Finsko – Kanada 6:3 (kon.) | Švédsko – USA 1:5 (kon.) | Česko – Rusko 4:5 (po pr.)
Švýcarsko – Slovensko 1:2 (kon.)
Calgary Flames
4:5 (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1) Stav série: 0:3
Anaheim Ducks
Úterý 18.04.2017, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Anaheim vyhrává tento zápas 5:4 v prodloužení a celou sérii vede 3:0 na zápasy. Jedna výhra ho dělí od postupu do dalších bodů, naopak s Flames to nevypadá vůbec dobře. Poprvé v historii vyhráli Ducks zápas v play-off, ve kterém prohrávali o tři branky. (07:32:36)

Anaheim právě vstřelil branku!
    Je konec, je dobojováno. Střelu COREY PERRYHO si do vlastní braky tečoval nešťastně Michael Stone. Brian Elliott nedokázal kotouč zastavit, hosté vyhrávají a vedou v sérii už 3:0. Asistence: Rickard Rakell, Nate Thompson.

61:23
    Nate Thompson si vybruslil bekhendovou stranou hole, ale minul.

61:09
    Další icing, vhazovat se bude před domácí brankou. Ducks vstoupili do nastaveného času lépe.

60:58
    Jakob Silfverberg rozehrával rychlou akci, jeho spoluhráč se dostal do zakončení, ale minul.

60:30
    Deryk Engelland se probojoval do zakončení, ale jeho pokus postrádal přesnost.

60:11
    Zakázané uvolnění, bude se vhazovat před brankou Flames.

60:01

Po základní hrací době platí stav 4:4, a tak se bude prodlužovat.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:44
    Ještě jedno buly před brankou domácích. Šestnáct sekund zbývá.

59:30
    Domácí hrají ve svém obranném pásmu a snaží se v poklidu dohrát.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:36
    Minuta a půl zbývá z řádné hrací doby, nervy pracují, jde o hodně. Ducks vedou v sérii 2:0 a v případě dnešní výhry by se výrazně přiblížili k postupu. Naopak Flames chtějí snížit.

58:11
    Flames se pokoušejí něco vymyslet za brankou soupeře, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice. Mnoho času už nezbývá ve třetí třetině.

57:36
    Kris Versteeg se probojoval do zakončení, jeho pokus kryje Jonathan Bernier.

57:15
    Sledujeme dramatický závěr zápasu, domácí hokejisté přišli o své vedení a nyní se stav zápasu vyrovnaný.
    55:39 Shea THEODORE - 4:4

55:39
    Domácí fanoušci jsou v šoku, je vyrovnáno, Kevin Bieksa vystřelil od modré čáry a jeho pokus tečoval SHEA THEODORE mimo dosah brankáře. Asistence: Kevin Bieksa a Nate Thompson.

55:14
    Necelých pět minut zbývá ze třetí třetiny, oba týmy se snaží nechybovat, hrají hodně takticky, mnoho šancí k vidění není.
    Fanynka Flames vyjádřila jisté zděšení, se kterým sleduje závěr zápasu.

55:00
    Brian Elliott kryje další střelecký pokus hostujícího hráče. Brankář drží kotouč, následuje reklamní přestávka.

54:10
    31:21, stále jsou střelecky aktivnější domácí, ale jejích náskok už je minimální. Ducks zlepšili hru, hrají důrazněji.

53:50
    Sledujeme šest minut před koncem hru čtyři na čtyři.

53:15
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Micheal Ferland – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., hrubost).

53:14
    Sam Bennett vystřelil a brankář Anaheimu si dokázal poradit s jeho lehkým nahozením.

52:40
    Ducks cítí velkou šancí na vyrovnání, naopak domácí musí o výhru tvrdě bojovat. Sledujeme rychlý dramatický hokej.
    51:14 Nate THOMPSON - 4:3

51:14
    Hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky. Hampus Lindholm vystřelil od modré čáry a jeho ránu tečoval holí NATE THOMPSON. Sudí řešili, zda se nejednalo o vysokou hůl, ale záběry jednoznačně neprokázaly zásah vysokou holí. Hodně těžká situace k posouzení. Domnívám se, že by sudí obhájili obě varianty. Asistence: Hampus Lindholm a Corey Perry.

50:27
    Brian Elliott kryje další ránu hostujícího celku, komerční přestávka bude následovat.

50:01
    Velký závar před domácí brankou, ale ani jeden z hostujících hráčů nedokázal zakončit přesněji.

49:40
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Flames stále vedou o dva góly.

49:12
    Calgary hraje ve velké pohodě, nikam se nežene, ani Anaheim se nemůže prosadit v útočném pásmu.

48:53
    Rickard Rakell byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

47:17
    Takticky hrají domácí velmi dobře, drží hru daleko od své vlastní branky a naopak se snaží gól vstřelit. Navíc jsou podporování z hlediště.

46:42
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

46:08
    Johnny Gaudreau vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl Bernierem vyražený mimo hrací branku. Domácí hokejisté se snaží hrát aktivně, ale nemohou se probojovat stabilněji do útočného pásma.
    Video ze slavnostního nástupu domácích na led.

46:01
    Michael Frolík vystřelil a brankář Anaheimu musel jeho ránu zastavit, rozehrávat nemohl. Následuje komerční přestávka.

45:40
    Andrew Cogliano se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale přesněji zakončit nedokázal rychlou akci Ducks.

45:05
    Jonathan Bernier si nyní výborně poradil se střelou, kterou vyslal dnes aktivně hrající domácí Micheal Ferland.

44:14
    Sam Bennett benkendovou stranou hole vystřelil, hostující brankář Jonathan Bernier kryje jeho pokus.

43:36
    Kevin Bieksa hledal Nicka Ritchieho, který jen prodloužil do útočného pásma, na více totiž neměl sílu, a tak mizí mezi vrátky střídačky.

43:10
    Ani jeden celek se nyní nikam nežene, sledujeme poklidnou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

42:54
    Jonathan Bernier má kotouč za svou brankou a přenechává jej spoluhráčům.

42:30
    Domácí se dostali do útočného pásma, Matt Stajan hledal spoluhráče na modré čáře, ale nedokázal přihrát přesněji.

42:10
    Josh Manson vedl rychlou akci svého celku, ale do přesnějšího zakončení se probojovat nedokázal.

41:36
    24:14, aktuální statistika střel na branku. Domácí pokračují v aktivnější hře.

41:08
    Domácí brankář měl neplánované problémy s rozehrávkou, ale nakonec si dokázal poradit a kotouč přihrál do prostoru, kde byl obránce.

40:15
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si Flames přinášejí dvoubrankové vedení.

40:01

Podle dostupných informací zápas sleduje z VIP míst také jistý pan Bo Levi Mitchell, hráč amerického fotbalu, který hraje za Calgary a pochopitelně fandí Flames.
    To je tak, když nemůže Corey Perry najít hůl, která mu spadla na střídačku soupeře.

Po čtyřiceti minutách vedou domácí hokejisté 4:2 a vypadá to, že po dnešním zápasu sníží náskok soupeře na 1:2. Aby k tomu došlo, musí Calgary zvládnout ještě třetí třetinu.

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

40:00
    39:55 Jakob Silfverberg (ANA)

39:55
    Jakob Silfverberg mohl v posledních vteřinách třetiny snížit na rozdíl jediné branky, ale trefil jen tyč!
    39:11 Shea THEODORE - 4:2

39:11
    V samotném závěru druhé třetiny se prosazují hosté. Ujala se nenápadná rána zápěstím, kterou vyslal SHEA THEODORE. Asistence: Rickard Rakell a Kevin Bieksa.

38:40
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, Calgary kontroluje hru, hosté se nemohou probojovat stabilněji do šance.

37:32
    Atmosféra je velmi dobrá, aréna je zaplněná prakticky do posledního pásma domácími fanoušky. Hosté jsou v naprosté menšině. Na sociálních sítích na tento fakt poukazují mnoho fanoušci Flames a vyzývají příznivce Ducks, aby si dělali poznámky, jak se vytváří atmosféra v play-off.

37:10
    Johnny Gaudreau se z ničeho nic dostal do zakončení, jeho pokus nebyl dostatečně přesný.

36:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.
    Domácí fanoušci mají o výsledku zápasu celkem jasno.

36:10
    Jonathan Bernier kryje další střelecký pokus domácích, Matthew Tkachuk se dostal do zajímavé pozice pro zakončení, ale neuspěl.

35:27
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky a nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

35:00
    Anaheim Ducks vyhodil přes všechny čáry, a tak se píská zakázané uvolnění. Evidentně překvapený obránce Hampus Lindholm si nevšiml, že jeho tým už není v oslabení.

34:44

33:44
    Anaheim dostal hru z obranného pásma až za branku soupeře. Ducks se snaží přečkat oslabení, zatím se jim to daří.

33:24
    Johnny Gaudreau se probojoval ke střele z pravé strany, Jonathan Bernier kryje jeho pokus. Buly před brankou Ducks.

33:03
    Vlastní chybou se domácí hokejisté připravili o útočné pásmo. Flames o něj musí znovu bojovat.

32:44
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 2 min., podražení).

32:24
    Skvěle to nyní udělal hostující zkušený Ryan Getzlaf. Probojoval se před branku, ale přesněji zakončit nedokázal.

31:55
    16:11, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Domácí hokejisté těží zejména z přesilových her, které jim opravdu vycházejí.

30:45
    Antoine Vermette se zkoušel dostat do lepší střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost a důraz.

30:16
    Domácí brankář kryje kotouč, následovat bude komerční přestávka. Dostali jsme se do druhé poloviny zápasu.

29:54
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve druhé třetině, Calgary hraje hodně aktivně, střelecky je aktivnější a dokáže si zejména v přesilových hrách vypracovat šance.

29:10
    Domácí fanoušci jsou v sedmém nebi, hlasitě podporují své oblíbence, kteří vedou o tři góly a pokračují v aktivní hře.

28:33
    Střídání brankářů v týmu Anaheim Ducks: ze hřiště odchází John Gibson, přichází Jonathan Bernier.
    28:33 Sam BENNETT - 4:1

28:33
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Třetí domácí využitá přesilovka. Tentokrát se ránou od modré čáry prezentoval Mark Giordano. Jeho pokus výborně mimo dosah brankáře tečoval SAM BENNETT.. Asistence: Mark Giordano, Mikael Backlund.

28:25
    Flames hrají přesilovou hru velmi dobře, kombinují v útočném pásmu.

27:44
    John Gibson kryje další pokus, tentokrát vystřelil vší silou Troy Brouwer. Ani tento útočník nepřekonal brankáře soupeře.

27:18
    Johnny Gaudreau vystřelil velmi rychle po vyhraném vhazování, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.

27:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., hákování).

26:54
    John Gibson kryje další střelecký pokus, velmi dobře vystřelil Lance Bouma, ale maskovaný muž tentokrát své spoluhráče podržel.

26:30
    Střelecky nesledujeme příliš bohatý duel, domácí v tomto ohledu vedou 13:8.
    Momentka ze zápasu.

26:18
    Na druhé straně se dostal do dobré pozice jeden z hráčů Ducks, ale domácí brankář Brian Elliott byl pozorný a nenechal se nachytat.

26:01
    Sam Bennett velmi dobře vystřelil na bližší tyč. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

25:36
    Anaheim se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, hosté se ale zatím nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.
    24:34 Michael STONE - 3:1

24:34
    Domácí hokejisté po nepříliš aktivní pasáži dávají třetí branku. Ve svém pátém zápase v play-off se vůbec poprvé prosazuje MICHAEL STONE. Jeho rána ze střední vzdálenosti propadla brankáři Ducks až do sítě. John Gibson toho mnoho asi neviděl, před jeho brankou byl velký provoz. K velké radosti fanoušků navyšují domácí své vedení. Asistence: TJ Brodie a Mikael Backlund.

24:01
    Ryan Getzlaf se znovu dostal do zakončení, tentokrát byl jeho pokus zablokovaný. Sledujeme klidnější pasáž hry, vyložené šance k vidění nejsou.

23:53
    Ryan Getzlaf se dostal ke střele ihned po buly, domácí brankář kryje jeho pohotový pokus. Vhazovaní se bude opakovat.

23:34
    Lance Bouma spěchal za kotoučem, za brankou Anaheimu však osobní souboj prohrál, a tak akce Flames končí.

23:03
    Michael Frolík velmi dobře napadal v útočném pásmu a nechybělo mnoho, aby se probojoval do zakončení.

22:51
    Ducks se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

22:20
    Johnny Gaudreau čekal na přihrávku, kotouč se k němu ale nedostal. Nechybělo mnoho a domácí mladík by se probojovat do zakončení.

22:00
    11:6, střelecky jsou aktivnější hokejisté Flames. Hosté se musí bránit tlaku soupeře.

20:52
    Sledujeme rychlý úvod druhé třetiny, domácí se snaží své vedení navýšit, zatím ale marně hledají cestu cestičku, kterou překonat defenzivu soupeře.

20:01
    Některé věci prostě zmeškat nejde. Domácí fanyky jsou v dobré náladě.

Po první třetině vedou domácí hokejisté 2:1. Výborně jim vyšel vstup do zápasu, proměnili první dvě ze tří přesilových her. Ducks dokázali ve druhé polovině třetiny snížit.

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:50
    Domácí obrana si dokázala poradit s poslední akcí první třetiny.

19:22
    V poklidném tempu se úvodní dějství dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

18:56
    Hostující celek špatně rozehrál, kotouč přejel všechny čáry, bude se vhazovat před brankou Ducks.

18:30
    TJ Brodie hraje za svou brankou, čeká na vhodný moment pro založení útočné akce. Michael Frolík nedokázal získat kotouč v útočném pásmu, akce Flames tak končí.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, střelecky aktivnější jsou domácí.

17:12
    Kevin Bieksa pro postavení mimo hru nemohl do útočného pásma, a tak alespoň nahodil kotouč za branku soupeře a šel střídat.

16:51
    Ducks se snaží co nejrychleji vyrovnat, nyní hrají nejlepší pasáž v tomto zápase.

16:20
    Jakob Silfverberg a Andrew Cogliano se dostali do útočného pásma, ale Dougie Hamilton výborně dokázal jejich akci zastavit.
    15:33 Nick RITCHIE - 2:1

15:33
    Po nenápadné akci se prosazují hosté. Závěru v útočném pásmu využil NICK RITCHIE ke střele, kterou domácí brankář neudržel, a tak je zaděláno na drama. Necelých pět minut před koncem první třetiny přichází kontaktní branka. Asistence: Antoine Vermette a Hampus Lindholm.

14:56
    Kevin Bieksa má puk za vlastní brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů, na střídačku pak míří i on sám.

14:24
    Kris Versteeg vybojoval kotouč v souboji s Corey Perrym, následně se do zakončení probojoval další domácí hráč, který ovšem minul branku.

13:47
    John Gibson musel mýt pozorný, Mikael Backlund se pokoušel probojovat k dorážce, zatím se ale domácím nedaří přidat další gól.

12:53
    Jakob Silfverberg se dostal do postavení mimo hru, slibně vypadající situaci z pohledu hostů končí technickým přestupkem. Buly v neutrální zóně.

12:31
    Znovu se do střelecké pozice dostal domácí Sean Monahan, ani tentokrát však nedokázal mířidla seřídit přesně.

12:02
    Sean Monahan vedl rychlou akci Calgary, finální přihrávka v útočném pásmu postrádala přesnost.

11:47
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Ducks.

11:27
    John Gibson rozehrával kotouč za svou brankou, následně se musel rychle vrátit, protože zakončoval Matthew Tkachuk.

10:54
    Anaheimu se příliš nedaří, sledujeme dominantní hru od domácích, kteří vedou střelecky 8:3 a na góly 2:0.
    Mnohé autory, kteří píší o NHL, povedený vstup Flames do zápasu nepřekvapuje.

10:25
    Ducks se dostali do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.

10:08
    Rickard Rakell se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho ránou si domácí brankář dokázal poradit.
    09:18 Kris VERSTEEG - 2:0

09:18
    Tuto přesilovku Flames využívají a dávají další branku. Na hranici brankoviště velmi dobře pracoval Sean Monahan, který prodloužil na KRISE VERSTEEGA, který zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Sean Monahan a TJ Brodie.

08:53
    TJ Brodie dostal hru do útočného pásma, Johnny Gaudreau byl připravený pro střelu, ale kotouč se k němu nedostal.

08:24
    Další početní výhoda pro Calgary, domácí fanoušci znovu hlasitě podporují své oblíbence v cestě za navýšením svého vedení.

08:16
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

07:59
    5:1, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, sledujeme hokej, který více vychází domácím.

Atmosféra ve městě je úžasná, hokejová nálada je cítit na každém kroku, od centra města až po vzdálenější uličky.

06:50
    Hra je přerušena uvidíme komerční přestávku.

06:03
    Kevin Bieksa zkušeně vyhazuje bekhendovou stranou hole kotouč. Následně se do zakončení dostal Jakob Silfverberg, ale minul.

05:36
    Domácí fanoušci podporují své oblíbence, Flames se snaží vstřelit druhou branku v zápase. Ducks se musí bránit tlaku soupeře.

05:09
    Lance Bouma se pokoušel o zakončení, udělal kličku, ale jeden z obránců dokázal kotouč zablokovat.

04:27
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., držení protihráče).

04:01
    Flames vstoupili do zápasu, velmi dobře, svého soupeře zatím přehrávají, Ducks to nemají vůbec snadné.

03:43
    Ryan Getzlaf vedl další akci svého celku, následně kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

03:18
    Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou v tomto ohledu 4:0 a podařilo se jim také skórovat.
    02:10 Sean MONAHAN - 1:0

02:10
    Vůbec poprvé se v této série Flames prosazují jako první. Troy Brouwer přihrál přesně před branku, kde byl pro střelu připravený SEAN MONAHAN. Hostující brankář na jeho pokus nedokázal, domácí využívají přesilovku a vedou. Asistence: Troy Brouwer a Johnny Gaudreau.

01:47
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., nedovolené bránění).

01:23
    Corey Perry nedokázal zpracovat těžký pas od spoluhráče, následně se ale nedostal útočného pásma, jeho rána byla zablokovaná.

01:15
    Jakob Silfverberg se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Sledujeme rychlý úvod zápasu.

00:47
    Kris Versteeg se na druhé straně probojoval do zakončení, jeden z obránců Ducks jeho ránu dokázal zablokovat.

00:15
    Zápas začíná a hostující celek do něj vstoupil aktivněji, Ryan Getzlaf se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost.

00:01

Za několik málo minut zápas začne.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba úvodní zápasy vyhrál Anaheim 3:2. V závěru utkání se Calgary pokoušelo vyrovnat, ale nepodařilo se. Nyní hrají Flames dvakrát doma a fanoušci vytvoří parádní atmosféru. Ducks nečeká nic snadnsnadného.

Úvodní dva zápasy se odehrály na ledě Anaheimu a Ducks dokázali využít domácího prostředí. Ona zápasy vyhráli a nyní se série stěhuje na led Flames.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Anaheim Ducks.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Monahan (Brouwer, J. Gaudreau), 10. Versteeg (Monahan, Brodie), 25. Stone (Brodie, Backlund), 29. S. Bennett (Giordano, Backlund) – 16. N. Ritchie (Vermette, H. Lindholm), 40. Theodore (Rakell, Bieksa), 52. N. Thompson (H. Lindholm, Perry), 56. Theodore (Bieksa, N. Thompson), 62. Perry (Rakell, N. Thompson)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Brouwer.
    Anaheim Ducks: Gibson (29. Bernier) – H. Lindholm, Montour, Theodore, Bieksa, Holzer, Manson – Rakell, Getzlaf, Eaves – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Perry – Wagner, N. Thompson, L. Shaw.

Rozhodčí: Joannette, Dwyer – Brisebois, Racicot

Diváci: 19 289