Německo – Česko | 7:4 (kon.) |
Finsko – Rusko | 2:1 (po pr.) | | | USA – Švédsko | 4:3 (po pr.) |
Ukrajina – Maďarsko | 3:5 (kon.) | | | J. Korea – Polsko | 4:2 (kon.) | | | Rakousko – Kazachstán | 2:3 (kon.) |
Banská Bystrica – Nitra | 6:2 (kon.) |
konec
Jižní Korea
4:2
(1:0, 1:1, 2:1)
Polsko
David Mencl
Branky a nahrávky:
8. K-s. Kim (Ahn, Regan), 28. Sin (Č-k. Park, W-Č. Kim), 43. J-č. Lee (Swift), 47. S-w. Kim – 35. Bryk (Pasiut, Wronka), 50. Pociecha (Zapała)
Rozhodčí: Ansons (LAT), Gamper (AUT) – Korepanov (UKR), Pardatscher (ITA)
Diváci: 2257
Neproměněná penalta:
Jižní Korea:
Dalton (S-č. Park) – Young, W-Č. Kim, D-k. Lee (A), Regan, Plante, So, Oh – K-s. Kim, S-w. Kim, Ahn – Čcho (A), S-h. Shin, H-j. Shin – Swift, J-č. Lee, W-j. Kim – Sin, Č-k. Park, W-s. Park (C) – Č-h. Lee.
Náhradníci:
Trenér:
Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Ciura, Pociecha, Wajda, Bryk, Kruczek, Wanacki, Rompkowski – Zapała (A), Łopuski, Kolusz (C) – Wronka, Malasiński, Pasiut (A) – Chmielewski, Bryniczka, Jeziorski – Urbanowicz, Dziubiński, Kapica.
Náhradníci:
Trenér:
Náhradníci:
Trenér:
Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Ciura, Pociecha, Wajda, Bryk, Kruczek, Wanacki, Rompkowski – Zapała (A), Łopuski, Kolusz (C) – Wronka, Malasiński, Pasiut (A) – Chmielewski, Bryniczka, Jeziorski – Urbanowicz, Dziubiński, Kapica.
Náhradníci:
Trenér:
Rozhodčí: Ansons (LAT), Gamper (AUT) – Korepanov (UKR), Pardatscher (ITA)
Diváci: 2257
Jižní Korea – Matt Dalton
Polsko – Patryk Wronka (18:16:35)
Přece jen se Polsko prosazuje a deset minut před koncem je to o dva góly! Zapala vyhrál buly k BARTLOMIEJOVI POCIECHOVI, jehož povedený pokus prolétl kolem ramene Daltona a skončil až v brance! Asistence: Krzysztof Zapała.
SANG-WOOK KIM předvedl skvělou samostatnou akci, když si puk vzal v souboji u mantinelu, nabruslil si až před branku, kde se povedenou kličkou zbavil obránce a bekhendem zasunul kotouč mezi betony polského gólmana! Bez asistence.
Po dvou minutách třetí části se Jižní Korea dostává do dvoubrankového vedení! Swift našel rozjetého JOUNG-ČUN LEEHO, který si položil brankáře a bez problémů poslal puk do sítě! Asistence: Michael Swift.
Poláci využívají dvojnásobnou přesilovou hru s velkým štěstí! Pasiut zpoza branky našel MATEUSZE BRYKA, jehož pokus ještě lehce tečoval Young, a tak Dalton nestihl zareagovat! Asisetnce: Grzegorz Pasiut a Patryk Wronka.
Po minutě, kdy se poprvé ve druhé části Polsko usadilo v útočném pásmu, se z druhé branky v zápase raduje Jižní Korea! Čin-kju Park poslal kotouč k pravému mantinelu SANG-WOO SINOVI, jehož následný pokus se odrazil od polského obránce za překvapeného brankáře! Asistence: Čin-kju Park a Won-čun Kim.
Jižní Korea se vydala do rychlého protiútoku, ze kterého střílí vedoucí trefu utkání! Ahn z pravé strany našel KI-SUNGA KIMA, který z mezikruží pálil přesně k levé tyčce! Asistence: Čin-hui Ahn a Eric Regan.
Jižní Korea: Dalton (S-č. Park) – Young, W-Č. Kim, D-k. Lee (A), Regan, Plante, So, Oh – K-s. Kim, S-w. Kim, Ahn – Čcho (A), S-h. Shin, H-j. Shin – Swift, J-č. Lee, W-j. Kim – Sin, Č-k. Park, W-s. Park (C) – Č-h. Lee.
Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Ciura, Pociecha, Wajda, Bryk, Kruczek, Wanacki, Rompkowski – Zapała (A), Łopuski, Kolusz (C) – Wronka, Malasiński, Pasiut (A) – Chmielewski, Bryniczka, Jeziorski – Urbanowicz, Dziubiński, Kapica.
Rozhodčí: Ansons (LAT), Gamper (AUT) – Korepanov (UKR), Pardatscher (ITA).
15.12.2016: Polsko – Jižní Korea 6:5p
24.4.2016: Polsko – Jižní Korea 1:4
6.11.2015: Polsko – Jižní Korea 3:1
Jihokorejci budou v roce 2018 pořádat zimní olympijské hry, a tak je pro ně letošní mistrovství takovým testem, jak na tom vlastně jsou. V základní skupině olympijského turnaje se utkají mimo jiné i s českou reprezentací. V posledních letech se v Jižní Koreji hodně dbalo na vývoj ledního hokeje tak, aby na olympiádě úplně nepropadli, zajímavé tedy bude sledovat, jak si na letošním mistrovství povedou.
Na mistrovství světa by k tahounům Jižní Korey měli patřit zejména naturalizovaní Kanaďané. Těch je ve výběru trenéra Jimiho Paeka celkem pět. Brankář Matt Dalton má za sebou působení na farmě Bostonu, následně se vydal do KHL a poslední tři sezóny strávil v korejském týmu Anyang Halla. V něm působí i další dva obránci. Alex Plante má za sebou dokonce deset zápasů v dresu Edmontonu Oilers, Eric Regan se však do NHL nikdy nepodíval.
Zbylí dva hráči z Kanady nastupují v týmu High1 Chuncheon. Michael Swift hraje v Koreji už šest let, Brian William Young dokonce už sedm let, předtím však zvládl i několik zápasů v NHL. Za sedmnáct utkání v dresu Edmontonu Oilers ale nebodoval a další šanci už nedostal.
Jihokorejci ve své historii zatím nezažili úspěšnější období, než které prožívají v současnosti. Až od roku 1986 se každoročně účastní mistrovství světa a teprve před několika lety se dokázali zabydlet na stejné výkonnostní úrovni. Loni dokonce bojovali o postup, o který přišli až závěrečnou porážkou s Itálii. Podobně by na tom měli být i letos, zřejmě by měli skončit ve středu tabulky, není však vyloučeno, že se znovu zapojí do boje o postup.
Poláci jsou účastníkem této divize už třetím rokem v řadě, v posledních dvou ročnících se umístili shodně na třetím místě. Ani letos by podle předpokladů neměli stačit na postup a zároveň by je neměl ani postihnout boj o záchranu. Při skládání finální nominace mohl trenér Jacek Plachta vybírat mezi téměř tisícovkou dospělých hokejistů, v součtu s mládeží má aktuálně Polsko 3 586 hráčů.
Poláci budou během mistrovství světa spoléhat zejména na hráče působící v domácí hokejové lize, která čítá jedenáct týmů. V základní části se hraje dvacet kol, nadstavbová fáze každé sezóny dá týmům další dvacítku utkání. Ty nejlepší celky pak postoupí do play-off, to se hraje podobně jako v Česku na čtyři vítězné duely.
V sestavě Polska se však představí i čtveřice hokejistů působící na britských ostrovech. Pro české fanoušky bude nejvíce zajímavá dvojice hráčů, kteří předvádí svůj um v českých klubech. Mladíka Patryka Wronku však budou znát jen fanoušci Znojmo, poslední sezónu totiž nastupoval v dresu Orlů v EBEL Lize. To Aron Chmielewski už několik let bojuje o stálé místo u třineckých Ocelářů, v posledních dvou sezónách ovšem válel za Frýdek-Místek.
Nejlepší období zažili Poláci v 70. letech, kdy byl lední hokej financován ze zisků z černouhelných dolů. Polsko se díky tomu dokázalo třikrát za sebou udržet v šestičlenné elitní skupině mistrovství. Zároveň si v této etapě připsali zejména nejslavnější výhru, když v roce 1976 porazili Sovětský svaz 6:4.