Maďarsko – Kazachstán 1:3 (kon.) | Polsko – Rakousko 0:11 (kon.) | J. Korea – Ukrajina 2:1 (2:0 po s.n.)
Polsko
0:11 (0:3, 0:4, 0:4)
Rakousko
Pátek 28.04.2017, 16:00 • Palace of Sports, Kyjev • Mistrovství světa - I. A Divize • 5. kolo

Z tohoto zápasu je to vše, přeji Vám příjemný zbytek pátečního dne. (18:24:34)

Nejlepší hráči zápasu:

Polsko:
    Grzegorz Pasiut
    Rakousko: Konstantin Komarek.

Střely na branku: 26 – 30.

Předposlední utkání tohoto světového šampionátu je u konce! Ze souboje o postup se velmi rychle stala jednoznačná exhibice, na kterou polští hokejisté rozhodně nebudou vzpomínat v dobrém. Přesný opak se dá říct o Rakušanech, kteří svým protivníkům nastříleli na této úrovni málo vídaných jedenáct branek a stylově tak stvrdili svůj postup do elitní skupiny mistrovství světa.

Z rakouského týmu si dnes připsalo alespoň jeden kanadský bod dvanáct hráčů, ze kterých se musí nejvíce vyzdvihnout hattrick Briana Leblera. Za zmínku stojí také výkon rakouského brankáře Bernharda Starkbauma, který vychytal třetí nulu za sebou a zároveň neinkasoval již 233 minut!

59:46
    Rakousko v plném počtu.

59:34
    Chmielewski to znovu zkusil individuálně, před střelou ale byl odzbrojen a ani tato přesilovka tak gólem neskončí.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Tomasz Malasiński převzal přihrávku do mezikruží a švihem vystřelil do tyče! Starkbaumovo třetí čisté konto v řadě teď bylo ve velkém ohrožení.

58:24
    Rakušané tlačí své soupeře k mantinelu, odkud Starkbaumovi nějaké větší nebezpečí nehrozí.

57:46
    Kapica byl při střele z levé strany faulován Thomasem Hundertpfundem. Poláci tak ještě mohou zkorigovat skóre.

56:52
    Dvanáctá branka byla málem na světě! Thomas Hundertpfund však nevídané přečíslení tří na jednoho zakončil střelou nad horní tyč.
    55:20 Brian LEBLER - 0:11

55:20
    Rakousko právě vstřelilo branku!
    Demolice Polska ještě nekončí! Rakušané po Chmielewského další šanci rychle otočili hru, BRIAN LEBLER si najel na vrcholek levého kruhu a parádní střelou pod horní tyč dovršil svůj hattrick! Bez asistence.

54:41
    Aron Chmielewski, jenž většinu sezóny odehrál za prvoligový Frýdek-Místek, potvrdil svůj dnešní solidní výkon, když si vzal puk ve středním pásmu a nikým nenásledován se blížil Starkbaumovi, kterého ale střelou mezi nohy nepřekonal.

53:55
    Schlacher nahodil od modré čáry. Radziszewski se dostal mimo ideální postavení, ale Hauduma k dorážce přesto nepustil.

53:35
    Bartosz Ciura vyslal jenom takovou propagační střelou, kterou Starkbaumovo čisté konto příliš neohrozil.

52:26
    Zakázané uvolnění vrací hru do rakouského útočného pásma.

51:52
    Kruczek rychle přistoupil k Rauchenwaldovi, jenž si tak nemohl připravit zakončení z pravého kruhu a o puk přišel.

51:28
    V podobné šanci se na druhé straně ocitl Barłomiej Jeziorski, jenž si najel pro Chmielewského přihrávku a vypálil mezi betony, které však Starkbaum k sobě sklapl dostatečně rychle.
    50:31 Brian LEBLER - 0:10

50:31
    Polská ostuda je na světě! Jubilejní desátou branku vstřelil BRIAN LEBLER, který se díky pohotové přihrávce od Hundertpfunda dostal za záda všech protivníků a z krátkého nápřahu z mezikruží poslal puk nad Radziszewského lapačku. Asistence: Thomas Hundertpfund, Erik Kirchschläger,

49:52
    Pociecha napálil jen předním stojícího soupeře, od kterého začíná nová akce rakouského výběru.
    48:27 Lukas HAUDUM - 0:9

48:27
    Potupná desítka se nezadržitelně blíží! Galant zbytečně nechal projet puk k modré čáře, odkud nahodil Dominique Heinrich a trefil svého spoluhráče LUKASE HAUDUMA, s jehož tečí nemohl Radziszewski nic dělat. Asistence: Dominique Heinrich.

47:25
    V obraně hrají Rakušané dost laxním způsobem. Starkbaum přesto neinkasoval už 220 minut.
    46:53 Steven STRONG - 0:8

46:53
    Zničeho nic je tu osmý rakouský gól! Jeden z polských hráčů vyhodil od krajního mantinelu pouze na STEVENA STRONGAI, jenž si sjel do levého kruhu a přesně mířenou střelou pokořil dnes popáté překonaného Radziszewského. Bez asistence.

46:20
    Chmielewski chtěl dojet až k brankovišti, kam ho ale nepustil Heinrich. Ten na šampionátu předvádí velmi dobré výkony.

45:50
    Wajdův pokus skončil jen pár centimetrů vedle Starkbaumovy branky. Rakouský gólman teď měl i trochu štěstí.

45:29
    Rakouskou akci ale zatavil Kolusz a po nahození odjel na střídačku.

44:55
    Polské kroužení v útočném pásmu k ničemu nevedlo, Komarek s Haudumem vzápětí rychle přenesli hru na druhý konec hřiště.

44:17
    Ve třetí třetině se zatím hraje v poměrně vlažném tempu. Za rozhodnutého stavu se však není moc co divit.

43:52
    Dnes nepříliš výrazný Hundertpfund zablokoval prudkou střelu jednoho z Poláků a vypomohl tím Starkbaumovi.

43:33
    Obristovu přihrávku na modrou čáru žádný z jeho kolegů nezpracoval a Rakušané tak přišli o útočné pásmo.

42:43
    Patryk Wronka chtěl snížit výrazné manko svého mužstva. Narazil ale na Starkbauma, který si jde za třetím čistým kontem v řadě.

41:57
    Ani Lebler neotevřel gólový účet třetí třetiny, polský gólman si s jeho střelou trošku krkolomně poradil.

41:29
    Dominique Heinrich dostal přihrávku ze zadního mantinelu, nicméně z pravé strany trochu lajdáckou střelou Radziszewského nepřekonal.

40:58
    Marcin Kolusz u červené čáry nezpracoval přihrávku do jízdy a Rakušané se díky tomu mohou podívat před Radziszewského.

40:35
    Úvod závěrečné části se odehrál před Starkbaumem, jehož spoluhráči ale všechny polské snahy o zakončení zablokovali.

40:01

Střely na branku po 2. třetině: 12 – 22.

Polští hokejisté se na začátku druhé třetiny prezentovali zlepšeným výkonem a nejednou ohrozili trvající neprůstřelnost Bernharda Starkbauma. Po gólu Thomase Raffla z devětadvacáté minuty ale znovu odešli a do druhé přestávky si ještě nechali dát tři góly od Lukase Hauduma a dvojnásobného střelce Konstantina Komarka. Po čtyřiceti minutách tak Rakousko vede 7:0 a nekompromisně se řítí do elitní skupiny mistrovství světa.

40:00
    39:51 Konstantin KOMAREK - 0:7

39:51
    Nedáš – dostaneš! Galantovu přihrávku po mantinelu si na levé straně přivlastnil Haudum a po rychlém obloučku vypálil zpoza levého kruhu. Vysoko letící puk před brankovištěm smolně srazil Wanacki pod sebe, kde se zjevila hokejka KONSTANTINA KOMARKA a ten jednoduše doklepl do odkryté klece. Asistence: Lukas Haudum.

39:24
    Ani z tohoto snížení nebude. Kapicovi při kličce utekl puk od hokejky a Starkbaum měl hodně jednoduchou práci.

39:24
    Damian Kapica se dostal do samostatného úniku, při kterém byl zezadu jednoznačně faulován Heinrichem a je z toho trestné střílení!

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

38:52

38:50
    Polsku se nedaří podržet kotouč v útočné třetině a co pár sekund se vrací pro puk do hloubi pole.

38:22
    Pasiutova individuální akce skončila ještě před náznakem zakončení a Rakušané vzápětí pohodlně odpravili kotouč ven z obranné třetiny.

37:44
    Nyní se ale dvakrát jenom dívali na rakouské vyhození a vracejí se k brance Radziszewského.

37:09
    Poláci mají k dispozici třetí přesilovku. Ta poslední v jejich podání nebyla vůbec špatná.

36:52
    Vyloučení v týmu Rakousko (Thomas Raffl – 2 min., sekání).
    35:39 Konstantin KOMAREK - 0:6

35:39
    A máme tu šestý rakouský zásah. Schumnigova střela byla sražená do rohu, odkud Stefan Ulmer přihrál na KONSTANTINA KOMARKA. Tomu puk přistál před brankovištěm přímo na hokejce a bez váhání ho poslal do branky. Pokárání nyní zaslouží Kruczek, jenž na finální přihrávku vůbec nezareagoval a nechal střelce branky nerušeně zakončit. Asistence: Fabio Hofer, Martin Schumnig.

34:44
    Marcin Kolusz projel s pukem na hokejce většinu hřiště, v útočném pásmu se proti němu ale zjevili čtyři soupeři a nenechali ho zakončit.

34:10
    Další icing Poláků, kteří přečkali další z celé řady závarů u Radziszewského brankoviště.

33:53
    Strong byl na levé straně podražen, hra ale pokračuje a vylučovat se nebude.

33:04
    Starkbaum hýří sebevědomím, často se zapojuje do rozehrávky, kterou se nyní snažil vysunout Heinricha.

32:11
    Hodně neurovnanou pasáž ukončilo zakázané uvolnění polského celku.

31:55
    Rauchenwaldova střela ze strany prošla mezi betony polského brankáře a nechybělo moc, aby zaplula k levé tyči. Tu však kotouč o kousek minul.

31:22
    Na začátku druhé poloviny zápasu už je víceméně rozhodnuto. Polsku už jde jenom o čest a také o to, aby neodjelo z Kyjeva s nepříjemným debaklem.
    29:07 Lukas HAUDUM - 0:5

29:07
    A hned vzápětí je tady další puk za zády Rafała Radziszewského! Toho tentokrát přelstil LUKAS HAUDUM, jenž po přihrávce od Stefana Ulmera jenom tak nahodil z pravého konce modré čáry a nenápadnou střelou překonal všechny překážky mezi sebou a sítí v polské kleci. Asistence: Stefan Ulmer, Erik Kirchschläger.
    28:36 Thomas RAFFL - 0:4

28:36
    Parádní přesilovková kombinace končí čtvrtým rakouským gólem! Autorem gólu je kapitán THOMAS RAFFL, jenž si na ose hřiště řekl Heinrichovi o přihrávku od modré čáry a tečovanou střelou z voleje poslal puk do protipohybu Radziszewského. Asistence: Dominique Heinrich, Martin Schumnig.

28:22
    Vyloučení v týmu Polsko (Jakub Wanacki – 2 min., vražení na hrazení).

28:03
    Steven Strong využil další chybu polské defenzívy, ovšem Radziszewski jeho pokus z levého kruhu pro vhazování vyrazil.

27:19
    Polští obránci trestuhodně propadli na útočné modré čáře, Brian Lebler tak upaloval na Radziszewského, ale ten svůj tým výtečně podržel a střelce druhé branky vychytal.

26:59
    A znovu výborný Starkbaum, který tentokrát pravou nohou zneškodnil šanci Malasińského, jenž převzal povedenou přihrávku přes brankoviště, ale ani na několik pokusů nezasunul puk za brankovou čáru.

26:43
    Bartłomiej Pociecha pálil k levé tyči, ke které se však Starkbaum přilepil a s trochou štěstí vytlačil puk mimo prostor branky.

26:09
    Polsko je po změně stran mnohem živější než v první třetině. Starkbaum si v posledních minutách na nedostatek práce rozhodně stěžovat nemůže.

25:45
    Thomas Raffl nabral slušnou rychlost, jenže na vrcholku pravého kruhu o kotouč přišel.

25:12
    Wronka přihrál doleva Galantovi, jenž byl v dobré palebné pozici, ale z bezprostřední blízkosti Starkbauma víceméně neohrozil.

24:39
    Polský národní tým nesehrál svou druhou početní výhodu vůbec špatně. Na gól ale stále čeká a nemůže tak vážněji myslet na nějaký ten bodový zisk.

24:16

23:32
    Polsko uzamklo svého soupeře u Starkbauma. Nebezpečí hrozí hlavně od Chmielewského, ovšem tomu se zatím nedaří seřídit svá mířidla.

23:10
    Pociecha dostal nabito od Chmielewského, ale nepřesnou střelou od modré trefil jen nohu bránícího hráče.

22:40
    Aron Chmielewski si dal puk na bekhend, kterým vyslal něco mezi střelou a přihrávkou k vzdálenější tyči. U té ale nebyl žádný spoluhráč a branka navíc byla vychýlena za svého postavení.

22:28
    Ani druhou přesilovku v zápase nezačínají Poláci nejlépe, kotouč se nachází v blízkosti Radziszewského.

22:16
    Vyloučení v týmu Rakousko (Steven Strong – 2 min., držení protihráče).

21:55
    Starkbaum si zahrál na obránce a po soupeřově nahození urychlil rozehrávku svého týmu.

21:12
    Stefan Ulmer hokejkou tečoval střelu polského obránce a poslal puk do boční síťky. Marcin Kolusz se tam snažil dorážet, ale kotouč ze sítě nevydoloval.

20:37
    Bernhard Starkbaum naopak pokračuje v prodlužování své neprůstřelnosti. Neinkasoval už přes tři hodiny čistého času!

20:01
    V polském brankovišti došlo k trochu očekávané změně, třikrát překonaného Odrobného nahradil zkušený mazák Rafał Radziszewski.

20:01

Střely na branku po 1. třetině: 5 – 12.

Úvodní třetina zápasu mezi Polskem a Rakouskem měla až nečekaně jednoznačný průběh. Rakušané, jak ostatně skóre jasně napovídá, byli od první minuty na ledové ploše dominantní a poměrně rychle nastříleli tři góly, o které se postupně postarali Martin Ulmer, Brian Lebler a Fabio Hofer. Největší rozdíl je rozhodně ve hře obran, zatímco ta Rakouská pracuje poměrně jistě, tak Poláci v ní každou chvíli takříkajíc hoří. Navíc jim vůbec nepomáhá ani nejistý brankář Odrobny, který určitě nechytá své nejpovedenější utkání v kariéře.

20:00

19:54
    Urbanowicz protečoval puk do polského útočného pásma, kde Kapica vystřelil z levého mantinelu, ale Starkbaum jistě zakročil lapačkou.

19:30
    Polsko v plném počtu.

19:12
    Unavená čtveřice Polska vyhodila puk přes všechny čáry a z posledních sil se vydala na střídačku.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

18:37
    Leblerovi se střelou zpoza pravého kruhu povedlo překonat tápajícího Odrobného, kterému ale pomohla branková konstrukce!

18:15
    Rakušané rozjeli přesilovkovou souhru, ale do zakončení se zatím příliš netlačí.

17:49
    Poláci vyhráli vhazování a velmi rychle vyhodili puk až za branku Bernharda Starkbauma.

17:30
    Vyloučení v týmu Polsko (Aron Chmielewski – 2 min., hákování).

17:20
    Rakušané si za chvíli zahrají první přesilovku, při jejich kombinaci v útočném pásmu ale ještě dostávají výhodu.

16:29
    Čtvrtý polský útok se na chvíli usadil v útočném pásmu, nicméně Starkbaum toho kromě propagačního pokusu Urbanowicze moc řešit nemusel.

15:44
    Raffl ani Schlager čtvrtou branku svého týmu nepřidali, dalekonosný pokus druhého jmenovaného vyrazil Odrobny pravým ramenem.

15:09
    Odrobny působí hodně nejistým dojmem, nyní jenom vyrazil nahození z nulového úhlu a měl štěstí, že se Raffl nedostal ke gólové dorážce.

14:49
    Rozjetý Manuel Ganahl si najížděl na Odrobného z pravé strany. Na zakončení měl dostatek času, jenže polského gólmana tentokrát nepřekonal.

14:29
    Aktivní Chmielewski neuspěl ani v další příležitosti. Neprůstřelnost Starkbauma pak nezrušil ani Radosław Galant, který dostal krátkou přihrávku do pravého kruhu, ale síť v rakouské brance se mu rozvlnit nepodařilo.

13:50
    Až po přesilovce zahrozil Chmielewski a zadovkou z levého kruhu přenechal puk Galantovi, kterého ale Starkbaum pohotově vychytal.

13:38

13:16
    Stále se hraje poměrně daleko od rakouské klece, na přesilovkové snížení to rozhodně nevypadá.

12:44
    Pasiutovi sebral puk Ganahl a vyvezl puk do neutrální části hřiště mezi modré čáry.

12:18
    Poláci se museli vrátit pro puk do vlastní třetiny a znovu se vrací před Starkbaumovu branku.

11:38
    Vyloučení v týmu Rakousko (Brian Lebler – 2 min., vysoká hůl).

11:17
    Odrobny měl velké problémy u své pravé tyče, kde vznikla poměrně velká trma vrma. Čtvrtý gól z toho ale nebyl a naopak se bude vylučovat.

10:57
    Polsku se zatím nedaří vůbec nic, nyní zbytečně zahrálo na zakázané uvolnění.
    10:02 Fabio HOFER - 0:3

10:02
    No a už je to o tři góly! Takhle jednoznačný průběh první třetiny asi moc lidí nečekalo. Odrobny Rafflovo zakončení z pravé strany odrazil před sebe, aniž by o tom tušil. Volného kotouče si jako první všiml důrazný FABIO HOFER a uklidil puk za bezmocného brankáře Polska. Asistence: Thomas Raffl, Martin Schumnig.

09:43
    Poláci se sami vyhnali z útočné třetiny a musí se rychle vracet s protiútokem Raffla.

08:49
    Aron Chmielewski nabral dobrou rychlost, u mezikruží si obhodil posledního obránce, ale střela se mu už tolik nepovedla.

08:20
    Poláci kvůli signalizovanému ofsajdu museli vyklidit útočné pásmo. Jejich soupeři vzápětí rychle otočili hru, ovšem Ulmerovu střelu z nulového úhlu Odrobny vyrazil do ochranné sítě.

07:39
    Chmielewski jenom tak nahodil od modré čáry a víceméně odevzdal puk Rakušanům, za které zahrozil Woger, ovšem Odrobny zůstal bez práce.
    07:01 Brian LEBLER - 0:2

07:01
    Rakušané zvyšují svůj náskok a míří za postupem do elitní skupiny! Komarek vyjel z krátkého mantinelu na levé křídlo, kdy zasekl svůj pohyb a přes clonícího Galanta přihrál na osu hřiště BRIANU LEBLEROVI, jenž parádní střelou švihem poslal puk mimo dosah Odrobného. Asistence: Konstantin Komarek, Fabio Hofer.

06:22
    Hundertpfund po dobrém zákroku svého kolegy v brankovišti uklidnil hru za rakouskou brankou a čeká na dostřídání obou týmů.

05:49
    Hanahl se zbavil soupeře a přihrál Hundertpfundovi. Ten zvolil chytrý pas ze zadního mantinelu a vyzval ke střele Rauchenwalda, jenž ale Odrobného nepřekvapil.

05:13
    Teď už Starkbaum musel zasahovat, když do jeho hrudníku vypálil zpoza levého kruhu Mateusz Bryk.

04:29
    Rafflova přihrávka přes šířku útočného pásma byla vystižená Chmielewským, který na druhé straně pálil z pravé strany, ale branku minul.

03:52
    Pasiut s Urbanowiczem zavezli puk do polského útočného pásma, ale Rakušané jim nedali dostatek prostoru na jakékoliv ohrožení Starkbauma.

02:50
    Starkbaum trošku zaváhal v rozehrávce, ale jeho spoluhráči mu pomohli a nenechali Poláky zničeho nic zakončit do odkryté branky.
    01:44 Martin ULMER - 0:1

01:44
    První vážnější šance přinesla brzkou gólovou radost papírových favoritů! Wajdovi v obranném pásmu smolně přeskočil puk z hokejky přímo do jízdy MARTINU ULMEROVI, jenž se zjevil sám před gólmanem a pohotovým zakončením poslal Rakušany do vedení. Bez asistence.

01:04
    Schlacherovo zakončení od modré čáry bylo zablokované, puk se tak rychle vrátil do středního pásma.

00:07
    Rakušané sice úvodní buly vyhráli, ale hned po pár vteřinách zahráli puk až na zakázané uvolnění.

00:01

Polsko: Odrobny (Radziszewski) – Wajda, Bryk, Ciura, Pociecha, Kruczek, Wanacki, Rompkowski – Wronka, Malasiński, Pasiut (A) – Zapała (A), Łopuski, Kolusz (C) – Chmielewski, Bryniczka, Galant – Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Jeziorski.

Rakousko: Starkbaum (Kickert) – Kirchschläger, S. Ulmer, Heinrich, Schumnig (A), Schlacher, Strong, Duller – Lebler, Ganahl, Hundertpfund (A) – T. Raffl (C), Komarek, Hofer – Rauchenwald, Haudum, Woger – M. Ulmer, Obrist, Spannring.

Rozhodčí: Hansen, Tufts – Bowles, Korepanov.

Rakousko

Rakušané mají dobře nakročeno k tomu, aby se na druhý pokus probojovali zpět mezi elitní šestnáctku národních týmů. První duel na turnaji přitom svěřenci Rogera Badera prohráli 2:3 s Kazachstánem. Značnou část zápasu se posléze trápili i s Maďary, které ale nakonec udolali 3:1. Předchozí dvě utkání už ale Rakušané zvládli na jedničku, na čemž má velkou zásluhu brankář Bernhard Starkbaum, jenž neinkasoval už 173 minut! I díky tomu jeho tým porazil domácí Ukrajinu 1:0 a včera dokonce Jižní Koreu 5:0. V šestičlenné tabulce se tak Rakousko posunulo na první místo, avšak jistotu postupu rozhodně nemá, neboť na čtvrté Polsko má náskok pouhých dvou bodů.

Nejproduktivnější hráči:
    • K. Komarek – 6 bodů (2+4)
    • T. Raffl – 4 body (2+12)
    • D. Heinrich – 3 body (2+1).

Polsko

Polský národním tým tradičně nepatřil mezi největší adepty na postup. Po čtyřech z celkových pěti zápasů něj ale mohou stále doufat, protože ze čtvrtého místa ztrácí na první Rakušany i druhé Jihokorejce dva body. K překvapivému proklouznutí do elitní skupiny tak Polsko potřebuje zvítězit nad Rakušany a navíc věřit v korejské klopýtnutí s jednoznačně poslední Ukrajinou. Polské zápasy se vyznačují malým počtem vstřelených branek. Jedinou výjimkou byl jen otevírací zápas s Koreou (2:4). Poté Poláci porazili 2:1 Ukrajinu, s Kazachstánem padli 0:1 v prodloužení a naposledy si poradili s Maďarskem 2:0.

• T. Malasiński – 3 body (2+1)
    • M. Bryk – 2 body (1+1)
    • K. Zapała – 2 body (1+1).

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu mistrovství světa divize I.A. Od šestnácti hodin se společně zaměříme na utkání mezi výběry Polska a Rakouska!

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 2. M. Ulmer, 8. Lebler (Komarek, Hofer), 11. Hofer (T. Raffl, Schumnig), 29. T. Raffl (Heinrich, Schumnig), 30. Haudum (M. Ulmer, Kirchschläger), 36. Komarek (Hofer, Schumnig), 40. Komarek (Haudum), 47. Strong, 49. Haudum (Heinrich), 51. Lebler (Hundertpfund, Kirchschläger), 56. Lebler

Polsko: Odrobny (21. Radziszewski) – Wajda, Bryk, Ciura, Pociecha, Kruczek, Wanacki, Rompkowski – Wronka, Malasiński, Pasiut (A) – Zapała (A), Łopuski, Kolusz (C) – Chmielewski, Bryniczka, Galant – Urbanowicz, Dziubiński, Kapica – Jeziorski.

Rozhodčí: Hansen (NOR), Tufts (USA) – Bowles (USA), Korepanov (UKR)

Diváci: 3 453