Sparta – Jablonec 4:0 (kon.) | Liberec – Příbram 4:1 (kon.)
AC Sparta Praha
4:0 (2:0)
FK Jablonec
Pondělí 18.09.2017, 13:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • Juniorská liga – Čechy • 8. kolo

O branky vítězů se postarali Mareček, Kouyate, Čmelík a Traore. Díky za pozornost a mějte se fajn. (14:56:40)

Sparta se zásluhou vítězství 4:0 posunula na třetí místo tabulky, Jablonec si připsal sedmou porážku z osmi zápasů a zůstává poslední.

90+2

90+1
    Pleštil v rychlé akci hledal přihrávkou napříč vápnem Bičištěho, k tomu ovšem míč nedoletěl.

90+1
    Nastaveny byly dvě minuty.

90
    Kouřilova pěkná střela prolétla jen těsně vedle pravé tyče branky Sparty.

89
    V nebezpečné vzdálenosti od branky faulován Haitl, nadějný přímý kop pro Jablonec.

88
    Přesto jsou domácí zase s míčem na kopačkách usazeni na soupeřově polovině.

87
    Císařovský odkulhal za čáru, Sparta pokračuje o deseti.

86
    Na trávníku ošetřován Filip Císařovský, nehrálo se zhruba dvě minuty.

85
    Sparta se v posledních minutách zápaseu snaží prosadit ze vzduchu, ale jablonecká obrana je pevná a nechce připustit inkasování další branky.

83
    Rychle se rozvíjející útok Jablonce zakončil střelou z uctivé dálky Krištof, ale míč odskákal daleko vedle Vorlovy branky.

82
    Místo zkušeného Kubisty dohraje zbytek zápasu Ondřej Štěpánek.

81
    Hezkou individuální akci zase po čase předvedl Pleštil, vřítil se do vápna s míčem na kopačce, ale po sražené střele nevybojoval ani roh, protože se právě od jeho nohou došoural míč za brankovou čáru.

80
    Schön dohrál, místo něj bude na trávníku v posledních deseti minutách Albert Kozák.

79
    Další pas na Schöna se setkal s něúspěchem, útočník Jablonce se o šanci připravil sám tím, že ztratil míč.

78
    Čmelíkův centr do vápna odhlavičkoval Petržilka.

77
    Sparta drží míč na kopačkách i v prostřídané sestavě. Nebezpečí před Richterem je však stále méně.

76
    Do rychlého brejku se hnal na levé straně Čajkovský, ale výborně ho ubránil Petržilka a bude se dokonce kopat od brány Richtera.

75
    Schön hezky odcentroval do pokutového území, kde byli tři jeho spoluhráči. V nejlepší pozici byl Krištof, ale na centr nedoskočil.

74
    Ve druhé půli je sice aktivní Schön, ale Jablonečtí zatím hřeší na neschopnost přejít soupeře v souboji jeden na jednoho.

72
    Bičiště postupoval do pokutového území zleva, ale skvěle si ho podržel Kouyate.

71
    Časomíra se zase posunula směrem ke konci zápasu, vypadá to na další vysoké vítězství Sparty.

70
    Střídá i Sparta, dohráli Matoušek a Novotný, přišli Čajkovský a Urban.

69
    Další střídání Jablonce, odešel Hlůže a přišel Hajdo.

69
    Novotný nabral rychlost podél pravé postranní lajny, hledal zpětným pasem Balvína, jenž měl k balonu dál než soupeři.

68
    S rohovým kopem Císařovského si poradil brankář Richter.

67
    Nebezpečná šance také pro Jablonec. Z uctivé dálky napřáhl Krištof a protáhl brankáře Vorla, vzápětí po rohovém kopu hlavičkoval vedle branky Kouřil.

66
    Dvojí střídání Sparty následuje, dohráli Špaček a Traore a jejich místo zaujali Císařovský s Balvínem.

65
    Sparta právě vstřelila branku!
    Teď ovšem přišel překrásný fotbalový moment. Pavlík dostal na pravé straně spoustu prostoru pro centr, krásně našel BABU LAMINE TRAOREHO, který akrobatickým kopem přes hlavu nechal Richtera bez šance.

64
    Teď jsme sice byli svědky rychlejší kombinace Jablonce, ale Pleštil akci pokazil nepřesnou přihrávkou.

63
    Ani Kouřilův nákop na levou stranu k Haitlovi nedoletěl.

62
    Na trávníku se v posledních minutách nic moc neděje, Sparta v pohodě hlídá luxusní náskok, ale zároveň je nepřesná při hře dopředu.

61
    Poprvé střídá i Jablonec, Bičiště jde na plac místo Vitkoviče.

61
    Kouřil potáhl míč k pokutovému území soupeře, ale přihrávkou naslepo našel jen sparťanské stopery.

60
    Ofsajd zastavil snahu o vysunutí Youssoufa Daa.

58
    Hra pokračuje v poklidu, Sparta nemá v zadních řadách žádné problémy a i nadále se snaží hrát po křídelních prostorech.

57
    Rychlý Pleštil prověřil Kouyateho, ale ten před ním stačil ukopnout míč do autu.

56
    Březina je prvním střídaným hráčem utkání, nahrazuje ho Boula.

55
    Snaha Sparty pokračuje, rozdíl v tabulce je plně vyobrazován i na hrací ploše.

54
    Pavlík uvolnil přízemní přihrávkou do pokutového území Marečka, ten hledal nadýchaným centrem Novotného, jenž ale na hlavičku těsně nedosáhl.

53
    Sparta i nadále tlačí, ale hosté se nyní po zisku míče pokusili uvolnit Schöna, kterého však podržel na zádech pozorný Kouyate.

52
    Do útočení se s chutí zapojil i stoper Březina, který zkusil štěstí ranou z první ze třiceti metrů, ale mířil nad.

51
    Špatná rozehrávka Kouřila zavařila Jabloneckým. Mareček ale nezvládl přihrávku na Youssoufa, vzápětí sám neprostřelil hráz jabloneckých těl a je z toho jenom roh.

50
    Teď už to ale domácím vyšlo. Po levé straně pronikl do šestnáctky Špaček, hezky přepustil míč pro VOJTĚCHA ČMELÍKA, který z úhlu šajtlí obstřelil brankáře Richtera.

49
    V další akci Petržila tělem odstavil Youssoufa Daa, který tak nemohl ohrozit Richterovu svatyni.

48
    Obrovská šance Sparty. Po levé straně unikl Čmelík, hezkým pasem ve vápně uvolnil Novotného, který ale z první vysoko přestřelil branku Richtera.

48
    Pro balon si seběhl Youssouf Dao a byl faulován, míč pro Spartu.

47
    Traore dlouho vedl míč, ale nakonec o něj přišel.

46
    Pokračuje se patrně ve stejných sestavách.

46

Přestávka mezi poločasy byla opravdu dlouhá, oba týmy se pomalu trousí zpátky na hrací plochu.

Skončil nám první poločas, v němž mohla Sparta těžit z výborného nástupu. Už v šesté minutě se krásnou střelou prosadil Daniel Mareček, další gól pak přidal přesnou hlavičkou stoper Kouyate. Jablonec vyjma šance Pleštila nic směrem dopředu nepředvedl. Druhá půle začne ve 14:03.

45+1

45+1
    Nastavila se jedna minuta.

45
    Vitkovičův centr srazil Březina, ještě je tu roh pro Severočechy.

45
    Nicméně přišla ztráta a rychlý přechod domácích kupředu. Do zakončení se probil Matoušek, ale jeho skákavý pokus schoval Richter do připraveného koše.

45
    Poločas dohrávají Jabonečtí s míčem na kopačkách.

44
    A pak to byl právě Youssouf Dao, jenž v další akci zakončoval v pádu vedle.

43
    Haitlův centr byl však krátký a nízký, Sparta se v pohodě ubránila. Navíc mohla těžit z propadnutí jablonecké defenzivy, ale před Youssoufem Daem na poslední chvíli ukopl míč pozorný Richter.

43
    Taktický faul ve středu pole znamená standardní situaci pro Jablonec.

42
    Poločas směřuje ke svému konci, vypadá to na dvoubrankové vedení Sparty, které je možné označit za naprosto zasloužené.

41
    Po dlouhé době zase práce po Vorla. Ke střele ve skluzu z pětadvaceti metrů se odhodlal Kouřil, ale domácí brankář v klidu lapil míč.

40
    Z následného centru zleva se ve vápně na chvilku odpoutal od svého strážce Novotný, ale hlavičku poslal vedle levé tyče.

39
    První žlutou kartu zápasu inkasoval hostující záložník Denis Krištof.

39
    Hosté chvilku drželi míč na kopačkách, ale Haitlův smělý průnik po levé straně byl zastavený dříve, než mohlo dojít k jakémukoliv nebezpečí.

38
    Matouškovo přenesení hry na Novotného bylo nepřesné, od branky vykopává Richter.

37
    Hlůže ve středu pole hezky uvolňoval Vitkoviče, ale ten zapomněl míč za sebou.

36
    Chvilka klidu pro Jablonec po odmávaném a odpískaném ofsajdu.

35
    Hodně nebezpečný centr hledal na malém vápně volné Špačka a Kouyateho, ale ani jeden z nich zakončit nedokázal.

34
    Hra se rychle přesunula před branku Richtera a po zblokovaném centru Novotného je tu roh.

33
    Po dlouhé době šance Sparty. Ve vápně se povedlo uvolnit Youssoufa Daa, ten dával pod sebe na Špačka, jenž v dobré pozici zkusil ještě posunout míč před prázdnou bránu Traoremu, ale ten ve skluzu na míč nedosáhl.

32
    Hraje se v poklidném tempu, domácí se uklidnili dvěma zásahy a soupeře prakticky k ničemu nepouští.

31
    Pokus o kombinaci mezi Vitkovičem a Kouřilem před pokutovým územím Sparty nebyl úspěšný, hrají domácí.

30
    Čmelíkův centr do vápna hledal Youssoufa Daa, dobrou práci v obraně ale odvedl Kubista. Ten včera ještě za jablonecké Áčko bojoval proti Jihlavě.

29
    Petržilka si u rohového praporku zase pohlídal Youssoufa Daa, ale Sparta pokračuje v útočné akci.

28
    Hosté se alespoň částečně začínají vyrovnávat soupeři ve středu pole, ale do šancí se prakticky nedostávají.

27
    Čmelík vysouval podél lajny Traoreho dobrý skluz předvedl Petržilka a akci zastavil.

26
    Na levé straně byl uvolněn Haitl, ale těžký balon po souboji nakonec na hřišti nedostihl.

25
    Na druhé straně zkoušel nasadit Schön jesle Traoremu, ale lepší pozici pro spoluhráče nevytvořil.

24
    Na hřišti panuje klid, Sparta je častěji na balonu, ale k šancím to v této pasáži hry nevede.

22
    Čmelík pronikal po levé straně, ale proti přesile se nakonec až k centru neprosadil.

21
    Na trávníku zůstává sedět Kouyate, hra je na chvíli přerušena.

20
    Novotný zase táhl míč zprava, i když jeho zpětná přihrávka neprošla, dostal se k balonu Špaček a z úhlu vystřelil vysoko nad.

19
    O nůžky se po odraženém míči pokoušel Kouyate, ale Richter v pohodě zasáhl.

19
    Sparta pokračuje v tlaku, další roh.

18
    Z následného rohového kopu odcentroval ideálně Matoušek, Richter zůstal na čáře a důsledný ABOUBACAR SIDIKI KOUYATE zatloukl hlavou míč za brankovou čáru.

18
    Traore si navedl míč na střed hřiště a zkusil vypálit z pětadvaceti metrů, Richter nohama vykopl míč.

17
    Dlouhé přenesení hry od Čmelíka nezpracoval u rohového praporku Pavlík, od branky odkopává Richter.

16
    Novotný na pravé straně sparťanské hry faulován, další přímý kop pro domácí mužstvo.

15
    Rohový kop i s problémy Jablonečtí odvrátili, pak se ale míč zase dostal rychle před vápno, kde vypálil Mareček, ale míč se mu svezl po nártu a letěl vedle.

14
    Pavlíkův centr po rychlé akci směřoval před branku, ale dobře zasáhl Kouřil.

14
    Po faulu na Čmelíka rozehraje standardní situaci Sparta.

12
    Hosté se rozehráli, velmi dobře hrající Pleštil zase uvolňoval Vitkoviče, ale Kouyate měl k míči blíže.

11
    Rychlý Pleštil utekl po pravé straně Březinovi a zkusil umístit střílenou přihrávkou míč na zadní tyč, kde ho už ale Schön nestihl. Velká šance hostů na vyrovnání.

10
    Severočeši kombinovali před pokutovým územím soupeře, ale centr Krištofa skončil snadnou kořistí pro Vorla.

9
    V protiakci Sparty hledal Dao Youssouf na vápně volného Matouška, přihrávka na něj ale byla sražena.

9
    Na druhé straně zkusili hosté vysunout Pleštila, ale rychleji byl u míče Vorel, který odkopl míč na tribuny. Záhy stáhl gólman Sparty i další centrovaný míč.

7
    Další akci vedli Sparťané z pravé strany, ale odcentrovat do šestnáctky se nakonec nepovedlo.

6
    Tak to byl krásný fotbalový moment! Traore potáhl míč zleva a DANIEL MAREČEK napřáhl z dobrých třiceti metrů a jeho táhlá rána vzduchem zapadla přesně k tyči. Mladý sparťanský záložník tedy brzy uklidňuje svůj tým.

5
    Srdnatý souboj o míč sváděl u lajny Pleštil, ale vhazují zase domácí.

4
    Špaček rozjel další akci zleva, našel Novotného, jehož tečovaný centr ve vápně skončil u Daa, jehož hlavička ze záklonu představovala pro Richtera snadnou práci.

3
    Traore sice zleva pláchl Zezulkovi, ale jeho centr skončil pouze uvnitř pokutového území Jablonce na kopačkách hostů.

2
    Dlouhý balon letěl k Novotnému, Richter ale měl k míči blíž a má první zákrok.

1

Sparťané v minulém kole deklasovali České Budějovice na jejich hřišti 7:0, Jablonec je zatím v české skupině na posledním místě s jedním vítězstvím a šesti prohrami.

AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Březina, Kouyate, Čmelík, Mareček, Špaček, Traore, Novotný, Matoušek, Youssouf Dao

FK Jablonec: Richter – Petržílka, Kouřil, Krištof, Pleštil, Hlůže, Schön, Haitl, Viktovič, Zezulka, Kubista (K)

Rozhodčí: Pechanec – Koval, Kubr.

Rozhodčí společně s týmy přichází na trtréninkové hřiště uvnitř stadionu Strahov, zápas za malou chvíli začne.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.