Finsko – Kanada 6:3 (kon.) | Švédsko – USA 1:5 (kon.) | Česko – Rusko 4:5 (po pr.)
Švýcarsko – Slovensko 1:2 (kon.)
Calgary Flames
4:5 (2:1, 2:1, 0:2 - 0:1) Stav série: 0:3
Anaheim Ducks
Úterý 18.04.2017, 04:00 • Scotiabank Saddledome, Calgary • Play-off NHL • Čtvrtfinále Z. konference

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:00.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky National Hockey League. V tomto zápase proti sobě nastoupí Calgary Flames a Anaheim Ducks.

Úvodní dva zápasy se odehrály na ledě Anaheimu a Ducks dokázali využít domácího prostředí. Ona zápasy vyhráli a nyní se série stěhuje na led Flames.

Oba úvodní zápasy vyhrál Anaheim 3:2. V závěru utkání se Calgary pokoušelo vyrovnat, ale nepodařilo se. Nyní hrají Flames dvakrát doma a fanoušci vytvoří parádní atmosféru. Ducks nečeká nic snadnsnadného.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Za několik málo minut zápas začne.

00:01

00:15
    Zápas začíná a hostující celek do něj vstoupil aktivněji, Ryan Getzlaf se pokoušel probojovat do střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost.

00:47
    Kris Versteeg se na druhé straně probojoval do zakončení, jeden z obránců Ducks jeho ránu dokázal zablokovat.

01:15
    Jakob Silfverberg se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se bude ve středním pásmu. Sledujeme rychlý úvod zápasu.

01:23
    Corey Perry nedokázal zpracovat těžký pas od spoluhráče, následně se ale nedostal útočného pásma, jeho rána byla zablokovaná.

01:47
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Nick Ritchie – 2 min., nedovolené bránění).

02:10
    Calgary právě vstřelilo branku!
    Vůbec poprvé se v této série Flames prosazují jako první. Troy Brouwer přihrál přesně před branku, kde byl pro střelu připravený SEAN MONAHAN. Hostující brankář na jeho pokus nedokázal, domácí využívají přesilovku a vedou. Asistence: Troy Brouwer a Johnny Gaudreau.
    02:10 Sean MONAHAN - 1:0

03:18
    Střelecky jsou aktivnější domácí, vedou v tomto ohledu 4:0 a podařilo se jim také skórovat.

03:43
    Ryan Getzlaf vedl další akci svého celku, následně kotouč opustil hrací plochu, vhazovat se bude ve středním pásmu.

04:01
    Flames vstoupili do zápasu, velmi dobře, svého soupeře zatím přehrávají, Ducks to nemají vůbec snadné.

04:27
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., držení protihráče).

05:09
    Lance Bouma se pokoušel o zakončení, udělal kličku, ale jeden z obránců dokázal kotouč zablokovat.

05:36
    Domácí fanoušci podporují své oblíbence, Flames se snaží vstřelit druhou branku v zápase. Ducks se musí bránit tlaku soupeře.

06:03
    Kevin Bieksa zkušeně vyhazuje bekhendovou stranou hole kotouč. Následně se do zakončení dostal Jakob Silfverberg, ale minul.

06:50
    Hra je přerušena uvidíme komerční přestávku.

Atmosféra ve městě je úžasná, hokejová nálada je cítit na každém kroku, od centra města až po vzdálenější uličky.

07:59
    5:1, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku, sledujeme hokej, který více vychází domácím.

08:16
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

08:24
    Další početní výhoda pro Calgary, domácí fanoušci znovu hlasitě podporují své oblíbence v cestě za navýšením svého vedení.

08:53
    TJ Brodie dostal hru do útočného pásma, Johnny Gaudreau byl připravený pro střelu, ale kotouč se k němu nedostal.

09:18
    Tuto přesilovku Flames využívají a dávají další branku. Na hranici brankoviště velmi dobře pracoval Sean Monahan, který prodloužil na KRISE VERSTEEGA, který zakončoval do odkryté části branky. Asistence: Sean Monahan a TJ Brodie.
    09:18 Kris VERSTEEG - 2:0

10:08
    Rickard Rakell se dostal do dobré střelecké pozice, s jeho ránou si domácí brankář dokázal poradit.

10:25
    Ducks se dostali do postavení mimo hru, následovat bude komerční přestávka.
    Mnohé autory, kteří píší o NHL, povedený vstup Flames do zápasu nepřekvapuje.

10:54
    Anaheimu se příliš nedaří, sledujeme dominantní hru od domácích, kteří vedou střelecky 8:3 a na góly 2:0.

11:27
    John Gibson rozehrával kotouč za svou brankou, následně se musel rychle vrátit, protože zakončoval Matthew Tkachuk.

11:47
    Hra je přerušena, vhazovat se bude před brankou Ducks.

12:02
    Sean Monahan vedl rychlou akci Calgary, finální přihrávka v útočném pásmu postrádala přesnost.

12:31
    Znovu se do střelecké pozice dostal domácí Sean Monahan, ani tentokrát však nedokázal mířidla seřídit přesně.

12:53
    Jakob Silfverberg se dostal do postavení mimo hru, slibně vypadající situaci z pohledu hostů končí technickým přestupkem. Buly v neutrální zóně.

13:47
    John Gibson musel mýt pozorný, Mikael Backlund se pokoušel probojovat k dorážce, zatím se ale domácím nedaří přidat další gól.

14:24
    Kris Versteeg vybojoval kotouč v souboji s Corey Perrym, následně se do zakončení probojoval další domácí hráč, který ovšem minul branku.

14:56
    Kevin Bieksa má puk za vlastní brankou, čeká na dostřídání spoluhráčů, na střídačku pak míří i on sám.

15:33
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Po nenápadné akci se prosazují hosté. Závěru v útočném pásmu využil NICK RITCHIE ke střele, kterou domácí brankář neudržel, a tak je zaděláno na drama. Necelých pět minut před koncem první třetiny přichází kontaktní branka. Asistence: Antoine Vermette a Hampus Lindholm.
    15:33 Nick RITCHIE - 2:1

16:20
    Jakob Silfverberg a Andrew Cogliano se dostali do útočného pásma, ale Dougie Hamilton výborně dokázal jejich akci zastavit.

16:51
    Ducks se snaží co nejrychleji vyrovnat, nyní hrají nejlepší pasáž v tomto zápase.

17:12
    Kevin Bieksa pro postavení mimo hru nemohl do útočného pásma, a tak alespoň nahodil kotouč za branku soupeře a šel střídat.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině, střelecky aktivnější jsou domácí.

18:30
    TJ Brodie hraje za svou brankou, čeká na vhodný moment pro založení útočné akce. Michael Frolík nedokázal získat kotouč v útočném pásmu, akce Flames tak končí.

18:56
    Hostující celek špatně rozehrál, kotouč přejel všechny čáry, bude se vhazovat před brankou Ducks.

19:22
    V poklidném tempu se úvodní dějství dohrává, ani jeden celek se nikam nežene.

19:50
    Domácí obrana si dokázala poradit s poslední akcí první třetiny.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Po první třetině vedou domácí hokejisté 2:1. Výborně jim vyšel vstup do zápasu, proměnili první dvě ze tří přesilových her. Ducks dokázali ve druhé polovině třetiny snížit.
    Některé věci prostě zmeškat nejde. Domácí fanyky jsou v dobré náladě.

20:01

20:52
    Sledujeme rychlý úvod druhé třetiny, domácí se snaží své vedení navýšit, zatím ale marně hledají cestu cestičku, kterou překonat defenzivu soupeře.

22:00
    11:6, střelecky jsou aktivnější hokejisté Flames. Hosté se musí bránit tlaku soupeře.

22:20
    Johnny Gaudreau čekal na přihrávku, kotouč se k němu ale nedostal. Nechybělo mnoho a domácí mladík by se probojovat do zakončení.

22:51
    Ducks se dostali do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

23:03
    Michael Frolík velmi dobře napadal v útočném pásmu a nechybělo mnoho, aby se probojoval do zakončení.

23:34
    Lance Bouma spěchal za kotoučem, za brankou Anaheimu však osobní souboj prohrál, a tak akce Flames končí.

23:53
    Ryan Getzlaf se dostal ke střele ihned po buly, domácí brankář kryje jeho pohotový pokus. Vhazovaní se bude opakovat.

24:01
    Ryan Getzlaf se znovu dostal do zakončení, tentokrát byl jeho pokus zablokovaný. Sledujeme klidnější pasáž hry, vyložené šance k vidění nejsou.

24:34
    Domácí hokejisté po nepříliš aktivní pasáži dávají třetí branku. Ve svém pátém zápase v play-off se vůbec poprvé prosazuje MICHAEL STONE. Jeho rána ze střední vzdálenosti propadla brankáři Ducks až do sítě. John Gibson toho mnoho asi neviděl, před jeho brankou byl velký provoz. K velké radosti fanoušků navyšují domácí své vedení. Asistence: TJ Brodie a Mikael Backlund.
    24:34 Michael STONE - 3:1

25:36
    Anaheim se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, hosté se ale zatím nemohou stabilněji usadit v útočném pásmu.

26:01
    Sam Bennett velmi dobře vystřelil na bližší tyč. Jeho pokusu nechybělo mnoho.

26:18
    Na druhé straně se dostal do dobré pozice jeden z hráčů Ducks, ale domácí brankář Brian Elliott byl pozorný a nenechal se nachytat.
    Momentka ze zápasu.

26:30
    Střelecky nesledujeme příliš bohatý duel, domácí v tomto ohledu vedou 13:8.

26:54
    John Gibson kryje další střelecký pokus, velmi dobře vystřelil Lance Bouma, ale maskovaný muž tentokrát své spoluhráče podržel.

27:13
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., hákování).

27:18
    Johnny Gaudreau vystřelil velmi rychle po vyhraném vhazování, jeho pokus se však mezi tři tyče nevešel.

27:44
    John Gibson kryje další pokus, tentokrát vystřelil vší silou Troy Brouwer. Ani tento útočník nepřekonal brankáře soupeře.

28:25
    Flames hrají přesilovou hru velmi dobře, kombinují v útočném pásmu.

28:33
    Třetí domácí využitá přesilovka. Tentokrát se ránou od modré čáry prezentoval Mark Giordano. Jeho pokus výborně mimo dosah brankáře tečoval SAM BENNETT.. Asistence: Mark Giordano, Mikael Backlund.
    28:33 Sam BENNETT - 4:1

28:33
    Střídání brankářů v týmu Anaheim Ducks: ze hřiště odchází John Gibson, přichází Jonathan Bernier.

29:10
    Domácí fanoušci jsou v sedmém nebi, hlasitě podporují své oblíbence, kteří vedou o tři góly a pokračují v aktivní hře.

29:54
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve druhé třetině, Calgary hraje hodně aktivně, střelecky je aktivnější a dokáže si zejména v přesilových hrách vypracovat šance.

30:16
    Domácí brankář kryje kotouč, následovat bude komerční přestávka. Dostali jsme se do druhé poloviny zápasu.

30:45
    Antoine Vermette se zkoušel dostat do lepší střelecké pozice, ale jeho pokus postrádal přesnost a důraz.

31:55
    16:11, tak vypadá aktuálně statistika střel na branku. Domácí hokejisté těží zejména z přesilových her, které jim opravdu vycházejí.

32:24
    Skvěle to nyní udělal hostující zkušený Ryan Getzlaf. Probojoval se před branku, ale přesněji zakončit nedokázal.

32:44
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Andrew Cogliano – 2 min., podražení).

33:03
    Vlastní chybou se domácí hokejisté připravili o útočné pásmo. Flames o něj musí znovu bojovat.

33:24
    Johnny Gaudreau se probojoval ke střele z pravé strany, Jonathan Bernier kryje jeho pokus. Buly před brankou Ducks.

33:44
    Anaheim dostal hru z obranného pásma až za branku soupeře. Ducks se snaží přečkat oslabení, zatím se jim to daří.

34:44

35:00
    Anaheim Ducks vyhodil přes všechny čáry, a tak se píská zakázané uvolnění. Evidentně překvapený obránce Hampus Lindholm si nevšiml, že jeho tým už není v oslabení.

35:27
    Dostáváme se do finální fáze druhé třetiny, domácí hokejisté hrají velmi dobře takticky a nedávají soupeři mnoho prostoru pro kombinační hru.

36:10
    Jonathan Bernier kryje další střelecký pokus domácích, Matthew Tkachuk se dostal do zajímavé pozice pro zakončení, ale neuspěl.
    Domácí fanoušci mají o výsledku zápasu celkem jasno.

36:50
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry.

37:10
    Johnny Gaudreau se z ničeho nic dostal do zakončení, jeho pokus nebyl dostatečně přesný.

37:32
    Atmosféra je velmi dobrá, aréna je zaplněná prakticky do posledního pásma domácími fanoušky. Hosté jsou v naprosté menšině. Na sociálních sítích na tento fakt poukazují mnoho fanoušci Flames a vyzývají příznivce Ducks, aby si dělali poznámky, jak se vytváří atmosféra v play-off.

38:40
    V poklidném tempu se dohrává druhá třetina, Calgary kontroluje hru, hosté se nemohou probojovat stabilněji do šance.

39:11
    V samotném závěru druhé třetiny se prosazují hosté. Ujala se nenápadná rána zápěstím, kterou vyslal SHEA THEODORE. Asistence: Rickard Rakell a Kevin Bieksa.
    39:11 Shea THEODORE - 4:2

39:55
    Jakob Silfverberg mohl v posledních vteřinách třetiny snížit na rozdíl jediné branky, ale trefil jen tyč!
    39:55 Jakob Silfverberg (ANA)

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po čtyřiceti minutách vedou domácí hokejisté 4:2 a vypadá to, že po dnešním zápasu sníží náskok soupeře na 1:2. Aby k tomu došlo, musí Calgary zvládnout ještě třetí třetinu.
    To je tak, když nemůže Corey Perry najít hůl, která mu spadla na střídačku soupeře.

Podle dostupných informací zápas sleduje z VIP míst také jistý pan Bo Levi Mitchell, hráč amerického fotbalu, který hraje za Calgary a pochopitelně fandí Flames.

40:01

40:15
    Zápas pokračuje třetí třetinou, do níž si Flames přinášejí dvoubrankové vedení.

41:08
    Domácí brankář měl neplánované problémy s rozehrávkou, ale nakonec si dokázal poradit a kotouč přihrál do prostoru, kde byl obránce.

41:36
    24:14, aktuální statistika střel na branku. Domácí pokračují v aktivnější hře.

42:10
    Josh Manson vedl rychlou akci svého celku, ale do přesnějšího zakončení se probojovat nedokázal.

42:30
    Domácí se dostali do útočného pásma, Matt Stajan hledal spoluhráče na modré čáře, ale nedokázal přihrát přesněji.

42:54
    Jonathan Bernier má kotouč za svou brankou a přenechává jej spoluhráčům.

43:10
    Ani jeden celek se nyní nikam nežene, sledujeme poklidnou pasáž hry, zbytečně se nepřerušuje.

43:36
    Kevin Bieksa hledal Nicka Ritchieho, který jen prodloužil do útočného pásma, na více totiž neměl sílu, a tak mizí mezi vrátky střídačky.

44:14
    Sam Bennett benkendovou stranou hole vystřelil, hostující brankář Jonathan Bernier kryje jeho pokus.

45:05
    Jonathan Bernier si nyní výborně poradil se střelou, kterou vyslal dnes aktivně hrající domácí Micheal Ferland.

45:40
    Andrew Cogliano se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale přesněji zakončit nedokázal rychlou akci Ducks.

46:01
    Michael Frolík vystřelil a brankář Anaheimu musel jeho ránu zastavit, rozehrávat nemohl. Následuje komerční přestávka.
    Video ze slavnostního nástupu domácích na led.

46:08
    Johnny Gaudreau vystřelil od modré čáry, jeho pokus byl Bernierem vyražený mimo hrací branku. Domácí hokejisté se snaží hrát aktivně, ale nemohou se probojovat stabilněji do útočného pásma.

46:42
    Hra je přerušena pro postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu.

47:17
    Takticky hrají domácí velmi dobře, drží hru daleko od své vlastní branky a naopak se snaží gól vstřelit. Navíc jsou podporování z hlediště.

48:53
    Rickard Rakell byl na malý moment volný před brankou, ale kotouč se k němu nedostal.

49:12
    Calgary hraje ve velké pohodě, nikam se nežene, ani Anaheim se nemůže prosadit v útočném pásmu.

49:40
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny hry ve třetí třetině, Flames stále vedou o dva góly.

50:01
    Velký závar před domácí brankou, ale ani jeden z hostujících hráčů nedokázal zakončit přesněji.

50:27
    Brian Elliott kryje další ránu hostujícího celku, komerční přestávka bude následovat.

51:14
    Hostující celek snižuje na rozdíl jediné branky. Hampus Lindholm vystřelil od modré čáry a jeho ránu tečoval holí NATE THOMPSON. Sudí řešili, zda se nejednalo o vysokou hůl, ale záběry jednoznačně neprokázaly zásah vysokou holí. Hodně těžká situace k posouzení. Domnívám se, že by sudí obhájili obě varianty. Asistence: Hampus Lindholm a Corey Perry.
    51:14 Nate THOMPSON - 4:3

52:40
    Ducks cítí velkou šancí na vyrovnání, naopak domácí musí o výhru tvrdě bojovat. Sledujeme rychlý dramatický hokej.

53:14
    Sam Bennett vystřelil a brankář Anaheimu si dokázal poradit s jeho lehkým nahozením.

53:15
    Vyloučení v týmu Calgary Flames (Micheal Ferland – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Korbinian Holzer – 2 min., hrubost).

53:50
    Sledujeme šest minut před koncem hru čtyři na čtyři.

54:10
    31:21, stále jsou střelecky aktivnější domácí, ale jejích náskok už je minimální. Ducks zlepšili hru, hrají důrazněji.

55:00
    Brian Elliott kryje další střelecký pokus hostujícího hráče. Brankář drží kotouč, následuje reklamní přestávka.
    Fanynka Flames vyjádřila jisté zděšení, se kterým sleduje závěr zápasu.

55:14
    Necelých pět minut zbývá ze třetí třetiny, oba týmy se snaží nechybovat, hrají hodně takticky, mnoho šancí k vidění není.

55:39
    Domácí fanoušci jsou v šoku, je vyrovnáno, Kevin Bieksa vystřelil od modré čáry a jeho pokus tečoval SHEA THEODORE mimo dosah brankáře. Asistence: Kevin Bieksa a Nate Thompson.
    55:39 Shea THEODORE - 4:4

57:15
    Sledujeme dramatický závěr zápasu, domácí hokejisté přišli o své vedení a nyní se stav zápasu vyrovnaný.

57:36
    Kris Versteeg se probojoval do zakončení, jeho pokus kryje Jonathan Bernier.

58:11
    Flames se pokoušejí něco vymyslet za brankou soupeře, ale nemohou se probojovat do střelecké pozice. Mnoho času už nezbývá ve třetí třetině.

58:36
    Minuta a půl zbývá z řádné hrací doby, nervy pracují, jde o hodně. Ducks vedou v sérii 2:0 a v případě dnešní výhry by se výrazně přiblížili k postupu. Naopak Flames chtějí snížit.

59:00
    Poslední minuta hry ve třetí třetině.

59:30
    Domácí hrají ve svém obranném pásmu a snaží se v poklidu dohrát.

59:44
    Ještě jedno buly před brankou domácích. Šestnáct sekund zbývá.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Po základní hrací době platí stav 4:4, a tak se bude prodlužovat.

60:01

60:11
    Zakázané uvolnění, bude se vhazovat před brankou Flames.

60:30
    Deryk Engelland se probojoval do zakončení, ale jeho pokus postrádal přesnost.

60:58
    Jakob Silfverberg rozehrával rychlou akci, jeho spoluhráč se dostal do zakončení, ale minul.

61:09
    Další icing, vhazovat se bude před domácí brankou. Ducks vstoupili do nastaveného času lépe.

61:23
    Nate Thompson si vybruslil bekhendovou stranou hole, ale minul.

61:30
    Je konec, je dobojováno. Střelu COREY PERRYHO si do vlastní braky tečoval nešťastně Michael Stone. Brian Elliott nedokázal kotouč zastavit, hosté vyhrávají a vedou v sérii už 3:0. Asistence: Rickard Rakell, Nate Thompson.
    61:30 Corey PERRY - 4:5

Československá stopa v utkání:
    Michael Frolík (CGY) 0+0, 3 střely, čas na ledě 18:40

1. Corey Perry (ANA) 1+1
    2. Kevin Bieksa (ANA) 0+2
    3. Sam Bennett (CGY) 1+0

Anaheim vyhrává tento zápas 5:4 v prodloužení a celou sérii vede 3:0 na zápasy. Jedna výhra ho dělí od postupu do dalších bodů, naopak s Flames to nevypadá vůbec dobře. Poprvé v historii vyhráli Ducks zápas v play-off, ve kterém prohrávali o tři branky. (07:32:36)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 3. Monahan (Brouwer, J. Gaudreau), 10. Versteeg (Monahan, Brodie), 25. Stone (Brodie, Backlund), 29. S. Bennett (Giordano, Backlund) – 16. N. Ritchie (Vermette, H. Lindholm), 40. Theodore (Rakell, Bieksa), 52. N. Thompson (H. Lindholm, Perry), 56. Theodore (Bieksa, N. Thompson), 62. Perry (Rakell, N. Thompson)

Calgary Flames: Elliott (Ch. Johnson) – Giordano, D. Hamilton, Brodie, Stone, Bartkowski, Engelland – J. Gaudreau, Monahan, Ferland – Tkachuk, Backlund, Frolík – Versteeg, S. Bennett, Chiasson – Bouma, Stajan, Brouwer.
    Anaheim Ducks: Gibson (29. Bernier) – H. Lindholm, Montour, Theodore, Bieksa, Holzer, Manson – Rakell, Getzlaf, Eaves – Cogliano, Kesler, Silfverberg – N. Ritchie, Vermette, Perry – Wagner, N. Thompson, L. Shaw.

Rozhodčí: Joannette, Dwyer – Brisebois, Racicot

Diváci: 19 289