Cheb – Č. Krumlov 2:10 (kon.) | Dvůr Králové n. L. – Mělník 3:2 (kon.)
HC Junior Mělník
Sobota 18.03.2017, 17:00Kvalifikace o 2. ligu

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Příjemný sobotní podvečer ze Dvora Králové! Kvalifikace o 2. ligu dnes pokračuje dalším duelem, síly spolu změří týmy HC RODOS Dvůr Králové nad Labem a HC Junior Mělník.

Zatímco Dvůr své první utkání kvalifikace sehraje teprve dnes, Mělník už má jeden duel za sebou. A klání proti Slovanu Louny se mělnickým hokejistům povedlo na jedničku, především pak jeho poslední třetina. Tu totiž Mělník vyhrál 6:1 a v součtu s předchozími dvacetiminutovkami vyhrál vysoko 9:4.

Zda Junior zvítězí podruhé, nebo premiérovou výhru kvalifikace získají Dvorští, to se dozvíme již dnes.

HC RODOS Dvůr Králové n. Labem: Čáp (Kozák) – Vitebský, Krejcar, Vacek, Hamerský, Mišinec, Daňo, Zmítko, Karlík – Rychtera, Filip, Polák, Rutrle, Háze, Sedláček, Lelka, Luštinec (C), Szakal, Fořt, Ježek.

HC Junior Mělník: Vokurka (Fiala) – Prejza, Cicvárek, Chvátal, Novák, Kotek, Kubica, Nesládek, Pokorný – T. Havel, D. Havel, Příhoda, Šubrt (C), Fedymycz, Litera, Šícha, Vemek, Kašák, Kratochvíl, Novotný, Heran.

Rozhodčí: Barek – Urubčík, Huryta.

Hokejisté obou celků se již staví na úvodní buly a zápas za několik málo okamžiků začne!

00:01

00:17
    Od modré čáry vypálil na vzdálenější tyč Ondřej Novotný, kotouč ale prolétl jen kolem brankové konstrukce.

00:52
    Dvorští nerozehráli ideálně a je jim pískán icing.

01:09
    Jakub Luštinec obral na útočné modré o puk hostujícího beka a upaloval sám na bránu, kličku do bekhendu ale mezi Fialovy betony neuklidil!

02:25
    Mělník ujížděl na Čápa v přečíslení dvou na jednoho a střelu na sebe vzal Jan Vemek. Mířil do vzdálenějšího horního rohu, kotouč ale zamířil jen na mantinel.

03:15
    Hráči Junioru nepřesně rozehráli a halou se rozlehl zvuk píšťalky – zakázané uvolnění.

03:30
    A icing také na druhé straně, vhazovat se bude po levici Josefa Čápa.

03:41
    Domácí celek si zahraje početní výhodu, neboť mělnický Jan Vemek jde pykat za vysokou hůl.

04:31
    Petr Litera dostal na ´bito na modrou čáru, jeho dělovku do horní části brány ale zvládl odklidit Jan Vokurka.

05:08
    Mělničtí vyhazují přes všechny čáry a odchází střídat.

05:41
    Hokejisté Junioru oslabení zvládli a už jsou v plném počtu.

05:46
    Martin Lelka pálil křížem, bohužel pro něj však nepřesně.

06:29
    Obrovské šance na obou stranách! Před domácí bránou nejdříve střílel z mezikruží a poté ještě z úhlu dorážel Jan Vemek, na opačném konci kluziště zase se samostatným únikem a kličkou neuspěl Jaroslav Polák!

06:41
    Početní výhodu si vyzkouší i hostující celek, Fořt jde pykat za podražení.

07:21
    David Šuubrt nastřelil zblízka tyč,následná dorážka skončila pod Čápem a těsně před brankovou čarou!

07:48
    Po nahrávce zpoza brány pálil z první Jan Vemek, dvorský gólman byl ale i na tuto situaci připraven!

08:41
    Mělník sice v přesilovce tlačil, Dvůr je ale už kompletní.

09:03
    Miroslav Šícha behkendem z otočky nedokázal najít prostor mezi Čápovými betony!

09:23
    Na druhé straně bylo zase k vidění přečíslení, přihrávku na druhou stranu ale dokázal zblokovat jeden z mělnických obránců.

10:34
    Uběhlo teprve něco málo přes deset minut, přesto jsme už viděli řadu dobrých gólových příležitostí. Skóre však zůstává stále počáteční, a to 0:0!

11:21
    Ondřej Hamerský si na modré čáře lehce potáhl puk a vystřelil, rána mířená k pravé tyči ale skončila v lapačce pohotového Vokurky.

12:01
    Mělník právě vstřelil branku!
    Úvodní branka je na světě, Mělník se dostává do vedení 1:0! Do prostoru mezi kruhy dostal nabito PETR LITERA, který se s ničím nerozpakoval a přesnou ranou rozvlnil síť za domácím brankářem. Asistence: David Šubrt.

13:14
    Pavlu Kašákovi střela nesedla a toho může hostující forvard jen litovat, protože stál úplně osamocený před dvorskou klecí!

13:48
    Rána Miroslava Šíchy byla chrániči domácího beka odkloněna mimo Čápovu svatyni.

14:54
    V uplynulých vteřinách se toho na dvorském ledě příliš neodehrálo, ani jeden z brankářů si na puk nesáhl.

15:36
    Dvůr Králové právě vstřelil branku!
    Ještě před první přestávkou máme vyrovnáno! JAKUB LUŠTINEC obkroužil s kotoučem na holi bránu a bekhendovou stranou hole z velkého úhlu procpal černou pryž do hostující klece. Asistence: Jan Ježek.

16:37
    Petr Litera sprintoval sám na dvorskou bránu, za minutu dvanáct ale obětavě skočil Lukáš Daňo a čistým způsobem obral hostujícího hráče o kotouč!

17:36
    Po tvrdém zákroku u mantinelu zůstal na ledě ležet jeden z mělnických hráčů a rozhodčí budou vylučovat.

17:36
    Za naražení zezadu vyfasoval trest 2+10 minut Jaroslav Polák.

18:43
    Dělovka Davida Chvátala se zastavila o brusle prvního bránícího hráče.

18:48
    Dvorští trestají mělnické zaváhání a ve vlastním oslabení se ujímají vedení v zápase! Úplně sám na modré čáře zůstal zapomenut JAKUB LUŠTINEC, jenž měl dostatek času rozmyslet si zakončení a poslal puk přesně pod víko. Asistence: David Vacek.

19:36
    Domácí mužstvo již bruslí s pěti hráči v poli.

20:00

Úvodní perioda je minulostí! Kromě zajímavých útočných momentů přinesla také tři branky. Jako první se do vedení dostali Mělničtí, hráčům Dvora se ale povedlo vyrovnat o necelé čtyři minuty později. A krátce před sirénou se dokonce dostali do vedení, když se prosadili dokonce v početní nevýhodě. Po dvaceti minutách hry tak vedou domácí 2:1.

Další třetina začne přibližně v 17:48.

20:01

20:34
    Nahrávku do předbrankového prostoru obdržel David Šubrt, domácí gólman ale zasáhl.

21:26
    S tímhle Filipovým nahozením z dálky neměl Vokurka nejmenší problém a pouze ho zkontroloval do rohu.

22:01
    Ovšem tohle už byla podstatně nebezpečnější situace, dělovku z mezikruží vyškrábl Jan Vokurka jen tak tak ramenem!

22:55
    Nahození Jakuba Vitebského bylo sraženo a puk se obloučkem snesl přímo před mělnického brankáře. Ten ho přikryl lapačkou a přerušil tak hru.

23:01
    Až na zakázané uvolnění teď doklouzala rozehrávka hráčů v černo-červeném.

23:54
    Za vlastní bránou sice hosté vybojovali puk, chvíli na to o něj ale přišla a byla z toho nepříjemná situace. Tu ale dokázal vyřešit Vokurka.

24:26
    Už už to vypadalo, že Mělničtí pojedou v přečíslení dvou na jednoho, včas se ale stihli vrátit domácí beci.

24:36
    Dělovka Ondřeje Hamerského sice nepostrádala razanci, skončila však jen na zedním mantinelu.

25:48
    Patrik Fořt upaloval s pukem na holi vstříc Vokurkovi, stíhán hostujícím bekem však neměl na zakončení tolik klidu a vypálil tak jen do mělnického strážce svatyně.

26:30
    Střelu Jana Ježka vyrazil Vokurka jen před sebe, a tak musel mělnický brankář řešit ještě následný závar. Vyřešil ho však na jedničku.

26:48
    Hokejisté Junioru si zahrají v početní výhodě, neboť za držení protihráče putuje na trestnou lavici Ondřej Hamerský.

27:24
    Dvorští zatím sehrávají oslabení dobře a drží svého soka u jeho vlastní brány.

28:03
    A když se Mělník konečně dostal do útočného pásma, přichází o zbytek přesilovky, protože hrál v šesti hráčích.

28:30
    Po pokusu Martina Příhody se Čáp nejistě ohlížel za svá záda, kotouč ale zůstal bezpečně v jeho výstroji.

28:49
    Domácí jsou v plném počtu a mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

29:15
    Daniel Filip pálil z levého kruhu křížem, vzduchem se ale jistě mihla Vokurkova lapačka, jež ránu pohltila.

29:37
    Mělničtí si pohlídali dvorskou rozehrávku a odpálili touš bezpečně daleko od své klece.

29:57
    Pro nedovolenou přihrávku rukou je hra z útočného pásma Dvora přesunuta do neutrální zóny.

30:06
    Hosté jsou již kompletní a ani domácí tým tak svou početní výhodu nevyužil.

30:32
    Martin Lelka pálil z první z prostoru mezi kruhy, vyjetím z brány mu ale v přesném zakončení zabránil mělnický gólman.

31:17
    Pokus zleva v podání Pavla Kašáka byl zablokován dvorským hokejistou.

31:39
    David Šubrt zkoušel ránu na vzdálenější tyč, tam ale byla jen připravená Čápova lapačka.

32:03
    Na tuhle akci už ale byl dvorský brankář krátký a podruhé v zápase máme vyrovnáno! A nutno dodat, že mělnická branka byla z těch hokejově krásných. S pukem si do výhodné pozice před branku vybruslil PAVEL KAŠÁK, jenž pohlednou švihovkou pod břevno nedal Čápovi šanci. Bez asistence.

33:06
    Lelka z mezikruží mířil jen metr vedle brány.

33:26
    Tak tohle byl neskutečný zákrok! Diváci v hale už viděli puk v mělnické síti, těsně před brankovou čárou jej ale na poslední chvíli dokázala vyškrábnout pryč Vokurkova hůl.

34:10
    Fořt svou střelou z mezikruží trefil jen brusle bránícího hráče a puk skončil mimo.

34:42
    Šubrt místo zakončení skončil vleže na zadním mantinelu, o chvíli později ukryl střelu od modré do lapačky Josef Čáp.

35:25
    Dlouhý kotouč byl ve svém letu tečovaný a Mělník si tak může oddechnout, že se nepíská icing.

35:58
    Dvůr hraje v ponechané výhodě.

36:04
    Sekáním se proti pravidlům provinil hostující Petr Pokorný a Dvůr tak bude hrát přesilovku.

36:11
    Rozhodčí nyní přerušili hru z důvodu vychýlení mělnické klece z její obvyklé polohy.

36:11
    S vychýlenou brankou není lehké pořízení, vrátit do správného postavení ji musí dvojice ledařů vybavených lopatou a vrtákem.

36:11
    Už je vše v pořádku a hra může pokračovat.

36:36
    Daňovu nabídku od modré tečoval těsně před Vokurkou Adam Szakal, zamířil však jen vedle tyče.

37:34
    Až nyní se Mělník vysvobodil z dvorského tlaku a vyhodil přes všechny čáry.

38:07
    Hostující celek je v plném počtu a může zase více pomýšlet na útok.

38:41
    Na jedné straně zlikvidoval pokus zleva Čáp, na straně druhé zase proti Zmítkovi zaúřadoval lapačkou Vokurka.

39:06
    Havlovi odskočil na modré čáře puk od hole a hosté se museli rychle vracet, neboť hrozil únik domácího hráče.

39:52
    Daniel Filip potáhl kotouč a vystřelil z levého kruhu, pročež svou maskou zasáhl Jan Vokurka.

40:00

I druhá část dnešního duelu je minulostí. Byli jsme v ní svědky jediné branky, která padla do dvorské sítě, a to krátce po polovině základní hrací doby. Před poslední třetinou, která začne přibližně v 18:39, je tak stav duelu vyrovnaný 2:2.

40:01

40:15
    Útočnou akci Dvora zastavuje postavení mimo hru.

40:56
    A je tu další technický přestupek Dvora, tentokrát se jedná o icing. Vhazovat se bude po Čápově levici.

41:21
    Petr Pokorný vůbec nemířil špatně, ale pokus na vzdálenější tyč se dovnitř brankové konstrukce i díky zásahu domácího gólmana nevešel.

42:05
    Janu Ježkovi se při přechodu modré čáry trochu připletl pod noh spoluhráč a dvorský útočník tak byl nucen svou akci přibrzdit.

42:42
    Martin Příhoda z pravého kruhu pouze přestřelil horní tyč.

42:51
    Lukáš Daňo je vyloučen na dvě minuty za napadení a Mělník bude hrát početní výhodu.

43:15
    Jan Vemek zkoušel procpat touš pod Čápovými betony. To se mu ale nepovedlo a hra je přerušena pro postavení útočícího hráče v brankovišti.

43:40
    Dvorští se osvobozují a hokejisté Junioru budou muset další akci začít od vlastní brány.

44:14
    Mělník má k dispozici 37 sekund dvojnásobné přesilovky, Jan Ježek je vyloučen za držení protihráče!

44:36
    Dvěma zákroky teď Josef Čáp podržel svůj tým! Nejprve vyrazil střelu od modré a poté vykopnutým pravým betonem zachránil téměř jistý gól z hole Davida Chvátala!

45:00
    Hrát se nyní bude ve čtyřech na obou stranách, z hostujícího celku je za nedovolené bránění potrestán Tomáš Havel.

45:38
    Jaroslav Polák nejprve nepřesně vystřelil a poté tvrdě narazil na hostujícího beka a skončil na ledě.

46:02
    Karta se obrací, po uplynutí dvorského trestu, to znamená za 12 vteřin, budou hrát ve dvojnásobné přesilovce domácí! Příhoda je totiž vyloučen za nedovolené bránění.

46:32
    Lukáš Karlík narazil svou střelou od modré na připraveného brankáře Vokurku.

46:45
    Mělník hráč s jedním hráčem v poli navíc a prodlužuje tak dvorskou dvojnásobnou přesilovku, která bude trvat ještě něco přes minutu!

47:23
    Jakub Luštinec si najížděl na ránu z první. Ta mu však nesedla a puk skončil až u Čápa – hosté se osvobodili.

48:02
    Mělničtí jsou ve čtyřech, dvojnásobné oslabení ustáli.

48:25
    S tímhle nahozením sice neměl mělnický brankář příliš mnoho problémů, přesto jej pro jistotu přikryl.

48:46
    Hosté jsou už kompletní.

48:56
    Po odrazu od brankáře se do šance dostal Jakub Vitebský, Jan Vokurka ale své předchozí zaváhání napravil.

49:29
    Dvě minuty za sekání vyfasoval domácí Luštinec a Mělník hraje přesilovou hru.

Mělnickým se hra v početní výhodě nyní vůbec nedaří, hosté se nemohou přes dvorskou obranu dostat do útočného pásma.

50:56
    A opět zaúřadovali domácí, kteří poslali touš daleko od vlastní svatyně.

51:25
    Nyní zastavil hokejisty Mělníka pro změnu ofsajd a z přesilovky už zbývají jen 4 vteřiny.

51:31
    Jenže krátce poté, co se Mělničtí vrátili do plného počtu, jdou zase do oslabení. Za krosček bude pykat David Kratochvíl.

52:14
    Přesilovka je využita, Dvorští jdou do vedení 3:2! A brance předcházela pohledná kombinace. Celou akci založil Fořt, jenž předal puk Zmítkovi. Ten našel křížem na pravé straně JAROSLAVA POLÁKA, který prudkou ranou vstřelil třetí dvorský gól. Asistence: Petr Zmítko, Patrik Fořt.

53:23
    Na obou stranách rozhodčí vyloučili po jednom hráči a uvidíme tak hru ve čtyřech. Luštinec (DVK) se provinil hrubostí, Pokorný (MEL) zase nedovoleným bráněním.

54:46
    Hokejisté Dvora se unáhlili s rozehrávkou a je pískán icing.

55:24
    Miroslav Šícha lehce tečoval na modré čáře kotouč a rozhodčí tak vzali původní verdikt zakázaného uvolnění zpět, vhazovat se bude ve středovém kruhu. Oba týmy jsou již kompletní.

56:17
    Luštinec vyhodil puk z obranného pásma vysokým obloučkem a moc nechybělo k tomu, aby se černá pryž dotkla stropu haly.

56:58
    David Šubrt pálil z velké blízkosti, Josef Čáp byl ale připraven a kotouč vyrazil do ochranné sítě.

57:14
    Dělovka Jana Vemka jen zaduněla o zadní mantinel.

57:35
    Dvůr se snaží ubránit těsný náskok, naopak Mělničtí se ženou za vyrovnáním. Čas však neúprosně letí.

58:26
    Na teč si sjížděl před dvorskou bránu jeden z mělnických útočníku, puk ale netrefil.

58:59
    Kotouč je nyní v držení domácích, kteří ho zavezli do útočného pásma.

59:05
    Mělnická střídačka si vyžádala oddechový čas, na závěrečný nápor a vyrovnání už jí nezbývá ani minuta.

59:19
    Jan Vemera se hnal do útoku po levém mantinelu, v zakončení mu ale zabránil obětavý zákrok domácího hokejisty.

59:26
    Icing Dvorských, kteří nemohou vystřídat!

59:37
    Šubrtova rána skončila po ztečování na tyči!

Je konec! Do vedení se v dnešním zápase dostali jako první Mělničtí, ještě během první třetiny ale Dvůr dokázal obrátit skóre na svou stranu. Prostřední perioda pak přinesla vyrovnání na 2:2 a tento stav vydržel na světelné tabuli až do 53. minuty. V té využili domácí hráči přesilovou hru a náskok 3:2 ubránili až do konce.

Ode mě je to v tuto chvíli již vše, přeji hezký zbytek víkendu a u dalších onlajnů se těším na shledanou! (19:22:38)

Klára Petrásková

Branky a nahrávky: 16. Luštinec (Ježek), 19. Luštinec (Vacek), 53. Polák (Zmítko, Fořt) – 13. Litera (Šubrt), 33. Kašák

HC Dvůr Králové n. Labem: Čáp (Kozák) – Vitebský, Krejcar, Vacek, Hamerský, Mišinec, Daňo, Zmítko, Karlík – Rychtera, Filip, Polák, Rutrle, Háze, Sedláček, Lelka, Luštinec (C), Szakal, Fořt, Ježek.

Rozhodčí: Barek – Urubčík, Huryta