Itálie – Rusko 1:10 (kon.) | Slovinsko – Kanada 2:7 (kon.) | USA – Dánsko 7:2 (kon.)
Finsko – Francie 1:5 (kon.) | Lotyšsko – Slovensko 3:1 (kon.) | Norsko – Švýcarsko 0:3 (kon.)
USA
7:2 (3:1, 3:1, 1:0)
Dánsko
Neděle 07.05.2017, 16:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem (kapacita: 18 537 míst) • Mistrovství světa • Skupina A

54:18
    Dylan Larkin (USA) fauloval Poulsena a je potrestán dvěma minutami za hákování. Dánové si ještě zahrají přesilovku.

45:03
    Američané si znovu vyzkoušejí hru v početní výhodě. Frederik Storm (DEN) odjíždí na trestnou lavici na dvě minuty za držení hole.

41:14
    Emil Kristensen (DEN) byl vyloučen na dvě minuty za držení Schmaltze. Američané vstřelili dnes v přesilovkách již tři góly.

37:49
    Alespoň na chvíli si nejspíš Dánové od amerického náporu vydechnou. Andrew Copp (USA) byl vyloučen na dvě minuty za vražení na hrazení.

36:04
    Učebnicové podražení od Emila Kristensena (DEN). Obránce Linköpingu ztratil puk na modré čáře a faulem zabránil Gaudreauovi v protiútoku. Dvě minuty.

24:12
    Christian Dvorak (USA) je potrestán dvěma minutami za podražení. Dánové budou hrát přesilovku a mohou vyrovnat.

18:04
    Nikolaj Ehlers (DEN) a Murphy se do sebe zaklesli mimo hru za Hellebuyckovou brankou, na trestnou lavici byl ale odeslán jen dánský útočník. Obdržel dvě plus deset minut za zásah do oblasti hlavy nebo krku. Menší trest odpyká Mikkel Aagaard (DEN).

15:38
    Dánové budou mít po komerční pauze šanci na snížení v přesilovce. Nick Bjugstad (USA) si odpyká dvě minuty za vysokou hůl.

12:12
    A je po přesilovce. Mads Christensen (DEN) odjíždí podruhé v zápase na trestnou lavici. Menší trest za nedovolené bránění.

11:14
    Nikolaj Ehlers (DEN) se stal po hitu na Dylana Larkina (USA) štvanou zvěří. Oba dva hráči obdrželi dvě minuty za hrubost, Američané však v přišli ještě o Noaha Hanifina (USA), který byl rovněž vyloučen za hrubost. Přesilovka pro Dánsko.

04:37
    Mads Christensen (DEN) zasáhl u mantinelu Larkina holí do obličeje a odsedí si dvě minuty za vysokou hůl. První přesilovka pro Američany.

Ondřej Zoubek

Branky a nahrávky: 6. Lee (J. Gaudreau, D. Larkin), 14. Keller (McAvoy, Schmaltz), 19. J. Gaudreau (D. Larkin), 35. Keller (Bjugstad), 38. Lee (Hanifin, Eichel), 38. B. Nelson (Schmaltz), 53. Keller – 17. Madsen (Ehlers, J. Jensen), 22. Hardt (Jakobsen)

USA: Hellebuyck (Howard) – C. Murphy (C), DeKeyser, Trouba, Hanifin, McAvoy, T. van Riemsdyk, Brickley – J. Gaudreau, Eichel, Lee – Schmaltz, D. Larkin (A), B. Nelson (A) – Compher, Copp, Bjork – Bjugstad, Dvorak, Keller – Greenway. Trenér: Jeff Blashill.
    Dánsko: Dahm (Sørensen) – J. Jensen, N. Jensen, M. Lauridsen, Kristensen, O. Lauridsen, Lassen, Bruggisser – Ehlers, Madsen (A), Regin (A) – Storm, Jakobsen, Hardt – Christensen, Green (C), Russell – Aagaard, Bau Hansen, Meyer – Poulsen. Trenér: Jan Karlsson.

Rozhodčí: Antonín Jeřábek (CZE), Eduards Odinš (LAT) – Ivan Dedioulia (BLR), Joep Leermakers (NED)

Diváci: 8 764 (47 % celkové kapacity)