Hongkong – Kajmanské ostrovy 3:4 (0:1 po s.s.) | Arménie – Haiti 0:1 (kon.) | Portugalsko – Švýcarsko 3:5 (kon.)
Finsko – Kanada 1:7 (kon.) | USA – Česko 3:2 (1:0 po s.s.) | Libanon – Bermudy 2:3 (kon.)
Slovensko – Řecko 3:1 (kon.)
po s.s. (1:0)
USA
3:2 (1:1, 0:1, 1:0)
Česko
Sobota 03.06.2017, 16:30 • Tipsport arena • Mistrovství světa mužů • Skupina A2
  WARILA - 3:2
   
  V samostatných stříleních zvítězil tým USA.
  Autorem vítězné branky je CODY WARILA.
   
  43:24
  Češi nyní dostanou možnost ještě vrátit utkání do stavu, ve kterém mělo být, tedy do vedení. Vyloučen je Matt Caron za vysokou hůl.
  41:51 Špatně uznaná branka Američanů.
   
  41:51
  Míček neskončil v brance ani omylem a na hřiště létají z hlediště různé předměty. Uvidíme, jak se k situaci postaví rozhodčí. Záběry na kostce totiž jasně ukázaly, že to bylo břevno!
  41:48 Ruiz- 2:2
   
  41:48
  USA právě vstřelily branku!
  Je vyrovnáno! Američané využili chyby v české defenzivě, perfektně sehráli přečíslení dva na jednoho a míček skončil v brance po střele JONNYHO RUIZE. Asistence: Bobby Housser.
  38:55 Heczko předvádí v brankovišti akrobatické zákroky.
   
  38:55
  Američané míček záhy vrátili do nebezpečného prostoru před brankou a už to vydalo, že bude vyrovnáno. Jenže střela Američanů nakonec skončila nad bránou.
   
  37:32
  Český tým nečekají jednoduché chvíle. Na trestnou lavici byl odeslán Ondřej Březina za podražení.
   
  36:20
  Češi měli náznak přečíslení dvou na jednoho. Martin Špaček však bohužel ani nadvakrát míček za záda Rethageho nepropasíroval.
   
  34:43
  Vyloučení v týmu USA (Matt Kisel – 2 min., sekání).
  Vyloučení v týmu Česko (Jan Pospíšil – 2 min., sekání).
   
  34:43
  Vrátíme se ještě k situaci z první minuty třetí třetiny. Dle opakovaných záběru na kostce v hale je jasné, že rozhodčí Česku neuznali regulérní gól. Míček se neodrazil od břevna ale zevnitř branky. Mělo to být už 3:1.
   
  30:38
  Češi zahrozili z protiútoku. Po střele Bacovského dokonce zvedali ruce nahoru, ale radost do byla předčasná, míček v brance neskončil.
   
  27:20
  Současně jsou vyloučení Špaček a Hickey za hrubost.
  26:08 Sebejistý zákrok Heczka.
   
  26:08
  Heczko drží míček ve své rukavici, poté co efektně chytil střelu Andrewa Hildretha od modré čáry.
  24:20 Po nejistém zákroku následovala řada strkanic.
   
  24:20
  Následně se do sebe pustili Warila s Kudelou a oba si budou muset nuceně odpočinout na trestné lavici za hrubost. Američané hrají přesilovku pět na tři, protože vyloučen je také Pospíšil za vysokou hůl.
   
  23:17
  K nevoli celého stadionu se vylučuje až teď, a to na straně České republiky. Vyloučen je Michal Slanec za nedovolené bránění.
  21:44 Tomáš FEJFAR - 1:2
   
  21:44
  Česko právě vstřelilo branku!
  Češi pokračovali ve svém tlaku a po zásluze byli odměnění brankou a ujímají se vedení! Zadovkou mezi nohama poslal míček na slepo před branku na slepo Lux. Tam se nejlépe zorientoval TOMÁŠ FEJFAR a propálil brankáře Rethageho. Asistence: Ondřej Lux.
  20:48 Pohotový zákrok Heczka.
   
  20:48
  Z levé strany nebezpečně vypálil Steve Gregory a Heczko musel předvést vynikající zákrok ramenem, aby udržel nerozhodný stav.
  14:29 Denny SCHLEGEL - 1:1
   
  14:29
  USA právě vstřelily branku!
  Bohužel tomu tak nebude a Michal Dědič opouští trestnou lavici už nyní. Američané totiž bleskově využili přesilovou hru. Po vhazování se míček dostal k DENNYMU SCHLEGELOVI a ten jej pověsil pod břevno branky Lukáše Heczka. Češi právě inkasovali jsou první branku na turnaji. Asistence: Bobby Housser, Steve Gregory.
   
  14:25
  Rozhodčí viděli další nedovolené zákrok. Michal Dědič je vyloučen na dvě minuty za nedovolenou hru tělem. Doufejme, že si zbytek trestu odsedí až ve druhé třetině.
   
  11:05
  Dlouho se nakonec v plném počtu na obou stranách nehrálo. Na trestné lavici už sedí za nedovolené bránění Andrew Hildreth.
   
  08:06
  Znovu se vylučuje a tentokrát na americké straně. Dvě minuty si půjde na trestnou lavici odsedět Jonny Ruiz za nedovolenou hru tělem. Rozhodčí jsou dnes zatím velmi úzkostliví.
   
  06:28
  Nyní už ale český tým čeká klasické dvouminutové oslabení. Na trestnou lavici byl poslán Tomáš Kudela za nedovolenou hru tělem.
  05:19 Neuznaná branka Českého výběru.
   
  05:19
  Už to vypadalo, že se český náskok zdvojnásobí. Míček se ovšem za brankovou čáru dostal až když už byla branka posunuta a tak gól nemůže platit.
  04:21 Tomáš Rejthar zatáhl za záchranou brzdu.
   
  04:21
  Češi si druhou přesilovku utkání moc neužili. Vyloučen je totiž Tomáš Rejthar za nedovolené bránění.
   
  03:58
  Vyloučení v týmu USA (Jim Daugherty – 2 min., držení protihráče).
  01:59 Michal DĚDIČ - 0:1
   
  01:59
  Česko právě vstřelilo branku!
  Hned první přesilovou hru Češi dokázali zužitkovat. MICHAL DĚDIČ dostal od Soukupa přihrávku podél modré čáry a po krátkém rozmyšlení míček napálil přesně do pravého horního růžku branky Rethageho. Asistence: Lukáš Soukup, Martin Špaček.
   
  01:14
  Češi si zahrají první přesilovku utkání. Vyloučen je Jess Hackett na dvě minuty za nedovolenou hru tělem.

  Petr Sumbal

  Branky a nahrávky: 15. Schlegel (Housser, Gregory), 42. Ruiz (Housser), rozh. náj. Warila – 2. Dědič (Soukup, Špaček), 22. Fejfar (Lux)

  Samostatné nájezdy:

  1. série:
  1:0   Warila (USA)
  1:0   Bílý (CZE)
  2. série:
  1:0   Schlegel (USA)
  1:0   Fejfar (CZE)
  3. série:
  1:0   Housser (USA)
  1:0   Kruček (CZE)


  USA: Rethage (Sheehan) – Bayne, Caron, Carter, Defazio, Hildreth, Liebers, Zimmick – Daugherty, Gregory, Hackett, Hickey, Housser, Kiesel, Merchant, Pelito, Ruiz, Schlegel, Senecal, Warila, Wilson
  Česko: Heczko (Šimara) – Benedikt, Dědič, Kudela, Pospíšil, Rejthar, Slanec, Švanda, Vlasák – Barnošák, Bílý, Březina, Fejfar, Hnízdil, Bacovský, Kruček, Kubeš, Lux, Peschout, Soukup, Špaček, Štěpáník, Wróbel

  Rozhodčí: Ian Hollett, Ray Berezitzky
  ocianews.com