Hongkong – Kajmanské ostrovy 3:4 (0:1 po s.s.) | Arménie – Haiti 0:1 (kon.) | Portugalsko – Švýcarsko 3:5 (kon.)
Finsko – Kanada 1:7 (kon.) | USA – Česko 3:2 (1:0 po s.s.) | Libanon – Bermudy 2:3 (kon.)
Slovensko – Řecko 3:1 (kon.)
konec
Portugalsko
3:5 (3:1, 0:3, 0:1)
Švýcarsko
Sobota 03.06.2017, 11:30Mistrovství světa mužů • Skupina A2
   
  Tak to bylo hodně zajímavé utkání. Portugalci sice vedli po první třetině 3:1 a navzdory horšímu výkonu měli zápas pod kontrolou. Pak ale ve druhé části zabrali Švýcaři, duel otočili ve svůj prospěch a náskok už nepustili. V posledních dvaceti minutách pak hosté přidali další branku navrch. Švýcarsko tak na turnaji bere první body. Ode mě je to nyní vše, přeji hezký víkend.

  Nejlepší hráč utkání za Portugalsko: Chris Cerqueria
  Nejlepší hráč utkání za Švýcarsko: Alessio Faina. (13:25:11)
   
  Konec zápasu.
   
  44:44
  Ještě jedno přerušení hry a bude následovat nejspíše poslední vhazování tohoto zápasu ve středním pásmu.
   
  44:13
  Sotva se Portugalci vrátili aspoň do čtyř, hned jim zase hráč z plochy ubude. Rozhodčí totiž posílá na trestnou lavici Briana Creadora, který ještě nelibě zamával fanouškům soupeře na tribunu. Inkasuje 5 minut + do konce utkání za bodnutí koncem hole.
   
  43:59
  Opět zásah Cruze. Thomas Huber ho prověřil peckou z pravého kruhu, tentokrát byl ale ochránce portugalské klece připraven zavčas na svém místě.
   
  43:45
  Vyhození Portugalců přes všechny čáry, ale tohle bude Švýcarům stačit. Ještě se ale pokusí mužstvo v červených dresech o jednu či dvě útočné akce.
   
  43:12
  Další vhazování před portugalským zařízením. Ještě čtvrt minuty budou domácí hrát ve třech. To samozřejmě snižuje jejich šance na zlepšení výsledku.
   
  43:00
  Dobrá rána od modré čáry, kterou musel Cruz likvidovat lapačkou. Pak si navíc připsal zásah betonem, protože se dvojice švýcarských útočníků dostala k dorážkám.
   
  42:33
  Portugalci zbytečně faulují a půjdou dnes podruhé do tří. Tentokrát to je Dustin MacBeth za sekání.
   
  42:08
  Švýcarsko se ale nijak speciálně do útoku nežene. Přesilovku bude chtít nejspíš využít k uklidnění hry a k nastřádání potřebného času do konce utkání.
   
  41:29
  Uvidíme ještě minimálně jeden trest. Rozhodčí vylučuje hokejbalistu Portugalska Ryana Leala, který odchází na trestnou lavici za podražení. Takže přesilovková šance pro Švýcarsko.
   
  41:06
  Jen nahození z dálky, ale Cruz ho pro jistotu podržel v lapačce. Jistě dobře ví, že nyní už si nemůže dovolit nic moc riskovat.
   
  40:50
  Portugalsko začíná otevírat hru a to se projevuj na jeho obraně. Teď například další přečíslení, který jen tak tak nevyužil Yanick Müller.
   
  40:12
  Začalo posledních pět minut základní hrací doby a je jasné, že Portugalsko bude muset začít více riskovat, pokud chce ještě pomyslet na body z tohoto zápasu. Zatím ale pobývá kolem své klece.
   
  39:49
  Hra přerušena ve středním pásmu, protože míček skončil mimo hrací plochu a rozhodčí si z boxu časoměřičů musel vyžádat nový.
   
  39:30
  Další portugalská rozehrávka z obranného pásma, ale opět hodně nejistá.
   
  38:52
  Po dlouhé době tu mohla být větší šance domácích. Portugalci unikali tři na dva, ale vůbec jim nevyšla kombinace. Sidler tedy mohl zůstat v klidu, ani si nepřipsal zákrok.
   
  38:25
  Portugalsko už sice hraje v plném počtu, ale nadále musí řešit potíže kolem svého brankoviště. Brankář Cruz teď jistě udělal dobře, že podržel míček a přerušil hru.
   
  37:40
  Tyčka zazvonila za zády brankář Cruze. Opět se tak stalo poté, co se jeden ze Švýcarů pořádně napřáhl na modré čáře.

  Martin Schwarz

  Branky a nahrávky: 5. David (J. Cabral, Camara), 5. Cerqueira (Carreira), 8. David (Cabral, Carreira) – 15. Stäheli (Y. Müller, M. Müller), 18. Paulík (Stucki), 26. Döbeli (Faina, Aegerter), 27. Sterchi (Stucki), 32. Müller (Mermoud)


  Portugalsko: Medeiros (31. Cruz) – Aragao, Carreira, Cerqueira, B. Creador, C. Creador, R. Leal, Queiroga, Rocha – Cabral, Cabral, Camara, David, Gallant, Goncalves, M. Leal, Macbeth, Pires, Pontes, Senra
  Švýcarsko: Sidler, (Brodard, Leuenberger) – Aegerter, Däppen, Hohl, Huber, Köhler, Mermoud, Müller, Stäheli, Blätter, Bohnenblust, Döbeli, Fauna, Kummer, Mellimger, Müler, Paulík, Röthilsberger, Schildknecht, Sterchi, Stucki

  Rozhodčí: Koskuba, Šulo
  bahis siteleri