Otrokovice – Chodov 3:5 (kon.)
PSG Panthers Otrokovice
3:5 (1:1, 1:2, 1:2)
FAT PIPE Florbal Chodov
Pátek 22.09.2017, 20:30 • SH Štěrkoviště Otrokovice • Livesport Superliga • 4. kolo

Dnešní utkání končí vítězstvím Chodova! Hráči hostů byli po většinu zápasu aktivnějším celkem a tak si dnešní výhru zasloužili. Ve třetí třetině jsme v prvních osmi minutách neviděli prakticky nic, protože Chodov kombinoval u své branky a čekal. Ve zbytku třetiny už to byl zase ofenzivní florbal plný šancí. Chodov odskočil do vedení 2:5 a kapku naděje dal domácím Sovják, když na 3:5 snižoval dvě minuty před koncem. Domácí to poté zkoušeli i v power play, jenže hosté si výsledek zkušeně pohlídali a vezou tak do Prahy tři body. Ode mě je to vše a u dalších přenosů na shledanou. (22:22:12)

59:26
    Tohle už nedopadne pro Otrokovice dobře. Chodovštví ukazují proč jsou hlavními adepty na titul a nepouští pantery k míčku.

59:09
    Chodov má míček a snaží se ho co nejdéle držet.

Otrokovice právě vstřelily branku!
    TOMÁŠ SOVJÁK střelou tahem překonal Baráka a vykřesal tak poslední naději pro domácí tým! Asistence: Petřík.

57:02
    Lukáš Pešat se sám probíjel chodovskou obranou, ale ani on neuspěl.

56:22
    Domácím se nedaří vstřelit tolik potřebnou branku a hostující hráči často drží dlouho míček na svých holích.

55:45
    Útočný faul Chodova zastavuje hru.

55:08
    Tom Ondrůšek mohl vstřelit branku ! Po rychlé akci se zjevil sám před Michaljovičem, ale netrefil vůbec branku ! Už mohlo být definitivně hotovo.

54:48
    Ondrušek se provinil hrou vysokou holí. Míček pro domácí.

54:10
    Domácí se snaží hrát aktivně a ještě něco s tímto zápasem udělat.
    52:55 Martin KOUTNÝ - 2:5

52:55
    Chodov právě vstřelil branku!
    Tak to už s Otrokovicemi nevypadá dobře. MARTIN KOUTNÝ vybojoval balonek a hezkou narážečkou s Řezáčem se zbavil obránce a pak míček uklidil opět pod horní tyčku. Asistence: Martin Řezáč.

52:03
    Ondruška vychytal fantastickým zákrokem domácí brankář!
    50:43 Jan VACENOVSKÝ - 2:4

50:43
    Jednoduchá, ale technicky náročná akce Chodova. Lob z poloviny hřiště zpracoval za brankou Dan Kaškovský a hned z první poslal nahrávku před branku, kde stál JAN VACENOVSKÝ a ten uklidil míček pod břevno. Chodov navyšuje náskok! Asistence: Kaškovský.

49:58
    Velká šance Řezáče! Michaljovič ležel na zemi a nemohl by s touto střelou nic dělat, jenže Řezáč trefil nohy posledního obránce!

49:29
    Martin Řezáč se pokusil o samostatný průnik, ale Radovan Michaljovič ho vychytal.

48:46
    Útočný faul domácích a Chodov může opět tahat čas a držet míček na svých florbalkách.

48:30
    Špatná rozehrávka Chodova darovala míček na domácí florbalky.

47:49
    Sledujeme hodně nepohledný florbal. Nic se neděje a čas plyne.

47:00
    Chodov stále na své polovině. Domácí nenapadají.

46:34
    Další 30 vteřin pryč a chodovští jsou stále u své branky.

46:05
    Chodov stále kombinuje na své polovině a to mu zatím stačí. Hosté se nikam neženou.

45:07
    Michal Strnad vybojoval míček dobrým napadáním a Chodov tak znovu kombinuje.

44:40
    Chodov drží míček a střída.

43:42
    Ondrušek stál v dobré pozici, jenže míček vůbec netrefil a pak mu byl odpískán přestupek za vysokou hůl.(došvih)

43:18
    Míček opustil hrací plochu a tak se bude vhazovat v útočném pásmu Otrokovic.

42:39
    Ani na dvakrát z velké blízkosti se nepodařilo hostům procpat balonek do branky. Velká šance Chodova !

41:56
    Otrokovice nepůjčují balonek Chodovu a zatím kontrolují průběh třetí třetiny. Jenže z vlastní poloviny hřiště těžko vyrovnají..

41:35
    Volný úder pro pantery z výhodné pozice neskončil ohrožením branky.

40:57
    Domácí se dostávají do dobrých střeleckých pozic, ale nedokážou vystřelit. Buď jim míček skáče a nebo jim sjede z čepele.

40:14

40:01

Ve druhé třetině už jsme viděli ofenzivní florbal plný šancí a branek! Chodov do druhé třetiny nastoupil jako uragán a opanoval první polovinu druhé třetiny a dokázal vstřelit dvě branky. Od třicáté minuty se hra začala vyrovnávat a nakonec se Otrokovicím povedlo vstřelit kontaktní branku. Posledních pět minut bylo v režii domácích, kteří si vybojovali i přesilovou hru, kterou zatím nevyužili a přenáší si ji tak do poslední dvacetiminutovky.

Dnešní utkání sleduje 268 diváků.

40:00

39:30
    Chodov drží balonek na polovině soupeře a tahá čas.

38:14
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Plíhal – 2 minuty, Sekání).

37:33
    Útočný faul hostů a to znamená balonek pro domácí.

37:17
    Chodovští kontrolují míček a vymýšlejí nějakou akci, aby ohrozili domácího brankáře.

36:45
    Otrokovice se hnali do protiútoku, ale jejich tažení přerušil útočný faul.

36:22
    Chodov se nemůže dostat s míčkem za polovinu. Domácí teď dobře brání.

35:43
    Na druhé straně fauloval Marek Zapletal a daroval tak míček hostům.

35:28
    Ondrušek fauloval protihráče a domácí tak mají balonek z rohu.

35:05
    Barák chytil střelu Kittela a Chodov tak může založit útočnou akci.

34:33
    Otrokovice stále drží míček na svých florbalkách, ale Baráka zatím nijak neohrožují.

33:58
    Domácí branka evidentně nakopla a srovnali hru s hostujícím celkem.
    33:00 Marek ZAPLETAL - 2:3

33:00
    MAREK ZAPLETAL přízemní střelou od mantinelu propálil Baráka a snižuje stav utkání na 2:3! Asistence: Michal Nagy.

32:44
    Marek Zapletal byl faulován a panteři rozehrávají volný úder.

31:59
    Ondruškova formace teď dobrých 30 sekund motala hlavy domácím, ale nakonec si žádnou šanci nevytvořila.

31:37
    Chodov je opravdu velmi aktivní a panteři si koledují o další branku v jejich síti.

30:02
    Marek Zapletal se pokoušel ohrozit Baráka a ten chvilku nevěděl kde je míček. Nakonec však byl pod jeho tělem.

29:13
    Domácí se po dlouhé době dostali ke střele, ale Petr Kittel vysoko přestřelil.

28:44
    Dominik Rozumek vybojoval míček dobrým napadáním pro svůj celek.

28:28
    Chodov opět kombinuje.

28:07
    Volný úder pro pantery skončil nepřesnou střelou.

27:44
    Z domácím celkem to nevypadá dobře. Hosté jasně ovládají druhé dějství.
    26:04 Michal STRACHOTA - 1:3

26:04
    MICHAL STRACHOTA proběhl přes půlku hřiště, z bránících hráčů udělal kuželky a pak zavěsil do šibenice. Nádherná branka. Asistence: Vacenovský

25:27
    Hosté jsou jednoznačně aktivnější a snaží se odskočit soupeři o více branek.
    23:44 Marek MATEJČÍK - 1:2

23:44
    I Chodov využívá svou přesilovou hru. Podhrádský si párkrát vyměnil míček s MARKEM MATEJČÍKEM, který nekompromisní bombou propálil domácího brankáře. Chodov otáčí skóre. Asistence: Michal Podhráský.

23:18
    Vyloučení v týmu HU-FA Panthers Otrokovice (Petr Kittel – 2 minuty, Sekání).

23:02
    Domácí fanoušci vytváří skvělou atmosféru pro pantery. Uvidíme zda jim to pomůže k vítězství.

22:20
    Tomáš Vávra fauloval a domácí tak mají míček.

21:52
    Chodov kombinuje na své polovině a zakládá postupný útok.

21:40
    Hosté do druhé třetiny vlétli a měli víc příležitostí než za celou první třetinu.

20:51
    Další příležitost pro Chodov ! Špatnou rozehrávku domácích se pokusil potrestat Martin Řezáč, ale jeho střela byla nakonec zablokována.

20:19
    Fantastický zákrok proti Ondruškovi předvedl Radovan Michaljovič !!

20:01

První část dnešního utkání nám nabídla velmi vyrovnaný florbal, který bohužel nenabídl příliš mnoho šancí. Domácí využili přesilovou hru a ujali se vedení 1:0 jenže po dvou minutách hosté srovnali po dorážce Marka Vávry. Do šaten se tak jde za stavu 1:1. Doufejme, že ve druhé třetině uvidíme více otevřený florbal s větším počtem šanci a hlavně branek.

20:00

19:55
    Barák ještě musel zasahovat, ale v téhle třetině se už nic nestane.

19:49
    Ještě jeden volný úder pro domácí celek.

19:31
    Hosté kombinují, ale nemohou se dostat za polovinu hrací plochy.

19:09
    Marek Matejčík to přehnal z napadáním a domácí tak mají volný úder z rohu hřiště.

18:40
    Chodov stále na balónku.

17:59
    Tom Ondrůšek se dostával do dobré střelecké pozice a když už chtěl vystřelit tak mu míček sjel z čepele.

17:10
    Kostka se snaží něco vymyslet a kombinuje se svým spoluhráčem z obrany na polovině hrací plochy.

16:41
    Volný úder pro Chodov z poloviny hřiště.

16:05
    Domácí tým si chce vzít vedení zpět, ale chodovští hráči zlepšili svou hru a začínají mít balonek více pod kontrolou.
    14:46 Marek VÁVRA - 1:1

14:46
    Máme bleskurychle srovnáno. Ondřej Mikeš táhl dlouho balonek u pravého mantinelu a střílel tahem. Domácímu brankáři vypadl míček k pravé noze, kde stál MAREK VÁVRA, který měl snadnou práci a vstřelil vyrovnávací branku. Asistence: Ondřej Mikeš.

14:10
    Domácí jsou po vstřelené brance aktivnějším celkem a snaží se navýšit vedení.
    12:21 Petr KITTEL - 1:0

12:21
    A máme tu první branku zápasu a využitou přesilovou hru ! Kostka pálil z pravé strany hřiště, Barák jeho střelu pouze vyrazil a k dorážce se dostal PETR KITTEL, který překonal hostujícího brankáře. Asistence: Kostka.

11:56
    Chodovští vyhazují.

11:21
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Jan Vacenovský – 2 minuty, Držení).

11:00
    Hosté drží míček na svých florbalkách a kombinují.

10:23
    Jeden z domácí hráčů byl faulován a tak mají domácí volný úder z poloviny hřiště.

09:45
    Lukáš Pešat vymyslel nádhernou nahrávku na svého spoluhráče a ten trefil pouze připraveného Baráka.

09:02
    Lukáš Petřík dostal skvělou křižnou nahrávku, ale jeho střela minula branku! První větší branková příležitost zápasu !

08:25
    Matěj Kostka zbrzdil rychlý útok domácích a Chodov se už stihl zformovat do obranných pozic.

07:40
    Marek Matejčík vybojoval balonek na soupeřově polovině a pálil do horní poloviny branky. Domácí brankář zasahuje.

06:46
    Hra se zatím odehrává ve slušném tempu, ale žádné brankové situace jsme neviděli.

06:00
    Domácí získali míček a pokoušejí se o postupný útok.

05:25
    Hostující brankář si připisuje další zásah a vzápětí na druhé straně pálil na branku Ondrušek, ale neuspěl.

04:58
    Michal Kotlas namazal soupeři před branku a svou chybu pak musel napravovat dobrým obranným blokem.

04:21
    Po souboji u mantinelu je nařízeno vhazování v rohu hřiště.

03:48
    Hostující hráči mají míček pod kontrolou, ale kombinují stále na své polovině. Otrokovice dobře brání.

03:12
    Míček skončil za mantinelem a chodovští hráči rozehrávají z poloviny hřiště.

02:44
    Karel Šantora si připisuje první zákrok v utkání.

02:20
    Chodov kombinuje na své polovině, ale panteři zatím skvěle vykrývají nebezpečné prostory.

01:30
    Série nepřesností u obou týmů a nakonec končí míček pod kontrolou hostů, kteří jdou vystřídat.

00:50
    Chodov získal balónek a může se pokusit ohrozit branku soupeře.

00:30
    Panteři se pokouší dostat před branku Chodova, ale zatím se jim nedaří překročit ani polovinu hřiště.

00:05
    Domácí hráči vyhráli vhazování a zakládají první útočnou akci dnešního zápasu.

00:01

Otrokovice dnes nastupují v bílém, chodovští v modrém.

Hráči obou celků nastupují na hrací plochu a tribuny se pomalu plní.

HU-FA Panthers Otrokovice: Majrich (Michaljovič) – Ťopek, Szweda, Kostka, Mich. Nagy, Švajný – Sovják, Štěpánek, Jurčík – Janeček, Zapletal, Koníček – Rozumek, Pešat, Kittel – Kvapil, Petřík, Čevela.

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Barák) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Strnad, Podhráský – Maxa, Mikeš, Vávra – Vávra, Ondrůšek, Řezáč – Koutný, Matejčík, Strachota – Vacenovský, Plíhal.

Rozhodčí: Kačer Pavel, Vašíček Ondřej.

Vzájemné zápasy
    Chodov 4:2 Otrokovice
    Otrokovice 1:4 Chodov
    Otrokovice 5:2 Chodov
    Chodov 6:2 Otrokovice

Hostující celek v letošní sezóně ještě neprohrál, ale hned v prvním kole ztratil jeden bodík s Brnem (5:6 pen.). Poté dokázal v přestřelce zvítězit nad Spartou (7:6) a nakonec dokázali chodovští hráči zvítězit v Open Air nad Bohemkou (2:4). Chodovu tak patří v tabulce třetí místo se ziskem osmi bodů. Před pražským celkem se nachází zatím stoprocentní Pardubice a Vítkovice, které mají lepší skóre než Chodov.