New Jersey – Philadelphia 6:2 (kon.) | NY Islanders – Winnipeg 2:4 (kon.) | Washington – Nashville 1:2 (po pr.)
Columbus – Florida 2:1 (kon.) | Carolina – Minnesota 3:1 (kon.) | Tampa – Toronto 0:5 (kon.)
Ottawa – Chicago 1:2 (kon.) | Edmonton – Boston 7:4 (kon.) | Arizona – Detroit 4:5 (0:1 po s.n.)
Vancouver – Dallas 2:4 (kon.) | Los Angeles – Buffalo 2:0 (kon.) | San Jose – St. Louis 1:4 (kon.)
HC Kometa Brno
4:3 (1:3, 2:0, 0:0 - 1:0) Stav série: 3:0
HC Sparta Praha
Pátek 17.03.2017, 18:00 • DRFG Arena, Brno • Generali play off Tipsport extraligy • Čtvrtfinále

To je ode mě z rozjásaného Brna vše. Přeji příjemný páteční večer. (20:58:49)

Střely na bránu (prodloužení): 2 – 1
    Střely na bránu (celkem): 21 – 30

Fanoušci Komety si nyní užívají děkovačky. A rozhodně mají co slavit. Jejich oblíbenci se totiž v sérii ujímají již vedení 3:0. Přitom Sparťané stejně jako v předcházejících dvou partiích měli působivý vstup do duelu. Dvakrát vedli o dvě branky, přesto i potřetí prohráli. Již zítra mohou tuto bedlivě sledovanou čtvrtfinálovou sérii Brňané ukončit, a rozhodnout o postupu mezi čtyři nejlepší.

Nejlepším hráčem Sparty vyhlášen Martin Gernát, Komety zase Marcel Haščák.

60:44 Marcel HAŠČÁK - 4:3
    Zdroj: Hokejka TV

60:44
    Kometa právě vstřelila branku!
    DRFG Arena byla chvíli před spadnutím poté, jaká euforie tady propukla. Domácí totiž bleskově rozhodují prodloužení! Vojtěch Němec zajel s pukem za bránu a všechny překvapil přihrávkou na bližší tyč číhajícímu MARCELU HAŠČÁKOVI, který zblízka prostřelil Pöpperleho, a zajistil Kometě vedení 3:0 na zápasy. Asistence: Vojtěch Němec.

60:29
    Vrána vjel do útočného pásma a vypálil z levého kruhu na bližší tyč. Čiliak schoval puk ve výstroji.

60:10
    Domácí vyhráli buly, ovšem Krejčík poslal puk jen na zakázané uvolnění.

60:01

Střely na branku: (ve 3. třetině) 2 – 5
    Střely na branku: (po 3. třetině) 19 – 29

Ve třetí části si obě mužstva dávala velký pozor na defenzívu, a k vidění tak nebylo tolik šancí jako v úvodních čtyřiceti minutách. Podle oficiálních statistik navíc obě mužstva vystřelila na bránu dohromady jenom sedmkrát! Stejně jako ve druhém utkání, i v tom třetím o vítězi rozhodne až prodloužení. To začne po klasické osmnáctiminutové přestávce a bude se hrát na dvacet minut. Pokud se nerozhodne, přijdou na řadu samostatné nájezdy s pěti sériemi. Nastavení začne v 20:52.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:55
    Na druhé straně v posledních vteřinách vypálil Mikuš, přičemž jeho vysokou střelu vytěsnil Čiliak nad bránu ramenem.

59:37
    Čermák nahrával puk před bránou, tam ovšem nečíhal žádný z jeho spoluhráčů.

58:44
    Řepík vjel do útočné třetiny a i proto, že neměl komu přihrát, vyslal spíše nahození na Čiliaka. Brněnský brankář pokryl puk na hrudi.

58:00
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

Dnešní utkání sleduje 7700 diváků. Pochopitelně je tedy vyprodáno a i atmosféra je na ještě jiné úrovni, než v základní části.

Václav Petrů

Branky a nahrávky: 7. Haščák (Vincour, V. Němec), 24. J. Krejčík (H. Zohorna, Haščák), 35. Hruška (M. Kvapil, Vincour), 61. Haščák (V. Němec) – 2. Uher (Cingel, Mikuš), 3. Gernát (Forman, P. Vrána), 11. P. Vrána (J. Hlinka, Pech)

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – J. Krejčík, O. Němec, Kováčik, Gulaši, Bartejs, Malec, F. Král – M. Kvapil, Hruška, H. Zohorna – Zaťovič, V. Němec, Haščák – J. Káňa, Nečas, Mallet – Dočekal, Čermák, Vincour – Vondráček.
    HC Sparta Praha: Pöpperle (F. Novotný) – Mikuš, Piskáček, Švrček, Gernát, Barinka, Eminger, Jandus – J. Hlinka, P. Vrána, Řepík – Buchtele, Hlaváč, Forman – Kumstát, Pech, Ihnačák – Klimek, Cingel, Uher.

Rozhodčí: Hradil, Hodek – Brejcha, Suchánek

Diváci: 7700 (vyprodáno)