Austrálie – Srbsko 4:3 (po pr.) | Španělsko – Island 2:3 (kon.) | Belgie – Rumunsko 1:9 (kon.)
Austrálie
4:3 (1:1, 0:1, 2:1 - 1:0)
Srbsko
Pondělí 03.04.2017, 12:18 • Galati Arena, Galati • Mistrovství světa - II. A Divize • 1. kolo

K tomuto utkání je to ode mě vše. U dalších on-line přenosů na shledanou. (14:43:03)

NEJLEPŠÍ HRÁČI ZÁPASU

Austrálie – Anthony Kimlin (43 zákroků)
    Srbsko – Marko Milovanović (1+1)

Arénou v Galati zní australská státní hymna a my se můžeme vrhnout na shrnutí zápasu. Do vedení se jako první dostali Australané, nicméně Srbsko poté využilo střelecké převahy a před třetí části vedlo 2:1. Následovala ale povedená 42. minuta, ve které se Austrálie prosadila hned dvakrát. Srbové tak byli v těžké pozici, nicméně v závěru dokázali vyrovnat. Do prodloužení však šli v oslabení a Josef Rezek svou druhou brankou v zápase rozhodl o zisku bonusového druhého bodu pro Austrálii.

Střely na bránu

Austrálie – 29 (10/8/8/3)
    Srbsko – 46 (17/13/15/1)

61:17 Josef REZEK - 4:3

61:17
    Austrálie právě vstřelila branku!
    Je rozhodnuto! JOSEF REZEK nejprve našel Lliama Webstera, který si u tyče počkal a poté prvnímu zmíněnému vrátil puk do jasné tutovky. Čech reprezentující Austrálii před odkrytou polovinou brány nezaváhal a vystřelil vítězství protinožců! Asistence: Lliam Webster, Jamie Woodman.

60:59
    Chvíli to vypadalo na přečíslení Srbska, ale to nakonec nepřišlo a do úniku se dostal jeden z Australanů. Ranković zasáhl!

60:43
    Po neohroženém výpadu soupeře se Australané usazují v útočném pásmu. Zatím však vyprodukovali jen dvě nepřesné střely.

60:12
    Austrálie prodloužení zahajuje přesilovou hrou čtyř proti třem. Rychle po buly přišlo zakončení, ale Ranković byl pozorný.

60:01

Ani třetí třetina nepřinesla rozuzlení dramatického zápasu. V úvodu této části totiž Austrálie předvedla skvělý obrat, když po gólu Thomase Powella vyrovnala a o 35 sekund šla zásluhou Josefa Rezka do vedení. Dlouho to vypadalo na výhru protinožců, ale proti byl Marko Sretović, který v 56. minutě vyrovnal. Za stavu 3:3 tak bude následovat prodloužení.

Austrálie – 26 (10/8/8)
    Srbsko – 45 (17/13/15)

60:00

59:59
    Nepříjemnost pro Srby. Přeci jenom se vylučuje a v závěru řádné hrací doby jde na trestnou lavici Uroč Bjelogrlić (SRB). Ten byl potrestán za vražení na hrazení.

59:56
    Kotouč je v rohu útočného pásma Srbska. Tam byl důrazně atakován jeden z Australanů a následovala krátká strkanice.

59:18
    Až nyní se Austrálii povedlo vyvézt puk do neutrální zóny a odtud ho poslat za Rankoviće.

58:49
    Sražené zakončení z pravého kruhu se zastavilo před Kimlinem. Srbové ale nadále pokračují v útočném pásmu.

58:04
    Důležitý zákrok musel vytáhnout Ranković, který odolal střele z vrcholu levého kruhu i následné dorážce z hranice brankoviště.

57:57
    Srbové hru rychle dostali až ke Kimlinovi. Výsledná přihrávka z rohu kluziště ale nebyla přesná.

57:20
    Po vyrovnávací brance Sretoviće jsou paradoxně aktivnější hokejisté Austrálie. Další střelu obstaral Josef Rezek, ale Ranković puk nadvakrát zkrotil.

56:58
    Austrálie rozjíždí další útok. Tentokrát se ale musela vrátit až ke Kimlinovi.

56:32
    Tečované nahození od modré čáry se odrazilo přesně do protipohybu srbského strážce brány. Ten ale nakonec nemusel zasahovat.
    55:26 Marko SRETOVIĆ - 3:3

55:26
    Srbsko právě střelilo branku!
    Jenže teď se Srbové mohou radovat! Po vhazování v útočném pásmu se rychle dostali k puku, Popravka našel přihrávkou naprosto nehlídaného MARKA SRETOVIĆE, který si kotouč zpracoval bruslí a rychle zakončil do horní části brány. Asistence: Pavel Popravka, Mirko Djumić.

55:04
    Nyní ale zblízka dorážel Marko Sretović! Jeho nebezpečná střela byla sražena vysoko do ochranné sítě.

54:49
    Srbsko se teď vůbec nedostává k pořádnému ohrožení Kimlinovy brány. Australané se velmi dobře brání.

53:54
    Střídačka Austrálie se nyní hodně hlasitě ozvala a sudí jejich stížnosti vyslyšel. Pískán ofsajd soupeře.

53:14
    Srbové při napadání neoplývali nějakou obrovskou aktivitou a tak se zrodil rychlý protiútok. William Cliff ale tvrdě vypálil jen do Rankoviće

52:39
    Příliš prudká přihrávka na rozjetého Humphriese skončila zakázaným uvolněním. Vhazovat se bude opět před Anthonym Kimlinem.

52:17
    Kimlin si teď nepřidělával zbytečné starosti a po slabém nahození hru raději přerušil.

51:23
    Jeden z Australanů se natlačil do blízkosti Rankovićova brankoviště. Střelou na vzdálenější tyč ale srbského gólmana nepřekonal.

50:59
    Kimlin vyjel z brány, v rohu kluziště rozehrál puk a poté byl podražen dojíždějícím hráčem. Vylučovat se však nebude.

50:32
    Pomalu se blíží závěrečné minuty řádné hrací doby a Srbové stále prohrávají o jednu branku. Více se tlačí do útoku, jenže pořádné střely nepřicházejí.

49:52
    Oba týmy hrají v plném počtu.

49:38
    Kotouč je v rohu útočného pásma Srbska. Tam bojuje Popravka, avšak útočník jihoevropské země nemá dostatek prostoru.

49:06
    Hra ve čtyřech na obou stranách zatím nepřináší nic zajímavého. Více ze hry mají Srbové, nicméně zakončení nepřichází.

47:52
    Strkanice mezi Mitchem Humphriesem (AUS) a Andrejem Zwickem (SRB) končí vyloučením pro oba hráče. Humphries je potrestán za nedovolené bránění. Zwick za hrubost.

47:35
    Srbové sice dostali puk do útočného pásma, ale tam se kotouče ujímají jejich soupeři. Austrálie si kontroluje vedení.

46:49
    Po delší době si úspěšný zákrok připsal také Arsenije Ranković. Střelu z levého kruhu si naprosto v klidu pohlídal.

46:17
    Srbsko se rychle vydalo do přečíslení. Situace dva na jednoho však neskončila přesnější přihrávkou. Ta zamířila jen ke Kimlinovi.

44:48
    Austrálie v plném počtu.

44:23
    Australané dvakrát bez větších problémů vyhodili puk z vlastního pásma a rychle střídají.

43:58
    Přihrávka od mantinelu se zjevila před Pavlem Popravkou, který zakončoval z hranice brankoviště, avšak bránu trestuhodně minul.

43:33
    Srbové zatím kombinují v útočném pásmu, nicméně je to bez jakékoliv nebezpečnější střelby.

42:48
    Přesilovou hru si nyní zahraje i Srbsko. Na lavici hanby po strkanici u brány usedá Jamie Woodman (AUS), jenž dostává dvouminutový trest za hrubost.
    41:55 Josef REZEK - 3:2

41:55
    Skvělý obrat ve skóre! JOSEF REZEK využil trochy prostoru na vrcholu pravého kruhu, rychlou střelou puk poslal na Rankoviće a kotouč skončil přesně v horním rohu jeho brány. Asistence: Robert Malloy, Cameron Todd.

41:31
    Pavle Ogrizović (SRB) se navíc dopustil nedovoleného bránění a Austrálie bude mít přesilovou hru.
    41:20 Thomas POWELL - 2:2

41:20
    Vyrovnáno! Po přechodu přes útočnou modrou čáru Humphries oslovil THOMASE POWELLA, který kousek za modrou natáhl ke svižné střele. Ranković lapačkou máchl na prázdno a loví puk ze sítě. Asistence: Mitch Humphries.

40:58
    Srbsko již přesunulo kotouč do blízkosti Anthonyho Kimlina. Ten zatím v této části nemusel zasahovat.

40:10
    Arsenije Ranković upadl za vlastní bránou a Austrálii se tak nabídla obrovská možnost. Po rychlé přihrávce však jeden z Australanů nedokázal lépe zakončit.

40:01

Další třetina začne přibližně v 13:48.

Je za námi i druhá třetina, po které už jsou spokojenější Srbové. I v této periodě měla srbská reprezentace střeleckou převahu a tu ve 32. minutě dokázal zužitkovat Marko Milovanović. Následně jsme na obou stranách viděli pár šancí, avšak gólmani své týmy podrželi. Před třetí třetinou je ale utkání zcela otevřené.

Austrálie – 18 (10/8)
    Srbsko – 30 (17/13)

40:00

39:56
    Srbové se v závěru drží u Kimlina, ale zakončení mířící mezi tři tyče zatím nepřišlo.

39:28
    Po rychlejší akci se bleskovou ranou od modré čáry prezentoval Aleksa Luković. Jeho dělovka ale nemířila do prostoru brány.

38:57
    Srbsko v plném počtu.

38:54
    Teď se ale do šance velmi pěkně dostal Humphries, který si to namířil mezi kruhy. Následovalo zakončení doprostřed brány.

38:33
    Druhá poloviny přesilové hry Austrálie je výrazně slabší. Ne a ne se teď tým, vedený jako domácí, dostat do útočného pásma.

38:13
    Srbům se podařilo vyhodit puk z vlastního pásma, a to hned dvakrát během necelé půlminuty.

37:28
    Šikovně to nyní usměrněním přihrávky z mezikruží zkoušel Taylor. Ani jeho pokus ale neskončil za zády Arsenije Rankoviće.

37:18
    Po rychlém nahození od modré čáry se kotouč odrazil před Rankoviće, ale Todd z dorážky pálil pouze do gólmana.

36:57
    Po dlouhé době si Austrálie zahraje přesilovou hru. Za faul loktem je penalizován Uroč Bjelogrlić (SRB).

36:43
    Australané vyprodukovali přečíslení tří proti dvěma, nicméně následné nahození na bránu nebylo nebezpečné. K Rankovićovi si totiž nikdo nesjel.

36:01
    Pavle Ogrizović přispěchal s protiútokem, který však zakončil střelou do připraveného Kimlina.

35:41
    Nebezpečná přihrávka z rohu útočného pásma Austrálie teď prosvištěla před Rankoviće, ale tam nebyl nikdo v bílém dresu.

35:05
    Důrazně se k zakončení dral Filipović, který nejprve trefil jen Kimlina, avšak poté ještě v pádu dorážel. Ani druhým pokusem gólmana nepřekonal.

34:09
    Navíc se zrodilo přečíslení Srbska. To sice nebylo vyřešeno ideálně, ale Australané jsou v posledních minutách v problémech.

33:58
    Australané mají kontrolu nad kotoučem, ale nyní se vůbec nedostávají z vlastního pásma.

33:14
    Rychlý protiútok Austrálie byl zakončen svižnou střelou z pravého kruhu. Kotouč letěl přesně do náruče Arsenije Rankoviće.

32:54
    A další šance Milovanoviće. Opět se srbský forvard zjevil před Kimlinem, ale tentokrát neměl dost prostoru a bekhend poslal jen do gólmana.
    31:33 Marko MILOVANOVIĆ - 1:2

31:33
    Reprezentace z jihu Evropy jde do vedení! Popravkovo nahození ze středního se od zadního mantinelu odrazilo přesně před dojíždějícího MARKA MILOVANOVIĆE, který se natlačil před bránu a bekhendem skóroval mezi Kimlinovy betony. Asistence: Pavel Popravka, Dominik Crnogorac.

30:53
    Australané našetřili několik cenných vteřin držením kotouče v rohu svého pásma, ale Srbsko přesto zůstává v útoku.

30:25
    Rychlou střelu zápěstím nyní vyprodukoval Nemanja Vučurević. Kimlin zasáhl vyrážečkou!

30:01
    Začátek srbské přesilovky nevypadal vůbec špatně, ale kromě jednoho zakončení mohl být Kimlin v klidu.

29:29
    Moc dlouho si ale Austrálie v pěti nezahrála. Potrestán je Anthony Kimlin (AUS), který puk vyhodil mimo ledovou plochu.

29:11

28:55
    Srbové se znovu vrátili před Kimlina, ale ten si připisuje jen další poměrně jednoduchý zákrok. Střelou od modré čáry ho prověřil Aleksa Luković.

28:29
    Popravkovu tvrdou střelu od modré čáry se pokusil dorážet Marko Sretović, nicméně ten na brankovišti docílil jen posunutí brány.

28:11
    Stále jsme se nedočkali zakončení srbských hokejistů. Austrálie toto oslabení zvládá na výbornou.

27:46
    Srbové kombinují v útočném pásmu, ale zatím jim puk od hokejek neustále odskakuje.

27:11
    Bude se vylučovat. Dvě trestné minuty za krosček dostává Lliam Webster (AUS).

26:43
    Wehebe Darge se rychle vydal do útoku, nicméně po přechodu přes modrou čáru nastřelil pouze soupeře.

26:28
    Nadále se Srbové ne a ne usadit v útočném pásmu. Teď jim ale soupeř pomáhá zakázaným uvolněném.

25:40
    Aktivní Wehebe Dage se zleva natlačil až do střelecké pozice a z úhlu trefil tyč Rankovićovy brány!

25:12
    V útočném pásmu chtěli cosi kloudného vymyslet Srbové. Nyní už se ale hraje znovu v blízkosti Rankoviće, kde se k puku tlačí Tesarik.

23:45
    Až nyní se Austrálii podařilo usadit v pásmu soupeře. Výsledkem byla jen nepřesná střela od mantinelu.

22:59
    Kieren Webster se ve středním pásmu odhodlal k překvapivému manévru, ale přihrávkou poté trefil jen protihráče.

22:32
    Jenže kombinace zatím hodně skřípe. Znovu se puk dostává jen za Rankoviće, kde akci zakládají Srbové.

21:52
    Další neúspěšný pokus o přechod do útočného pásma ze strany Srbska. Australané hru rychle přenášejí na druhou stranu kluziště.

21:19
    Ani Austrálie si ale nevedla o moc lépe. Hraje se převážně ve středním pásmu.

20:30
    Hned v úvodu druhé třetiny se Srbsko natlačilo do útočného pásma. Celá akce však skončila pouhým nahozením do lapačky Kimlina.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:03.

Úvodní dvacetiminutovka je minulostí a týmy jdou do kabin za vyrovnaného stavu. Díky aktivnějšímu nástupu do zápasu se vedení ujali Australané, kteří v 8. minutě slavili po trefě Wehebeho Dargea. Následně však Srbsko hrálo dvojnásobnou početní výhodu, ve které srovnal Aleksa Luković. Do druhé třetiny se tak půjde za stavu 1:1.

Austrálie – 10
    Srbsko – 17

20:00

19:42
    Přihrávka z rohu kluziště nyní prošla před Rankovićovu bránu, ale poté ji minuli hned dva Australané, kteří se snažili zakončovat.

19:19
    Jenže také srbští hráči se provinili ofsajdem. Po následném buly se hraje ve středním pásmu.

18:56
    Ani tentokrát se reprezentanti Austrálie nedokázal prodrat přes útočnou modrou čáru. Srbové hru bleskově obracejí.

18:38
    Australanům se nepovedl přechod do útočného pásma. Výsledkem je ofsajd, po kterém se vhazuje v neutrální zóně.

18:15
    S blížícím se koncem první třetiny jsou Srbové aktivnější, díky čemuž se častěji dostávají do zakončení. Ty ale většinou letí jen do Kimlina.

17:20
    Chybnou rozehrávku Todda teď vystihl Marko Sretović, který se zjevil sám mezi kruhy. Kmlin však rychle vyjel a dokázal zasáhnout.

16:55
    Šikován nabídka před Rankovićovu bránu mířila na hůl Dargea, ale ten byl přeci jenom dobře bráněn dvěma protihráči.

16:23
    Na druhé straně střelou z levého kruhu zahrozil Uroš Bjelogrlić. Kimlin si poradil!

16:03
    Obrovská šance Austrálie! Rychlé přečíslení dvou na jednoho skončilo přihrávkou na Taylor, jenž byl zcela sám před gólmanem, ale skákavý puk nedokázal lépe usměrnit.

15:49
    14:47 Aleksa LUKOVIĆ - 1:1

14:47
    Jenže teď už je vyrovnání. Milovanović našel velmi dobrou přihrávkou ALEKSU LUKOVIĆE, který měl hodně prostoru u pravého kruhu a dokonale přesnou střelou pokořil dosud nepřekonatelného Kimlina.

14:28
    Srbové jsou zpět před soupeřovým gólmanem, avšak zatím si moc neví rady.

14:05
    Poměrně rychle přišla dělová střela letící na Kimlina, avšak kotouč se nevlezl mezi tři tyče. Nyní už je puk ve středním pásmu.

13:49
    A početní výhoda je záhy zdvojnásobena. Za sekání je totiž potrestán Beau Taylor (AUS).

13:40
    Chris Wong (AUS) vůbec nestačil unikajícímu Filipovićovi a dopustil se podražení. Třetí přesilová hra pro Srbsko.

13:15
    Hra je poměrně rozkouskovaná. Záhy po zakázaném uvolnění a následném buly se kotouč dostal mezi diváky.

12:57
    Darge si udělal projížďku útočným pásmem a poté oslovil Baranzelliho. Jeho střela však byla zbytečná, neboť Humphries byl v brankovišti.

12:17
    Srbové se i po nevyužité přesilové hře drží u kotouče a snaží se o návrat do útočného pásma. Zatím bez úspěchu.

11:45

11:33
    Sražený pokus o přihrávku na brankoviště gólmana Austrálie. Kotouč se dostává do středního pásma.

11:11
    Brkušanin skvělou přihrávkou našel volného Vučureviće, který rychle vystřelil z pravého kruhu, ale trefil jen lapačku přesunujícího se Kimlina.

10:53
    Až nyní se Srbsko usazuje v útočném pásmu. Kombinace nevypadá vůbec špatně, ale stále je to bez střely na bránu.

10:13
    Místo útočení se však Srbsko muselo soustředit na defenzívu. Po ztrátě kotouče byl v dobré pozici Darge, avšak jeho střelu z levého kruhu si Ranković pohlídal.

09:45
    Jenže hákováním si teď pomohl Mathew Lindsay (AUS), jenž dostává dvouminutový trest.

09:38
    Rychlý protiútok Srbska nyní zakončoval Petar Novaković, který se protlačil až před bránu, ale přes ležícího obránce nedokázal pořádně vystřelit.

09:26
    Další zákrok si Ranković připisuje po jedovaté střele od modré čáry. Vhazuje se po pravici srbského strážce brány.

09:13
    Reprezentace Srbska je v posledních desítkách minut pod tlakem a jen ztěžka se dostává z vlastního pásma.

08:47
    Australané pokračují v aktivitě a znovu se vrátili do útočného pásma. Tentokrát však jejich akce nevyústila až v zakončení.
    07:28 Wehebe DARGE - 1:0

07:28
    Nyní se ale reprezentace protinožců dostává do vedení. Richard Tesarik v rohu útočného pásma předal kotouč WEHEBE DARGEOVI, který si vyjel mezi kruhy a překvapil Rankoviće střelou mezi betony. Asistence: Richard Tesarik.

06:51
    Ranković si nadělal problémy. Odražený kotouč nejprve schoval v lapačce, ale poté ho vyklepal jen ke své tyči a dojíždějící Cliff puk posílal před bránu. Tam ale nebyl nikdo z Australanů.

06:29
    Srbům se teď vůbec nepodařila rozehrávka. Dostali puk jen do středního pásma, kde hraje osamocený Lliam Webster.

06:00

05:57
    Po dalším střeleckém pokusů srbské reprezentace se kotouč odrazil do ochranné sítě. Přesilová hra bude za chvíli u konce.

05:41
    Dobrá tvrdá střela Pavla Popravky, který měl prostor u levého kruhu, ale bohužel pro Srby se mu podařilo trefit jen lapačku.

04:58
    Znovu se reprezentace evropské země dostává před Kimlina. Další zakončení však zatím nepřichází.

04:27
    Srbsko se usadilo v útočném pásmu, nicméně svižná střela z hole Bibiće prolétla jen vedle Kimlinovy brány.

04:00
    Přesilovou hru si zahraje i Srbsko. Za podražení je totiž vyloučen Kai Miettinen (AUS).

03:40
    Až nyní se Ranković musel poroučet na led, aby zastavil jedovatou střelu od modré čáry. Výsledkem byl docela jednoduchý zákrok.

03:08
    Kromě šance z úvod zápasu se Austrálie prakticky nedostává k ohrožení soupeřovy brány. Arsenije Ranković již několik minut nezasahoval.

02:30

02:21
    Jeden z Australanů zaváhal u své brány a do šance se tak dostal Brkušanin. Tomu ale zakončení příliš nesedlo.

01:51
    Znovu se k puku dostalo Srbsko, které v pohodě kombinuje ve vlastním pásmu. Početní výhoda Austrálie se mezitím dostala do své druhé poloviny.

01:14
    Přesilová hra Austrálie zatím není zrovna povedená. Nyní dokonce Srbové drží kotouč až u soupeřovy brány.

00:30
    Pavle Podunavac (SRB) zbytečně atakoval dorážejícího Todda a dostává dvě trestné minuty za napadení.

00:28
    Ranković si připisuje dva důležité zákroky. Především šance Camerona Todda rozhodně stojí za zmínku, neboť Australan byl sám před brankovištěm.

00:01

Na led se již dostávají hokejisté obou reprezentací. V bílých dresech se dnes představí Austrálie, jejichž soupeř bude v červené.

Probíhá úprava ledu. Zdá se, že zápas nezačne dříve než ve 12:15

Právě skončilo předzápasové rozbruslení. Úvodní utkání MS II.A divize bude zahájeno se zpožděním.

Austrálie: Kimlin (Smart) – Malloy (A), Taylor, Woodman, Baranzelli, Lindsay, Carpenter – Todd, Rezek, Webster (C) – Cliff, Powell (A), Humphries – Miettinen, Funes, Webster – Wong, Darge, Tesarik – Nadin.

Srbsko: Ranković (Luković) – Bibić, Podunavac, Novaković, Crnogorac, Gabrić, Brkušanin, Sabadoš, Luković (C) – Sretović (A), Popravka, Djumić – Vučurević, Filipović, Zwick – Ristić (A), Ogrizović, Vukičević – Milovanović, Bjelogrlić, Novaković.

Rozhodčí: Ramon Sterkens (NED) – Levente-Szilad Siko (ROU), Vladimir Jefremov (KAZ).

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

16.4.2015 Srbsko – Austrálie 3:4 sn.
    15.4.2014 Austrálie – Srbsko 0:1
    17.4.2013 Austrálie – Srbsko 3:5

SRBSKO

Také Srbové jsou členy IIHF poměrně dlouho, neboť jako nástupnická země se do Mezinárodní hokejové federace dostali v roce 1939. V žebříčku je Srbsko o pět míst výše než jeho dnešní soupeř. V rámci II.A divize patří Srbové k průměru, avšak jednou se dokázali vyškrábat o divizi výše. Okamžitě ale rychle spadli. V minulém roce se Srbsko umístilo na 4. pozici.

Až je Srbsko členem IIHF od roku 39, historie ledního hokeje na území země není zrovna nejdelší. Na mezinárodní scéně se dokonce pořádně usadilo až od roku 1995. Jak již bylo zmíněno, Srbové se dostali do I.divize, avšak v té byli za otloukánky. Naznačují to dvě nejvyšší prohry v historii (s Rakouskem 0:13 a Ukrajinou 2:15). Naopak nejvyšší vítězství je poměrně nedávné, neboť v roce 2012 jihoevropská země vypráskala 17:0 Nový Zéland.

Největšími hvězdami týmu jsou: brankář Arsenije Ranković, obránce Dominik Crnogorać a útočník Nemanja Vučurević. Všichni hrají za minulý rok vytvořený tým HK Beograd, jenž letos odehrál první sezónu v rámci MOL ligy a poté ovládl play-off srbské ligy.

AUSTRÁLIE

Země protinožců patří do IIHF již od roku 1938 a aktuálně se v žebříčku nachází na 36. místě. Austrálie je pravidelným účastníkem MS II. divize a dokonce se ji dvakrát podařilo postoupit do výkonnostně lepší skupiny týmů, ale ani jednu se nezachránila. Minulý rok Australané opanovali II.B divizi, díky čemuž se dnes představí v rumunském Galati.

Co se týče historie ledního hokeje v Austrálii, tak zajímavostí je určitě jedna konfrontace s Československem, které v roce 1960 zvítězilo v poměru 18:1. Mimochodem nejvyšší porážka v historii přišla od Kazachstánu, který Australanům nastřílel ještě o pět branek více než Československo. Naopak nejvyšší výhru Austrálie urvala v roce 1987, kdy 58:0 deklasovala Nový Zéland.

Kromě velkých opor, jakými jsou brankář Anthony Kimlin, či obránce Robert Malloy, se Austrálie bohužel nemůže spolehnout na Nathana Walkera. Mladík, jenž se představil i v dresu Vítkovic, totiž byl draftován Washingtonem a nyní válí v nižší zámořské AHL. Naopak se však v dresu "Klokanů" představí dvojice naturalizovaných Čechů, Richard Tesarik s Josefem Rezkem.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Lukáš Podleśny

Branky a nahrávky: 8. Darge (Tesarik), 42. Powell (Humphries), 42. Rezek (Malloy, Todd), 62. Rezek (L. Webster, Woodman) – 15. A. Luković (Milovanović, Crnogorac), 32. Milovanović (Popravka, Crnogorac), 56. Sretović (Popravka, Djumić)

Austrálie: Kimlin (Smart) – Malloy (A), Taylor, Woodman, Baranzelli, Lindsay, Carpenter – Todd, Rezek, L. Webster – Cliff, Powell (A), Humphries – Miettinen, Funes, K. Webster – Wong, Darge, Tesarik – Nadin.
    Srbsko: Ranković (M. Luković) – Bibić, Podunavac, U. Novaković, Crnogorac, Gabrić, Brkušanin, Sabadoš, A. Luković (C) – Sretović (A), Popravka, Djumić – Vučurević, Filipović (A), Zwick – Ristić (A), Ogrizović, Vukičević – Milovanović, Bjelogrlić, P. Novaković.