USA – Itálie 3:0 (kon.) | Švýcarsko – Bělorusko 3:0 (kon.) | Slovensko – Německo 2:3 (0:1 po s.n.)
Finsko – Slovinsko 5:2 (kon.)
Finsko
5:2 (0:1, 2:0, 3:1)
Slovinsko
Středa 10.05.2017, 20:15 • AccorHotels Arena, Paříž • Mistrovství světa • Skupina B

57:08
    3 436 diváků uvidí nejspíš poslední přesilovku v tomto utkání. Slovinci mají poslední šanci, jak zdramatizovat utkání. Menší trest za vražení na hrazení dostal Tomi Sallinen (FIN).

45:16
    Poprvé v tomto utkání si Slovinsko zahraje přesilovou hru. Dvě minuty za hákování dostal Joonas Järvinen (FIN).

30:41
    Slovinsko se bude bránit. Menší trest za držení protihráče dostal někdejší obránce Mladé Boleslavi Luka Vidmar (SLO).

24:53
    I podruhé v zápase byl vyloučený Žiga Jeglič (SLO). Tentokrát na dvě minuty za hákování.

19:56
    Jen čtyři sekundy před koncem první třetiny nastává první přesilová hra tohoto utkání. Žiga Jeglič (SLO) dostal dvě minuty za držení hole. Finsko tedy vstoupí do druhé třetiny přesilovou hrou.

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 25. Savinainen (Sallinen, Honka), 26. Rantanen (Savinainen, Aho), 50. Aho (Rantanen, Osala), 51. Hännikäinen (J. Lajunen), 60. Sallinen (Pyörälä, Järvinen) – 15. Kuralt (Pem), 46. Tičar (Sabolič)

Finsko: Säteri (Korpisalo) – Ohtamaa, Honka, Jaakola (A), V. Lajunen, Lehtonen, Hietanen, Kukkonen (C), Järvinen – Aho, Filppula (A), Rantanen – Kemppainen, Pyörälä, Puljujärvi – Savinainen, Sallinen, Pihlström – J. Lajunen, Hännikäinen, Osala.
    Slovinsko: Krošelj (Pintarič) – Pretnar, Kovačevič (A), Gregorc, Robar, Vidmar, Kranjc, Podlipnik, Repe – Jeglič, Tičar, Sabolič – Urbas (A), Muršak (C), Verlič – Rodman, Ograjenšek, Goličič – Mušič, Pem, Kuralt.

Rozhodčí: Ohlund (SWE), Stricker – Kaderli (oba SUI), Vanoosten (CAN)

Diváci: 3 436