Chabarovsk – Soči 2:0 (kon.) | Dynamo Moskva – Čerepovec 0:1 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 1:2 (kon.)
Ak Bars Kazaň
1:2 (0:0, 1:2, 0:0)
Torpedo Nižnij Novgorod
Pondělí 06.11.2017, 15:00 • TatNeft Arena, Kazaň • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Všem hokejovým fanouškům přeji příjemné chvíle při sledování textového přenosu ze zápasu Kontinentální hokejové ligy. Od patnácti hodin se můžeme těšit na duel mezi týmy AK Bars Kazaň a Torpedem Nižnij Novgorod!

Domácí tým byl ještě do včerejšího dne lídrem Východní konference. Aktuálně se nachází na druhém místě s bodovou ztrátou na překvapení z Astrany. Oproti Barysu však Kazaň má hned čtyři zápasy k dobru a v případě dnešního vítězství vrátí zpět do čele. V posledním zápase se Bars představil na ledě Chabarovsku, kde nenavázal na vítězství 2:0 z Vladivostoku a po horším výkonu prohrál 1:3.

Nejproduktivnější hráči:
    1. J. Sekáč – 25 bodů (10+15)
    2. V. Tkačov – 22 bodů (14+8)
    3. J. Azevedo – 18 bodů (12+6)

Torpedo v posledních dnech ztratilo předchozí formu, na tříbodové vítězství čeká již osm zápasů v řadě. Během nich Novgorod hned čtyřikrát prohrál v prodloužení nebo nájezdech a jednou získal dva body za výhru 1:0 na ledě moskevského Dynama. Naposledy se momentálně pátý tým Západní konference představil v Petrohradu, kde v závěru dotáhl ztrátu a získal cenný bod za prohru 4:5 po samostatných nájezdech.

07.12.2015 Kazaň – N. Novgorod 2:1

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Ak Bars Kazaň: Garipov (Biljalov) – Batyršin, Ohtamaa, Markov (A), Jarullin, Tokranov, S. Zacharčuk, Sidorov – Lukojanov, Malychin (A), Jazkov – Galijev, Tkačov, M. Gluchov – Glinkin, Lander, Kosov – Archipov, Svitov (C), Obuchov.

Torpedo Nižnij Novgorod: S. Galimov (Lisutin) – Grigorev, Sergijenko, Barancev, Šulenin, Kurbatov, Želdakov, Fatkullin – I. Zacharčuk, Žukov, Muršak – Gračov, Dugin, Daugavinš (A) – Paršin, Galuzin (A), Stoljarov (C) – M. Lazarev, Mozer, S. Kosticyn – Urakov.

Rozhodčí: Fraňo, Ansons – Sivov, Šalagin.

00:01

00:26
    S prvním útokem přišlo Torpedo a Muršak s Žukovem a Zacharčukem hned zatopili domácí obraně, které ulevil až zákrok brankáře Garipova.

01:25
    Bars se do útočného zatím nepodíval, což bude platit i v následných sekundách. Po zakázaném uvolnění se opět vhazuje u domácí klece.

01:45
    Kosov nahrál zpoza Galimova před brankoviště, kde byl přichystaný Lander, ale pohotovou střelou oslovil jen zmíněného brankáře Novgorodu.

02:00
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Grigorij Želdakov – 2 min., vraženÍ).

02:41
    Kazaň nerozjela první přesilovku vůbec špatně a natlačila se k Listunovi. Ten se parádně stihl přesunout proti střele Tkačova, kterému se nepovedlo puk zvednout nad beton.

03:16
    Nikita Jazkov dlouho míchal s kotoučem na místě a nakonec ho poslal do brankoviště, kudy jenom proletěl do rohu.

03:45
    Až teď se Novgorod osvobodil a z jeho oslabení zbývá už jen několik posledních sekund.

04:00

04:19
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Obuchov – 2 min., podražení).

04:51
    Domácí po vyhraném buly dvakrát odpálili puk ven z vlastního pásma a v oslabení se zatím pohodlně brání.

05:10
    Až Grigorev zkusil střelu, ale ta se od horní poloviny těla Garipova odrazila k jeho spoluhráčům a ti znovu vyhodili.

05:40
    Lukojanov a Tkačov v oslabení pádili do protiútoku, ale vše ztroskotalo na nezpracované finální přihrávce na hokejku druhého jmenovaného.

06:19

06:28
    Sergej Kosticyn pálil rychlým švihem z vrcholku levého kruhu, ovšem Garipov byl na místě. Následuje reklamní přestávka.

07:15
    Kazaň dvakrát nahazovala puk ze středního pásma, ale v obou případech si ho za vlastní brankou našli obránci Torpeda.

07:52
    Ohtamaa se svým parťákem se znovu nikam neženou a pozvolna rozehrávají z obranné poloviny Barsu.

08:17
    Jan Muršak úspěšně pospíchal za kotoučem, jenž z nulového úhlu napálil nepřesně a rozvlnil jen ochrannou síť.

09:13
    Aktivní napadání Torpeda dělá domácím obrovské problémy, hráči v zeleném se dobrou půlminutu nemohou dostat z obranné třetiny.
    09:13

09:49
    Dmitrij Šulenin dojel další vynucené vyhození a za hostující brankou čeká, až jeho spoluhráči dostřídají.

11:00
    Hra teď není příliš koukatelná. Na ledě probíhá obrovský počet soubojů o kotouč a ani jednomu z celků se nedaří delší dobu útočit.

11:33
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Michail Gluchov – 2 min., podražení).

11:49
    Lander vyhrál vhazování v obranném pásmu Barsu a Kosov se postaral o jeho vyvezení za červenou čáru.

12:18
    Ani teď se nějaký vytrvalý tlak nekoná. Torpedo na modré čáře zastavilo odpískání ofsajdu.

12:57
    Novgorod se konečně usadil v útočném pásmu a kombinací se snaží rozbít čtyřčlenný obranný val Kazaně.

13:22
    Daugavinš dostal puk ke koncové čáře a zády brance se přiblížil brankovišti, ve kterém jeho střelu pokryl brankář Garipov.

13:33

14:08
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Jevgenij Mozer – 2 min., podražení).

14:28
    Galimov dvakrát natáhl své betony a vyrazil přízemní střely z bezprostřední blízkosti v podání Malychina a Landera.

14:56
    Domácí se chtěli rychle vrátit do útočného pásma po soupeřově vyhození. Zastavil je odpískaný ofsajd.

15:19
    Přihrávku od Tkačova další z hráčů Barsu nezpracoval a hosté díky tomu opět vyhodili puk přes všechny čáry.

15:34
    A opět postavení mimo hru, které překazilo domácí přechod do útočné fáze.

16:08

16:25
    Mozer se hned zapojil do hry a pomohl Torpedu s usazením v pásmu. Obě snahy o zakončení ale byly zablokované a puk skončil mimo hrací plochu.

17:05
    Domácí se museli vrátit na vlastní polovinu, odkud rozehrává velezkušený zadák Andrej Markov.

17:43
    Muršak se zničehonic dostal před Jarullina, ale střelou z levého kruhu nenašel skulinu v postoji Garipova.

18:25
    Dugin po vyjetí zpoza branky naznačil přihrávku a překvapivě střílel, ovšem Emila Garipova to znovu nezaskočilo.

19:00
    Poslední minuta první třetiny.

19:15
    Nikita Jazkov nezkrotil volný kotouč a rozvíjející se brejk čtyři na dva se jeho vinou nekonal.

19:47
    Kazań dobře zahustila prostor u obranné modré čáry a hosté tak museli jenom nahazovat, z čehož resultoval icing a darované buly před Galimovem.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Úvodní dvacetiminutovka je u konce. O něco aktivnější v ní byli hokejisté Torpeda, ale Garipov žádné vyložené šanci čelit nemusel. Kazaň v útočném pásmu tolik času nepředvedla a Galimov si s několika střelami díky své mrštnosti poradil. Také druhá třetina tak odstartuje za trvajícího bezbrankového skóre.

Střely na branku po 1. třetině: 6 – 5.

20:01

20:27
    Muršak sice prohrál úvodní buly, ale v útočném pásmu se nejdříve usadilo Torpedo. Grigorev pálil zpoza pravého kruhu do hrudníku Emila Garipova.

20:58
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Gennadij Stoljarov – 2 min., zásah do hlavy nebo krku + 10 min. osobní trest, nesportovní chování). Trest odpyká Maxim Lazarev.

21:17
    Torpedo právě vstřelilo branku!
    Hosté se gólem v oslabení dostávají do vedení! JEVGENIJ MOZER se chopil kotouče ve středním pásmu a z vrcholku pravého kruhu pro vhazování vyslal neskutečnou ránu zápěstím, která proletěla do branky pár milimetrů pod břevnem. Garipov byl zcela bez šance. Asistence: Dmitrij Šulenin.
    21:17 Jevgenij MOZER - 0:1

22:42
    Stanislav Galijev udělal rychlý obrat u hostující branky a trefil levou tyč Galimova, jenž se marně natahoval přes celé brankoviště.

22:58

23:33
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Atte Ohtamaa – 2 min., podražení).

24:22
    Galuzinovu střelu od modré čáry schoval Garipov do lapačky. Chvíli předtím musel domácí brankář rychle reagovat po sražené přihrávce z krátkého mantinelu.

24:57
    Ani tahle početní výhoda hostům příliš nevychází, po vyhození Barsu se hraje jen mezi modrými čarami.

25:33

26:18
    Galimov jenom vyrazil střelu z levého mantinelu. Lander se neúspěšně snažil dorážet a nezasunul puk ani po rychlém obtočení okolo branky.

26:51
    Lukojanov z levého kruhu nemířil přesně. Následná střela od modré už byla lepší, ale Galimov si s ní věděl rady.

27:30
    Zakázané uvolnění Torpeda.

27:57
    Dmitirj Obuchov se už chystal ohrozit Galimova, ale při nápřahu uslyšel hvizd signalizující ofsajd.

28:45
    Tkačov dostal v útočném pásmu přihrávku od protihráče a posunul puk k zadnímu mantinelu, odkud přišla nahrávka na Markova, ale jeho střelu golfákem Galimov zpacifikoval.

29:11
    Novgorod je ve druhé třetině nesmírně efektivní a vede už o dva góly! Po dobrém tlaku vystřelil zpoza pravého kruhu Barancev. Puk se od Garipova odrazil do vzduchu a IVAN ZACHARČUK jej parádním baseballovým úderem uklidil do sítě. O vysokou hůl se nejednalo, kotouč byl zasažen skoro přesně na úrovni břevna. Asistence: Denis Barancev, Jan Muršak.
    29:11 Ivan ZACHARČUK - 0:2

30:16
    Jazkov nevyřešil přečíslení tři na dva nejlépe, přihrávku do jízdy nezachytil žádný z jeho dvou spoluhráčů.

30:55
    Mozer přihrával před branku na volného spoluhráče, jehož střela ale neměla gólové parametry. Stejně tak Grigorevův pokus z delší vzdálenosti.

32:22
    Tempo hry výrazně narostlo. O něco živější jsou pochopitelně hosté, což se odrazilo i na jejich práci v obranném pásmu, kde za minutu nepustili Bars k žádnému zakončení.

32:51
    Kazaň vstřelila branku!
    Rychlý brejk domácího týmu už končí gólem na 1:2! Ohtamaa si zpracoval Malychinovu přihrávku z vlastní poloviny a z levého mantinelu ihned nahodil puk před rozjetého NIKITU JAZKOVA, jenž zavěsil do bližšího horního rohu nad levé rameno Galimova. Asistence: Atte Ohtamaa, Fjodor Malychin.
    32:51 Nikita JAZKOV - 1:2

33:35
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Nikita Jazkov – 2 min., vysoká hůl).

33:56
    Domácí rozlet zkazil Jazkův faul. Chvíli po něm Torpedo vyhrálo buly a po přihrávce před pravý kruh Garipova protáhla střela Michajla Grigoreva.

34:30
    Kazaň dvakrát odpálila kotouč do bezpečí a zkrátila své oslabení o několik desítek sekund.

34:56
    Paršin s velkou lehkostí projel zpět do útočného pásma, ale střelou zápěstím z osy hřiště netrefil prostor Garipovovy branky.

35:17
    Muršak nabil spoluhráči, který stál na vrcholku pravého kruhu, ale razantní ránu nasměroval jen do brankáře Barsu.

35:35

36:25
    Kazaň se usadila před Galimovem, jenž nemusel zasahovat proti nepřesné střele z pravého křídla ani zakončení od modré, při kterém puk nedoletěl ani ke kruhům.

37:06
    Daugavinš málem překvapil Garipova skrytou střelou z levého mantinelu. Domácí strážce branky byl u své pravé tyče na poslední chvíli.

37:57
    Sergeji Kosticynovi utekl puk od hokejky a Torpedo se tak muselo vydat ven z útočného pásma.

38:56
    Jeden z hostů promáchl při snaze vystřelit od modré. Puk skončil u Glinkina, který trochu zazdil protiútok tím, že se zastavil a z levého kruhu zacílil jen do lapačky Galimova.

39:00
    Poslední minuta druhé třetiny.

39:15
    Zakázané uvolnění Nižného Novgorodu vrací hru před brankoviště Galimova.

39:41
    Garipov ztratil stabilitu v reakci na hostující střele od modré čáry. Ta naštěstí pro něj byla nepřesná a nedošlo ani k žádné dorážce.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Po nezáživné první třetině získala hra vysoké tempo a také tři góly, po kterých Novgorod vede 2:1. Hosté otevřeli skóre ve vlastním oslabení, když se prosadil Mozer. Těsně před polovinou utkání navýšil náskok Torpeda Zacharčuk, ale Bars prakticky ihned odpověděl snížením z hokejky Jazkova. Po čtyřiceti minutách tak rozhodně není rozhodnuto a můžeme se těšit na dramatickou koncovku.

Střely na branku po 2. třetině: 16 – 25.

40:01

40:25
    Jan Muršak nabral vynikající rychlost na levém křídle, z nulového úhlu pak zkusil zaskočit Garipova, ale ten si bližší tyč pohlídal.

41:11
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Andrej Markov – 2 min., podražení).

41:42
    Hosté po rychlém přechodu přes střední pásmo přenesli hru zleva doprava, ovšem střela Daugavinše se stala snadnou kořistí pro Garipova.

42:21
    Muršak s Paršinem si vyměnili několik přihrávek u zadního mantinelu. První z nich po chvilce vystřelil z levého kruhu, ale branku minul.

42:40
    Kazaň dostala puk do bezpečí a už jen půlminuta ji dělí od hry v plném počtu.

43:11

43:49
    Bars by se rád snažil také útočit, ale zatím k tomu nedostal potřebný prostor. Torpedo je aktivnější i po skončení přesilovky.

44:11
    Malychin to zkusil individuálně, ovšem jeden z obránců ho v rychlosti čistě obral o puk u levého mantinelu.

44:15
    Autor jediného domácího gólu Nikita Jazkov se po jednom ze soubojů skácel k ledu a zůstává ležet pod mantinelem. Těžko říct, co se mimo zraky většiny diváků stalo.

44:15
    Vyloučení v týmu Torpedo Nižnij Novgorod (Gennadij Stoljarov – 5 min., sekání + osobní trest do konce utkání, nesportovní chování).

46:30
    Kazaň první dvě minuty přesilové hry strávila s pukem na hokejkách, ale za celou dobu ani jednou neohrozila brankáře Galimova.

47:12
    Novgorod se stále brání bez sebemenších problémů a z tribun se už začíná ozývat pískot nespokojených fanoušků.

47:29
    Jarulin přišel o puk i útočné pásmu Barsu. Velká křeč v podání domácích hokejistů tak pokračuje.

48:22
    Sergej Kosticyn v oslabení zkusil navýšit vedení Torpeda, ale střela zpoza pravého kruhu byla sražená mimo Garipova.

49:04
    Až teď musel zasahovat také Galimov, ovšem střela z pravé strany jeho brankářské schopnosti moc neprověřila.

49:15

49:27
    Vyloučení v týmu Ak Bars Kazaň (Dmitrij Archipov – 2 min., nedovolené bránění).

50:06
    Po hře v oslabené si Novgorod vyzkouší i přesilovku. V její první čtvrtině ale vymyslel vůbec nic.

50:50
    Hosté se nanovo usadili v útočném pásmu. Daugavinš ale jenom nahazoval z ostrého úhlu a Garipov si připsal jen propagační zákrok.

51:27

52:12
    Obrany ve třetí třetině výrazně přehrávají útočné formace, kterým se po druhé přestávce nedaří vytvářet žádné větší šance.

53:00
    Dobrou minutu domácí kombinovali v útočném pásmu, jenže nebyli puštěni k žádnému zakončení na branku Galimova.

53:48
    Domácí gólmen si dojel nahození z červené čáry a rychle rozjel další útok Barsu, který však trval jen pár sekund.

54:22
    Jevgenij Mozer se blýskl parádním sólem, při kterém obešel tři hráče, ale pod tlakem čtvrtého slabým bekhendem poslal puk do Garipova.

54:58
    Hraje se několik minut bez přerušení a to mnohem více vyhovuje hostům, kteří se poměrně rychle blíží cenným třem bodům.

55:52
    Torpedo opravdu dobře brání střední pásmo a Bars tak má velké potíže s postupem do palebných pozic.

56:36
    Ivan Zacharčuk si vzal puk po hodně nepřesné domácí střele, ale sám na druhé straně nic nevymyslel a raději odjel střídat.

57:13
    Jeho jmenovec Stěpan Zacharčuk přihrával do druhé vlny, jenže hostující gólman opět nemusel zasahovat, neboť puk letěl výrazně mimo.

57:56
    Po dlouhých osmi minutách se hra konečně přerušila poté, co se puk otřel o ochrannou síť. Kazaň si tak může vybrat svůj oddechový čas.

58:10
    Garipov odjel na střídačku a domácí to zkouší v šesti proti pěti!

58:42
    Pětice Torpeda se zatáhla k vlastnímu brankoviště a kombinující Kazaň marně hledá skulinku, přes kterou by se dalo vystřelit.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

59:17
    Po třech zablokovaných střelách se hostům nepovedlo vyhodit a domácí nápor ještě trvá.

59:30
    Gólman Torpeda si v závaru u svého brankoviště našel kotouč a přerušil hru. Do konce zbývá třicet vteřin.

59:42
    Hosté vyhráli buly a ve třech jeli proti prázdné brance. Lotyšsiý útočník Daugavinš ji střelou od modré čáry ale netrefil!

59:52
    Po ofsajdu Barsu následuje vhazování ve středním pásmu. Pro domácí celek už to nevypadá příliš nadějně.

Kazaň byla ve třetí třetině podle očekávání mnohem aktivnější. Nějaký drtivý tlak si ale nevypracovala a ni v samotném závěru a podruhé překonat Galimova nedokázala. Torpedo naopak precizně bránilo a udrželo své vedení 2:0 až do závěrečného klaksonu.

Střely na branku: 28 – 30.

Československá stopa v utkání

Do zápasu nenastoupili žádný český ani slovenský hokejista.

Z tohoto střetnutí je to vše, přeji Vám hezký zbytek pondělního dne. (17:34:38)

Michal Břuchanský

Branky a nahrávky: 33. Jazkov (Ohtamaa, Malychin) – 22. Mozer (Šulenin), 30. I. Zacharčuk (Barancev, Muršak)

Rozhodčí: Fraňo, Ansons – Sivov, Šalagin