Sparta – Jablonec 4:0 (kon.) | Liberec – Příbram 4:1 (kon.)
AC Sparta Praha
4:0 (2:0)
FK Jablonec
Pondělí 18.09.2017, 13:00 • Generali Arena, Praha-Bubeneč • Juniorská liga – Čechy • 8. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 13:00.

Rozhodčí společně s týmy přichází na trtréninkové hřiště uvnitř stadionu Strahov, zápas za malou chvíli začne.

AC Sparta Praha: Vorel – Pavlík, Březina, Kouyate, Čmelík, Mareček, Špaček, Traore, Novotný, Matoušek, Youssouf Dao

FK Jablonec: Richter – Petržílka, Kouřil, Krištof, Pleštil, Hlůže, Schön, Haitl, Viktovič, Zezulka, Kubista (K)

Rozhodčí: Pechanec – Koval, Kubr.

Sparťané v minulém kole deklasovali České Budějovice na jejich hřišti 7:0, Jablonec je zatím v české skupině na posledním místě s jedním vítězstvím a šesti prohrami.

1

2
    Dlouhý balon letěl k Novotnému, Richter ale měl k míči blíž a má první zákrok.

3
    Traore sice zleva pláchl Zezulkovi, ale jeho centr skončil pouze uvnitř pokutového území Jablonce na kopačkách hostů.

4
    Špaček rozjel další akci zleva, našel Novotného, jehož tečovaný centr ve vápně skončil u Daa, jehož hlavička ze záklonu představovala pro Richtera snadnou práci.

5
    Srdnatý souboj o míč sváděl u lajny Pleštil, ale vhazují zase domácí.

6
    Sparta právě vstřelila branku!
    Tak to byl krásný fotbalový moment! Traore potáhl míč zleva a DANIEL MAREČEK napřáhl z dobrých třiceti metrů a jeho táhlá rána vzduchem zapadla přesně k tyči. Mladý sparťanský záložník tedy brzy uklidňuje svůj tým.

7
    Další akci vedli Sparťané z pravé strany, ale odcentrovat do šestnáctky se nakonec nepovedlo.

9
    Na druhé straně zkusili hosté vysunout Pleštila, ale rychleji byl u míče Vorel, který odkopl míč na tribuny. Záhy stáhl gólman Sparty i další centrovaný míč.

9
    V protiakci Sparty hledal Dao Youssouf na vápně volného Matouška, přihrávka na něj ale byla sražena.

10
    Severočeši kombinovali před pokutovým územím soupeře, ale centr Krištofa skončil snadnou kořistí pro Vorla.

11
    Rychlý Pleštil utekl po pravé straně Březinovi a zkusil umístit střílenou přihrávkou míč na zadní tyč, kde ho už ale Schön nestihl. Velká šance hostů na vyrovnání.

12
    Hosté se rozehráli, velmi dobře hrající Pleštil zase uvolňoval Vitkoviče, ale Kouyate měl k míči blíže.

14
    Po faulu na Čmelíka rozehraje standardní situaci Sparta.

14
    Pavlíkův centr po rychlé akci směřoval před branku, ale dobře zasáhl Kouřil.

15
    Rohový kop i s problémy Jablonečtí odvrátili, pak se ale míč zase dostal rychle před vápno, kde vypálil Mareček, ale míč se mu svezl po nártu a letěl vedle.

16
    Novotný na pravé straně sparťanské hry faulován, další přímý kop pro domácí mužstvo.

17
    Dlouhé přenesení hry od Čmelíka nezpracoval u rohového praporku Pavlík, od branky odkopává Richter.

18
    Traore si navedl míč na střed hřiště a zkusil vypálit z pětadvaceti metrů, Richter nohama vykopl míč.

18
    Z následného rohového kopu odcentroval ideálně Matoušek, Richter zůstal na čáře a důsledný ABOUBACAR SIDIKI KOUYATE zatloukl hlavou míč za brankovou čáru.

19
    Sparta pokračuje v tlaku, další roh.

19
    O nůžky se po odraženém míči pokoušel Kouyate, ale Richter v pohodě zasáhl.

20
    Novotný zase táhl míč zprava, i když jeho zpětná přihrávka neprošla, dostal se k balonu Špaček a z úhlu vystřelil vysoko nad.

21
    Na trávníku zůstává sedět Kouyate, hra je na chvíli přerušena.

22
    Čmelík pronikal po levé straně, ale proti přesile se nakonec až k centru neprosadil.

24
    Na hřišti panuje klid, Sparta je častěji na balonu, ale k šancím to v této pasáži hry nevede.

25
    Na druhé straně zkoušel nasadit Schön jesle Traoremu, ale lepší pozici pro spoluhráče nevytvořil.

26
    Na levé straně byl uvolněn Haitl, ale těžký balon po souboji nakonec na hřišti nedostihl.

27
    Čmelík vysouval podél lajny Traoreho dobrý skluz předvedl Petržilka a akci zastavil.

28
    Hosté se alespoň částečně začínají vyrovnávat soupeři ve středu pole, ale do šancí se prakticky nedostávají.

29
    Petržilka si u rohového praporku zase pohlídal Youssoufa Daa, ale Sparta pokračuje v útočné akci.

30
    Čmelíkův centr do vápna hledal Youssoufa Daa, dobrou práci v obraně ale odvedl Kubista. Ten včera ještě za jablonecké Áčko bojoval proti Jihlavě.

31
    Pokus o kombinaci mezi Vitkovičem a Kouřilem před pokutovým územím Sparty nebyl úspěšný, hrají domácí.

32
    Hraje se v poklidném tempu, domácí se uklidnili dvěma zásahy a soupeře prakticky k ničemu nepouští.

33
    Po dlouhé době šance Sparty. Ve vápně se povedlo uvolnit Youssoufa Daa, ten dával pod sebe na Špačka, jenž v dobré pozici zkusil ještě posunout míč před prázdnou bránu Traoremu, ale ten ve skluzu na míč nedosáhl.

34
    Hra se rychle přesunula před branku Richtera a po zblokovaném centru Novotného je tu roh.

35
    Hodně nebezpečný centr hledal na malém vápně volné Špačka a Kouyateho, ale ani jeden z nich zakončit nedokázal.

36
    Chvilka klidu pro Jablonec po odmávaném a odpískaném ofsajdu.

37
    Hlůže ve středu pole hezky uvolňoval Vitkoviče, ale ten zapomněl míč za sebou.

38
    Matouškovo přenesení hry na Novotného bylo nepřesné, od branky vykopává Richter.

39
    Hosté chvilku drželi míč na kopačkách, ale Haitlův smělý průnik po levé straně byl zastavený dříve, než mohlo dojít k jakémukoliv nebezpečí.

39
    První žlutou kartu zápasu inkasoval hostující záložník Denis Krištof.

40
    Z následného centru zleva se ve vápně na chvilku odpoutal od svého strážce Novotný, ale hlavičku poslal vedle levé tyče.

41
    Po dlouhé době zase práce po Vorla. Ke střele ve skluzu z pětadvaceti metrů se odhodlal Kouřil, ale domácí brankář v klidu lapil míč.

42
    Poločas směřuje ke svému konci, vypadá to na dvoubrankové vedení Sparty, které je možné označit za naprosto zasloužené.

43
    Taktický faul ve středu pole znamená standardní situaci pro Jablonec.

43
    Haitlův centr byl však krátký a nízký, Sparta se v pohodě ubránila. Navíc mohla těžit z propadnutí jablonecké defenzivy, ale před Youssoufem Daem na poslední chvíli ukopl míč pozorný Richter.

44
    A pak to byl právě Youssouf Dao, jenž v další akci zakončoval v pádu vedle.

45
    Poločas dohrávají Jabonečtí s míčem na kopačkách.

45
    Nicméně přišla ztráta a rychlý přechod domácích kupředu. Do zakončení se probil Matoušek, ale jeho skákavý pokus schoval Richter do připraveného koše.

45
    Vitkovičův centr srazil Březina, ještě je tu roh pro Severočechy.

45+1
    Nastavila se jedna minuta.

45+1

Skončil nám první poločas, v němž mohla Sparta těžit z výborného nástupu. Už v šesté minutě se krásnou střelou prosadil Daniel Mareček, další gól pak přidal přesnou hlavičkou stoper Kouyate. Jablonec vyjma šance Pleštila nic směrem dopředu nepředvedl. Druhá půle začne ve 14:03.

Přestávka mezi poločasy byla opravdu dlouhá, oba týmy se pomalu trousí zpátky na hrací plochu.

46

46
    Pokračuje se patrně ve stejných sestavách.

47
    Traore dlouho vedl míč, ale nakonec o něj přišel.

48
    Pro balon si seběhl Youssouf Dao a byl faulován, míč pro Spartu.

48
    Obrovská šance Sparty. Po levé straně unikl Čmelík, hezkým pasem ve vápně uvolnil Novotného, který ale z první vysoko přestřelil branku Richtera.

49
    V další akci Petržila tělem odstavil Youssoufa Daa, který tak nemohl ohrozit Richterovu svatyni.

50
    Teď už to ale domácím vyšlo. Po levé straně pronikl do šestnáctky Špaček, hezky přepustil míč pro VOJTĚCHA ČMELÍKA, který z úhlu šajtlí obstřelil brankáře Richtera.

51
    Špatná rozehrávka Kouřila zavařila Jabloneckým. Mareček ale nezvládl přihrávku na Youssoufa, vzápětí sám neprostřelil hráz jabloneckých těl a je z toho jenom roh.

52
    Do útočení se s chutí zapojil i stoper Březina, který zkusil štěstí ranou z první ze třiceti metrů, ale mířil nad.

53
    Sparta i nadále tlačí, ale hosté se nyní po zisku míče pokusili uvolnit Schöna, kterého však podržel na zádech pozorný Kouyate.

54
    Pavlík uvolnil přízemní přihrávkou do pokutového území Marečka, ten hledal nadýchaným centrem Novotného, jenž ale na hlavičku těsně nedosáhl.

55
    Snaha Sparty pokračuje, rozdíl v tabulce je plně vyobrazován i na hrací ploše.

56
    Březina je prvním střídaným hráčem utkání, nahrazuje ho Boula.

57
    Rychlý Pleštil prověřil Kouyateho, ale ten před ním stačil ukopnout míč do autu.

58
    Hra pokračuje v poklidu, Sparta nemá v zadních řadách žádné problémy a i nadále se snaží hrát po křídelních prostorech.

60
    Ofsajd zastavil snahu o vysunutí Youssoufa Daa.

61
    Kouřil potáhl míč k pokutovému území soupeře, ale přihrávkou naslepo našel jen sparťanské stopery.

61
    Poprvé střídá i Jablonec, Bičiště jde na plac místo Vitkoviče.

62
    Na trávníku se v posledních minutách nic moc neděje, Sparta v pohodě hlídá luxusní náskok, ale zároveň je nepřesná při hře dopředu.

63
    Ani Kouřilův nákop na levou stranu k Haitlovi nedoletěl.

64
    Teď jsme sice byli svědky rychlejší kombinace Jablonce, ale Pleštil akci pokazil nepřesnou přihrávkou.

65
    Teď ovšem přišel překrásný fotbalový moment. Pavlík dostal na pravé straně spoustu prostoru pro centr, krásně našel BABU LAMINE TRAOREHO, který akrobatickým kopem přes hlavu nechal Richtera bez šance.

66
    Dvojí střídání Sparty následuje, dohráli Špaček a Traore a jejich místo zaujali Císařovský s Balvínem.

67
    Nebezpečná šance také pro Jablonec. Z uctivé dálky napřáhl Krištof a protáhl brankáře Vorla, vzápětí po rohovém kopu hlavičkoval vedle branky Kouřil.

68
    S rohovým kopem Císařovského si poradil brankář Richter.

69
    Novotný nabral rychlost podél pravé postranní lajny, hledal zpětným pasem Balvína, jenž měl k balonu dál než soupeři.

69
    Další střídání Jablonce, odešel Hlůže a přišel Hajdo.

70
    Střídá i Sparta, dohráli Matoušek a Novotný, přišli Čajkovský a Urban.

71
    Časomíra se zase posunula směrem ke konci zápasu, vypadá to na další vysoké vítězství Sparty.

72
    Bičiště postupoval do pokutového území zleva, ale skvěle si ho podržel Kouyate.

74
    Ve druhé půli je sice aktivní Schön, ale Jablonečtí zatím hřeší na neschopnost přejít soupeře v souboji jeden na jednoho.

75
    Schön hezky odcentroval do pokutového území, kde byli tři jeho spoluhráči. V nejlepší pozici byl Krištof, ale na centr nedoskočil.

76
    Do rychlého brejku se hnal na levé straně Čajkovský, ale výborně ho ubránil Petržilka a bude se dokonce kopat od brány Richtera.

77
    Sparta drží míč na kopačkách i v prostřídané sestavě. Nebezpečí před Richterem je však stále méně.

78
    Čmelíkův centr do vápna odhlavičkoval Petržilka.

79
    Další pas na Schöna se setkal s něúspěchem, útočník Jablonce se o šanci připravil sám tím, že ztratil míč.

80
    Schön dohrál, místo něj bude na trávníku v posledních deseti minutách Albert Kozák.

81
    Hezkou individuální akci zase po čase předvedl Pleštil, vřítil se do vápna s míčem na kopačce, ale po sražené střele nevybojoval ani roh, protože se právě od jeho nohou došoural míč za brankovou čáru.

82
    Místo zkušeného Kubisty dohraje zbytek zápasu Ondřej Štěpánek.

83
    Rychle se rozvíjející útok Jablonce zakončil střelou z uctivé dálky Krištof, ale míč odskákal daleko vedle Vorlovy branky.

85
    Sparta se v posledních minutách zápaseu snaží prosadit ze vzduchu, ale jablonecká obrana je pevná a nechce připustit inkasování další branky.

86
    Na trávníku ošetřován Filip Císařovský, nehrálo se zhruba dvě minuty.

87
    Císařovský odkulhal za čáru, Sparta pokračuje o deseti.

88
    Přesto jsou domácí zase s míčem na kopačkách usazeni na soupeřově polovině.

89
    V nebezpečné vzdálenosti od branky faulován Haitl, nadějný přímý kop pro Jablonec.

90
    Kouřilova pěkná střela prolétla jen těsně vedle pravé tyče branky Sparty.

90+1
    Nastaveny byly dvě minuty.

90+1
    Pleštil v rychlé akci hledal přihrávkou napříč vápnem Bičištěho, k tomu ovšem míč nedoletěl.

90+2

Sparta se zásluhou vítězství 4:0 posunula na třetí místo tabulky, Jablonec si připsal sedmou porážku z osmi zápasů a zůstává poslední.

O branky vítězů se postarali Mareček, Kouyate, Čmelík a Traore. Díky za pozornost a mějte se fajn. (14:56:40)