Bosna a Hercegovina – SAE 0:5 (kont.) | Jihoafrická rep. – Tchaj-wan 7:3 (kon.) | Hongkong – Gruzie 3:14 (kon.)
Lucembursko – Bulharsko 10:4 (kon.)
Hongkong
3:14 (1:6, 1:3, 1:5)
Gruzie
Neděle 16.04.2017, 15:00 • Palác zimních sportů, Sofia • Mistrovství světa - III. A Divize • Utkání o bronz

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny hokejové fanynky a fanoušky. Vítejte u dnešního zápasu o bronz MS – III. DIVIZE mezi Hong Kongem a Gruzií.

Hong Kong

Pořadí v žebříčku IIHF: 44.
    Celkový počet hráčů: 1 785 (z toho 530 mužů a 1 006 dětí a juniorů)
    Nejúspěšnější klub současnosti: Hong Kong Tycoons

Hong Kong skončil v tabulce skupiny A na druhé příčce se šesti body. Po třech odehraných zápasech si připsal na své konto 2 výhry a 1 porážku. V prvním utkání porazil Bosnu a Hercegovinu 5:0, poté ale ve druhém utkání podlehl Bulharsku vysoko, 10:3. V závěrečném utkání o postup do semifinále dokázal porazit Tchaj-wan 5:2, a to hlavně díky povedené první třetině, kterou vyhrál 3:0. V semifinále se poté Hong Kong utkal s Lucemburskem, kterému ale podlehl vysoko, 8:1. Jedinou branku Hong Kongu vstřelil Lok Lam Au-Yeung, který se trefil hned po jedenácti odehraných vteřinách druhé třetiny a snižoval na 3:1.

Nejlepší hráči reprezentace: King Chi King Ho (brankář), Ka Ho Wong (obránce), Alvin Cheuk Him Sham (útočník)
    Nejvyšší vítězství v historii: Hong Kong – Macao 30:1 a na MS: Hong Kong – Gruzie 12:0
    Nejvyšší porážka v historii: Hong Kong – Jižní Korea 0:44

Posledních 5 let na MS:

2012 bez účasti na MS
    2013 bez účasti na MS
    2014, III. divize: 1-1-0-3 17:27, 5 b., 4. místo
    2015, III. divize: 3-0-0-3 30:30, 9 b., 4. místo
    2016, III. divize: 1-0-0-4 12:26, 3 b., 5. místo (zápasy Gruzie byly kontumovány)

Gruzie

Pořadí v žebříčku IIHF: 47.
    Celkový počet hráčů: 492 (z toho 64 mužů a 386 dětí a juniorů)
    Nejúspěšnější klub současnosti: Bakurianis Mimino

Gruzie skončila v tabulce skupiny B taktéž na druhé příčce se šesti body. Po třech odehraných zápasech si připsala na své konto také 2 výhry a 1 porážku. V prvním utkání letošního MS sehrála s Jihoafrickou republikou velice vyrovnané utkání, které ale nakonec zvládla a zvítězila 6:5. Ve druhém utkání ale nestačila na Lucembursko, se kterým prohrála 6:4. Závěrečné skupinové utkání s nejslabším týmem skupiny Spojenými arabskými emiráty Gruzie zvládla na jedničku s hvězdičkou, když zvítězila vysoko, 19:0. V semifinálovém utkání se Gruzie utkala s Bulharskem, se kterým neměla příliš šancí a prohrála 9:3. Za Gruzii se v tomto utkání trefili pouze Arťom Kozjulin a 2x Ivan Švecov.

Nejlepší hráči reprezentace: Andrej Ilijenko (brankář), Arťom Kozjulin (obránce), Vitalij Dumbadze (útočník)
    Nejvyšší vítězství v historii: Gruzie – Bosna a Hercegovina 4:1
    Nejvyšší porážka v historii: Gruzie – KLDR 1:22

2013, kvalifikace do III. divize: 0-0-0-3 1:28, 0 b., 4. místo
    2014, III. divize: 0-0-0-5 3:78, 0 b., 6. místo
    2015, III. divize: 1-1-0-4 20:56, 5 b., 5. místo
    2016, III. divize: 0-0-0-5 0:25, 0 b., 6. místo (všechny zápasy kontumovány)

x

Poslední 3 vzájemná utkání

Hong Kong – Gruzie 3:14
    Gruzie – Hong Kong 3:11
    Gruzie – Hong Kong 0:12

Hong Kong: Ho (Č. H. Čcheung) – Leung (C), Wong, Jieng, Fung, P. W. Čcheung, Č. K. Kchan, Ma (A) – Šam (A), Au-Yeung, Tchang – S. H. Kchan, Čchau, Lau – Ngan, Suen, Čchan – Tchaj.

Gruzie: Iljenko (Ambrolava) – Kurbatov, Džeiranašvili, Geperidze, Davitašvili (A), Minasiani, Comaia (A) – Dumbadze (C), Kozjulin, Šalunov – G. Oganeziani, Švecov, Filimonov – Gongadze, Vedjapin, D. Oganeziani.

Rozhodčí: Bajt – Cristeli, Zien.

Oba týmy jsou již na ledové ploše. Hong Kong dnes nastupuje v bílých dresech, Gruzie dnes oblékla červené dresy.

00:01

00:05
    Domácí vyhráli úvodní buly první třetiny a kotouč ihned nahazují do útočného pásma.

00:45
    Tchang se dostal ke střele z pravého kruhu, ale branku soupeře neohrozil.

01:26
    Lau hledal přihrávkou od levého mantinelu před brankou někoho ze svých spoluhráčů. Našel však pouze hokejku jednoho z hostujících hráčů.

01:49
    Gia Oganeziani dostal skvělou přihrávku před branku od zadního mantinelu. Jeho následný střelecký pokus ale Ho skvěle vyrazil mimo tři tyče.

02:39
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu.

02:57
    Šalunov pálil z mezikruží, ale svým střeleckým pokusem trefil pouze jednoho z protihráčů.

03:35
    Čchau se zničeho nic ocitl s kotoučem zcela osamocen před Iljenkem. Ten však jeho střelecký pokus skvěle chytil a podržel tak svůj tým.

04:12
    Střelu jednoho z hostujících hráčů z mezikruží Ho raději podržel ve své výstroji. Vhazovat se tak bude po jeho pravici.

04:49
    Lau se dostal s kotoučem podél levého mantinelu až před Iljenka, kterého ale překonat nedokázal, neboť branku přestřelil.

05:17
    Kurbatov vyslal na branku slabou střelu od modré, se kterou Ho neměl větší potíže.

05:32
    Kozjulin se ocitl s kotoučem před zcela odkrytou brankou. Následně ale zazmatkoval a kotouč nedokázal usměrnit mezi tři tyče.

06:41
    Gruzie právě vstřelila branku!
    Hosté se dostávají do vedení! VITALI DUMBADZE se dostal ke střele z levého kruhu a svou povedenou střelou ke vzdálenější tyči rozvlnil síť za bezmocným Hoem. Asistence: Artem Kozjulin
    06:41 Vitali DUMBADZE - 0:1

07:24
    Gia Oganeziani vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou ale trefil pouze jednoho z obránců.

07:51
    Hosté vedou už 2:0! ARTEM KOZJULIN se s kotoučem dostal podél levého mantinelu až před Hoa, kterého střelou mezi betony dokázal prostřelit. Asistence: Vitali Dumbadze a Amiran Geperidze.
    07:51 Artem KOZJULIN - 0:2

08:11
    Hong Kong právě vstřelil branku!
    Domácí ale vzápětí snižují! Tchang se dostal ke střele z mezikruží, kterou ale ještě nedokázal prostřelit Iljenka. To se povedlo až ALVINOVI ŠAMOVI, který se dostal k odraženému kotouči a pro něj už nebyl problém ho poslat do poloodkryté klece. Asistece: Šin Tchang a Lennon Au-Yeung.
    08:11 Alvin ŠAM - 1:2

08:33
    Vyloučení v týmu Hong Kong (Kcha Ho Wong – 2 min., sekání).

08:58
    Hosté posílají na branku jednu střelu za druhou, ale Ho zatím odolává.

09:38
    Jeden z hostujících hráčů hledal křižnou přihrávkou u pravé tyče Hoovy branky Kurbatova. Ten však tuto prudkou přihrávku nezachytil a kotouč tak skončil jen v rohu kluziště.

10:37
    Hosté ale přeci jen využívají přesilovou hru a vedou opět o dvě branky! ARTEM KURBATOV dostal skvělou přihrávku do mezikruží, odkud nechytatelnou střelou pod horní tyčku nedal Hoovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Vitali Dumbadze a Grigori Filimonov.
    10:37 Artem KURBATOV - 1:3

10:43

11:45
    Šam vyslal na branku střelu z pravého kruhu, kterou Iljenko vyrazil pouze k Wongovi. Ten však svým následným střeleckým pokusem minul soupeřovu branku.

12:18
    Domácí si mezi sebou neporozuměli v útočném pásmu a o kotouč tak přišli.

12:48
    Amiran Geperidze napřáhl ke střele od modré. Jeho dělovku ale ztečoval jeden z obránců do ochranné sítě.

13:25
    Vyloučení v týmu Hong Kong (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Alvin Šam.

13:38
    Švecov se dostal ke střele z mezikruží, ale Hoa překonat nedokázal.

14:29
    Hosté kombinují s kotoučem v útočném pásmu, ale ke střele se zatím nikdo z nich neodvážil.

14:57
    Až teď to zkusil z levého kruhu Kozjulin. Jeho střelecký pokus ale Ho pohodlně chytil.

15:12
    Hosté vedou už 4:1! IVAN ŠVECOV se dostal těsně před Hoem k odraženému kotouči, a ten se svou následnou střelou do poloodkryté klece nemýlil. Asistence: Grigori Filimonov a Artem Kozjulin.

16:16
    Hosté jsou momentálně prakticky neustále u kotouče a svého soupeře drtivě přehrávají.

16:51
    Kchan zkusil ohrozit branku soupeře střelou z pravého kruhu. Jeho pokus ale Iljenko pohodlně vyrazil mimo tři tyče.

17:33
    Ofsajd domácích. Vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

18:06
    Šam svou bekhendovou střelou z pravého kruhu nijak neohrozil Iljenka. Ten kotouč pohodlně vyrazil do rohu kluziště.

18:45
    A další branka v síti domácích! ARTEM KOZJULIN si vybruslil s kotoučem zpoza branky do levého kruhu, odkud střelou z otočky překvapil Hoa, který jen nehybně zůstal stát ve svém brankovišti. Asistence: Bez asistence.

19:00
    Poslední minutka první třetiny.

19:23
    Hosté jsou i nadále velmi nebezpeční a domácí se nejspíše vidí už v kabině.

19:40
    A Gruzie vede už 6:1! IVAN ŠVECOV se dostal ke kotouči v mezikruží po přihrávce zpoza branky a svou střelou k levé tyči nedal Hoovi sebemenší šanci zasáhnout. Asistence: Gia Oganeziani a Grigori Filimonov.

20:00

První třetina je za námi. Hosté byli podle papírových předpokladů v první třetině jasně lepším týmem a zaslouženě tak vedou 6:1. Domácí sice dokázali v deváté minutě snížit na 2:1, ale poté už to byli jen hosté, kteří střílely branky. Po první periodě je tak o vítězi dnešního utkání prakticky rozhodnuto. Teď už je to jen o tom, kolik branek hosté ještě dokáží vstřelit.

Střely na branku: 7 – 14

Další třetina začne přibližně v 15:47.

20:01

20:05
    Domácí vyhráli úvodní buly druhé třetiny a kotouč ihned posílají do útočného pásma.

20:28
    Dumbadze se dostal ke střele z mezikruží, ale Hoa překonat nedokázal.

20:50
    Kurbatov se pokusil prostřelit Hoa střelou od modré, ale brankář domácích jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

21:19
    Domácí se dostali do přečíslení dva na jednoho. Lau to však nevyřešil vůbec dobře, a tak z této velké šance nic nebylo.

21:38
    Švecov vyslal na branku střelu z levého kruhu, kterou ale trefil pouze lapačku připraveného Hoa.

22:27
    Hosté jsou i nadále lepším týmem a svého soupeře přehrávají.

22:45
    Au-Yeung se dostal do samostatného úniku, ale na Iljenka nevyzrál!

23:16
    Ch. Čchau jen zavezl kotouč do útočného pásma, kde však o něj vzápětí přišel.

24:12
    Kurbatov dostal skvělou přihrávku před branku od zadního mantinelu. Místo střely ale volil ještě další přihrávku na lépe postaveného svého spoluhráče. Ten se však ke kotouči nedostal, neboť tuto finální přihrávku přečetl jeden z domácích hráčů a překazil tak radost Gruzii ze sedmého gólu.

24:39
    Domácí se momentálně prakticky jen brání ve své třetině.

24:58
    Vyloučení v týmu Gruzie (Vitali Dumbadze – 2 min., krosček).

25:15
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

25:38

25:56
    Domácí využívají přesilovou hru a snižují na rozdíl čtyř branek! JASPER TCHANG převzal kotouč na útočné modré. Následně se s ním dostal do mezikruží, odkud nechytatelnou střelou k pravé tyči rozvlnil síť za Andrejem Iljenkem. Asistence: Lennon Au-Yeung a Alvin Šam.
    25:56 Jasper TCHANG - 2:6

26:52
    Hosté jsou momentálně usazeni s kotoučem v útočném pásmu.

28:28
    Hosté opět vedou rozdílem pěti branek! Filimonov našel skvělou přihrávkou z levého kruhu před brankou volného Kurbatova, který ještě místo střely zvolil přihrávku k IVANOVI ŠVECOVOVI, a ten se následnou střelou do zcela odkryté klece nemýlil. Asistence: Artem Kurbatov a Grigory Filimonov.
    28:28 Ivan ŠVECOV - 2:7

29:40
    Hosté teď zahrozili před brankou soupeře, ale osmou branku vstřelit nedokázali.

30:28
    Chi. Čchau se dostal ke kotouči v útočném pásmu, ale následně špatně přihrál a hrát tak mohou opět hosté.

31:08
    Další gól v síti domácích! VITALI DUMBADZE převzal kotouč na útočné modré a následnou střelou z pravého kruhu k bližší tyči nedal Hoovi žádnou šanci zasáhnout. Asistence: Artem Kozjulin.
    31:08 Vitali DUMBADZE - 2:8

31:10
    Střídání v týmu Hong Kong: ze hřiště odchází King Ho, přichází Čching Ho Čcheung.

32:09
    Hosté vedou už 9:2! Geperidze vyslal na branku střelu od modré, která se odrazila od pravé tyče před volného DAVITA OGANEZIANIHO, který následně neměl problém kotouč dopravit za brankovou čáru. Asistence: Artem Kurbatov a Ivan Švecov.
    32:09 Davit OGANEZIANI - 2:9

33:48
    Davit Oganeziani teď měl další obrovskou šanci vstřelit branku, ale když už mířil do odkryté klece, tak mu do cesty padl jeden z domácích hráčů, který tak zabránil jistému gólu.

34:23
    Vyloučení v týmu Gruzie (Davit Oganeziani – 2 min., krosček).

35:05
    Domácí se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu, a tak to vypadá, že nehrají vůbec přesilovku.

36:22
    Domácí se momentálně usadili v útočném pásmu a na branku posílají jednu střelu za druhou. Iljenko ale jejich všechy pokusy pokryl.

36:23

37:21
    Šalunov se dostal zcela osamocen ke střele z bezprostřední blízkosti branky soupeře. Do jeho rány ale opět padl jeden z domácích obránců a kotouč tak zastavil.

39:00
    Poslední minutka druhé třetiny.

39:30
    Ngan slabou střelou z vrcholu levého kruhu nemohl nijak ohrozit Iljenkovu branku.

40:00

Druhá třetina je za námi. Ve druhé periodě byli diváci svědky "pouze" čtyř branek. Nejdříve v šestadvacáté minutě dokázal z přesilové hry snížit Tchang, ale vzápětí hosté opět odskočili na rozdíl pěti branek. Do konce druhé třetině Gruzie ještě vstřelila dvě branky a po dvou třetinách tak vede o sedm branek. Ve třetí třetině by se tak musel stát opravdu velký zázrak, aby domácí ještě dokázali s tímto výsledkem něco udělat.

Střely na branku: 16 – 32

Další třetina začne přibližně v 16:33.

40:01

40:05
    Hosté vyhráli úvodní buly třetí třetiny a s kotoučem momentálně kombinují ve vlastní třetině.

40:27
    Kozjulin se dostal ke střele z mezikruží, ale Čcheung jeho pokus pohodlně pokryl ve své lapačce.

41:12
    Kchan pouze nahodil kotouč do útočného pásma, kde se ho ujal jeden z hostujících hráčů.

42:09
    Hosté upravují skóre utkání na 10:2. Filimonov se trochu se štěstím dostal ke střele těsně před Čcheungem. Ten jeho pokus ještě dokázal vyrazit, ale následnou dorážku IVANA ŠVECOVOVA už zastavit nedokázal. Asistence: Grigory Filimonov.
    42:09 Ivan ŠVECOV - 2:10

44:08
    Filimonov se prokličkoval s kotoučem středem kluziště až před Čcheunga, kterého ale nedokázal překonat.

44:08
    Vyloučení v týmu Hong Kong (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Hon To Čchan.

44:30
    Hosté se nemohou s kotoučem usadit v útočném pásmu.

45:16
    Geperidze pálil od modré, ale branku soupeře minul.

45:44
    Hosté vedou už 11:2! Kurbatov napřáhl ke střele od modré, kterou Čcheung vyrazil pouze k IVANOVI ŠVECOVOVI, a ten se následně z bezprostřední blízkosti nemýlil. Asistence: Artem Kozjulin a Artem Kurbatov.
    45:44 Ivan ŠVECOV - 2:11

46:27
    Hosté jsou usazeni s kotoučem v útočném pásmu a snaží se vstřelit ještě další branku.

48:45
    Kurbatov se prokličkoval s kotoučem středem kluziště až před Čcheunga. Následně místo střely ještě poslal kotouč na úplně volného ARTEMA KOZJULINA, a ten se už do poloodkryté klece nemýlil. Asistencce: Artem Kurbatov a Vitali Dumbadze.

48:47
    Střídání v týmu Gruzie: ze hřiště odchází Andrej Iljenko, přichází Kacha Ambrolava.

49:38
    Po Čcheung jen nahodil kotouč za branku soupeře, kde se ho ujal jeden z hostujících hráčů.

50:24
    Tchang se dostal ke střele z mezikruží, ale branku soupeře vůbec neohrozil.

50:47
    GIORGI DŽEIRANAŠVILI vyslal na branku velice povedenou střelu z mezikruží, která skončila přesně v levém horním růžku Čcheungovy branky. Ten se po kotouči natahoval marně. Asistence: Michail Šalunov.

52:00
    Vyloučení v týmu Hong Kong (Čching Ho Čcheung – 2 min., krosček). Trest odpyká Julian Ma.

53:02
    Kurbatov vyslal na branku tvrdou střelu od modré, se kterou si ale Čcheung poradil.

53:08
    Vyloučení v týmu Gruzie (Vitali Dumbadze – 2 min., hákování).

53:38
    Domácí přeci jen střílejí ještě jednu branku! JASPER TCHANG se dostal do samostatného úniku, vymíchal Ambrolava a následně zasunul kotouč za brankovou čáru. Asistence: Bez asistence.

54:00

54:27
    Hosté dokázali vyhodit a mohou tak jít pohodlně vystřídat.

55:08

55:23
    Vyloučení v týmu Hong Kong (Siu Him Kchan – 2 min., sekání).

56:12
    Hosté posílají na branku soupeře jednu střelu za druhou. Čcheung ale zatím odolává.

56:41
    Hosté využívají další přesilovku a vedou už 14:3! DAVIT OGANEZIANI dostal skvělou přihrávku před branku od zadního mantinelu a svou následnou střelou k pravé tyči Čcheungovy branky se nemýlil. Asistence: Artem Kozjulin.
    56:41 Davit OGANEZIANI - 3:14

58:00
    Poslední dvě minutky třetí třetiny!

58:19
    Hosté stále nepolevují ve svém obrovském tlaku, ale další branku se jim nedaří vstřelit. Domácí už jsou prakticky na odpis a pouze zápas dohrávají.

59:45
    Hra se momentálně pohybuje převážně ve středním pásmu a vypadá to, že dnešní zápas skončí vysokou výhrou Gruzie 14:3!

Dnešní utkání je za námi. Gruzie potvrdila roli papírového favorita a Hong Kong porazila vysokým rozdílem 14:3! Za domácí se dnes trefili pouze Šam a 2x Tchang. Gruzie tak končí na letošním MS – 3. divize na třetím místě!

Střely na branku: 24 – 43

Ode mne je to pro dnešek vše. Já Vám přeji příjemný zbytek nedělního odpoledne a někdy příště opět na shledanou. (17:03:28)

Martin Penker

Branky a nahrávky: 9. Šam (Tchang, Au-Yeung), 26. Tchang (Au-Yeung, Šam), 54. Tchang – 7. Dumbadze (Kozjulin), 8. Kozjulin (Dumbadze, Geperidze), 11. Kurbatov (Dumbadze, Filimonov), 16. Švecov (Filimonov, Kozjulin), 19. Kozjulin, 20. Švecov (G. Oganeziani, Filimonov), 29. Švecov (Kurbatov, Filimonov), 32. Dumbadze (Kozjulin), 33. D. Oganeziani (Kurbatov, Švecov), 43. Švecov (Filimonov), 46. Švecov (Kozjulin, Kurbatov), 49. Kozjulin (Kurbatov, Dumbadze), 51. Džeiranašvili (Šalunov), 57. D. Oganeziani (Kozjulin)

Hongkong: Ho (32. Č. H. Čcheung) – Leung (C), Wong, Jieng, Fung, P. W. Čcheung, Č. K. Kchan, Ma (A) – Šam (A), Au-Yeung, Tchang – S. H. Kchan, Čchau, Lau – Ngan, Suen, Čchan – Tchaj.
    Gruzie: Iljenko (49. Ambrolava) – Kurbatov, Džeiranašvili, Geperidze, Davitašvili (A), Minasiani, Comaia (A) – Dumbadze (C), Kozjulin, Šalunov – G. Oganeziani, Švecov, Filimonov – Gongadze, Vedjapin, D. Oganeziani.

Rozhodčí: Bajt – Cristeli, Zien