Viťaz – HC Slovan 4:2 (kon.) | Zvolen – Košice 1:5 (kon.) | Olomouc – Trenčín 4:3 (1:0 po s.n.)
K. Vary – Litvínov 5:1 (kon.) | Slavia – Kladno 3:1 (kon.) | Třebíč – Prostějov 3:2 (kon.)
Pardubice – Motor ČB 5:0 (kon.) | Znojmo – Mladá Boleslav 7:6 (kon.) | Litoměřice – Benátky n/J 3:4 (po pr.)
Kadaň – Ústí n/L 1:3 (kon.) | Přerov – Havířov 1:0 (kon.) | Poprad – Lipt. Mikuláš 3:5 (kon.)
Řisuty – Děčín 4:1 (kon.) | Klatovy – Sokolov 2:4 (kon.) | Žďár n/S – Mor. Budějovice 9:4 (kon.)
Frýdek-M. – Cracovia 2:4 (kon.) | Zlín – Kometa Brno 1:2 (0:2 po s.n.)
po s.n. (0:2)
Berani Zlín
1:2 (1:0, 0:0, 0:1 - 0:0)
HC Kometa Brno
Čtvrtek 10.08.2017, 18:00 • Zimní stadion Luďka Čajky • Přípravné zápasy

Já vám děkuji za pozornost a ze zimního stadionu Luďka Čajky vám přeji hezký večer. (20:15:54)

Máme za sebou pěkný zápas, jenž nakonec končí výhrou Komety Brno po nájezdech. Hosté byli ve třetí třetině lepším týmem a zaslouženě vyrovnali. Nerozhodný stav po šedesáti minutách je zřejmě spravedlivým výsledkem. Nájezdová loterie se pak povedla Kometě, která je i nadále v přípravě neporažená.

V samostatných nájezdech zvítězil tým HC Kometa Brno.
    Na prodloužení nakonec nedošlo a týmy se dohodly rovnou na nájezdech. Ten vítězný proměnil LUBOŠ HORKÝ.

Horký proměňuje.

Po základní hrací době je výsledek nerozhodný. Budou následovat nájezdy.

60:00

59:41
    Gazda se málem dostal za obranu, ale chyběla mu rychlost.

59:03
    Další ostrá střela na branku Zlína, ta ale opět končí mimo.

58:40
    Po střele od modré se Kašík jen ohlédl. Puk skončil těsně vedle jeho tyče.

58:00
    Dvě minuty do konce třetí třetiny. Puk mají domácí.

57:25
    Šance i na straně Zlína. Domácí pěkně vykombinovali obranu Komety. Žižka zpoza brány dával puk před Čiliaka, kde střílel Bukarts, ale brankář Brna byl na místě.

56:02
    Domácí jen posunují puk do středního pásma a jdou střídat.

55:12
    Po střele od modré se puk odrazil před branku Komety, ale zlínský útočník měl zablokovanou hokejku a k dorážce se nedostal.

54:22
    Domácí jsou v plném počtu. Perné chvíle přestáli a stále je tak stav 1:1.

53:41
    Vincour dostal přihrávku přes šířku kluziště, vypálil z první, ale Kašík se rychle přemístil a vytěsnil jeho pokus nad branku.

53:00
    Kometa se drží v útočné třetině a svírá Zlín.

52:19
    Přesilovka pro hosty, Zagrapan zahákoval útočícího hráče a Kometa bude mít velkou šanci otočit duel.

51:46
    Ofsajd Komety. Bude se tak vhazovat na útočné modré Brna.

51:05
    Brno oslabení přestálo a je kompletní.

50:31
    Domácí si vytvořili tlak, ke střele se dostal Šťastný, ale Čiliak byl na místě.

49:43
    První chvíle zlínské přesilovky však patří spíše Kometě. Kašík musel zasahovat a navíc se bude vhazovat u jeho branky.

49:02
    Vincour se dopustil nedovoleného bránění a tak okusí tvrdost zlínských laviček na trestné.

48:13
    Popelka se dostal k teči mezi kruhy a brněnský gólman měl teď spíše štěstí, jelikož ho puk trefil přímo do chráničů.

47:33
    Žižka nahodil puk před branku a Čiliak si vůbec nebyl jistý, kde se puk nachází. Nakonec ho našel někde mezi betony.

47:02
    Nahození do pásma prošlo přes hole brněnských hráčů a Chytilovi chyběl jen kousek, aby se k puku dostal dřív než Čiliak.

46:28
    Sražené nahození před branku končí v ochranné síti za Čiliakem.

45:40
    Vhazování po pravé ruce brněnského brankáře.

45:28
    Domácí konečně uklidnili hru a drží puk za brankou.

44:09
    Kometa právě vstřelila branku!
    Teď už se však Brno raduje. Tlak hostů zužitkoval Luboš Horký, který dostal mezi kruhy přihrávku od Havránka a parádní střelou pod víko nedal Kašákovi šanci. Asistence: Tomáš Havránek.

43:29
    Krásná souhra po ose Vincour – Zaťovič – Vojtěch Němec. Poslední jmenovaný zakončoval před Kašíkem, ale ten kotouč vyrazil.

42:42
    Dočekal natáhl k rána od mantinelu. Kašík měl s pukem trochu problémy, ale nakonec ho zkrotil v lapačce.

41:42
    Nahození od mantinelu schoval Čiliak do lapačky. Zlín získal útočné pásmo.

41:25
    Zakázané uvolnění vrátí hru před Kašíka.

41:18
    Útočnou akci Komety brzdí postavení mimo hru.

40:34
    Dočekal se pokusil o střelu z kruhu, ale branku minul.

40:01

Hubený výsledek tomu moc nenapovídá, ale i ve druhé třetině byl k vidění pohledný hokej. Šance byly jak na straně Zlína, tak Komety. Zápas ale patří brankářům. Domácí tak stále vedou 1:0.

Další třetina začne přibližně v 19:35.

40:00

39:25
    Puk se od Čiliaka odrazil ke Šťastnému, jenž měl další šanci, ale z dobré pozice před brankou trefil jen betony brankáře.

38:59
    Další šance mladého hráče patřícího Rangers. Chytil se dostal ke střele z kruhu a ke gólu mu chybělo i trochu štěstí. Kotouč orazítkoval tyč.

38:28
    Chytil vyhrál buly na Noska, ten natáhl ke střele, ale lapačka Čiliaka byla na místě.

38:16
    Buly po levé ruce Čiliaka.

37:55
    Dočekal se nacpal před Kašíka, pokusil se zasunout puk na vzdálenější tyč, ale neúspěšně.

36:41
    Střelu od modré Čiliak vyrazil před sebe a u puku byl jako první Šťastný, který však domácí fanoušky gólem neobšťastnil. Byl příliš blízko brankáři a svůj pokus nasměřoval jen do betonů.

35:45
    Bukarts se zmocnil odraženého puku, zpoza brány ho předal na vrchol kruhu, kde se do kotouče opřel Chytil, ale ten střílel nad.

34:44
    Domácí se ubránili a Okál je zpět na ledě.

34:20
    Pohledná kombinace Komety, po které pálil z mezikruží Hynek Zohorna, ale Kašík byl na místě a zabránil gólu.

33:35
    Kašík schoval kotouč do lapačky a přerušuje tlak hostů.

32:40
    Okál putuje na trestnou za hákování. Kometa si tak zahraje přesilovku.

32:10
    Illo projel až za branku Komety, předal puk na kruh, tam vypálil z první Honejsek, který trefil chrániče Čiliaka. Ten však nevěděl kde puk má a málem si ho sám srazil do sítě.

31:21
    Ondřej Němec krásně projel až do útočné třetiny, tam puk naservíroval na kruh spoluhráči, který však trefil jen hrudník Kašíka.

29:13
    Honejsek se po střetu s obráncem ocitl na ledě, ale podražení se nespíská.

28:13
    Úmyslný ofsajd na straně Zlína, hra se přesune ke Kašákovi.

27:29
    Práci měl i Kašík. První střelu od modré vyrazil a pak si poradil i s dorážkou.

26:57
    Po buly přišla zblokovaná střela, k puku se jako první dostal Okál, který byl sám před Čiliakem, ale puk mu skákal a branku přestřelil.

26:29
    Brněnský gólman musel být opět ve střehu, ale drží puk ve své náruči. Vhazovat se bude ale znovu u brány Komety.

25:58
    Domácí zavařili hostům a ti měli plné nohy a ruce práce, aby se ubránili. Nakonec pálil Žižka a trefil masku Čiliaka.

24:49
    Dujsík se napřáhl od modré, ale jeho pokus končí mimo.

24:20
    Útočné snažení domácích zastavuje ofsajd.

23:25
    Hosté jsou kompletní.

23:03
    Chytilovu přihrávku vystihl obránce Komety a ta tak může vyhodit puk z pásma.

21:59
    Puk je u branky Kašíka a na led naskakuje zlínský první útok.

21:21
    Zlín si zahraje první přesilovku zápasu. Za držení usedl na trestnou Bartejs.

20:40
    Chytil našel zpoza brány Bukartse, jenž byl sám mezi kruhy. Vypálil z první, ale branku minul.

20:15
    Hynek Zohorna nahazoval puk před branku, ale tam nikoho z hráčů Brna nenašel.

20:01

Máme za sebou první třetinu a ševci díky gólu Chytila vedou 1:0. Sledujeme na přípravný duel pohledný a rychlý hokej. Ústřední postavou je zatím mladičký Filip Chytil, který byl u všeho podstatného, co se zatím událo.

Další třetina začne přibližně v 18:46.

20:00

19:25
    Vhazování po pravé ruce Kašíka.

18:46
    Obrovská šance Zlína a hádejte, kdo se v ni ocitl? Samozřejmě, že Filip Chytil. Ten unikl obraně, jel sám na Čiliaka, ale brněnský gólman jeho střelu pokryl rukavicí a bude se jen vhazovat u branky Komety.

18:09
    Útok Komety zastavuje ofsajd.

16:56
    Nepřesná přihrávka kolem branky končí na holích zlínské obrany.

16:10
    Havránek pálil po buly a Kašík vytěsnil jeho pokus maskou do ochranné sítě.

16:03
    Kašík zkrotil kotouč ve své náruči a opět uvidíme buly před zlínskou brankou.

15:32
    Puk zašlápli hráči u mantinelu a hra je přerušena. Na led jde první zlínská lajna a vhazovat se bude u branky Kašíka.

14:40
    Rána od modré končí v náruči brněnského brankáře. Znovu se bude vhazovat.

14:27
    Hosté se krátce mihli před brankou Kašíka, ale nyní puk posílají na zakázané uvolnění a bude se tak vhazovat před Čiliakem.

13:39
    Ondráček se pokoušel projít individuálně, ale ztroskotal na posledním obránci.

12:51
    Až nyní se Kometě povedlo dostat puk do své moci a oba týmy střídají.

12:19
    Chytilova lajna se usídlila v pásmu hostí a ti se nemohou vymanit z jejího sevření.

11:07
    Kometě se nedařilo vyměnit z obranné třetiny a tak posílá puk na zakázané uvolnění.

10:13
    Vhazování po levé ruce Kašíka.

09:53
    Nepřesnosti na obou stranách. Hraje se nyní převážně ve středním pásmu.

08:25
    Rychlý protiútok Komety dva na jednoho. Po přihrávce střílel z první Hynek Zohorna, ale trefil jen boční síť.

07:59
    Čiliak skončil v bráně společně s dalšími hráči. Bude se opět vhazovat u brány Komety.

07:27
    Okál se dostal ke střele, ale byl hodně z úhlu, přesto mu nescházelo moc, aby proti rozhozenému Čiliakovi uspěl.

06:58
    Nepříjemné nahození od modré likviduje Kašík betony a Zlín má puk.

06:20
    Buly po levé ruce brněnského gólmana.

05:29
    Chytil je zatím ústřední postavou utkání. Nyní nabral rychlost na polovině hřiště, obránce si objel jako tréninkový kužel a už mu chybělo jen přesněji zakončit, aby se mohl radovat podruhé.

05:09
    Chytil se vrací na led, Zlín je kompletní.

04:38
    Kometě se nedaří dostat do pásma.

04:16
    Kašík vyráží dělovku od modré a domácí mohou vyhodit.

03:31
    Domácím se povedlo dostat puk do středního pásma.

03:08
    Střelec první zlínské branky je i prvním vyloučeným utkání. Chytil si jde odsedět dvě minuty za hákování.

01:49
    Domácí jsou při chuti. Nyní musel být Čiliak opět ve střehu, když na něj jel jeden ze zlínských ze strany a brněnský gólman musel puk vyrážet rukavicí.

00:20
    Zlín právě vstřelil branku!
    To je začátek! Po vyhraném buly zůstali ševci v útočné třetině, Roberts Bukarts předal puk na opačnou stranu hřiště, kde byl neobsazený FILIP CHYTIL a ten poslal z kruhu puk za záda Čiliaka. Asistence: Roberts Bukarts.

00:11
    Hned po vhazování musel Čiliak zasahovat a Zlín získal buly v útočné třetině.

00:01

Aukro Berani Zlín: Kašík (Štůrala) – Nosek, Řezníček, Freibergs, Žižka, Ferenc, Valenta, Gazda, Horák – Bukarts, Chytil, Kubiš – D. Šťastný, Honejsek, Ondráček – Okál, Popelka, Illo – Gago, Zagrapan, P. Sedláček.

HC Kometa Brno: Čiliak (Vejmelka) – O. Němec, Král, Dujsík, Bartejs, Mikyska, Malec, Vágner – H. Zohorna, Nahodil, Dočekal, Vincour, V. Němec, Zaťovič, Horký, R. Zohorna, Havránek, Novák, Süss, Mlynář.

Rozhodčí: Kika, Dědek – Bryška, Novák.

Kometa je stejně jako Zlín zatím stoprocentní. Ve třech přípravných zápasech dokázal úřadující mistr vždy zvítězit. Na úvod do bylo 3:2 po nájezdech na ledě Třebíče, poté doma výhra nad Slovanem Bratislava 3:0 a naposledy dokázala Kometa porazit 5:1 Duklu Jihlava na jejím ledě. Jak tomu bude proti ševcům?

Aukro Berani Zlín

Ševce čeká třetí přípravný zápas v přípravě. Zatím byli dvakrát úspěšný. Nejprve si dokázali Berani poradit se Slovan Bratislava, když účastníka KHL zdolali v poměru 6:4 na jeho ledě. V úterý se pak představili na domácí půdě a proti Olomouci slavili výhru 2:1. Nyní je tedy čeká rival z Brna.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.