Finsko – Švýcarsko 5:1 (kon.) | USA – Rusko 5:4 (kon.) | Kanada – Slovensko 4:3 (po pr.)
Švédsko – Česko 3:2 (kon.)
Finsko
5:1 (2:0, 2:0, 1:1)
Švýcarsko
Sobota 15.04.2017, 15:38 • Aréna Poprad, Poprad • Mistrovství světa do 18 let • Skupina A

55:32
    Finové si navíc zahrají další přesilovku. Nando Eggenberger (SUI) si odsedí menší trest za podražení.

50:53
    Finové špatně střídali a hráli v šesti. Byli tak potrestáni dvěma minutami za příliš mnoho hráčů na ledě. Menší trest odsedí Jesperi Kotkaniemi (FIN).
    47:53 Otto LATVALA - 5:1

47:53
    Finsko právě vstřelilo branku!
    Finové bleskově odpovídají a berou si svůj čtyřbrankový náskok zpět. Kotkaniemi na vrcholu pravého kruhu přihrál OTTO LATVALOVI, který z nápřahu propálil švýcarského brankáře. Asistence: Jesperi Kotkaniemi, Santeri Virtanen.
    47:40 Nicolas MÜLLER - 4:1

47:40
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcaři dlouho doráželi před finskou brankou, a to se jim vyplatilo. Luukkonen si sice s prvními několika dorážkami poradil, na tu NICOLASE MÜLLERA už byl ale krátký. Asistence: Lucas Matewa.

40:01
    Ve stejném čase Švýcaři střídají brankáře. Gianlucu Zaettu nahrazuje mezi třemi tyčemi Beat Trudel.

40:01
    Těsně s koncem druhé třetiny byl vyloučen Joni Ikonen (FIN), a to na dvě minuty za sekání. Švýcaři si tak zahrají přesilovku.

36:46
    Anttalainen po závaru před brankou trefil jen levou tyč Zaettovy branky.

35:27
    Ikonen se protáhl mezi několika hráči, odhodil posledního bránícího hráče a přihrávkou hledal Vesalainena, ten ale poslal puk jen do připraveného Zaetty.

33:19
    Finové rychle zvyšují svůj náskok o další gól. Po tom, co ujeli tři na jednoho, našel Vesalainen dobrou přihrávkou volného JONIHO IKONENA, který z levé strany mířil do odkryté brány. Asistence: Kristian Vesalainen.

32:14
    JESPERI KOTKANIEMI dostal dobrou přihrávku na vrchol kruhu, odkud přesnou střelou k pravé tyči zvýšil náskok Finů na tříbrankový. Asistence: Rasmus Kupari.

25:10
    Virtanen to zkusil prudkou střelou z pravého kruhu, trefil ale jen chránič Zaetty. K vyraženému puku se pak dostal Kupari, i ten ale trefil jen připraveného brankáře.

22:20
    Koskenkorva s Vesalainenem předvedli hezkou akci těsně před Zaettou, švýcarský brankář se ale v brankovišti roztáhl a puk vyrazil.

16:30
    Hischier se u pravé tyče dostal k dorážce, finský brankář se ale stihl přesunout a puk vyrazit.
    16:14 Linus NYMAN - 2:0

16:14
    LINUS NYMAN posílá Finy do dvoubrankového vedení, když těsně před brankářem dobře tečoval nahození z pravého kruhu. Finský útočník si tak připsal už druhý gól v utkání. Asistence: Kristian Vesalainen, Joni Ikonen.

13:37
    Eggenberger překvapil Luukkonena tvrdou střelou z pravého kruhu, finský brankář ale se štěstím dokázal puk vyrazit.

09:50
    Přesilovka také pro Švýcary. Joni Ikonen (FIN) si odpyká dvě minuty za hákování.
    07:28 Linus NYMAN - 1:0

07:28
    Finové velmi rychle využívají svou početní výhodu a otevírají skóre utkání. Ikonen našel na protější straně dobře postaveného Talvitieho, který poslal puk těsně před branku LINUSI NYMANOVI, který neměl problém poslat puk do odkryté části branky. Asistence: Aarne Talvitie, Joni Ikonen.

06:48
    První přesilovku utkání si zahrají Finové. Nico Gross (SUI) si odpyká menší trest za držení protihráče.

03:10
    Ikonen se dostal před Zaettu sám, z pravé strany ale ani napodruhé neuspěl.

Zuzana Spurná

Branky a nahrávky: 8. Nyman (Talvitie, Ikonen), 17. Nyman (Vesalainen, Ikonen), 33. Kotkaniemi (Kupari), 34. Ikonen (Vesalainen), 48. Latvala (Kotkaniemi, Virtanen) – 48. Müller (Matewa)

Finsko: Luukkonen (Lehtinen) – Utunen, Heiskanen, E. Teräväinen, Isiguzo, Anttalainen, Latvala, Räsänen – Vesalainen (A), Ikonen, Virtanen (C) – Talvitie, Ylönen, Kotkaniemi (A) – Koskenkorva, Kupari, Aalto – Engberg, Maansaari, Nyman.
    Švýcarsko: Zaetta (Trudel) – Geisser (C), Gross, Barandun, Berni, Le Coultre, Matewa, Schüpbach – Müller, Hischier (A), Eggenberger – Simic, Weibel, Kurashev (A) – Patry, Sigrist, Kohler – Leuenberger, Döpfner, Riat – Petrig.

Rozhodčí: Hölm (SWE), Nikolic (AUT) – Hancock II (USA), Ondráček (CZE)