Olympik Mělník B – Mladá Boleslav 1:6 (kon.) | Rapid Ústí n/L – Kladno 9:6 (kon.)
FC Rapid Ústí nad Labem
9:6 (3:5)
FK Kladno
Neděle 29.10.2017, 20:08 • Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše • 2. Futsal liga západ • 5. kolo

Vítáme Vás u on-line přenosu z Ústí nad Labem, kterým Vás bude provázet Zdeněk Kamínek ml. Utkání začíná ve 20:00 hod.

Stadion: Sportcentrum Sluneta, Jateční 1026/18, Ústí nad Labem 10-Klíše;
    kapacita: 1 200 diváků.

Příjemný nedělní večer z krajské metropole Ústeckého kraje, kde zanedlouho budeme svědky utkání 5. kola 2. ligy skupiny Západ. Nováček FC Rapid Ústí nad Labem hostí FK Kladno.

Letošní bilance obou týmů v soutěži:

FC Rapid Ústí nad Labem:

4 zápasy: 3 výhry, 1 remíza, 0 proher; skóre 26:8, 10 bodů, v tabulce 3. místo.

FK Kladno:
    4 zápasy: 4 výhry, 0 remíz, 0 proher; skóre 21:7, 12 bodů, v tabulce 2. místo.

Dosavadní výsledky obou celků v letošním ročníku:

– Jerigo 1994 Plzeň 5:4 (3:2)
    SK Interobal Plzeň B – FC Rapid Ústí nad Labem 4:5 (2:1)
    FC Rapid Ústí nad Labem – HERD Hradiště 16:0 (7:0)
    FC Malibu Mladá Boleslav – FC Rapid Ústí nad Labem 0:0

HERD Hradiště – FK Kladno 3:7 (1:5)
    FK Kladno – Wizards DDM Praha 5:0 (1:0)
    FC Malibu Mladá Boleslav – FK Kladno 2:5 (1:0)
    FK Kladno – Baník Chomutov 4:2 (1:0)

Celá jména sudích a delegáta:

Hlavní rozhodčí:
    Michal Čurda.
    Druhý rozhodčí: Bohumil Vrtal.

Delegát: Ladislav Smreček.

FC Rapid Ústí nad Labem: Votava (Mrázek) – Filinger, Virt, Klier, Jelínek – Gajdoš, Mach – M. Dlouhý, Vobořil – připraven Kapoun. Hrající trenér: Martin Dlouhý.

FK Kladno: Tetour (Skalák) – Jaráb, Vašák, Stejskal, J. Čurda, připraven Kaválek – Fugdiar, Caizl – Chaloupka, Šnídl – připraven Bejbl. Trenér: Jiří Veselý.

Rozhodčí: M. Čurda, Vrtal; delegát: Smreček.

Domácí nastupují v dresech žlutých, hosté se představí v bílomodré kombinaci dresů. Sudí zvolili dresy černé.

Před přímým soubojem o první místo uctí diváci minutou ticha památku dnes ráno zesnulého dlouholetého prezidenta futsalového klubu AC Sparta Praha. Ing. Zdeněk Větrovský ve věku 74 let prohrál boj, který započal kolapsem na futsalovém utkání pražské Sparty s Plzní.

Utkání se mírně opozdí z důvodu úpravy sítě v hostující bráně.

00:01

00:32
    Tomáš Votava podpořil ofenzivu a těsně za středovou čárou vypálil z pravé strany vedle.

01:03
    Gólman Tomáš Votava zkusil střelecké štěstí i ze strany levé, ale ani tentokrát nemířil přesně.

01:50
    Josef Fugdiar svatyni domácích neohrozil.

02:55
    Málem se Rapidu hra brankáře Tomáše Votavy v útoku vymstila! Pavel Stejskal, kterého stíhal a snažil se zastavit Martin Dlouhý, naštěstí pro domácí prázdnou bránu minul.

04:08
    Matěj Klier v přečíslení dva na jednoho s Tomášem Jelínkem volil střelu, míč se následně odrazil ke druhému jmenovanému. Oba futsalisté Rapidu nevystřelili podle svých představ a nepotrestali zaváhání defenzivy soupeře.

04:39
    Rapid právě vstřelil branku!
    Nyní se již z přečíslení domácí prosazují! Tomáš Vobořil si vyměnil míč s TOMÁŠEM JELÍNKEM, který se bez problémů trefil do odkryté brány. Asistence: Tomáš Vobořil.

04:52
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Rychlá odpověď! MICHAL JARÁB za asistence Josefa Fugdiara z rychlé akce srovnává na 1:1. Asistence: Josef Fugdiar.

06:29
    Obrat skóre! Gólman Tomáš Votava zůstal po souboji v brankovišti ležet, čehož využil PAVEL CAIZL a zakončil do prázdné svatyně. Bez asistence.

06:44
    DAVID CHALOUPKA se prezentoval dobrým důrazem na brankovišti a odraženou střelu Petra Šnídla dostal za záda Tomáše Votavy. Bez asistence.

06:57
    To je pro Rapid kruté! DAVID CHALOUPKA zblízka navyšuje vedení Kladna, které vede nyní již o tři branky. Bez asistence.

06:57
    Oddechový čas pro domácí.

06:57
    Rapid riskne s Davidem Filingerem power-play!

07:34
    Tomáš Votava zpět mezi tyčemi.

07:51
    Domácí snižují! Tomáš Jelínek nalezl volného TOMÁŠE VOBOŘILA, který překonal Davida Tetoura. Asistence: Tomáš Jelínek.

08:59
    Martin Dlouhý si vynutil faul na ofenzivní polovině.

09:21
    David Filinger opět nahradil gólmana Tomáše Votavu.

10:22
    Hra bez brankáře Rapidu ovoce nepřinesla, Tomáš Votava v brankovišti.

11:04
    Martin Kaválek z přímého volného kopu vystřelil vedle.

11:26
    David Filinger zahraje rohový kop Ústí nad Labem.

12:00
    Tvrdou ránu Martina Gajdoše gólman Kladna zneškodnil.

12:39
    Petr Šnídl křižnou přihrávkou vybízel ke skórování Michala Jarába, druhý zmiňovaný Tomáše Votavu nezaměstnal.

14:41
    Marek Vašák nastřelil pravou tyč, přičemž jako první se k míči dostal MICHAL JARÁB, jenž uklidil balón za brankovou čáru. Asistence: Marek Vašák.

15:10
    Skvělý obranný zákrok předvedl Tomáš Vobořil, jenž zastoupil domácího gólmana na výbornou. Pokus Pavla Caizla by jinak skončil v bráně.

15:31
    Martin Kaválek orazítkoval tyč!

16:02
    Opět power-play Rapidu!

16:25
    Gól při power-play! TOMÁŠ VOBOŘIL zužitkoval přihrávku Matěje Kliera a koriguje skóre na 3:5 z pohledu Ústí nad Labem. Asistence: Matěj Klier.

18:31
    Středočeši kombinují na vlastní polovině.

19:32
    David Filinger faulován před střídačkou soupeře.

19:47
    Střelu Tomáše Vobořila chytá do náruče David Tetour.

19:50
    Oddechový čas pro hosty.

20:00

Do vedení šel jako první ústecký Rapid, otěže prvního poločasu ale postupně převzali svěřenci Jiřího Veselého. Severočechům se podařilo náskok Kladna snížit na rozdíl dvou branek, na zvrat utkání má mužstvo pod vedením Martina Dlouhého dvacet minut.

Akumulované fauly: 3:3.
    Druhý poločas začne přibližně ve 21:01 hod.

20:01

21:02
    Michal Jaráb byl faulován na obranné části hrací plochy, sudí Michal Čurda signalizuje akumulovaný faul v neprospěch domácích.

21:14
    Tomáš Vobořil z autu přihrál MARTINU DLOUHÉMU, který dělovkou ze středu vymetl pavučiny z horního růžku hostující svatyně. Asistence: Tomáš Vobořil.

22:15
    Martin Kaválek (KLA) si ze střídačky neodpustil okomentování odpískaného faulu Michalem Čurdou a inkasoval žlutou kartu.

22:16
    Martin Dlouhý ze standardní situace předal balón LUKÁŠI MACHOVI, který nalezl mezeru přízemním pokusem u levé tyče. Asistence: Martin Dlouhý.

23:14
    David Filinger trefil břevno!

24:44
    Jan Čurda hledal z levé strany Pavla Stejskala, který měl balón na dlouhou nohu.

26:14
    Pavel Caizl (KLA) vyfasoval žlutou kartu, domácí budou zahrávat přímý volný kop z jedenácti metrů.

26:15
    David Filinger ze standardní situace nastřelil levou tyč!

Dnešní utkání sleduje 176 diváků.

28:37
    David Filinger v předbrankovém prostoru zahlédl nikým nehlídaného Jana Kapouna, který z bezprostřední blízkosti pálil do Davida Tetoura.

29:59
    Tomáš Jelínek se v rozmezí několika sekund dopustil dvou akumulovaných faulů, které má Rapid na kontě již čtyři.

30:28
    Ústí nad Labem opět ve vedení! Martin Dlouhý servíroval křižnou přihrávku MATĚJI KLIEROVI, který prostřelil vše, co mu stálo v cestě. Asistence: Martin Dlouhý.

30:50
    David Filinger se dostal do samostatného úniku, David Tetour vyrazil míč do tyče!

31:41
    Opět se pokusil střílet David Filinger, zkušený futsalista se svou zadovkou ale neuspěl.

32:44
    Adam Virt ponechal patičkou balón Davidu Filingerovi, který levačkou minul.

34:24
    Hlavička Pavla Stejskala skončila mimo.

34:32
    Matěj Klier z rohu předložil gólovou přihrávku TOMÁŠI JELÍNKOVI, který se do odkryté brány nemýlil. Asistence: Matěj Klier.

34:32

34:32
    Petr Šnídl míří na hrací plochu místo Davida Tetoura, power-play Kladna!

35:46
    Hosté kombinují na útočné polovině.

36:11
    David Filinger z otočky od levé postranní čáry z prostoru před střídačkou Kladna prázdnou bránu netrefil!

36:40
    Gól do prázdné brány! MATĚJ KLIER se dnes podruhé prosadil, když z obranné poloviny trefil prázdnou bránu. Asistence: David Filinger.

37:16
    Byla nařízena penalta ve prospěch Kladna po zahrání Tomáše Vobořila rukou v brankovišti.

37:16
    MARTIN KAVÁLEK proměnil pokutový kop k pravé tyči.

38:34
    Kladno při hře bez brankáře pokračuje v tlaku.

39:11
    Gól do prázdné brány! MARTIN GAJDOŠ nemohl neproměnit přihrávku Davida Filingera a pojišťuje vedení svého celku. Asistence: David Filinger.

Pozápasové ohlasy trenérů:

Martin Dlouhý (hrající trenér FC Rapid Ústí nad Labem):
    "I přes úvodní branku jsme podali v prvním poločase bojácný výkon a nepamatuji, kdy jsme naposledy inkasovali tři góly v jedné minutě, které určily ráz první půle. Soupeř nám odskočil až o tři branky, na které jsme reagovali hrou bez brankáře, při které jsme snížili na rozdíl dvou gólů a dohráli úvodní dvacetiminutovku. Nutno podotknout, že Kladno mělo ještě další brankové příležitosti, které nevyužilo. V prvním střídání druhého poločasu se nám podařilo vyrovnat a nakoplo nás to k lepšímu výkonu, se kterým jsem spokojen. Utkání se rozhodlo ve druhé půli, kdy jsme byli více produktivní."

Jiří Veselý (FK Kladno): "V první půli jsme byli lepší, využít jsme měli více šancí. Brankový rozdíl mohl být po dvaceti minutách v náš prospěch vyšší, ale druhý poločas nás domácí jasně přehráli. O naší prohře rozhodly také standardní situace soupeře."

Rapidu se náramně vydařila druhá dvacetiminutovka, kterou ovládl poměrem 6:1. Ústí nad Labem se po vítězství nad Kladnem ujímá vedení ve druholigové tabulce, skupině Západ. Diváci na severu Čech oslavují průběžné prvenství velmi hlasitě.

Akumulované fauly ve druhém poločase: 5:4.

Z Ústí nad Labem je to ode mě pro dnešek vše, těším se na počtenou opět někdy příště. Zdeněk Kamínek ml. (21:52:27)

Zdeněk Kamínek ml.

Branky: 5. Jelínek (Vobořil), 8. Vobořil (Jelínek), 17. Vobořil (Klier), 22. Dlouhý (Vobořil), 23. Mach (Dlouhý), 31. Klier (Dlouhý), 35. Jelínek (Klier), 37. Klier (Filinger), 40. Gajdoš (Filinger) – 5. Jaráb (Fugdiar), 7. Caizl, 7. Chaloupka, 7. Chaloupka, 15. Jaráb (Vašák), 38. Kaválek (pen.)

Karty:   23. Kaválek (KLA), 27. Caizl (KLA)

Rozhodčí: M. Čurda, Vrtal; delegát: Smreček