Teplice – Dukla Praha 3:1 (kon.) | Zlín – Brno 2:1 (kon.) | Bohemians 1905 – Karviná 2:1 (kon.)
Olomouc – Liberec 2:1 (kon.)
FC Zlín
2:1 (0:0)
FC Zbrojovka Brno
Sobota 05.08.2017, 17:00 • Stadion Letná, Zlín • HET liga • 2. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vzájemné duely: Po návratu Zlína do nejvyšší soutěže mají obě mužstva odehrané čtyři vzájemné zápasy. Pokaždé zvítězil domácí tým, Zlín i Brno tak mají vyrovnanou bilanci.

FC ZBROJOVKA BRNO – 14. místo – 0 bodů

Přesně před rokem se ujal Zbrojovky uznávaný trenér Svatopluk Habanec, který předtím vedl několik let Slovácko. Jihomoravané si od něj slibovaly lepší výsledky, které tak úplně nepřišly. Většinu minulé sezony se Brno pohybovalo na spodních příčkách tabulky, těsně nad záchranou. Zachránit se Brnu taky nakonec povedlo, když obsadilo dvanáctou příčku se ziskem 32 bodů.

Brno hrálo v prvním kole doma proti Baníku Ostrava, který se po roční pauze vrací zpátky do nejvyšší soutěže. A pro Brno to nebyl vůbec povedený zápas. I když ještě 20 minut před koncem byl nerozhodný stav, v 73. minutě strhl Baník vedení na svou stranu zásluhou skvělé hlavičky Milana Baroše. V 87. minutě ještě podtrhl vítězství Baníku třetí brankou Bronislav Stáňa. Jedinou branku Brna dal Miloš Kratochvíl.

FC FASTAV ZLÍN, 13. místo – 0 bodů

Fotbalový Zlín má za sebou nejlepší sezonu v historii klubu. V nejvyšší lize se totiž umístil na skvělém šestém místě a k tomu se stal vítězem MOL Cupu, což znamená jediné – přímý postup do základní skupiny Evropské ligy. Zlínu přiteklo do klubové kasy 70 milionů korun a byl tak na přestupovém trhu velmi aktivní. Přivedl hned 8 posil – Adnan Džafič, Lukáš Bartošák, Ubong Ekpai, Daniel Holzer, Petr Jiráček, Pablo Podio, Nzembi Duval a Lukáš Železník.

První zápas této sezony byl pro Zlín pohromou, když nastoupili k zápasu v Liberci. Hned ve 27. minutě si nechal dát Ibrahim Traoré druhou žlutou kartu a byl tak vyloučen. Zlín tak od této chvíle hrál v deseti. To ale nebylo vše, jelikož se zhruba 15 minut před koncem zranil Petr Jiráček a trenér Páník měl už všechny střídání vyčerpané, tudíž Zlín dohrával utkání v devíti mužích v poli. Domácí Liberec proměnil drtivý tlak až v 84. minutě, kdy se prosadil Matěj Pulkrab a Zlín se tak vrátil bez bodu.

Ve 2. kole HET ligy přivítá FC Fastav Zlín na svém hřišti celek FC Zbrojovka Brno. Utkání se hraje v sobotu od 17:00.

FC Fastav Zlín: S. Dostál – Kopečný, Janíček (C), Gajič, Matejov – Ekpai, Holík, Hnaníček, Holzer – Železník, Diop.
    Náhradníci: Švenger – Džafić, Fantiš, Bartošák, Bartolomeu, Bačo, Duval.

FC Zbrojovka Brno: Melichárek – O. Vintr, Kijanskas, Pavlík (C), Vraštil – Polák – Kratochvíl, T. Pilík – Lutonský, Koné, Fortes.
    Náhradníci: Halouska – Sedlák, Jovanović, Janošek, Přichystal, Michal Škoda, Ashiru.

Rozhodčí: Nenadál – Nádvorník, Dobrovolný.

Který z týmů vstřelí první branku v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Úvodní výkop zahráli domácí a ihned zakládají první útok.

1
    Rozhodčí Nenadál poprvé přerušuje hru, proti pravidlům se provinil Ubong Ekpai.

2
    Dlouhý nákop Brna doletěl až do rukavic Stanislava Dostála, který rozehrává.

3
    Dame Diop si získal míč, uvolnil se a odcentroval do pokutového území. Míč mířil na Ekpaie, který si pro míč nedoběhnul.

4
    Zlínu se nepodařila rozehrávka a tak Kopečný raději zvolil malou domů pro Dostála.

5
    Milan Lutonský pronikal po levé straně do velkého vápna Zlína a Kopečný ho stáhnul k zemi. Sudí Nenadál toto posoudil jako čistý zákrok.

6
    Ondřej Vintr nevybíravě zajel ve středu hřiště do Ubonga Ekpaie a dostává od Nenadála důrazné vyrování.

7
    Standardka se ale Zlínu nepovedla, když Gajič hlavičkoval vedle.

8
    Jan Polák nyní předvedl hrubku v obraně, kdy rozehrál mimo a Zlín tak zadarmo získává míč i útočnou půlku.

9
    Z autového vhazování Brna mířil míč před Dostála, Gajič jej ale velmi důrazně odkopnul.

9
    První roh pro Brno.

10
    Skvělá individuální akce Fortese! Ten si vzal odražený míč z rohového kopu a s ním na kopačce prokličkoval celou zlínskou obranou a dostal se až ke střele! S tou si ale poradil Dostál. Velké zaváhání domácí obrany.

12
    Brněnský útok zastavuje faul Vraštila, jenž atakoval Róberta Matějova.

13
    První vážnější šance Zlína! Daniel Holzer nejprve zaváhal a přihrál soupeři, následně se k němu míč znova dostal a poradil si lépe. Přihrál míč Lukáši Železníkovi, jenž vystřelil. Jeho střela ale postrádala důraz a stala se lehkou kořistí pro Melichárka.
    13. Závar Zlína zakončil Železník střelou doprostřed brány

16
    Na míči je Brno, které kombinuje na půlce Zlína.

16
    Tomáš Pilík nakopával míč do pokutového území a kapitán Zlína Janíček jej odehrál na rohový kop.

17
    A sám Pilík vyslal velmi kvalitní centr do šestnáctky, který ale odhlavičkoval jeden z bránících hráčů Zlína.

18
    Po delší době se dostal do akce Lukáš Holík a hned vymýšlel přihrávku na Železníka. Přihrávka byla přesná, ale včas zakročila brněnská stoperská dvojice.

20
    Nyní po pravé straně nabíhal Holzer, kterého ale zkušeně odstrčil Vraštil a Brno tak bude odkopávat od branky.

21
    Holík delším balónem našel Kopečného, který si míč sice dokázal zpracovat, následně mu ale utekl za čáru.

22
    To samé se stalo na druhé straně Fortesovi a tak se opět k míči vrací domácí.

22
    Obrovská chyba Matějova! Ten už nechával míč dokoulet za čáru, proti byl ale Fortes, který se skvěle ujal míče a hned ho servíroval před branku Konému. Na poslední chvíli zasáhnula domácí obrana.
    22. Gajič na poslední chvíli odkopl balon před zlínskou bránou

24
    Diop přihrál míč na Železníka, který si míč zpracoval a pokoušel se vystřelit. Zblokovaná střela znamená rohový kop.
    24. Matějov pálil z hranice pokutového území nad bránu

25
    Roh zahrával Daniel Holzer a míč poslal pouze do rukavic Melichárka.

26
    Hnaníček vyslal po čáře Holzera, který se uvolnil a odcentroval. Na míč naskakoval Ekpai, nedosáhl však na něj a míč skončil za čárou.

27
    Po souboji v blízkosti rohového praporku skončil na zemi Holzer, který se nyní hodně zlobí na pomezního rozhodčího, který nazamával faul.

28
    Vraštil fauloval aktivního Ekpaie. Po jeho faulu dává sudí Nenadál pokyn k přestávce na osvěžení.

31
    Nepříjemnost pro stopera a kapitána Tomáše Janíčka, který ve třicáté minutě dostává žlutou kartu. Tu vidí za faul na Francise Koného.

31
    To samé se nyní stalo na druhé straně, kdy Pilík nevybíravě zejel do Ekpaie. Vidí zaslouženou žlutou kartu.

32
    Po standardní situaci zahrávané Holzerem získává Zlín rohový kop.

33
    Lukáš Holík si přiťuknul míč s Holzeram a odcentroval. Jeho centr byl ale velmi nepřesný.

35
    Kopečnému pláchl za záda Koné a zlínský obránce neměl jinou možnost, než zahrát míč na rohový kop.

36
    Brno zahrávalo roh, ze kterého pořádně zavařilo zlínské obraně. Následně se ale míč dostal k Ekpaiovi, který předvedl neskutečný sprint, předal ještě míč Matějovovi, jenž pořádně prověřil brankáče Melichárka!
    36. Brejk Zlína táhl Ekpai, Matejov poté Melichárka nepřekonal

38
    Faul na Diopa znamená ztrátu míče i území, do tlaku jde opět Zlín.

39
    Gajičova přihrávka na Diopa byla dlouhá, pro míč si tak přišel Melichárek.

40
    Ke střele se dostal Vintr, jeho pokus šel ale vedle brány Dostála.

41
    Brno bude zahrávat roh.

41
    Centr do vápna vyboxoval Dostál, následně míč odhrál do bezpečných zón Hnaníček.

43
    Holík fauloval při průniku Pavlíka a rozehrávat tak bude brněnský brankář Melichárek.

44
    Velká nepřesnost Pilíka, který chtěl centrovat ale pouze vysoko překopnul branku.

45
    Sudí Nenadál přidává k prvnímu poločasu jednu minutu.

45+1
    Skvělý protiútok Zlína! Ekpai pláchnul obránci Brna a odcentroval do pokutového území. Míč si našel Diop, který jen těsně přestřelil branku.
    45+1. Po přihrávce od Ekpaie pálil Diop moc vysoko

45

Který z týmů vstřelí první branku ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas nabídnul poměrně dost šancí na obou stranách, ale žádnou branku. Nejblíže byl asi brněnský Fortes, který po parádní individuální akci prověřil střelou Dostála.

46

46
    Druhou půli začala obě mužstva beze změny v sestavě.

47
    Holík nejprve vybojoval míč a následně se nechal zfaulovat.

47
    Obrovská šance Zlína! Centr z levé strany se dostal na zcela osamoceného Ekpaie, který přízemní střelou pořádně zaměstnal Melichárka!

48
    Následnou útočnou snahu Zlína přerušil faulem Janíček, který zastavil Koného.

49
    Standardní situace Zlína byla odvrácena přesnou hlavičkou jednoho hráče hostí a Brno se tak úspěšně ubránilo.

51
    Pohroma pro Zlín! Stoper Janíček zaváhal v rozehře, míč se tak dostal ke Konému, kterého Janíček fauloval a vidí za to červenou kartu! Ještě k tomu bude Brno zahrávat pokutový kop.

52
    Brno právě vstřelilo branku!
    TOMÁŠ PILÍK proměňuje pokutový kop! Nastřelil tyč, od které se odrazil míč do zad Dostála a od něj do branky – 0:1!
    52. Tomáš PILÍK - 0:1

54
    Útočný faul Brna přerušuje tlak a Zlín tak může rozehrát.

55
    Brno je nyní v obrovské výhodě, kdy má na hřišti o jednoho hráče navíc. To se naplno provejuje, jelikož Brno kombinuje na útočné půlce.

57
    Pavlík v hlavičkovém souboji poslal k zemi Železníka, chvíli oddechu pro domácí obranu.

57
    První střídání na straně Zlína. Nevýrazného Holzera nahrazuje Adnan Džafič.

58
    Francis vyslal přihrávkou do úniku Lutonského, který se odvážil ke střele. Mířil ale mimo.
    58. Lutonský po přihrávce od Fortese selhal ve velké šanci

59
    Zlín se nevzdává. Budou zahrávat roh.

60
    Džafičovi se ale příliš roh nepovedl a dost jej přetáhnul. Zpátky do vápna se již Zlínu nepodařilo dostat.

61
    Hnaníček vybídnul přihrávkou Ekpaie, ten se ale nestihl zorientovat a u míče již byl Lutonský.

62
    Džafič našel hlavu Železníka, jenž přihrával nikomu. Brno rychle zaútočilo a získalo roh.

63
    Po rohu se dostal ke střele Fortes, jen ale nastřelil jednoho z hráčů.

64
    Holík nyní upadnul před vápnem a snažil se vykoledovat faul. To se mu ale nepovedlo, sudí Nenadál zůstal ledově klidný.

65
    Zlín měl šanci brejku, Džafič ale nahrál Železníkovi do úniku velmi nepřesně.

66
    Diop centroval do vápna, míč byl zblokován na roh.

67
    Zlín právě vstřelil branku!
    Džafič nejprve zahrál rohový kop, který byl příliš krátký. Od Kopečného se dostal míč opět k Džafičovi, jenž načechral míč do vápna a PETR PAVLÍK si dal vlastní gól – 1:1!
    67. Petr PAVLÍK - 1:1

69
    Následně dal sudí pokyn k přestávce na pití.

70
    Jan Polák velmi nevybíravě zajel do Diopa a vidí za to žlutou kartu.

70
    Gajič byl faulován v blízkosti pokutového území a pro Zlín z toho plyne velmi zajímavá standardní situace, která volá po centru do šestnáctky.

71
    Hnaníček zvolil opak, přímou střelu na branku, která byla ale velmi nepřesná.

72
    Zlín je dále při chuti. Vraštil nyní trestuhodně přihrál a plyne z toho rohový kop.

73
    Na zlínské letné se dějí neskutečné věci! Zlín během pěti minut zcela otáčí skóre v deseti hráčích v poli! Po rohovém kopu se dostal míč na zadní tyč k UBONGU EKPAIOVI, jenž chladnokrevně zakončil za záda brankáře Melichárka – 2:1!
    73. Ubong Moses EKPAI - 2:1

73
    V té samé minutě dochází k prvnímu střídání Brna. Kijanskase střídá Michal Škoda.

75
    Tlak Brna přerušil nejprve Gajič a následně Matějov. Oba odkopy na tribunu.

76
    Dnešní utkání navštívilo 4917 diváků!

77
    Ekpai je v neskutečné formě! Nyní obranným skluzem získal míč, rohehrál na Holíka, který mu vracel přihrávku zpátky k lajně, té ale chyběla přesnost.

79
    Míč si na kopačce nebezpečně rovnal Fortes, jehož střelu srazil do zázemí Gajič. Následovat bude roh.

80
    Druhé střídání Brna. Alvina Fortese střídá Musefiu Ashiru.

81
    Železník prodlužoval hlavou na Ekpaie, který byl ale v v ofsajdu.

82
    Druhé střídání Zlína. Lukáše Železníka nahrazuje Antonín Fantiš.

83
    Brejk Zlína! Holík přihrál do lajny Ekpaiovi, jenž se snažil odcentrovat do vápna, zde na něj nečekal ale žádný spoluhráč. Holík mu následně za to pořádně vyčinil.

84
    Poslední změna Brna. Ondřeje Vintra nahrazuje Jakub Přichystal.

85
    Džafič získal faul a zlínská obrana si tak může vydechnout na poslední minuty zápasu.

87
    Dame Diop nyní podle sudího fauloval těsně před velkým vápnem a pro Brno z toho plyne zajímavá standardní situace.

88
    Tomáš Pilík se zhostil této příležitosti a mířil jen těsně vedle pravé tyče.
    88. Pilík z přímého volného kopu jen těsně minul

88
    Poslední střídání Zlína. A to jasně defenzivní. Lukáše Holíka nahrazuje Ondřej Bačo.

89
    Pravá strana obrany hoří. Nyní jen se štěstím se nedostal ke střele Tomáš Lutonský.

90
    Francis Koné nyní nevybíravě zajel do Dostála a zlínský brankář tak bude rozehrávat.

90+1
    Sudí Nenadál přidává k tomuto zápasu tři minuty.

90+2
    Hra byla nějakou chvíli přerušena, jelikož Ekpai dostal křeče. Následně se Zlín usadil na půlce Brna.

90+3
    Tohle je Ekpaiův zápas. Zlínský záložník nyní vybojoval faul a s naději Brna na vyrovnání to vypadá bledě.

90+4
    Proti centru Melichárka zasáhl Matějov, jenž odhlavičkovali míč do zázemí.

90+5
    Nastavuje se již pátá minuta a domácí diváci si žádají konec.

90+5

A je konec. Branky začaly padat až ve druhém poločase. Se zlínskými nadějemi to vypadalo velmi špatně, když v 51. minutě dostal Janíček červenou kartu a navíc Brno dalo první gól z penalty. Zlín se ale nevzdal a dál se snažil. Nejprve si po centru Džafiče srazik míč do vlastní sítě Pavlík, a o šest minut později se prosadil po rohovém kopu Ekpai a rozhodl tak o plném bodovém zisku domácích! To je ode mne vše, děkuji za pozornost a někdy zase na počtenou. (18:57:28)