Sparta – Minsk 2:1 (kon.) | Riga – Vítkovice 1:2 (kon.) | K. Vary – HC Slovan 1:4 (kon.)
Třinec – CSKA Moskva 1:7 (kon.)
HC Sparta Praha
2:1 (1:1, 1:0, 0:0)
HC Dinamo Minsk
Neděle 06.08.2017, 09:00President Cup • O 5. - 6. místo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 09:00.

Dobré ráno z malé třinecké WERK Arény. Za malou chvíli odstartuje boj o 5. místo mezi Spartou Praha a běloruským Dinamem Minsk.

Pražané v bitvě o postup do finále druhé poloviny tabulky zdolali bratislavský Slovan 4:2, Dinamo si poradilo s Karlovými Vary výraznějším rozdílem a to v poměru 5:0.

HC Sparta Praha: Cichoň (Sluka) – Kubánek, BLáha Zemčenkov, Ducháč, Procházka, Šesták, Hamara – Kubánek, Kuracina, Slavíček, Vítů, Vágner, Jaroš, Potůček, Adamec, Vitouch, Adam, Mácha, Gurjevskij, Valenta.

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Liaonau) – Shundrik, Dalkard, Kalach, Kalenkovič, Poutine, Slabko, Černikov, Šavljuk, Dabiža, Žmurkin, Žur, Kolesov, Korovjakin, Osovski, Lis, Pisarik, Sazanovetz, Tsylugin, Šklyjarevskij..

00:01

00:25
    Utkání se rozehrálo v rychlém tempu, první střelu utkání vyslal po ledě na bránu Sparty Černikov, ale Cichoň schoval puk pod beton.

00:41
    Po dalším závaru Minsku končí puk pod betonem gólmana Sparty.

01:55
    Chyba sparťanských hráčů ve vlastním pásmu, po které se k puku dostal Kolesov, ale bekhendovou střelou netrefil bránu.

02:50
    Osovski prošel přes Kubánka, přihrál před bránu Korovjakinovi, jenže útočník Minsku jemnou tečí nasměroval puk do betonu gólmana Cichoně.

04:21
    Dinamo Minsk právě vstřelilo branku!
    Bělorusové otevírají skóre! ALEXEJ ČERNIKOV ujel po levé straně, jeho první střelu Cichoň vyrazil, ale na dorážku už jeho lapačka byla krátká! Asistence: Jegor Šklijarevskij – 0:1.

07:35
    Sparta právě vstřelila branku!
    Krásnou kombinací na jeden dotek hokejisté Sparty vyrovnávají na 1:1. Puk putoval po ose Kubánek, Adamec až k zakončujícímu MICHALU VITOUCHOVI, který využil ke vstřelení gólu odkrytý kout minské brány! Asistence: Andrej Adamec, Maxim Kubánek.

09:38
    První trest zápasu si odpyká Daniil Lis, který byl poslán na trestnou lavici na 2 minuty za držení protihráče.

11:08
    Bělorusové nepouštějí svého soupeře do obranného pásma a jejich nahození s přehledem vyhazují ven.

11:38
    Lis je na ledě.

13:14
    Střela Vítů téměř od modré čáry minula levý horní růžek soupeřovy svatyně.

14:08
    Slavíček protancoval od levého mantinelu až před bránu, na gólmana Kolosova chtěl vyzrát střelou mezi betony, ale neuspěl.

15:29
    Po dalším ataku Sparťanů končí černá guma v lapačce Kolosova.

16:06
    Téměř z nulového úhlu zkusil štěstí Šklijarevskij, ale gólman Cichoň byl pozorný a nepříjemnou střelu zneškodnil.

17:58
    Nebezpečná střela Adamce od levého mantinelu. Puk se odrazil od výstroje gólmana Kolosova nad bránu.

18:52
    Zemčenkov se snažil protančit před gólmana Kolosova, ale obrana hráčů v bílých dresech ho pustila pouze kousek za modrou čáru.

20:00

Úvod první třetiny byl zajímavý, rozlítaný. Postupem času se z toho stal hokej mezi modrými čárami bez vážnějších příležitostí. Uvidíme, co přinese druhá třetina.

20:01

20:52
    Hned v úvodu pronikl do útočné třetiny Kuracina, vypálil, bohužel nad bránu.

21:56
    Žur ujížděl sám na bránu, ale na poslední chvíli zaváhal a gólman si s jeho nepříliš nebezpečným pokusem poradil.

22:04
    Střela z první v podání Kolesova si nenašla cestu mezi tři tyče.

23:02
    Na trestné lavici je znovu Daniil Lis. Dvouminutový trest inkasoval za podražení.

23:27
    Obrovská šance Kuraciny, který se s pukem zjevil sám před gólmanem Kolosovem, ale z blízkosti jej nedokázal překonat. Vzápětí se snažil puk za brankovou čáru doplácat Vágner, ale beton běloruského gólmana byl pevný.

24:24
    Vitouch vysunul do úniku Adamce, útočník Sparty ujížděl sám na Kolosova. Běloruský brankář jeho následnou střelu do horní poloviny brány vyrazil.

25:08
    Těsně po skončení přesilové hry se Pražané dostávají do vedení po přesné střele MICHALA VITOUCHA. Asistence: Andrej Adamec a Tomáš Hamara – 2:1.

28:00
    Šavljukův pokus z levého kruhu příliš problémů Cichoňovi nenadělal.

28:42
    Po ostrém střetu s Kubánkem zůstal na ledě ležet Šundrik. Za pomocí spoluhráčů poté odjel na střídačku.

29:17
    Chybu minského obránce využil k úniku Mácha, jeho následná střela však končí pouze v lapačce brankáře Kolosova.

31:31
    Sparťané sevřeli Minsk v obranném pásmu a gólman Kolosov musel čelit několika zajímavým střelám z hole Adamce nebo Hamary.

32:46
    Slavíček otestoval pozornost ruského gólmana střelou z levé strany. Kolosov se nachytat nenechal a puk lapil.

33:33
    Korovjakin se dral středem před bránu soupeře, vzápětí poslal puk na volného Lise. Jeho střelu gólman Cichoň vyrazil a pár sekund poté úspěšně čelil i pokusu Kolesova z vynikající pozice po přihrávce Korovjakina.

35:25
    Závar před minskou bránou končí odpískáním postavení útočícího hráče v brankovišti.

36:51
    Šavljuk si objel bránu českého celku a zkusil rychle zakončit u levé tyče. Cichoň byl pozorný a nedal prostor běloruskému hráči.

37:34
    Vzájemné vyloučení. Na dvě minuty za hrubost odjeli na trestnou lavici Maxim Kubánek a Maxim Slabko. Bude se hrát ve čtyřech na obou stranách.

39:28
    Hru ve čtyřech ani jeden z týmů nepřetavil v gól. Oba potrestaní jsou zpátky na hřišti.

40:00

Ve druhé třetině se gólově prosadili pouze Sparťané a díky tomu jsou 20 minut od zisku pátého místa.

40:01

41:19
    Obránce Kalach se dral před bránu, jeho pokus z mezikruží gólman Cichoň zlikvidoval.

42:00
    Střelu Šestáka od modré Kolosov vyrazil, vzápětí si poradil i s dorážkou Valenty.

43:16
    Sparta bude hrát přesilovku. Na dvě minuty je vyloučen Alexej Černikov za podražení.

44:51
    Pražané sevřeli svého soupeře před bránou, ale ze svého tlaku vyprodukovali pouze střelu Bláhy od modré, se kterou si Kolosov poradil.

45:22
    Bělorusové vyhodili puk z vlastního pásma a už jsou v plném počtu.

45:55
    Přesilovku si zahraje také Minsk, neboť Matyáš Potůček byl vyloučen na dvě minuty za podražení.

46:40
    Slavíček získal kotouč na obranné modré, ale do souboje jeden na jednoho se s obráncem běloruského týmu nepustil a pouze vystřelil puk do Kolosovovy lapačky.

47:36
    Černikov si to vzal středem k pravé tyči, položil si gólmana Sparty, ale kličkou do bekhendu nedokázal zvednout puk nad Cichoňův beton.

47:55
    Sparťané jsou kompletní.

49:22
    Slavíček se proháčkoval přes Kalacha a střelou k pravé tyči zaměstnal Kolosova v běloruské bráně.

51:01
    Závar před bránou Minsku hasí úspěšným zákrokem vynikající gólman Kolosov.

51:38
    Šklijarevski se proháčkoval před Cichoně, sparťanského brankáře zkoušel vymíchat a následně zasunout puk mezi betony, jenže Cichoň jeho úmysl vystihl a puk stihl schovat pod tělem.

53:51
    Aktivní Slavíček předvedl pohlednou individuální akci, při které si udělal oblouk v útočném pásmu soupeře a poté si to namířil přímo na minskou bránu. Tam už byl úspěšnější Kolosov.

54:21
    Po závaru před minskou bránou došlo k šarvátce mezi Maximem Kubánkem a Jevgenijem Poutinem. Oba byli vyloučeni na dvě minuty za hrubost.

55:57
    Další vyloučení na straně Sparty. Semjon Zemčenkov vyloučen na dvě minuty za držení protihráče.

56:40
    Tvrdou střelu Kalacha od modré vyrazil brankář Cichoň vedle brány. Minsk už je kompletní, Sparta ve čtyřech.

58:20
    Sparťané jsou kompletní a měli dobrou příležitost na rozhodnutí, ale střelu Kuraciny nedokázal za záda Kolosova dorazit Zemčenkov.

59:10
    Nahození minského celku schovává pod lapačkou Cichoň. Hosté budou hrát bez brankáře.

59:43
    Menší roztržka na modré čáře. Bude se vylučovat.

59:43
    Asi je rozhodnuto. Na dvě minuty za napadení byl vyloučen Artur Šavljuk.

O pátém a šestém místě je na třineckém turnaji rozhodnuto. Sparťané byli o nějaký ten chloupek lepším celkem a zaslouženě získávají lepší místo. Minsk se musí spokojit se šestou příčkou. (11:13:56)

Igor Mainka

Branky a nahrávky: 8. Vitouch (Adamec, Kubánek), 26. Vitouch (Adamec, Hamara) – 5. Černikov (Šklijarevskij)

HC Dinamo Minsk: Kolosov (Liaonau) – Shundrik, Dalkard, Kalach, Kalenkovič, Poutine, Slabko, Černikov, Šavljuk, Dabiža, Žmurkin, Žur, Kolesov, Korovjakin, Osovski, Lis, Pisarik, Sazanovetz, Tsylugin, Šklijarevskij.