Toronto – Carolina 3:6 (kon.) | NY Rangers – Arizona 5:2 (kon.) | Boston – San Jose 2:1 (kon.)
Pittsburgh – Winnipeg 2:1 (po pr.) | Tampa – Detroit 3:2 (kon.) | Florida – Anaheim 8:3 (kon.)
Montreal – Los Angeles 0:4 (kon.) | Ottawa – Philadelphia 5:4 (kon.) | Minnesota – NY Islanders 6:4 (kon.)
Edmonton – Dallas 5:4 (kon.) | Vancouver – Washington 6:2 (kon.)
Vancouver Canucks
6:2 (3:0, 2:1, 1:1)
Washington Capitals
Pátek 27.10.2017, 04:00 • Rogers Arena, Vancouver • NHL

Československá stopa v utkání:
    Jakub Vrána (WSH) 0+0, 2 střely, čas na ledě 13:23 (06:49:22)

1. Sven Bärtschi (VAN) 2+1
    2. Bo Horvat (VAN) 1+1
    3. Brock Boeser (VAN) 0+3

Díky výborně zvládnuté první třetině vyhrává domácí Vancouver tento zápas 6:2. Hostující celek hrál špatně a domácí obránci soupeři hru pořádně znepříjemnili. Alexandr Ovečkin ve své kůži rozhodně nebyl a zejména ve třetí třetině byl hodně podrážděný.

59:45
    V poklidném tempu se zápas dohrává, o výhře domácích je jasno.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině.

58:26
    Alex Biega se propracoval do zakončení, jeho ránu kryje Philipp Grubauer.
    57:52 Chandler STEPHENSON - 6:2

57:52
    Washington právě vstřelil branku!
    Premiérový gól v NHL dává CHANDLER STEPHENSON. Vybruslil si před branku a kotouč poslal k tyče. Puk propadl domácímu brankáři mezi tyčí a tělem. Šťastná branka. Asistence: Jay Beagle a Madison Bowey.

57:20
    Kotouč vypadl z hrací plochy mezi střídačky. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Dmitrij Orlov vypálil a Michael Del Zotto blokuje jeho pokus.

56:39
    Z mezikruží to zkoušel Lars Eller, minul.

56:00
    Jevgenij Kuzněcov opět vypálil, ale ani tentokrát nedokázal prostřelit brankáře Canucks.

55:34
    Další střelecký pokus Capitals. Z druhé strany útočného pásma vypálil John Carlson, ale brankáře Vancouveru nepřekonal.

54:56
    Z kruhu dobře vypálil Jevgenij Kuzněcov. Jeho rána ale končí mimo branku. Anders Nilsson ani zasahovat nemusel.

54:38
    Vyloučení v týmu Vancouver Canucks (Alex Biega – 2 min., držení protihráče).

54:20
    Daniel Sedin se pokoušel probojovat do zakončení, ale neuspěl. Následně vypálil Nathan Walker. Jeho pokus končí v ochranné síti.

53:50
    Vancouver míří za výhrou, hosté jen těžko rozdýchávají tak vysokou porážku.

53:40
    Anders Nilsson kryje kotouč, hra je přerušena.

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 13. Vanek (Gagner, Burmistrov), 16. Horvat (Bärtschi, Boeser), 19. M. Granlund (Dorsett), 30. Bärtschi (D. Pouliot, Boeser), 35. Dorsett (B. Sutter, Ch. Tanev), 51. Bärtschi (Horvat, Boeser) – 36. Kuzněcov (Ovečkin, Carlson), 58. Stephenson (Beagle, Bowey)

Vancouver Canucks: A. Nilsson (Markström) – B. Hutton, Ch. Tanev, Del Zotto, Gudbranson, D. Pouliot, Biega – Bärtschi, Horvat, Boeser – D. Sedin, H. Sedin, Virtanen – Vanek, Burmistrov, Gagner – M. Granlund, B. Sutter, Dorsett.
    Washington Capitals: Holtby (35. Grubauer) – Orlov, Chorney, Djoos, Carlson, Orpik, Bowey – Ovečkin, Kuzněcov, Chiasson – T. Wilson, Stephenson, Oshie – Connolly, Eller, J. Vrána – Walker, Beagle, Smith-Pelly.

Rozhodčí: Jackson, Hebert – Cameron, Murchison

Diváci: 18 293