Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | NY Rangers – Arizona 5:2 (kon.) | Boston – San Jose 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.) | Florida – Anaheim 8:3 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.)
Edmonton – Dallas 5:4 (kon.) | Vancouver – Washington 6:2 (kon.)
New York Rangers
5:2 (2:0, 2:1, 1:1)
Arizona Coyotes
Pátek 27.10.2017, 01:00 • Madison Square Garden, New York • NHL

Z tohoto zápasu je to vše, mějte se fajn. (03:49:42)

Československá stopa v utkání:
    Ondřej Pavelec (NYR) 60 minut, 27 zákroků, 2 góly, 93,1%.

1. Cristoval Nieves (NYR) 0+3
    2. Pavel Bučněvič (NYR) 2+0
    3. Michael Grabner (NYR) 2+0.

Střely na branku: 30 – 29.

Je dobojováno! Arizona ani na desátý pokus nevybojovala první vítězství v sezóně a už v jejím úvodu nabírá obrovskou ztrátu na vysněné play-off. Rangers, kteří mají za sebou pátý nejhorší start v historii klubu, také nebyli v lichotivé pozici, ale domácí zápas s Arizonou zvládli a potřetí slaví dvoubodový zisk. Coyotes neměli ve třetí třetině co ztratit a byli lepším týmem. Výborně chytajícího Pavelce v této periodě ale překonali jen jednou a na rozdíl jediné branky se už nedotáhli. O konečném stavu 5:2 navíc v poslední minutě rozhodl Michael Grabner. On a Bučněvič vstřelili po dvou gólech, ten zbývající dal Kreider, ovšem dalším hrdinou večera se díky třem asistencím stal Nieves, pro kterého to byl teprve druhý start v kariéře.

59:52
    Osm sekund před koncem ještě jedno vhazování, neboť puk vyletěl ven ze hřiště. Na výsledku už to ale nic nezmění.
    59:25 Michael GRABNER - 5:2

59:25
    Rangers právě vstřelili branku!
    Domácí potvrzují třetí výhru v sezóně! Kellerova přihrávka podél modré čáry směřovala na Ekmana-Larssona, jenomže ji přerušil MICHAEL GRABNER a namířil si to proti nikým nehlídané brance, do které neměl problém zakončit. Bez asistence.

59:09
    Lavička Arizony si po zakázaném uvolnění soupeře vyžádala oddechový čas.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:46
    Rangers ale kontrolují hru a nedostávají se pod žádný tlak, což přitomní fanoušci pochopitelně kvitují.

58:22
    Adin Hill míří na střídačku. Coyotes zkusí vyrovnat při hře šesti proti pěti!

57:45
    Chybělo pár centimetrů a bylo rozhodnuto! J. T. Miller tvrdě vypálil z vrcholku levého kruhu a trefil tyčku za již překonaným Hillem!

57:05
    Schennova střela od modré Pavelce sice nezaskočila, ale obránce Arizony alespoň získal buly v útočném pásmu.

56:38
    Čas nyní hraje výrazně proti hostujícímu týmu, který by se co nejrychleji potřeboval usadit v útočném pásmu.

56:09
    Chris Kreider a Jason Demers po dvou tvrdých zákrocích ve středním pásmu shodili rukavice a pustili se do bitky, která moc úderů nenabídla a vyzněla jasně ve prospěch domácího forvarda! Oba hráči dostávají pětiminutové tresty a k tomu dvě minuty za předchozí zákroky.

55:33
    Perlini z levého kruhu taktéž neuspěl. Kojoti vzápětí vybojovali puk zpět, jenže museli střídat, a tak ho odevzdali Pavelcovi.

54:59
    Znovu v akci bývalý brankář Winnipegu, jenž si pět minut před koncem třetí části vychutnal Domiho střelu zápěstím z osy hřiště.

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 8. Kreider (Zuccarello, Zibanejad), 16. Bučněvič (McDonagh, Nieves), 26. Grabner (Nieves, Bučněvič), 34. Bučněvič (Nieves), 60. Grabner – 26. Duclair (Dvorak, Goligoski), 44. Keller (Ekman-Larsson, Domi)

New York Rangers: Pavelec (H. Lundqvist) – Br. Smith, McDonagh (C), Holden, Skjei, Shattenkirk, M. Staal (A) – J. T. Miller, Zibanejad, Rick Nash (A) – Fast, K. Hayes, Vesey – Zuccarello, Desharnais, Kreider – Bučněvič, Nieves, Grabner.
    Arizona Coyotes: Hill (Domingue) – Demers, Ekman-Larsson (A), L. Schenn (A), Goligoski (A), Hjalmarsson, Clendening – Keller, Stepan, Domi – Rieder, Dvorak, Kempe – Duclair, Richardson, Martinook – Fischer, Cousins, Perlini.

Rozhodčí: Joannette, Meier – Racicot, Mach

Diváci: 18 006