Zlín – Olomouc 1:1 (kon.) | Jihlava – Slovácko 2:0 (kon.) | Třinec – Brno 2:3 (kon.)
FK Třinec
2:3 (0:3)
FC Zbrojovka Brno
Pondělí 06.11.2017, 14:00 • Městský stadion na Lesní, Třinec • Juniorská liga – Morava • 13. kolo

Děkuji vám za pozornost a přeji příjemný zbytek načatého týdne. (18:05:34)

Třinečtí po prohře zůstávají s 11 body na posledním místě tabulky. Brno poskočilo o příčku výš před Baník Ostrava.

Ve druhém poločase se Třinečtí honili za vyrovnáním, dokázali snížit na rozdíl jediné branky, v závěru utkání všechno vsadili na jednu kartu, ale ani ve dvouminutovém nastavení se vyrovnání nedočkali.

90+3

90+2
    Po závaru před brněnskou bránou je tu další roh pro Třinec.

90+2
    Rohový kop Třince. Do pokutového území zamířil i brankář Adamuška.

90+1
    Střelu Holmana zpoza šestnáctky lapil do rukavic brankář Adamuška.
    89.

89
    Janošek se obtočil s míčem na hranici šestnáctky a poté prudkou přízemní střelou trefil tyč třinecké brány!

86
    Samiec fauloval ve středu hřiště Jambora a domácí přicházejí o míč.

85
    Domácí se ženou za vyrovnáním, bohužel trocha nepřesností hatí jejich snahu.

83
    Jihomoravané znovu střídají. Obůrku nahradil Šustr.

81
    Střídání na straně Brna. Střelce úvodní branky Vintra nahradil Holman.

80
    Adamuška nyní udržel domácí naděje na bodový zisk, když lapil soupeřovu tutovku zpředbrankového prostoru.
    79. VELNER - 2:3

79
    Třinec právě vstřelil branku!
    Rohový kop propadl k MICHALU VELNEROVI, který střelou po zemi klidil balón do brněnské brány – 2:3!
    79.

79
    Po rohovém kopu se opřel do míče Velner a jeho ránu z voleje fantasticky vyrazil gólman Floder.

78
    Dobrý centr Konečného na hlavu Lasoty, ale jeho střelecký pokus odvrátil jeden z obránců na roh.

76
    V brněnském celku Doubravský vystřídal Kroutila.

74
    Střídání v třineckém celku. Hřiště opustil Celba a místo něj přišel Ceniga.

73
    Žlutou kartu viděl Miroslav Kroutil.

72
    Střídání v brněnském celku. Přichystala nahradil Jambor.

71
    Celba uspěl v souboji o míč ve středu hřiště, naběhl si s míčem za pokutové území, odkud mu jeden ze spoluhráčů poradil, ať vystřelí. Jeho střela však postrádala přesnost.

70
    Třinecký roh hosté odvrátili a sami se vrhli do protiútoku. Ten však ve středu hřiště zbrzdili.

67
    Únik Janošíka zastaven zdviženým praporkem pomezního rozhodčího.

61
    Janošík utíkal po levé straně a ostrým skluzem ho poslal k zemi Marek Vintr. Ten za svůj čin viděl žlutou kartu.

56
    Třinečtí ztratili míč na pravé straně, jenže vzápětí Přichystal poslal rychlou přihrávku na Janoška, který byl v ofsajdu.
    52. CELBA - 1:3

52
    Na centr Konečného z levé strany si zakřičel brankář Floder, ale míč nezasáhl. Balón se dostal přesně na hlavu Celby, který poslal míč do odkryté brány – 1:3.

52
    Konečný pronikal po levé straně, ale v klíčovém momentu mu míč ukopl Přichystal.

50
    I s dalším rohem si Slezané poradili.

48
    Rohový kop Brna domácí defenzíva odvrátila.

46
    Třinecký trenér sáhl k dvojité změně. Do druhého poločasu už nevyběhli Lanc se Zahalukem. Jejich místa zaujali Potůček s Chloněm.

46

V prvním poločase jsme viděli zajímavý fotbal plný střel na jedné či druhé straně. Více šancí měli hráči Brna, kteří hrozili především z protiútoků, avšak z mnoha střeleckých pokusů proměnili v gól pouze tři střely.

45

45
    Po rohovém kopu Janoška hlavičkoval Jovanovič hodně vedle pravé tyče.
    43.

43
    Samiec neprošel ve středovém kruhu přes soupeře, míče se zmocnil Vintr, přihrál na pravou stranu Janoškovi, jeho střelu gólman vyrazil vedle brány, naštěstí pro domácí už dobíhající Janošek nestihl míč dorazit do opuštěné brány.

43
    Třinečtí nejsou v prvním poločase špatní, jen soupeře pouští do mnoha šancí.
    39. ZIKL - 0:3

39
    Brno právě vstřelilo branku!
    Jihomoravané už vedou o tři branky. Po zpětné přihrávce z pravé strany zamířil přesně mezi tři tyče MARTIN ZIKL – 0:3.

37
    Vintr přihrál na levou stranu Janoškovi, ten ještě akci vyšperkoval pasem na Přichystala, jenže brněnský hráč přišel v souboji s třineckým obráncem o míč.

36
    Přímý kop Janoška z nějakých dvaadvaceti metrů skončil v třinecké zdi.
    34. JANOŠEK - 0:2

34
    Sedlák se prokličkoval po levé straně, ale centrem před bránu nikoho v pokutovém území nenašel. Pár sekund poté míč získal Vintr, prudkou přihrávkou naše na penaltovém puntíku DOMINIKA JANOŠKA, který prudkou střelou do pravé poloviny brány nedal Adamuškovi šanci – 0:2.

33
    Lasota byl znovu před brankářem Flodrem, jenže i v tomto případě byl brněnský gólman úspěšnější.

31
    Po přihrávce Samiece si to Lasota namířil na brněnskou bránu, kličkou do středu se zbavil obránce a rázem byl před brankářem Flodrem. Vzápětí však zkusil prostřelit vybíhajícího Flodra, ale neuspěl.

30
    Na druhé straně se ke střele propracoval Vintr, jenže z velkého úhlu třineckou bránu netrefil.

29
    Dlouhá centr do pokutového území vrátil do ohně Zahaluk, míč se dostal k Celbovi, jenže tomu střela nesedla a kutálející míč s klidnou hlavou sebral ze země brankář Floder.

24
    Zahaluk se rozběhl po pravé straně, jenže pravou nohou poslal centr za brněnskou bránu.

24
    Kroutil se proběhl kolem třineckého obránce, ale vzápětí po dalším souboji upadl v pokutovém území. Rozhodčí druhou penaltu neodpískal.

23
    Další příležitost Jihomoravanů. Vintr se uvolnil na hranici malého vápna. Tísněný soupeřem se v pádu opřel do míče, ale přestřelil bránu.

21
    První poločas nabízí dostatek střeleckých možností. Nepřesnou střelu z hranice šestnáctky vypustil Vintr.

20
    Přečíslení dva na jednoho vyřešil Vintr příliš dlouhou přihrávkou na Přichystala. Pro míč si před brněnským hráčem došel brankář Adamuška.

18
    Třinečtí zaútočili, míče létaly před bránu, až se k jednomu odraženému balónu dostal Konečný. Třinecký obránce se rozběhl, vystřelil, ale míč lapil do rukavic Floder.

14
    Aut Hybše z levé strany se snažil zpracovat Přichystal, ale důrazný Markiefka ho o míč odzbrojil.

11
    Masař z přímého kopu z nějakých dvaceti metrů trefil pouze dobře postavenou brněnskou zeď.
    9. VINTR - 0:1

9
    MAREK VINTR proměnil penaltu střelou po zemi k levé tyči. Adamuška směr střely vystihl, ale na balón už nedosáhl. Brno vede 0:1.
    8.

8
    Janošek přihrál do pokutového území Přichystalovi, ten strhl akci do středu, kde byl faulován Markiefkou a rozhodčí odpískal pokutový kop.

7
    Na druhé straně dostal trochu prostoru Masař, popoběhl zhruba pět metrů dopředu, aby ze své kopačky vypustil prudkou, avšak nepřesnou střelu.

7
    Nákop Jovanoviče od středové čáry končí v náručí třineckého gólmana.

6
    Na druhé straně pláchl po pravé straně Vintr, jeho křížná střela ke vzdálenější tyči minula třineckou bránu.

5
    Po přihrávce z levé strany se v pokutovém území opřel do míče Masař, ale míč po jeho střele letěl hodně vysoko.

3
    Po levé straně se uvolnil Přichystal, seběhl s míčem na hranici šestnáctky a polovysokou střelou vystrašil gólmana Adamušky. Míč letěl kousek vedle pravé tyče.

2
    Vintr jako první otestoval pozornost soupeřova brankáře. Střelou po zemi Adamušku nepřekvapil.

1

Hlavní rozhodí Emanuel Marek už foukl do píšťalky. Zhruba za dvě minuty zápas začne.

Brněnští fotbalisté se oblékli celí do modrého, domácí nastoupí v bílých dresech a červených trenýrkách.

FK Fotbal Třinec: Adamuška – Markiefka, Konečný, Lanc, Velner (C), Janošík, Celba, Lasota, Samiec, Masař, Zahaluk.
    Náhradníci: Lipták – Potůček, Chloň, Ceniga.

FC Zbrojovka Brno: Floder – Zukal, Hykš, Jovanovič, Janošek, Kroutil, Vintr, Přichystal, Sedlák, Zikl, Obůrka.
    Náhradníci: Mrázek – Svensson, Jambor, Šustr, Doubravský, Holman, Krula.

Rozhodčí: Marek – Caletka, Lakomý.

VZÁJEMNÉ ZÁPASY

Jak jsme již zmínili, Třinec a Brno již mají za sebou jeden vzájemný zápas. Ten dopadl velmi dobře pro Třinec, který na jihu Moravy zvítězil 3:0.

BRNO – TŘINEC 0:3 (0:1)
    Branky:
    26. Celba, 57. Samiec, 62. Hošek. Rozhodčí: Proske – Pfeifer, Pochylý. Žluté karty: M. Vintr, Šustr – J. Cieslar. Návštěva: 50 diváků.

Brno: Floder – Zukal, Obůrka, Přichystal, Janošek, Šustr, Kone (57. Krula), Vintr, Juhar (46. Fortes), Gáč, Buchta (65. Svensson). Trenér: Vladimír Michal.

Třinec: Kubik – Markiefka, Velner, Lanc, Masař, Lasota (85. Potůček), J. Cieslar, Celba, Samiec, Hošek (81. Šarudi), Janošík (68. Chloň). Trenér: Svatopluk Schäfer.

FC ZBROJOVKA BRNO
    7. místo, 13 bodů, skóre 19:26

Brněnští mají po 11 odehraných zápasech o bod více než Slezané. Mohou za to poslední dvě vítězství, ve kterých diváci viděli 11 gólů. Brňané porazili Olomouc 3:2 a Slovácko 4:2.

V posledním utkání proti Slovácku si domácí v první půli vypracovali tříbrankový náskok po dvou gólech Janoška a Gáče. Po změně stran Slovácko snížilo na rozdíl jedné branky, ale v 79. minutě pojistil vítězství Brna Krula.

Poslední utkání

BRNO – SLOVÁCKO 4:2 (3:0)
    Branky:
    2. a 18. (pen.) Janošek, 23. Gáč, 79. Krula – 50. Pospíšil, 61. Kubala. Rozhodčí: Vojkovský – Boček, Hájek. Žluté karty: Franco Gomes, Pachlopník – Ťok. Návštěva: 48 diváků.

Brno: Floder – Franco Gomes, Zukal, Gáč (55. Obůrka), Hykš, Pachlopník (83. Svensson), Šustr, Janošek (60. Krejčí), Kroutil (73. Jambor), M. Vintr (36. Krula), Přichystal.

FK FOTBAL TŘINEC
    8. místo, 12 bodů, skóre 13:24

Třinecká juniorka čeká na vítězství už pět zápasů. Naposledy právě na hřišti dnešního soupeře z Brna, kde zvítězili 3:0 po gólech Celby, Samiece a Hoška.

Od té doby podlehli Jihlavě (0:5), Zlínu (0:2) a Olomouci (1:2), bod uhráli ostravským Baníkem (2:2) a v posledním utkání na Slovácku (1:1).

Dnes trenérské duo Schäfer – Jakus nasadí i několik hráčů, kteří včera ve Vlašimi nedostali příležitost, popřípadě si zahráli pár minut.

TŘINEC – SLOVÁCKO 1:1 (1:1)
    Branky:
    89. Suchý – 71. Hošek (pen.). Rozhodčí: Mrázek – Batík, Antoníček. Žluté karty: Samiec, Velner (Třinec). Návštěva: 50 diváků.

Třinec: Adamuška – Chloň (65. Markiefka), Konečný, Lanc, Lasota (84. Ceniga), Masař, Hošek (90. Novotný), Samiec, Janošík (88. Potůček), Zahaluk (75. Cienciala).

Dobré dopoledne z Třince. Vítám vás u online přenosu z Juniorské ligy. Dnes budeme sledovat bitvu dvou tabulkových sousedů. V areálu na Lesní se střetne poslední FK Fotbal Třinec s předposledním týmem FC Zbrojovka Brno. Utkáním vás provede Igor Mainka.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.