Kazachstán – Polsko 1:0 (po pr.) | Maďarsko – J. Korea 1:3 (kon.) | Ukrajina – Rakousko 0:1 (kon.)
Maďarsko
1:3 (0:0, 1:1, 0:2)
Jižní Korea
Úterý 25.04.2017, 16:00 • Palace of Sports, Kyjev • Mistrovství světa - I. A Divize • 3. kolo

Se závěrečným hvizdem přichází obrovská korejská radost a naopak těžko popsatelné maďarské zklamání. (18:14:16)

59:40
    Korea hraje zodpovědně a ví, že tento duel dokáže vyhrát.

59:26
    Karol Csanyi promáchl před odkrytou části branky.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry.

58:54
    Maďarsko se dostalo do postavení mimo hru, což Keeganu Dansereauovi vůbec nelíbí a pěkně od plic si ulevil.

58:30
    90 vteřin před koncem zápasu zahrála Korea ve snaze trefit prázdnou branku soupeře jen na icing. Buly v jejím obranném pásmu.

58:10
    Maďarsko hraje bez brankáře.

57:48
    Korea nyní vyhodila přes všechny čáry až za branku soupeře. Mnoho šancí nyní k vidění není.

57:20
    Maďarsko se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, ale přes dobře hrající defenzivu se nemůže prosadit.

56:09
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Min-ho Čcho – 2 min., držení protihráče).

55:40
    Maďarští fanoušci, byť byli celý zápas aktivnější, nyní prakticky nejsou slyšet přes své korejské kolegy, kteří fandí jak jen to jde.
    55:13 Sang-woo SIN - 1:3

55:13
    Jižní Korea právě vstřelila branku!
    Já mám pocit, že je hotovo. Korea se dostala do přečíslení dva na jednoho, akci vedl SANG-WOO SIN. Mohl přihrávat, ale rozhodl se pro zakončení. Jeho pokus byl velmi přesný, brankář nedokázal zareagovat. Bez asistence.

54:26
    Jižní Korea se dostala do útočného pásma, Don-ku Lee od modré čáry minul branku.

53:34
    Maďarsko se pokouší vyrovnat, ale nemůže se stabilněji probojovat do útočného pásma. Korea hraje velmi dobře. Bence Stipsicz zastavil další akci soupeře.

53:00
    Sedm minut hry zbývá do konce třetí třetiny, Korea stále vede o jednu branku.

52:51

52:11
    Korea se dokázala ubránit a posílá kotouč mimo své obranné pásmo. Následně se Maďarsko dostalo do postavení mimo hru.

51:27
    Stabilně se Maďarsko nemůže probojovat do útočného pásma, velmi dobře hraje defenziva bránícího se celku.

50:51
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Bryan Young – 2 min., hákování).

50:43
    Maďarsko přečkalo oslabení a bude hrát nyní přesilovou hru.

50:31

49:40
    Tým vedený jako hostující se snaží probojovat do útočného pásma, ale stabilně se v něm nemůže udržet.

49:10
    Nechybělo moc a Korea přidala další branku, tentokrát byl ale brankář Bence Bálizs pozorný a bližší tyčku si pohlídal.

48:31
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Krisztián Nagy – 2 min., podražení).

47:20
    Fanoušci Maďarska po delší odmlce fandí velmi hlasitě a snaží se svému týmu pomoci co nejrychleji vyrovnat.
    46:31 Sang-hoon SHIN - 1:2

46:31
    K velkému překvapení všech končí tato střela v brance. SANG-HOON SHIN kotouč nahazoval na branku a Bence Bálizs neudržel beton u tyčky, a tak mohl kotouč proniknout za čáru. Asistence: Jong-čun So a Michael Swift.

46:00
    Šest minut hry ze třetí třetiny je pryč, Maďarsko se znovu dostalo do útočného pásma, ale János Vas zakončil přesně.

45:34
    András Benk se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale kotouč nedokázal přesněji trefit.

44:20
    Sledujeme klidnější pasáž hry, optickou převahu mají hokejisté vedení jako hostující.

43:51
    Maďarsko za velké fanouškovské podpory dokázalo početní nevýhodu zvládnout.

42:40
    Korea sice hraje v útočném pásmu, ale nemůže se probojovat do výraznější střelecké pozice.

41:17
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Bence Stipsicz – 2 min., podražení).

40:44
    Zápas pokračuje třetí třetinou, sledujeme závěr přesilovky korejského celku.

40:01

Po druhé třetině platí vyrovnaný stav, nejprve se prosadilo Maďarsko, Korea později dokázala vyrovnat.

40:00

39:00
    Probíhá poslední minuta hry ve druhé třetině. Do obrovské šance se dostal Sang-hoon Shin, ale nedokázal přehodit kotouč přes brankáře soupeře.

38:56
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Kalvin Sagert – 2 min., sekání).

38:37
    A znovu fanoušci Maďarska podporují hlasitě své oblíbence. Atmosféra je velmi dobrá. Buly před brankou Maďarska.

38:14
    Korea hraje v plném počtu.

38:04
    Vilmos Galló se dostal do brejku, ale jeho pokus nebyl dostatečně důrazný.

37:40
    Korea se velmi dobře brání, tým vedený jako domácí se snaží získat vedení zpět na svou stranu, ale zatím se to nedaří.

36:14
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Alex Plante – 2 min., nedovolené bránění).
    35:41 Ki-sung KIM - 1:1

35:41
    A je vyrovnáno, tlak svého týmu přetavil ve vyrovnávající branku KI-SUNG KIM, který dokázal kotouč dorazit do odkryté branky, důležitou práci odvedli přihrávající hokejisté. Asistence: Sang-wook Kim a Čin-hui Ahn.

35:30
    Mnoho šancí momentálně k vidění není, sledujeme klidnější pasáž hry a dostáváme se do finální fáze druhé třetiny.

34:42
    Maďarští fanoušci dodávají zápasu velmi dobrou kulisu.

34:05
    Maďarsko se osvobodilo jen za cenu icingu.

33:44
    Ki-sung Kim se málem dostal do zakončení z dobré pozice, ale poskakující kotouč nedokázal zkrotit.

33:01
    Matt Dalton kryje střelecký pokus od modré čáry, Zsombor Garát pálil dobře, ale trefil střed branky, kde byl maskovaný muž.

31:48
    János Hári se dostal do postavení mimo hru, vhazovat se tak bude ve středním pásmu. Akce Maďarska končí velmi rychle.

31:14
    Matt Dalton proti ráně od modré čáry zasahovat nemusel, kotouč mířil mimo.

30:52
    Don-ku Lee tvrdě vystřelil od modré čáry, ale jeho pokus postrádal přesnost.

30:42
    Dostáváme se do druhé poloviny druhé třetiny i zápasu, hra se přelévá ze strany na stranu bez vážnější šance.

29:22
    Balázs Göz má kotouč za svou brankou, nikam se nežene, snaží se přihrát do středního pásma, ale dlouhý pas se mu nepovedl.

28:30
    Vhazovalo se ve středním pásmu, mnoho zajímavých šancí zápas nenabízí, střelecky je Jižní Korea aktivnější, ale na skóre se to neprojevuje.

27:23
    Puk je za brankou Maďarska, oba týmy střídají, do hry přicházejí odpočinutí hráči.

27:06
    Do zajímavé pozice se dostal Keegan Dansereau, jeho rána jen o malý kousek minula branku.

26:11
    Velmi aktivní jsou hokejisté Maďarka, kterých je v hledišti většina, ostatně z Maďarska na Ukrajinu to měli hodně blízko.

25:52
    Matt Dalton kryje další střelecký pokus Maďarska, István Bartalis zakončoval do středu branky, pozorný byl gólman.
    23:45 Dániel KÓGER - 1:0

23:45
    Maďarsko právě vstřelilo branku!
    Tým vedený jako domácí se dostává do vedení. DÁNIEL KÓGER se prosazuje tečí střely od modré čáry, hostující brankář nedokázal kotouč zastavit. Asistence: Bence Szirányi a János Hári.

23:34
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Joung-čun Lee – 2 min., vysoká hůl).

23:27
    Sledujeme první přesilovku Maďarska, které hraje zodpovědně a snaží se nyní vstřelit vedoucí branku.

22:22
    Vyloučení v týmu Jižní Korea (Bryan Young – 2 min., vysoká hůl).

22:04
    Kalvin Sagert se probojoval do dobré střelecké pozice, ale brankář soupeře prostřelit nedokázal.

21:21
    Maďarsko se nemůže stabilněji probojovat do útočného pásma, musí se bránit tlaku soupeře. Korea se může na šampionátu spolehnout na podporu od svých fanoušků.

20:46
    Korea pokračuje v aktivní hře, Maďarsko hrající v bílých dresech se musí bránit.

20:17
    Rozhodčí ztratili kotouč z dohledu, a tak je hra přerušena.

20:01

Jižní Korea odehrála první třetinu velmi dobře, střelecky je aktivnější 13:5, ale na úvodní branku čekáme.

20:00

19:27
    Maďarsko má puk za svou brankou, nikam se nežene. V poklidném tempu se dohrává úvodní dějství.

19:00
    Hlasatel právě oznámil poslední minutu hry v první třetině, vhazovat se bude ve středním pásmu. Mnoho šancí ani střel na branku k vidění není.

18:20
    Bence Bálizs zasahuje po střele Don-ku Leeho, který na turnaji dvakrát vystřelil, na gól čeká.

18:01
    Maďarsko hraje v plném počtu.

17:47
    Výborně nyní zasáhl brankář Bence Bálizs, který zastavil další střelecký pokus soupeře. Korea hraje velmi dobře.

16:30
    Další přesilovka Jižní Koreu, která se snadno probojovala do útočného pásma a snaží se něco vymyslet. Woo-sang Park byl příliš aktivní před brankou, postavení v brankovišti přerušuje hru.

16:01
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Kalvin Sagert – 2 min., nedovolené bránění).

15:01
    Dostáváme se do finální fáze první třetiny, na výraznější šanci stále čekáme.

14:20
    Tým vedený jako hostující nehraje vůbec špatně a snaží se něco vymyslet v útočném pásmu.

14:11
    Bence Bálizs kryje kotouč, bude se vhazovat před jeho brankou.

13:03
    Jižní Korea nehraje přesilovku vůbec špatně, dokáže si vypracovat střelecké pozice, ale kotouče létají mimo branku.

12:36
    Bence Szirányi vyhodil kotouč z obranného pásma přes všechny čáry.

12:30
    Takřka plynule pokračuje přesilová hra Jižní Koree.

12:03
    Vyloučení v týmu Maďarsko (Krisztián Nagy – 2 min., vysoká hůl).

12:01

11:45
    Čin-kju Park se pokoušel najít před brankou postaveného spoluhráče, ale neuspěl.

11:24
    Min-ho Čcho to zkoušel od modré čáry, jeho pokus postrádal přesnost.

11:14
    Přesilovku hrají Jihokorejci velmi dobře.

10:45
    Maďarští fanoušci vytvářejí velmi dobrou atmosféru a nálada v aréně je velmi dobrá.

10:01
    Vyloučení v týmu Maďarsko (András Benk – 2 min., podražení).

09:37
    Brankář Maďarska kryje kotouč, vhazovat se bude po jeho levé ruce.

09:08
    Kalvin Sagert se vrátil do obranného pásma, dokázal kotouč dobruslit. Následně zahrozili hosté, ale Bence Bálizs byl pozorný.

08:34
    Buly ve středním pásmu vyhrává Keegan Dansereau.

08:20
    Don-ku Lee se probojoval do zajímavé střelecké pozice, ale minul branku.

02:31
    Gólman Maďarska musel znovu zasahovat proti střele soupeře.

01:45
    Na druhé straně se do zakončení probojoal Sang-woo Sin, Bence Bálizs byl pozorný.

00:59
    Jako první se ke střele dostalo Maďarsko, brankář Matt Dalton si dokázal poradit.

00:01

Korea má hned dva krátce v TOP 5 kanadského bodování.

Maďarsko v prvním zápase šampionátu vyhrálo nad Ukrajinou 5:3, a pak prohrálo s Rakouskem 1:3. Celkem tedy dva zápasy, jedna výhra, jedna prohra, 3 body, skóre 6:6.

Jižní Korea úvodní zápas na šampionátu vyhrála nad Polskem 4:2, ve druhém zápase porazila Kazachstán 5:2. Celkem tedy dva zápasy, dvě výhry, 6 bodů a skóre 9:4.

Zdravím všechny fanynky a fanoušky mezinárodního hokeje. V tomto zápase Mistrovství světa . divize proti sobě nastoupí Maďarsko a Jižní Korea.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 24. Kóger (Szirányi, Hári) – 36. K-s. Kim (S-w. Kim, Ahn), 47. S-h. Shin (So, Swift), 56. Sin

Maďarsko: Bálizs (Rajna) – Wehrs, Garát, Varga, Göz, Szirányi, Stipsicz, Sagert – Csanyi, Benk, Bartalis – Galló, Erdély, Dansereau – Magosi, Kóger, Hári – Terbócs, Nagy, Sarauer – Vas.
    Jižní Korea: Dalton (S-č. Park) – W-Č. Kim, D-k. Lee, Oh, Plante, Regan, So, Young – Ahn, Čcho, K-s. Kim – S-w. Kim, W-j. Kim, Č-h. Lee – J-č. Lee, Č-k. Park, W-s. Park – H-j. Shin, S-h. Shin, Sin – Swift.