Pittsburgh – Buffalo 5:4 (kon.) | Washington – New Jersey 1:4 (kon.) | Montreal – Toronto 2:4 (kon.)
Winnipeg – Ottawa 5:3 (kon.) | Carolina – Edmonton 0:4 (kon.)
Pittsburgh Penguins
5:4 (1:1, 2:1, 2:2)
Buffalo Sabres
Čtvrtek 28.09.2017, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • Příprava NHL

46:30
    Benoit Pouliot podrazil Olliho Maattu a Penguins si po reklamní přestávce zahrají přesilovou hru.

37:05
    Rozhodčí znovu vylučovali za držení poté, co Nicolas Deslauriers fauloval Carla Hagelina.

36:03
    Evander Kane se v závěru první třetiny pustil do potyčky s Ryanem Reavesem a oba borci dostali dvě plus dvě minuty za hrubost. Hraje se ve hře 4 na 4.

33:44
    Brian Dumoulin zastavil nedovoleně Johana Larssona a dostal dvě minuty za nedovolené bránění.

31:11
    Bryan Rust fauloval Nathana Beaulieua a dostal dvě minuty za držení. První přesilová hra Sabres.

13:16
    Johan Larsson dostal před komerční přestávkou dvě minuty za držení a Penguins si po ní zahrají první přesilovou hru zápasu, během které mohou získat zpět ztracené vedení.

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 3. Guentzel (Crosby, Sheary), 24. Crosby (Sheary, Guentzel), 39. Schultz (Dumoulin, Sheary), 47. Kessel (Malkin, Hagelin), 47. Malkin (Kessel, Guentzel) – 6. Antipin (Girgensons, O'Reilly), 34. Deslauriers (Larsson), 60. Josefson (Okposo, O'Reilly), 60. Kane (Eichel)

Pittsburgh Penguins: Niemi (Murray) – Dumoulin, Letang, Maatta, Schultz, Hunwick (A), Cole – Guentzel, Crosby (C), Sheary – Hagelin, Malkin (A), Kessel – Kuhnhackl, McKegg, Rust – Wilson, Rowney, Reaves. Hlavní trenér: Mike Sullivan.
    Buffalo Sabres: Johnson (Ullmark) – Beaulieu, Bogosian, Falk, Goloubef, Antipin, Fedun – Girgensons, O'Reilly (A), Okposo – Kane, Eichel, Pominville – Pouliot, Reinhart, Bailey – Deslauriers, Josefson, Larsson. Hlavní trenér: Phil Housley.

Rozhodčí: Chris Lee, Ghislain Hebert. Čároví: Shandor Alphonso, Libor Suchánek

Diváci: 17693