Toronto – Chicago 4:3 (po pr.) | Tampa – Washington 4:3 (po pr.) | Edmonton – Winnipeg 2:5 (kon.)
Anaheim – Calgary 0:2 (kon.)
Edmonton Oilers
2:5 (0:2, 2:2, 0:1)
Winnipeg Jets
Úterý 10.10.2017, 03:00 • Rogers Place, Edmonton • NHL

57:35
    Cesta za vyrovnáním se Edmontonu nyní hodně vzdaluje. Yamamoto totiž dostává dvě minuty za hákování a jeho celek bude hrát skoro do konce třetí třetiny v oslabení.

51:23
    Další komplikace pro domácí borce. Kassian totiž dostává dvě minuty za sekání Matthiase. A to znamená početní výhodu pro Winnipeg Jets.

46:42
    Edmonton má velkou šanci se dostat na rozdíl jediného gólu. Na dvě minuty za krosček je totiž za katr odeslán Brandon Tanev. Možná klíčový moment utkání, uvidíme.

34:45
    Hosté mají šanci vzít si své vedení zpátky, na trestnou lavici je totiž rozhodčími odeslán obránce Oilers Adam Larsson, který se provinil nedovoleným bráněním.

25:38
    Teprve druhé dnešní vyloučení, první na straně Oilers, takže Winnipeg si také vyzkouší přesilovou hru. Dvě minuty za sekání dostává od hlavního rozhodčího útočník Nugent-Hopkins.

00:22
    Hned na začátku utkání tu máme vyloučení. Edmonton Oilers si zahrají přesilovku, protože Josh Morrissey inkasuje od rozhodčích dvě minuty za sekání.

Martin Schwarz

Branky a nahrávky: 33. Draisaitl (McDavid, Maroon), 34. Nugent-Hopkins (Nurse) – 9. Scheifele (D. Kulikov), 17. D. Kulikov (Ehlers, Wheeler), 37. Ehlers (Trouba, Hellebuyck), 38. Ehlers (Wheeler, Scheifele), 59. Ehlers (Scheifele, Wheeler)

Edmonton Oilers: Talbot (Brossoit) – Klefbom, A. Larsson, Russell, Benning, Nurse, Gryba – Maroon, McDavid (C), Draisaitl – Lucic, Nugent-Hopkins, Slepyšev – J. Jokinen, R. Strome, Kassian – Pakarinen, Letestu, Yamamoto.
    Winnipeg Jets: Hellebuyck (S. Mason) – Morrissey, Byfuglien, D. Kulikov, Trouba, Enström, T. Myers – Ehlers, Scheifele, Wheeler (C) – Perreault, Little, Laine – Matthias, Lowry, Petan – B. Tanev, Copp, Daňo.

Rozhodčí: O'Rourke, Rank – Mach, Rody

Diváci: 18 347