Dánsko – Itálie 2:0 (kon.) | Kanada – Norsko 5:0 (kon.) | Rusko – Lotyšsko 5:0 (kon.)
Francie – Slovinsko 4:1 (kon.)
Rusko
5:0 (2:0, 2:0, 1:0)
Lotyšsko
Pondělí 15.05.2017, 20:15 • LANXESS arena, Kolín nad Rýnem • Mistrovství světa • Skupina A

54:38
    Přesilovku si zkusí také Lotyšsko. Vyloučen je ruský obránce Arťom Zub, který si na trestné lavici odsedí dvě minuty za hru vysokou holí.

52:57
    Uvis Balinskis sekl svého soupeře v obranném pásmu a je prvním vyloučeným hráčem ve třetí části. Lotyšský obránce si odpyká dvouminutový trest.

35:55
    Ale nakonec si vybojovali přesilovku. Vyloučen je ruský obránce Ivan Provorov, a to na dvě minuty ze sekání.

19:56
    A Rusové si zahrají přesilovku 4 na 3. Vyloučen je Oskars Cibulskis, který zahákoval na levé straně unikajícího soupeře, a odsedí si dvě minuty právě za hákování.

18:41
    Vyloučení v týmu Rusko (Sergej Andronov – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Lotyšsko (Gunars Skvorcovs – 2 min., hrubost).

13:54
    Uvidíme hru ve čtyřech na obou stranách. Vladislav Naměstnikov (Rusko) a Teodors Blugers (Lotyšsko) se vzájemně osekávali ve střední třetina a oba si odpočinou dvě minuty na trestné lavici.

Daniel Kinc

Branky a nahrávky: 13. Kiselevič (Panarin, Naměstnikov), 19. Tělegin (S. Plotnikov), 21. Naměstnikov (Panarin, Kučerov), 40. Kučerov (Panarin, A. Bělov), 54. A. Bělov (N. Gusev, Šipačov)

Rusko: I. Sorokin (Vasilevskij) – Gavrikov, Kiselevič, Antipin, A. Bělov (C), Provorov, Zub, Orlov – Tělegin, Andronov, S. Plotnikov – Dadonov, Šipačov (A), N. Gusev – Panarin, Kučerov, Naměstnikov – Barabanov, Ničuškin, Kuzněcov – Tkačjov.
    Lotyšsko: Punnenovs (53. Kalninš) – Sotnieks (A), A. Kulda (A), Cibulskis, Galvinš, Balinskis, Freibergs, Bindulis, Jaks – Daugavinš (C), Blugers, Roberts Bukarts – Rihards Bukarts, Indrašis, Bičevskis – Skvorcovs, Girgensons, Keninš – Razgals, Pavlovs, Meija.

Rozhodčí: Jan Hribik (CZE), Antonín Jeřábek (CZE) – Rene Jensen (DEN), Miroslav Lhotský (CZE)

Diváci: 16439