Atlético – Leverkusen 0:0 (kon.) | Monaco – Manchester City 3:1 (kon.)
3:1 (2:0)
Manchester City
Středa 15.03.2017, 20:45Liga mistrů • Osmifinále

To je pro dnešek vše. Loučím se s vámi a přeji hezký zbytek dne. (22:47:36)

Druhý poločas nabídl zcela diametrálně odlišnou podívanou. Monaco se zatáhlo a Manchester začal útočit a vytvořil si obrovský tlak, který zužitkoval v branku, když se v 71. minutě trefil Sané. V té chvíli Manchester postupoval, jenže postupové naděje anglickému týmu zhatil o pouhých šest minut později Bakyoko, který tak zařídil svému týmu postup do čtvrtfinále.

90+3

90+3
    De Bruyne měl jednu z posledních šancí. Ve standardní situaci centroval do šestnáctky, jenže míč usměrnil přímo do náruče Subašiče.

90+2
    Žlutou kartu dostává Thomas Lemar (AS Monaco FC).

90+2
    Sterling následně centroval z pravého křídla. Přetažený centr ale usměrnil balón jen za postranní čáru. Monaco vhazuje.

90+2
    Lemar se dostal k balónu. Na nic nečekal a okamžitě jej odkopl. Jenže Citizines se rychlostí blesku dostali na obrannou polovinu soupeře.

90+1
    Nastavují se celkem tři minuty nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Nabil Dirar.

89
    Žlutou kartu dostává Valère Germain (AS Monaco FC).

88
    Nepřesnost v hostující rozehrávce. Agüero číhal ve vápně, ale přesného centru se nedočkal. Do útoku jdou opět domácí.

87
    Dlouhý centr, který mířil na rozeběhnutého Jemersona úspěšně vyboxoval Caballero. Ten ve druhé části neměl moc práce, ale i tak už jednou inkasoval.

86
    Fabinho si došel pro taktický faul. Domácí budou rozehrávat standardní situaci na útočné polovině.

85
    Moutinho úspěšně zachytil přihrávku Silvy. Domácí se dostávají po delší době na útočnou polovinu.

84
    Střídání v týmu Manchester City: ze hřiště odchází Gaël Clichy, přichází Kelechi Iheanacho.

83
    Sagna centroval z levé strany. Hledal Saného, avšak ten se k míči nedostal. Manchester je nicméně opět u balónu.

82
    Už už je Manchester opět na území soupeře a hledá prostor ke střele. Monaco je v deseti usazeno před pokutovým územím a brání se.

81
    De Bruyne si vzal balón na starost a odcentroval ke vzdálenější tyči. Jeho pas byl ale přetažený a míč zamířil z hrací plochy ven.

81
    Mezitím ale dojde ke střídání. Odchází Mbappé, který do hry vpustí Moutinha.

Martin Doležal

Branky: 8. Mbappé (B. Silva), 29. Fabinho (Mendy), 76. Bakayoko (Lemar) – 71. Sané (Sterling)

Karty:   59. Bakayoko (ASM), 89. Germain (ASM), 90+2. Lemar (ASM) – 11. Sagna (MAC), 58. De Bruyne (MAC), 74. Sterling (MAC)

Držení míče: 41 % : 59 %.
    Střely na branku: 4:3. Střely mimo: 1:2. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 1:5. Fauly: 3:3.
    AS Monaco: Subašić – Sidibé, Raggi (70. A. Touré), Jemerson, Mendy – Fabinho, Bakayoko, Lemar – B. Silva, Germain (C) (90+1. Dirar), Mbappé (81. Moutinho).
    Náhradníci: De Sanctis – Dirar, Jorge, Moutinho, A. Diallo, A. Touré.

Manchester City: Caballero – Sagna, Stones, Clichy (84. Iheanacho), Kolarov – Sané, Fernandinho, Silva (C) – De Bruyne, Agüero, Sterling.
    Náhradníci: Bravo – Zabaleta, Navas, Delph, Otamendi, Y. Touré, Iheanacho.
    21.02.2017
    Manchester City - Monaco 5:3

Branky: 26. Sterling (Sané), 58. Agüero (Sterling), 71. Agüero (Silva), 77. Stones (Y. Touré), 82. Sané (Agüero) – 32. Falcao (Fabinho), 40. Mbappé (Sidibé), 61. Falcao (Lemar)

Karty:   35. Agüero (MAC), 40. Fernandinho (MAC), 49. Otamendi (MAC), 73. Zabaleta (MAC) – 8. Glik (ASM), 25. Sidibé (ASM), 55. Bakayoko (ASM), 67. Falcao (ASM), 76. B. Silva (ASM), 81. Fabinho (ASM)

Neproměněná penalta: 50. Falcao (ASM), brankář Caballero zneškodnil

Držení míče: 62 % : 38 %.
    Střely na branku: 6:6. Střely mimo: 0:7. Rohy: 5:6. Ofsajdy: 3:5. Fauly: 12:15.