Gap – Zürich 1:11 (kon.) | Frölunda – EC-KAC 2:1 (kon.) | Liberec – Cardiff 5:2 (kon.)
Stavanger – Malmö Redhawks 3:4 (kon.) | Kuopio – Kometa Brno 2:4 (kon.) | Mountfield HK – Nottingham 2:4 (kon.)
Davos – Växjö 0:3 (kon.) | Bern – TPS 4:0 (kon.)
Frölunda HC
2:1 (1:0, 0:0, 1:1)
KAC Klagenfurt
Sobota 26.08.2017, 15:00 • Frölundaborgs Isstadion, Göteborg • Hokejová Liga mistrů • Skupina H

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Zdravím všechny příznivce ledního hokeje! Třetí den Hokejové Ligy mistrů nabídne celkem osm utkání. Zde budete moci sledovat duel skupiny H mezi Frölunda Indians (SWE) a KAC Klagenfurt (AUT). Úvodní vhazování bude ve Frölundaborgs Isstadion vhozeno v 15:00! Textovým přenosem Vás provede Jiří Sameš.

Frölunda Indians SWE

Frölunda je zatím nejúspěšnějším týmem krátké historie Hokejové Ligy mistrů. Hned v prvním ročníku dokráčel švédský celek do finále, kde však podlehl Luleå HF (2:4). Následující dva ročníky už ale patřili Frölundě. Nejprve ve finále porazila Kärpät Oulu (2:1), o rok později Spartu Praha (4:3).
    Do letošního ročníku vykročili Indians správnou nohou. Na domácím ledě totiž zdolali švýcarský ZSC Lions Zurich 5:4 po prodloužení. Vítěznou branku vstřelil v jeho první minutě americký útočník Ryan Lasch, který se mimochodem bodově podílel na všech pěti brankách svého týmu!

ČT 24. 8. 2017, 18:30 – Frölundaborgs Isstadion:
    Frölunda Indians – ZSC Lions Zurich 5:4 po prodloužení (0:1, 2:2, 2:1 – 1:0)

Branky a nahrávky: 33. Olofsson (Friberg, Lasch), 39. Olofsson (Lasch, Friberg), 57. Donovan (Almquist, Lasch), 60. Lundqvist (Almquist, Lasch), 61. Lasch (Sigalet, Lundqvist) – 6. Pettersson (Nilsson), 25. Pestoni (Herzog, Wick), 34. Herzog (Marti, Pelletier), 58. Schappi

KAC Klagenfurt (AUT)

Klagenfurt se v minulosti do evropské klubové soutěže kvalifikoval pouze jedinkrát, a to v sezoně 2015/2016. Jeho pobyt zde však nebyl příliš dlouhý. Rakouský celek totiž skončil ve skupině I se ziskem jednoho bodu na posledním třetím místě.
    V loňském ročníku EBEL se Klagenfurt stal vicemistrem soutěže (ve finále nestačil na Viennu Capitals), a dostal tak možnost zahrát si Hokejovou Ligu mistrů podruhé. První utkání přitom zvládl na výbornou, když vyhrál na ledě francouzského Gap Rapaces vysoko 6:3. O dvě branky se postaral Kanaďan Matthew Neal, tři body v utkání pak zaznamenal Manuel Ganahl.

Čtvrtek 24.08.2017, 20:30 – Alp'Arena:
    Gap Rapaces – KAC Klagenfurt 3:6 (1:4, 2:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 12. Thillet (Gutierrez, Bouvet), 22. Thillet (Campbell), 32. Scheid (McCormack) – 5. Koch (Regehr), 11. Neal (Fischer, Richter), 15. Ganahl (Bischofberger, Talbot), 17. Neal (Koch, Schumnig), 54. Fischer (Kapstad, Ganahl), 59. Talbot (Bischofberger, Ganahl)
    Hokejisté Klagenfurtu na cestě do Švédska.

Rozbruslení ve Frölundaborgs Isstadion

Frölunda Indians: Mattsson (Gustafsson) – Almquist, Donovan, Nyberg, Dahlin, Nørstebø, Sigalet, Westerlund – Lasch, Lundqvist (C), Rosseli-Olsen – Stålberg, Pa. Westerholm, Po. Westerholm – Olofsson, Hjalmarsson, Friberg – Grundström, Andersson, Ehn

KAC Klagenfurt: Duba (Madlener) – Regehr, Schumnig, Fischer, Kapstad, Duller, Robar, Strong – Neal, Koch, Richter – Bischofberger, Talbot, Ganahl – Rheault, Hundertpfund, Geier (C) – Brucker, Schettina, Harand – Kreuzer

Rozhodčí: Lassi Heikkinen (FIN), Mikael Holm (SWE) – Alexander Waldejer (NOR), Henrik Pihlblad (SWE).
    Úvodní soupisky v grafické podobě.

Oba týmy právě nastupují na ledovou plochu.

Kapitáni obou týmů se zdraví s rozhodčími dnešního utkání. Ve Frölundaborgs Isstadion tak vše schyluje k úvodnímu vhazování!

Joel Lundqvist a Thomas Koch se staví do středového kruhu na úvodní buly, jdeme na to!

00:01

00:05
    Buly pro Klagenfurt.

00:24
    Do první šance se snažil protlačit domácí útočník Ryan Lasch, obrana hostů však byla připravena.

01:17
    Rozehrávky Frölundy končí zakázaným uvolněním.

01:29
    Branka za zády Mattssona mimo své obvyklé postavení, hra je tak přerušena.

01:29
    Vhazuje se ve střední třetině.

01:57
    Od modré pálil nebezpečně jeden z obránců Klagenfurtu, Mattsson však nakonec zasahovat nemusel.

02:27
    Nyní už Mattsson musel zakročit. Z pravé strany to zkoušel Harand.

03:15
    Prudká rána Regehra od modré mimo tři tyče.

03:34
    Obránci hostí s pukem ve vlastní zóně, oba týmy střídají.

04:06
    Rosseli-Olsen se ocitl před Dubou zcela osamocen, český gólman musel vytáhnout dobrý zákrok.

04:49
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Donovan – 2 min., hákování).

04:49
    První přesilová hra utkání pro Klagenfurt. Vhazuje se po pravici Mattssona.

05:29
    Střela Kocha z levé strany pouze do boční sítě.

05:50
    Začíná druhá minuta Donovanova trestu.

06:40
    Konec přesilové hry Klagenfurtu se odehrává v útočné třetině domácích.

06:49

07:00
    Hra přerušena, na řadě první komerční přestávka.

07:00
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (2 min. – příliš mnoho hráčů).

07:00
    Komerční přestávka u konce. Vhazování po pravici gólmana domácích.

07:29
    Richterova střela končí v náručí Johana Mattssona.

07:59
    Hosté se zatím drží v útočné třetině, k další střele se však nemají.

08:43
    Vypadá to, že Frölunda se ubrání také druhé početní výhodě Klagenfurtu.

08:58

09:14
    Střely na branku: 2 – 6

09:50
    Almquist zakládá další útočnou snahu domácích zpoza vlastní branky.

10:55
    Oba týmy prostřídávají své řady.

11:16
    Olofssonova střela od modré končí v lapačce Tomáše Duby.

11:23
    Ostrá rána Hjalmarssona míjí Dubovu klec.

11:51
    Útočná akce hostů končí ofsajdem, hra je tak přerušena.

12:03
    Na druhé straně to zkoušel Brucker, Mattssona svým pokusem však vůbec neohrozil.

12:56
    Další zákrok pro Tomáše Dubu poté, co zleva pálil obránce Donovan. Následuje další komerční pauza.

12:56
    Pokračujeme. Vhazování po pravé ruce gólmana Klagenfurtu.

13:08
    Do šance se nyní snažil protlačit po Nealově přihrávce Koch. Obrana domácích ale byla pozorná.

13:31
    Duba přišel o svou masku, sudí tak hru přerušují.

13:31
    Vhazování po levici gólmana hostů.

13:56
    Zakázané uvolnění se nepíská, Nørstebø tak musí hrát kotouč.

14:15
    Puk opustil hrací plochu, hra přerušena, vhazovat se bude v obranné třetině domácích.

14:28
    Duba nyní předvedl skvělý semafor proti pokusu Dahlina.

14:43
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Kapstad – 2 min., vysoká hůl).

14:43
    První početní výhodu si nyní zahrají domácí. Vhazování po pravé ruce Tomáše Duby.

15:12
    Almquistův pokus, Duba vyráží před sebe.

15:56
    Domácí hokejisté kombinují v útočném pásmu.

16:17
    Z první to zkoušel Donovan, střela se mu ale nepovedla.

16:43
    Hosté v plném počtu. Tlak domácích ale pokračuje.

17:01
    Signalizovaný trest pro Klagenfurt.

17:41
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (2 min. – příliš mnoho hráčů).

17:41
    Vhazuje se po levé ruce brankáře Klagenfurtu.

17:48
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Rheault – 2 min., hákování).

17:48
    Na konci první periody dostávají domácí možnost zahrát si přesilovou hru 5 na 3.

18:25
    Nepřesná přihrávka jednoho z domácích hokejistů, hosté se tak osvobozují.

18:51
    Frölunda právě vstřelila branku!
    Domácí otevírají při dvojnásobné početní výhodě skóre utkání! Po sérií rychlých přihrávek se střelou z první prosazuje kapitán JOEL LUNDQVIST. 1:0 pro Frölundu! Asistence: Ryan Lasch, Adam Almquist.
    18:51 LUNDQVIST - 1:0

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:08
    Nyní pokračuje již klasická přesilovka Frölundy.

19:48

19:57
    V první dvacetiminutovce se již nic dalšího nestane.

20:00

Je za námi první třetina utkání mezi Frölundou Indians a KAC Klagenfurt. Padla v ní jediná branka – to když se na jejím konci prosadil při dvojnásobné přesilové hře kapitán domácích Joel Lundqvist.

Trestné minuty: 4 – 6

Přestávka po první třetině se schyluje ke svému konci. Oba týmy se již vrací zpět na ledovou plochu.

20:01

20:22
    Signalizovaný trest pro Klagenfurt, domácí si tak zahrají další přesilovou hru.

20:30
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Richter – 2 min., hákování).

20:30
    Buly po pravé ruce Tomáše Duby.

21:04
    Lundqvist to zkoušel ze stejné pozice, ze které se prosadil v první třetině, Duba ho však dokázal nyní vychytat.

21:22
    Pokus Donovana zblokován obranou hostí.

21:45
    Domácí se i nadále drží v útočné třetině.

21:52
    Duba má puk pod kontrolou, hra přerušena.

21:56
    Domácím, konkrétně Simonu Hjalmarssonovi, se podařilo překonat Dubu. Branka však zdá se platit nebude, jelikož útočník domácích usměrnil kotouč do branky úmyslně bruslí.

21:56
    Branka neplatí ani po zkoumání videozáznamu.

21:56
    Vhazování v neutrální zóně.

22:30

22:46
    Puk zblokován mimo ledovou plochu, hra přerušena.

23:11
    Na ledě zůstává ležet Ganahl, sudí hru přerušují.

23:11
    Útočník Klagenfurtu byl zasažen vysokou holí jedním z hráčů Frölundy, sudí však vylučovat nebudou.

23:52
    Do velké šance se nyní dostal po Rosseli-Olsenově přihrávce Ryan Lasch, Duba však jeho záměr dokázal přečíst.

24:30
    Nybergův pokus od modré vyráží Duba pravým betonem.

24:37
    Vhazování v obranné zóně hostů.

25:04
    Útočná snaha Frölundy končí postavením mimo hru.

25:46
    Také snažení Klagenfurtu končí ofsajdem. Sudí nařizují vhazování po pravé ruce Tomáše Duby.

26:35
    Pokus Rheaulta končí v náručí Johana Mattssona, následuje první komerční přestávka druhé třetiny.

26:35
    Vhazování po pravé ruce gólmana Frölundy.

27:19
    Z levé strany nyní pálil Dahlin, Duba jen vyrazil.

28:07
    Od levého mantinelu nahazoval puk na branku Pathrik Westerholm, Duba vyrazil mimo.

29:27
    Almquist zakládá další útok domácích z vlastní třetiny.

30:05
    Lundqvist přihrával před branku, Rosseli-Olsena ani od modré sjíždějícího Sigaleta se mu však najít nepodařilo.

30:29
    Johan Mattsson má puk pod rukavicí, hra přerušena.

31:19
    Nahození Friberga zprava končí v lapačce českého gólmana ve službách Klagenfurtu.

31:31
    Grundström nabral rychlost a vyzkoušel pozornost Duby, ten ale puk vyrazil.

32:00
    Domácí se drží v útočném pásmu.

32:21
    Stålbergova střela z mezikruží, Duba drží kotouč ve své výstroji. Na řadě další z komerčních přestávek.

32:21
    Zpět do akce. Vhazování po levé ruce brankáře hostů.

33:08
    Frölunda se jeví v této části utkání silnější. Klagenfurtu se zatím nedaří výrazně ohrozit Mattssonovu branku.

33:49
    Vyloučení v týmu KAC Klagenfurt (Bischofberger – 2 min., hákování).

33:49
    Buly po levici Tomáše Duby.

34:18
    Olofssonova rána z první zblokována, Duba tak zasahovat nemusel.

34:28
    Touš opustil hrací plochu, vhazování nařízeno v obranném pásmu Frölundy.

34:46
    Domácí již opět kombinují v útočné třetině.

35:31
    Duba má puk pod svou rukavicí, hra přerušena.

35:31
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Andersson – 2 min., hrubost).

35:31
    Počet sil na ledě se vyrovnává. Andersson přehnal svou snaha v brankovišti soupeře.

35:49

36:32
    Začala druhá minuta Anderssonova trestu, Mattsson zatím bez práce.

37:08
    Hokejistům Klagenfurtu se zatím tato přesilová hra příliš nedaří. Domácí dostávají kotouč až k brance Duby.

37:31

37:45
    Střely na branku: 24 – 12

38:15
    Tvrdý hit Donovana na Geiera sklidil v ochozech velký aplaus.

38:51
    Icing Klagenfurtu.

38:55
    Pokus jednoho z beků Frölundy končí v rukavici Tomáše Duby.

39:01
    Ohlášena poslední minuta druhé dvacetiminutovky.

39:55
    Druhá perioda nám již nic dalšího nenabídne.

40:00

Také druhá třetina tohoto zápasu je již minulostí. Více ze hry měla domácí Frölunda, které se podařilo dostat puk za záda dnes výborného Tomáše Duby. Branka však nemohla být uznána pro úmyslné kopnutí. Po dvou třetinách tak nadále platí skóre 1:0 pro Frölundu.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 26 – 12
    Zblokované střely: 6 – 6
    Vhazování: 20 – 17
    Přesilové hry: 1/5 – 0/3
    Trestné minuty: 6 – 10

Aktéři tohoto utkání zpět na ledě Frölundaborgs Isstadionu, začátek třetí periody je na spadnutí!

40:01

40:13
    Klagenfurt právě vstřelil branku!
    Uplynulo 13 vteřin z třetí třetiny a máme srovnáno! K odraženému kotouči se dostal MATTHEW NEAL a náhle se zjevil před Mattssonovou brankou zcela osamocený, svou střelou na lapačku pak nedal švédskému gólmanovi žádnou šanci. Bez asistence.
    40:13 NEAL - 1:1

40:53
    Pokus Anderssona, Duba má puk v lapačce.

41:53
    Obránci Frölundy řídí další útočnou snahu svého týmu z obranné třetiny.

42:25
    Střela Westerlunda zblokována mimo tři tyče.

42:44
    Duba má puk v bezpečí, hra přerušena.

42:52
    Po zásahu jednoho z beků hostí opustil puk hrací plochu, sudí však vylučovat nebudou.

43:17
    Zakázané uvolnění Klagenfurtu, vhazovat se tak bude opět v jeho obranné zóně.

43:26
    Kotouč skončil v hledišti, hra tak znovu přerušena.

43:40
    Bekhend Stålberga z mezikruží Dubovu branku příliš neohrozil.

44:15
    Stålberg v další, nyní už výraznější šanci, gólman Klagenfurtu odolal.

44:40
    A další příležitost Stålberga, Duba se vytáhl levým betonem!

45:13
    Frölunda nyní tlačí na defenzivu soupeře, ta se však zatím brání dobře.

45:22
    Střely na branku: 35 – 13

45:46
    Ehn se snažil prosadit, obrana hostů byla ale na modré připravena.

46:51
    Klagenfurt pod tlakem první útočné formace domácích.

47:26
    Domácí se proviňují ofsajdem, na řadě komerční pauza.

47:26
    Vhazuje se v neutrální zóně.

47:59
    Icing hostujících hokejistů, hra se tak přesune do jejich obranného pásma.

48:29
    Duba schoval puk pod lapačku, vhazovat se následně bude po jeho levici.

48:35
    Ostrá rána Westerlunda od modré, Duba vyráží vyrážečkou.

49:12
    Duba musel být opět pozorný poté, co se kotouč ošemetně pohyboval v jeho brankovišti.

49:46
    Nyní už je gólman Klagenfurtu překonán! Pathrik Westerholm se brilantně uvolnil u pravého mantinelu, jeho následná střela zamířila jen do tyče, k dorážce se však dostal PONTUS WIDERSTRÖM a právě on vrátil Frölundě vedení. Asistence: Pathrik Westerholm, John Nyberg.
    49:46 WIDERSTRÖM - 2:1

50:21
    Vhazování po po pravé ruce brankáře Duby.

50:56
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Grundström – 2 min., hákování).

51:40
    Klagenfurtu se zatím nedaří se usadit v útočné třetině.

51:57
    Polovina z trestu Grundströma je pryč, Mattsson zatím zasahovat nemusel.

52:17
    Nyní už ano. Z pravého kruhu pro vhazování střílel Koch, švédský gólman ponechal puk v náručí.

52:47
    Domácí se osvobozují a toto oslabení zdá se zvládnou ubránit.

52:54
    Rozehrávka Klagenfurtu končí icingem.

52:56

53:22
    Vyloučení v týmu Frölunda Indians (Nyberg – 2 min.).

53:22
    Po další reklamní přestávce budou mít hosté k dispozici další přesilovou hru. Podaří se jim při ní srovnat skóre zápasu?

53:22
    Komerční pauza u svého konce, vhazování po levé ruce Johana Mattssona.

54:09
    Frölunda vyhazuje kotouč až k brance Tomáše Duby.

54:37
    Klagenfurtu se zatím nedaří ani tato početní převaha.

55:00
    Až nyní se podařilo hostům usadit se v útočném pásmu.

55:22

55:41
    Střely na branku: 44 – 16

56:08
    Ostrá rána Lundqvista mimo.

57:09
    Na druhé straně pálil zleva Brucker, Mattsson vyrazil levým betonem.

57:48
    Fischer se vrací pro puk do vlastní třetiny, oba týmy střídají.

58:01
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:15
    Zakázané uvolnění ze strany Frölundy.

58:31
    Icing se píská také na opačné straně, hra se tak přesouvá do obraného pásma Klagenfurtu.

59:08
    Duba opustil svou branku, hosté to zkusí v šesti!

59:36
    Domácím se podařilo trefit opuštěnou klec, čároví však pískají postavení mimo hru.

59:36
    Oddechový čas pro hosty.

59:36
    Vhazování po levé ruce Johana Mattssona.

59:51
    Kotouč míří do středního pásma.

Skupina H: Frölunda Indians - KAC Klagenfurt 2:1

Utkání skupiny H mezi Frölundou Indians (SWE) a KAC Klagenfurt (AUT) je za námi. Domácí celek v něm vítězí těsně 2:1. Vítěznou branku vstřelil v 50. minutě Pontus Widerström. Gólman domácích Johan Mattsson pomohl k výhře svého týmu dvaceti úspěšnými zákroky. Na druhé straně předvedl výborný výkon také Tomáš Duba – ten předvedl 41 zákroků!

KLG: David Fischer (O) – 24:10

Ode mě je to již dnes vše. Děkuji Vám za pozornost a u dalších onlajnů z Hokejové Ligy mistrů napočtenou! (17:29:52)

Jiří Sameš

Branky a nahrávky: 19. Lundqvist (Lasch, Almquist), 50. Widerström (Westerholm, Nyberg) – 41. Neal

Frölunda HC: Mattsson (Gustafsson) – Almquist, Donovan, Nyberg, Dahlin, Nørstebø, Sigalet, Westerlund – Lasch, Lundqvist (C), Rosseli-Olsen – Stålberg, Pa. Westerholm, Po. Westerholm – Olofsson, Hjalmarsson, Friberg – Grundström, Andersson, Ehn – Widerström