kubica, Šmerha – Jankovský, Krliš, Půhoný.

Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Zídek, Rampír.

ČEZ MOTOR ČESKÉ BUDĚJOVICE
    Motor je favoritem této série a bude se snažit odčinit loňské semifinálové vyřazení právě od Slavie. Českobudějovičtí jsou v psychické pohodě, Přerov vyřadili ve čtyřech zápasech a utkání tentokrát nebyly tak emotivní, jako loni. Ztrátu Jihočeši přece jen utrpěli – zranil se Tomáš Nouza, který v nejbližší době nenastoupí.

Čtvrtfinále: České Budějovice – Přerov
    České Budějovice – Přerov 5:4p
    České Budějovice – Přerov 3:2
    Přerov – České Budějovice 0:1
    Přerov – České Budějovice 0:3

Největší ofenzivní oporou Motoru, alespoň co se individuálních statistik týče, je mladý útočník Luboš Rob, který má na kontě šest bodů (2+4).

HC SLAVIA PRAHA
    Sešívaní s kádrem, který mají, hrají velice dobře. V mužstvu zůstali srdcaři, kteří dávají do hry 100 procent. Ve čtvrtfinále si Slavia smlsla na Horácké Slavii Třebíč, kterou vyřadila v nejkratším možném čase. Úplně bez boje to ale Slavia také neměla. Všechny čtyři duely totiž vyhrála rozdílem jediného gólu!

Čtvrtfinále: Slavia–Třebíč 4:0
    Slavia–Třebíč 3:2
    Slavia–Třebíč 2:1sn
    Třebíč–Slavia 1:2
    Třebíč–Slavia 0:1

Nejproduktivnější hráči Pražanů v dosavadním průběhu play-off jsou Martin Kadlec a Jan Pohl, oba mají shodně tři body (2+1).

Vítáme vás u on-line přenosu z prvního semifinálového utkání WSM ligy. Na led ČEZ Motoru České Budějovice v pondělí dorazí HC Slavia Praha, která se pokusí překvapit domácí celek. Oba týmy vyhrály čtvrtfinále v nejkratším možném čase a deset dní byly bez zápasu, takže na nedostatek sil si rozhodně stěžovat nemohou. Zápas začíná v 17:30!

Matěj Mayer

Branky a nahrávky: 12. Chovan (Fillman, F. Novák), 28. Pajič (Mucha, Pavlin), 32. Čermák (Fillman, F. Novák) – 53. Šagát (J. Novák, J. Holý)

Banes Motor České Budějovice: Kváča (Gába) – Fillman, F. Novák (C), Pavlin, Pýcha, Vráblík, Mucha, Suchánek (A) – Dostálek, Rob, Čermák (A) – Chovan, Vlček, Heřman – Šulek, Škoda, Babka – Hřebejk, Vak, Pajič.

Rozhodčí: Hejduk, Obadal – Zídek, Rampír

Diváci: 6 421 (vyprodáno)