Slovensko – Česko 7:4 (kon.)
Slovensko
7:4 (4:3, 3:1)
Česko
Středa 14.06.2017, 14:30 • MeranArena, Merano • MS veteránů v inline hokeji - kategorie Veteráni

Historicky první derby dvou bývalých federálních spojenců mezi Slovenskem a Českem končí lépe pro naše východní sousedy. Slováci sice měl v nohách dnes již jedno utkání, ale hodně sil si přenechali i do duelu s Českou republikou. První poločas byl ještě vyrovnaný, ale ve druhém už Slovensko dostalo zápas na svou stranu a soupeře téměř k ničemu nepustil. (15:42:10)

39:34
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Risk českému výběru nevyšel a BYSTRO ŠČEPKO se trefil přes celé hřiště. Bez asistence.

39:20
    Hrachovina míří na střídačku. Češi hrají bez brankáře.

39:16
    Také Češi sahají po oddechovém času a pokouší se ještě něco vymyslet do konce duelu.

39:12
    Češi jsou kompletní. Času na vyrovnaní už ale moc nezbývá.

39:01
    Poslední minuta druhého poločasu.

38:30
    Slovácí ani nejsou už nijak aktivní v přesilovce. Pouze kontrolují závěr duelu.

37:48
    Slovenská střela tahem z hole Kotlárika se otřela o tyčku Hrachovinovy branky.

37:12
    Tohle je hodně nepříjemné. Pelech je vykázán za napadení a české naděje na bodový zisk v zápse rapidně klesají.

36:50
    Stejně tak dopadl i o chvíli později Mecera, jenž se rozhodl pro střeli golfem.

36:35
    Přízemní pokus Stehlíka zamířil těsně vedle slovenské branky.

35:58
    Slovensko si vyžádalo oddechový čas před posledními čtyřmi minutami dnešního zápasu.

35:57
    Slovesnký gólman si poradil i s bekhendem Mecery ihned po vhazování.

35:53
    A když nějaká projde až na branku, tak v ní stojí ve druhém poločase jistý Kohút.

35:36
    Slováci už se ale soustředí hlavně na obranu a blokují české střely.

35:00
    Pět minut zbývá českému týmu, aby alespoň vyrovnal.

34:35
    Stehlíkův vysoký dalekonosný pokus nezamířil mezi tři tyče.

33:40
    Vstřelený gól povzbudil český tým a další útok už se hrne na Kohúta.

Ondřej Jícha

Branky a nahrávky: 1. Lezo, 11. Lezo (Kotlárik), 15. Kotlárik, 17. Latkoczy (Lezo), 26. Latkoczy (Kotlárik), 32. Kotlárik (Latkoczy), 40. Ščepko – 9. Vápeník, 10. Suhrada (Ulrich), 12. Vápeník (Kala), 33. Mecera (Stehlík)

Slovensko: Kohút – Trenčan, Charvát, Lezo, Ščepko (C), Kotlárik, Jurenka, Latkóczy, Pejchal, Horvát
    Česko: Hrachovina (Kudělka) – Würtherle, Vápeník, Jindrák, Pelech, Suhrada, Stehlík – Kala, Mecera (C), Kolínský, Gudera, Ulrich, Resler. Trenér: Pavel Würtherle.