Bohemians – Ne 5:18 (kon.) | Královské Vinohrady – Olomouc 3:4 (0:1 po s.n.) | Chodov – Liberec 11:2 (kon.)
FAT PIPE Florbal Chodov
11:2 (1:1, 5:0, 5:1)
Crazy girls FBC Liberec
Neděle 15.10.2017, 18:00 • SH Jižní Město • ČEZ Extraliga žen • 7. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:00.

Hezký nedělní podvečer všem fanouškům českého florbalu! Extraliga žen má odehranou většinu zápasů ze sedmého kola a my se společně podíváme na jedno z posledních utkání tohoto kola mezi FAT PIPE Florbal Chodov a Crazy girls FBC Liberec.

Domácí hráčky zatím opanují extraligovou tabulku a se ziskem sedmnácti bodů mají dvoubodový náskok na druhé Ivanti Tigers! Chodovské hráčky ztratily pouze jeden bod po výhře v prodloužení nad Ostravou. Za šest utkání dokázaly hráčky Chodova vstřelit 58 branek, což je skoro deset branek na zápas.

Nejproduktivnější hráčky
    Martina Řepková 13+8
    Tereza Urbánková 8+11
    Gabriela Tožičková 8+7

Hostující hráčky už se svým postavením v tabulce nemohou být tolik spokojeni jako domácí. Liberecký celek se totiž nachází na devátém místě se ziskem šesti bodů a skóre 25:48. Hostující hráčky v posledním utkání porazily na domácí půdě Královské Vinohrady 6:4! V dnešním utkání je favorit jasný. Liberecké hráčky se budou snažit nedostat debakl.

Chodov 9:4 Liberec

FAT PIPE Florbal Chodov: Provázková (Ranochová) – Jiráková, Tožičková, Kuchařová, T. Pilíková, Vrbová – Suchá, Frantíková, Urbánková – Plášková, Preisslerová, Řepková – Jůzová, Peštová, P. Beránková – Nosková, Svačinová, Belicová – Krauskopfová.

Crazy girls FBC Liberec: Štěpánová – Gruntová, Dlouhá, Ljachová – Dostalíková, Veidlová, Leierová – Bartůšková, Rumlová, Pekárková – Kronychová, Horáková, Tomanová – M. Mlejnková, Pokorná, Šamaninová – Vejdělková.

Rozhodčí: Hátlová Kateřina, Jansová Lenka.

00:01

00:26
    Úvodní vhazování vyhrály domácí hráčky a mohou tak založit první útok.

01:09
    Domácí hráčky přišly o míček a hosté se mohou pokusit jít dopředu.

01:35
    Chodovské hráčky se dostaly k prvnímu zakončení, které jen těsně minulo branku.

02:24
    Eva Preisslerová se pokusila o střelu, ale míček ji sjel z čepele.

02:50
    Domácí předvádí skvělé napadání a obírají své soupeřky o míček za jejich brankou.

03:23
    Nedovolený zákrok předvedla jedna z hostujících hráček a Chodov má tak rozehru z rohu.

03:56
    Domácí stále drží míček, ale nemohou se dostat do zakončení.

04:50
    Martina Řepková se dostala do dobré pozice před brankou a její pokus zlikvidovala brankářka Liberce.

05:26
    Hostující hráčky dobře brání a nepouští domácí do palebných pozic.

06:23
    Hra se odehrává především ve středu hřiště a žádný z celků nemá větší šance.

06:42
    Liberec právě vstřelil branku!
    Tak z ničeho nic tu máme první branku dnešního utkání! Liberec zahrával volný úder z dobré pozice na středu hřiště, pár metrů od branky a po rychlé kombinaci se do míčku opřela MICHAELA MLEJNKOVÁ, která propálila vše co ji stálo v cestě a míček skončil v síti! Asistence: Klára Leierová.

07:33
    Domácí se pokoušejí o rychlou odpověď, ale liberecké hráčky dobře brání!

08:15
    Domácí stále u míčku, ale na polovině hřiště. Odtud se branky střílejí těžko.

08:53
    Liberecké hráčky odpálily míček co nejdál to šlo a domácí tak zakládají další akci zpoza vlastní branky.

09:44
    Chodovské hráčky to zkoušejí individuálními průniky, ale tyhle jejich akce jsou zatím dobře pokryté.

10:28
    Před brankou hostů vznikl menší závar, který dokázala liberecká obrana vyřešit a odpálit míček do bezpečí.

11:01
    Ema Bartůšková střílela z poloviny hřiště, ale její pokus letěl hodně vedle.

11:52
    Nikola Kuchařová plácla do míčku a tenhle pokus nadělal neplechu v hostující obraně. Brankářka Liberce odvádí dobrou práci v první třetině.

12:06
    Chodov právě vstřelil branku!
    Ale na tenhle střelecký pokus už nestačí! TEREZA URBÁNKOVÁ se prosazuje z bezprostřední blízkosti a srovnává stav utkání na 1:1! Asistence: Nela Jiráková.

12:42
    Domácí hráčky jsou jednoznačně lepším celkem, ale nedaří se jim prokombinovat až do zakončení!

13:24
    Chodov uzamkl hostující hráčky na jejich polovině a kombinuje.

14:02
    Adéla Jůzová střílela z levé strany na vzdálenější tyčku, ale míček skončil těsně vedle! Pěkný pokus.

14:50
    Domácí stále u balonku.

15:24
    Domácí hráčky mají obrovský tlak a je jen otázkou času, kdy vstřelí druhou branku.

16:10
    Liberec se nemůže dostat k míčku a pouze brání remízový stav.

16:58
    Domácí hráčky přišly o míček, ale okamžitě vysoce napadají a liberecké hráčky mají veliký problém s rozehrou.

17:49
    Jolana Vrbová pálila mimo tři tyče.

18:18
    Hosté se konečně dostali k míčku mohou se pokusit ohrozit domácí brankářku.

18:48
    Domácí opět u míčku a v kombinaci.

19:27
    Oxana Šamaninová chtěla projít přes střed hřiště, ale byla zdvojena a o míček přišla.

19:51
    K poslední střele v této třetině se dostaly hostující hráčky, ale jejich pokus skončil mimo.

20:00

V první třetině jsme neviděli příliš pohledný florbal. Byl to spíše boj o střed hřiště a nebo obléhaní hostující branky bez jakéhokoliv zakončení. I přes tento vývoj zápasu jsme viděli dvě branky. Nejprve se po standartní situaci prosadily liberecké hráčky, které se dostaly do nečekaného vedení. O pět minut později už bylo vyrovnáno zásluhou Terezy Urbánkové, která si v letošní sezóně jede jinou ligu a sbírá body jak na běžícím páse.

20:01

20:28
    Rychlý nástup domácích hráček do druhé třetiny a Chodov jde do vedení! TEREZA URBÁNKOVÁ se prosazuje střelou tahem a útočí v dnešním zápase na hattrick. Asistence: Adéla Jůzová.

21:06
    Domácí hráčky vlétly na své soupeřky a drží je pod velkým tlakem. Tohle zavání další brankou v síti Liberce.

21:51
    Liberecké hráčky nic nevzdávají a na pár sekund se pustily do útoku, který dokázaly zakončit pěknou střelou. Domácí brankářka si připsala zákrok.

22:48
    Urbánková je opět na hřišti a její pokus skončil na tyčce!

23:28
    Chodov stále drží míček. Hraje se na jednu stranu.

23:53
    Karolína Suchá nepropálila zeď, ale míček zůstává v držení domácích.

24:37
    Domácí hráčky drží míček a zároveň střídají. Ukazují tak svou dominanci v dnešním zápase, i když skóre na to nevypadá.

25:31
    Tereza Urbánková běžela po pravé straně a ještě nahrávala před branku, ale její nahrávku dokázala hostující obrana srazit mimo nebezpečný prostor.

26:46
    Hosté zahrávali standartní situaci, ale finální střela letěla hodně mimo.

27:05
    Daniela Tomanová se dostala ke střele z otočky a jen těsně minula pravou tyč domácí branky.

27:51
    Oxana Šamaninová se vytočila a vyslala nádhernou střelu na domácí branku a celou tuhle situaci musela dobrým zákrokem hasit Kristýna Provázková!

28:32
    Třetí branka Chodova a třetí bod pro Terezu Urbánkovou, která našla před brankou úplně osamocenou EVU PREISSLEROVOU a ta neměla problém dopravit míček do sítě! Asistence: Tereza Urbánková.

29:32
    Daniela Pokorná se pokoušela tvrdě vypálit, ale trefila pouze bránící hráčku. Liberecké hráčky zvýšily aktivitu.

30:34
    Hosté kombinují a pokoušejí se přijít na recept jak překonat domácí obranu.

31:07
    Fantastický zákrok předvedla liberecká brankářka proti střele Adély Jůzové!

31:42
    Domácí hráčky jsou opět u míčku a snaží se postupně prokombinovat až k brance soupeře.

32:14
    Ema Bartůšková vypálila jedovatý projektil, který skončil těsně nad šibenicí domácí branky.

33:06
    Od třetí chodovské branky se hra vyrovnala a hraje se nahoru a dolů.

33:53
    Urbánková byla blízko hattricku, ale její pokus zablokovala jedna z domácích hráček. Tenhle míček by zcela jistě zapadl do branky.

34:45
    Daniela Frantíková se pokusila vystřelit z otočky, ale rána ji nesedla a letěla po zemi.

35:09
    DANIELA FRANTÍKOVÁ si spravila chuť a její druhá střela v krátkém časovém úseku skončila v síti. Asistence: Magdalena Plášková.

35:50
    Domácí hráčky hrají to co potřebují a stráží si své vedení.

36:42
    Domácí hráčky mají veliký tlak a pálí jednu střelu za druhou! Hostující brankářka se dnes opravdu nenudí.

37:26
    GABRIELA TOŽIČKOVÁ dostala krosovou nahrávku od Pláškové a střelou z první navyšuje stav zápasu na 5:1! Asistence: Magdalena Plášková.

38:10
    Liberecké hráčky nejsou o tolik horším celkem, ale trápí je zakončení. Chodovské hráčky mají velmi pěkné akce a hlavně přesné střely.

38:55
    Po delší době jsou u míčku hosté, ale jejich kombinace velmi rychle skončila.

39:16
    A je to tady!TEREZA URBÁNKOVÁ právě vstřelila svou třetí branku v dnešním zápase a zaznamenává tak Hattrick! Asistence: Martina Řepková.

39:41
    Z utkání se pomalu stává exhibice a liberecké hráčky budou mít plné ruce práce, aby nedostaly desítku.

40:00

Druhá třetina je za námi. Zpočátku to vypadalo na velmi vyrovnaný zápas, ale chodovské hráčky ukázaly, proč dominují letošnímu ročníku extraligy žen a v druhé polovině druhé třetiny smázly hosty třemi góly a je zřejmě po zápase. Liberecké hráčky nejsou o tolik horší, ale na Chodov to zkrátka nestačí.

40:01

40:40
    Domácí hráčky jsou u míčku a kontrolují hru.

Omlouváme se, ale kvůli technickým problémům, vám prozatím ze třetí části přineseme jen změny stavu.

44:07
    Autorem branky je TEREZA PEŠTOVÁ. Asistence: Gabriela Tožičková.

45:30
    Martina Řepková běžela sama na libereckou brankářku, ale neuspěla!

45:58
    Skvělým výhozem oslovila Provázková ke skórování MARTINU ŘEPKOVOU a ta touhle šancí nepohrdla. Demolice Liberce pokračuje. Asistence: Kristýna Provázková.

47:37
    Autorem branky je MICHAELA MLEJNKOVÁ. Asistence: Klára Leierová.

48:50
    Domácí hráčky kontrolují zápas a drží míček na svých florbalkách.

50:19
    Vyloučení v týmu Crazy girls FBC Liberec (Adéla Dlouhá – 2 minuty, Sekání).

51:46
    GABRIELA TOŽIČKOVÁ se prosazuje v přesilovce a Tereza Urbánková zaznamenává už pátý bod! Asistence: Tereza Urbánková.

54:50
    Daniela Frantíková orazítkovala tvrdou ranou tyčku!

55:20
    Kristina Belicová si z hostujících hráček udělala kuželky a oběhla čtyři bránící soupeřky. Její střela byla však na poslední chvíli zablokovaná!

56:18
    MARTINA ŘEPKOVÁ dostala skvělou nahrávku před prázdnou branku od Frantíkové a skóruje. lehká práce pro domácí útočnici! Asistence: Daniela Frantíková.

56:47
    Autorem branky je GABRIELA TOŽIČKOVÁ. Asistence: Magdalena Plášková.

59:00
    Zápas se chýlí ke konci a utkání se pouze z povinnosti dohrává.

Je dobojováno. Domácí hráčky potvrdily, proč vedou celou extraligu a nedaly Liberci šanci. Po vyrovnané první třetině se Chodov dostal do tempa a rozstřílel své soupeřky 11:2! Domácí tak zůstávají na čele ligy a hostující hráčky budou muset stále bojovat o pozice pro play-off. Dne sice neodehrály špatné utkání, ale na Chodov to zdaleka nestačilo.
    Pro dnešek je to ode mě vše a u dalších zápasů na shledanou. (19:50:56)

Vojtěch Görög

Branky a nahrávky: 13. Urbánková (Jiráková), 21. Urbánková (Jůzová), 29. Preisslerová (Urbánková), 36. Frantíková (Plášková), 38. Tožičková (Plášková), 40. Urbánková (Řepková), 45. Peštová (Tožičková), 46. Řepková (Provázková), 52. Tožičková (Urbánková), 57. Řepková (Frantíková), 57. Tožičková (Plášková) – 7. M. Mlejnková (Leierová), 48. M. Mlejnková (Leierová)

Rozhodčí: Hátlová Kateřina, Jansová Lenka