Itálie – Rusko 1:10 (kon.) | Slovinsko – Kanada 2:7 (kon.) | USA – Dánsko 7:2 (kon.)
Finsko – Francie 1:5 (kon.) | Lotyšsko – Slovensko 3:1 (kon.) | Norsko – Švýcarsko 0:3 (kon.)
Finsko
1:5 (0:1, 1:2, 0:2)
Francie
Neděle 07.05.2017, 16:15 • AccorHotels Arena, Paříž • Mistrovství světa • Skupina B

52:59
    Možná poslední šance pro Finy. Vyloučen je Roussel.

36:51
    Přesilovka 4 na 3 pro Francii. Na dvě minuty jde pykat Filppula.

35:20
    Oba týmy jdou do čtyřech, kdy jsou vyloučeni Roussel a Pyörälä za vzájemnou potyčku.

27:27
    Francouzi si zahrají přesilovku po faulu Filppuly.

17:12
    Obrovská šance pro Finy, kteří mají k dispozici 114 sekund dlouhou přesilovku 5 na 3.

17:06
    Druhá přesilovka pro Finsko a šance na vyrovnání. Bouveta vyloučili rozhodčí za sekání.

05:42
    První přesilovka také pro Francii. Za držení jde na trestnou lavici Ohtamaa.

05:03
    Tato akce má ještě dohru, protože Roussel za střelu po odpískání dostal osobní trest na 10 minut.

01:49
    První přesilová hra zápas, na dvě minuty putuje na trestnou lavici Sacha Treille za podražení.

Vojtěch Drbohlav

Jakub Borovský

Branky a nahrávky: 22. Lehtonen (Pihlström, Rantanen) – 15. Bellemare (Rech, Hecquefeuille), 34. Roussel (Bellemare), 39. Claireaux (Janil), 49. Roussel (Rech), 58. Fleury (T. Da Costa)

Finsko: Korpisalo (Säteri) – Ohtamaa, Honka, Jaakola, V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen – M. Aaltonen, Aho, Filppula – Savinainen, Pihlström, Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, J. Aaltonen – J. Lajunen, Hännikäinen, Puljujärvi – Osala.
    Francie: Hardy (Quemener) – Auvitu, Hecquefeuille, Manavian, Besch, Raux, Dame-Malka, Janil – Roussel, Bellemare, Rech – Fleury, Treille, T. Da Costa – Bouvet, Douay, Perret – Meunier, Claireaux, Ritz – Lamperier.

Rozhodčí: Brett Iverson (CAN), Marcus Linde (SWE) – Gleb Lazarev (RUS), Peter Sefcik (SVK)

Diváci: 11433