Estoril – Arouca 4:2 (kon.) | Tondela – Braga 2:0 (kon.) | Moreirense – Porto 3:1 (kon.)
Sporting – Chaves 4:1 (kon.)
Moreirense FC
3:1 (2:0)
FC Porto
Neděle 21.05.2017, 19:00 • Parque Desportivo Comendador Joaquim de Almeida Freitas, Moreira de Cónegos (kapacita:13.000 diváků) • Portugalská Primeira Liga • 34. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Hezký den u sledování posledního kola nejvyšší portugalské soutěže. V dnešním utkání přivítá Moreirense slavné FC Porto. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Moreirense se momentálně nachází na šestnáctém místě Primeira Ligy. Na svém kontě mají 30 bodů a záporné skóre 30:47. Na předposlední a zároveň sestupující místo mají ztrátu pouze jeden bod. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit devět bodů za dvě výhry a tři remízy. Nejlepší střelec týmu je s šesti góly Boateng.

Porto už má jisté druhé místo a zároveň základní skupinu Ligy mistrů pro příští ročník. Na svém kontě zatím mají 76 bodů a kladné skóre 70:16. Mají nejlepší útok i obranu v celé lize společně s mistrovskou Benficou. Z posledních pěti utkání dokázali vytěžit devět bodů za dvě výhry a tři remízy. nejlepší střelec týmu je s devatenácti góly Soares.

Posledních pět vzájemných utkání:
    15.01.17 FC Porto-Moreirense 3 : 0
    03.01.17 Moreirense-FC Porto 1 : 0
    21.02.16 FC Porto-Moreirense 3 : 2
    25.09.15 Moreirense-FC Porto 2 : 2
    07.02.15 Moreirense-FC Porto 0 : 2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Moreirense FC: Makaridze- Sagna, Ivo, Micael, Rebocho- Frederic, Caue- Nildo Petrolina, Neto, Boateng- Ramirez
    Náhradníci: Stefanovic- Alex, Roberto, Oliveira, Bouba, Schons, Sougou

FC Porto: Jose Sa- Pereira, Felipe, Marcano, Telles- Andre, Herrera, Pereira- Otavio, Soares, Brahimi
    Náhradníci: Casillas- Boly, Corona, Neves, Silva, Rui Pedro, Torres

Rozhodčí: Verissimo F. (Por).

Hráči již přicházejí na hřiště.

1

1
    Domácí oblékli bílé dresy, hosté z Porta černé.

2
    Domácí kombinují na útočné polovině a nepouští hosty k míči.

3
    Porto se sice dostalo k míči, jenže dlouhý nákop na Soarese nevyšel, protože ho přehlavičkoval Ivo.

4
    Tentokrát Moreirense nevyšla kombinace, která končí u dvojky slavného celku, tedy u Jose Saovi.

5
    Na poslední kolo přišlo velký počet příznivců a můžeme sledovat skvělou atmosféru.

6
    Brahimi sice zlobil u pokutového území, jenže domácí obrana s velkým štěstím se ubránila a odkopla míč do zázemí zásluhou Sagny.

7
    Útočným faulem se provinil hostující Otavio.

8
    Opět klasický portugalský fotbal, spoustu faulů a také přerušení.

9
    Soares si dobře pokryl míč tělem a vybojoval na své osobě faul.

10
    Rychlý brejk domácích zakončil dalekonosnou střelou Boateng, jenže rána neměla gólové parametry. Jose Sa neměl problém.

12
    Aktivní Brahimi opět dělá domácí obraně velké problémy, tentokrát je z toho pouze vhazování.

13
    Marcano dobrým obranným zákrokem zachránil rozvinutí dalšího rychlého brejku Moreirense.

14
    Pěknou akci Porta zakončil Andre, jenže Makaridze skvělým zákrokem podržel svůj celek.

15
    Moreirense právě vstřelilo branku! Parádní centr Rebocha přistál přesně na hlavě EMMANUELA BOATENGA, který střílí první branku v utkání.
    15. BOATENG - 1:0

16
    Rohový kop pro hostující Porto.

17
    Tellesův roh se bude opakovat, protože Boateng opět úřadoval ve vzduchu.

18
    I druhý roh nebyl povedený, protože přistál přesně v rukavicích Makaridzeho.

19
    Herrera se pokoušel lišácky lobovat míč přes půlku hřiště, jenže Makaridze se stihl vrátit a v pohodě lapil míč.

20
    Portu se nadále nedaří finální fáze a tak jejich maximum je zatím začátek pokutového území Moreirense.

21
    Soares se opět nedokázal dostat přes velice dobře bránicího Caueho.

22
    Pereira vykrokoval Rebocha u nakonec mu dokázal uzmout míč.

23
    Porto bude mít zajímavou standardní situaci.

25
    K volnému přímému kopu se postavil Soares. Jeho střela ovšem míjí bránu Moreirense.

26
    Boateng fauloval v osobním souboji Danila.

27
    Obrovská šance Moreinrese! Boateng si už dokázal obhodit Joseha Sa, jenže dobrým obranným zákrokem se prezentoval Felipe.

28
    Frederic nepřesně přihrál. Porto bude vhazovat poblíž poloviny hřiště.

29
    Žlutou kartu dostává Rebocho (Moreirense FC).

30
    Na zemi leží jeden z domácích hráčů, konkrétně Caue.

31
    Caue se stále drží za zraněné koleno. Uvidíme, jestli bude pokračovat v utkání.

32
    Hra už sice pokračuje, jenže Caue leží za postranní čárou.

34
    Porto přitlačilo svého soka, který se ale ubránil tím, že odkopl míč až na polovinu hřiště.

35
    Nepřesná kombinace Otavia končí za brankovou čarou. Makaridze bude odkopávat od brány.

36
    Hosté nadále dominují v držení míče, jenže na góly stále prohrávají.

37
    Moreirense právě vstřelilo branku! Rychlý brejk Boatenga zakončil k levé tyči MACIEL FREDERIC a domácí celek již vede překvapivě 2:0.
    37. FREDERIC - 2:0

38
    Domácí neuvěřitelně vedou 2:0, i když Porto naprosto ovládá držení míče.

39
    Obrana domácích opět dobře zapracovala, konkrétně Micael, který
    nakonec odkopnul míč do zázemí.

40
    Centr Otavia nepřinesl tížený efekt. Makaridze má míč v rukavicích a uklidňuje své spoluhráče.

41
    Telles si poradil s dotírajícím Fredericem a nadále hosté drží míč.

42
    Faulem se tentokrát provinil Marcano. Moreirense bude rozehrávat standardní situaci.

43
    Standardní situace nepřinesla žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Felipe.

44
    Nepřesná kombinace hostů končí u Nilda Petrolina.

45
    Rozhodčí Verissimo se rozhodl, že nastaví jednu minutu nad rámec základní hrací doby.

45+1

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme velice překvapivou první půli, ve které outsider vstřelil dva góly. Jako první se prosadil Boateng a za pár minut se prosadil z rychlého brejku Frederic. Moreirense zbytek poločasu pozorně bránilo a nepouštělo Porto ke střele.

46

46
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Silva, přichází Herrera.

47
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Otavio, přichází Corona.

48
    Hostující trenér chce něco změnit a tak posílá na hřiště rovnou dva čerstvé hráče.

49
    Stejný obrázek jako v poločase prvním, Porto dominuje v držení míče, jenže Moreirense je k ničemu nepouští.

50

51
    Roh nepřinesl žádné větší nebezpečí, neboť hlavička Marcana letěla přesně do míst, kde stál brankář Makaridze.

52
    Moreirense se z ojedinělé šance dostalo k zakončení, jenže střela Petrolina jen těsně minula bránu Joseho Sa.

53
    Obranným faulem se prezentoval domácí Caue.

54
    Obrovská šance Porta! K odraženému míči v pokutovém území se dostal Andre, jenže jeho rána letí nepochopitelně nad bránu.

55
    Rychlý protiútok domácích zakončil velice nepřesnou ranou Boateng, který je dnes zatím nejlepším hráčem na hřišti, protože má branku a asistenci.

56
    Pereira dokázal na dvakrát vybojovat balón a hosté tak nadále pokračují v útoku.

57
    Sagna velice efektivním obranným zákrokem zamezil úprk Andrého Silvy.

58
    Další rychlý útok Moreirense, které nakonec vytěžilo rohový kop.

59
    Z rohového kopu nic nebylo, protože nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Felipe.

60
    Stále stejný obrázek hry, kromě dvou šancí Porta jsou domácí v obraně téměř bezchybní.

61
    Brahimi v druhém poločase nebyl moc vidět, teď ale vybojoval faul poblíž rohového praporku.

62
    Rebocho dobrým obranným zákrokem odstavil Coronu od míče a odkopl ho do bezpečí.

63
    Domácí trenér za pár chvil pošle na hřiště svého prvního žolíka v utkání.

65
    Porto právě vstřelilo branku! Parádní kombinace Andreho s MAXIMILIANEM PEREIROU znamená snížení. Poslední jmenovaný obdržel přihrávku ve vápně a krásnou patičkou usměrnil míč do brány.
    65. PEREIRA - 2:1

66
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Neto, přichází Alex.

67
    I hostující trenér se rozhodl pro střídání.

68
    Střídání v týmu FC Porto: ze hřiště odchází Soares, přichází Rui Pedro.

69
    Držení míče: 32%-68%

70
    Moreirense začíná být unavené a Portu se začínají vyskakovat příležitosti.

71

72
    Z rohu nic nebylo, protože útočným faulem se provinil Micael.

73
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Frederic, přichází Schons.

74
    Domácí trenér za pár chvil pošle na hřiště svého posledního žolíka.

75
    Na zemi leží jeden z domácích hráčů, který se drží za kotník.

77
    Střídání v týmu Moreirense FC: ze hřiště odchází Ramirez, přichází Bouba.

78
    Na zemi leží domácí brankář Makaridze, kterého trápí stehenní sval.

79
    Stále jsou u něho lékaři, kteří mu dávají na stehno obvazy a zpevňovače svalu.

80
    Hra opět pokračuje, Porto má držení míče.

82
    Moreirense právě vstřelilo branku! Opět v tom měl prsty Boateng, který přihrál do druhé vlny na ALEXE DE FREITASE, který střílí již třetí branku domácích v utkání.
    82. ALEX - 3:1

83
    Outsider opět vede o dvě branky a vypadá to, že doma zůstanou všechny tři body.

84
    Žlutou kartu dostává Alex (Moreirense FC).

85
    Velká šance Porta! Silva krásným obloučkem našel za obranou Brahimiho, který se řítil sám na Makaridzeho, jenže ten jeho pokus krásně zneškodnil.

86
    Nepřesná kombinace domácích končí u Marcana.

87
    Nepřesná střela Andreho letí nad domácí bránu.

88
    Na lavičce domácích hraje náhradní brankář Stefanovic auta na chytrém telefonu, neuvěřitelné.

89
    Žlutou kartu dostává Caue (Moreirense FC).

90
    Rozhodčí Verissimo se rozhodl, že nastaví šest minut nad rámec základní hrací doby.

90+1
    Na zemi leží pro změnu Boateng, který nejspíš jenom natahuje čas.

90+2
    Nepřesná kombinace domácích končí v zázemí.

90+3
    Faulem se provinil Telles, který může být rád, že nedostal žlutou kartu.

90+4
    Standardní situace nepřinesla nic světoborného, Moreirense rychle spěchá zpět do obrany.

90+5
    Žlutou kartu dostává Boateng (Moreirense FC).

90+6
    Žlutou kartu dostává Brahimi (FC Porto).

90+6

Moreirense zvládlo dnešní utkání proti slavnému Portu a zachraňuje se v nejvyšší portugalské soutěži po výhře 3:1. Za domácí se prosadili Boateng, Frederic a Alex. Za Porto snížil stav Pereira, který předvedl krásnou patičku. Porto po sezóně končí na druhém místě, Moreirense na patnáctém.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na viděnou. (21:01:15)