Füchse Berlin – Flensburg 26:30 (kon.)
Füchse Berlin
26:30 (13:14)
SG Flensburg-Handewitt
Čtvrtek 09.11.2017, 19:00 • Max-Schmeling-Halle, Berlin (kapacita 11.900) • Německá Bundesliga

Šlágr 12. kola Bundesligy je za námi, Flensburg vydřel cenné dva body do tabulky, prvních 20 minut sice hrál druhé housle a prohrával už 11:6, do konce první půle ale skóre obrátil a vedl 13:14. Od té doby již Lišáky do vedení hostí nepustili, i díky skvělému Anderssonovi a Jeppssonovi, za očekáváním však zůstal na domácí straně šutér Nenadic. Utkání tak skončilo prohrou Lišek 26:30, z prvního bundesligového onlajnu tuto sezonu se s vámi loučí Tomáš Kalas. (20:35:15)

Konec zápasu. (26:30)
    60
    Gól vstřelil tým Füchse Berlin (Glandorf). (26:30)
    60
    Gól vstřelil tým Füchse Berlin (Lindberg). (26:29)
    59
    Wanne takovou polochůzí a polostřelou skóruje a je to zmar a zkáza Berlína, který měl mač dobře rozehraný. (25:29)

59
    Osobka v podání domácích, hrají absolutně vabank. (25:28)

58
    Halu zmrazil skvělým zákrokem Andersson a teď už asi opravdu hotovo je. (25:28)

58
    Lišky bez brankáře, hrají 7 na 6! (25:28)

58
    Oddechový čas pro domácí. Zřejmě poslední možnost, jak zdramatizovat utkání. (25:28)
    58
    Glandorf navíc z podstřelu propálil Heinevettera a zdá se hotovo. (25:28)

58
    Bude to už hodně těžké pro Berlín, dvě a půl minuty do konce a je to o dvě branky. (25:27)

57
    Na druhé straně se nedokázal Nenadic prosadit přes výborně chytajícího Anderssona! (25:27)

57
    Střela Lauge Schmidta v jasné pozici minula bránu! (25:27)
    57
    Gól vstřelil tým SG Flensburg-Handewitt (Toft Hansen). (25:27)
    56
    Chuť si ale spravil z dorážky, Moller byl bezmocný. (25:26)

56
    Kopljar naskočil do brankoviště, kde měl obránce a Lindberg házel hod proti novicovi Mollerovi, neuspěl! (24:26)
    55
    Naprosto ledabylá přihrávka Jeppssona v pasivitě na křídelníka Wanneho, která ale překvapivě prošla a je to o dva. (24:26)

55
    Lauge Schmidt byl při střele faulován, po úpravě plochy se rozehraje volný hod. (24:25)

54
    Nenadic dokázal téměř míč získat, o pár centimetrů se to nepovedlo! (24:25)

54
    Oddechový čas pro hosty. (24:25)

54
    Berlín musí nyní ubránit útok, tohle může být zlom utkání! (24:25)
    54
    Lindberg je jistota na sedmičky pro Berlín, Andersson netrefil stranu. (24:25)

54
    Karlsson opět fauloval na hraně dvouminutového trestu, další sedmička pro domácí. (23:25)
    53
    Glandorf dostal mnoho prostoru a přidává další gól. (23:25)

53
    Elisson vypíchl míč a běžel sám na branku, kterou ale ze šesti metrů vůbec netrefil! To je škody pro Lišky... (23:24)
    52
    Nenadic sice dnes nehraje se zápalem pro špíl, technicky ale umí a po souhře nechal přidat Schmidta 23. gól. (23:24)

51
    Rod nyní fauloval Druxe hned dvakrát. Prvně mu dopřál otočku ve vzduchu, podruhé ho strčil ve výskoku, dvě minuty ho neminou. (22:24)
    50
    Lauge Schmidt si nabral míč na devíti metrech a naprosto překvapivou střelou ze země přidává další gól Flensburgu. Domácí to budou mít hodně těžké. (22:24)
    50
    Gól vstřelil tým Füchse Berlin (Kopljar). (22:23)
    50
    Dá se říci, že hosté více točí sestavou, gól si připsal Lauge Schmidt. (21:23)
    49
    Berlín musí hrát rychleji v útoku, Elisson dostal těžký pas přes půl hřiště a z těžkého úhlu levého křídla skóruje. (21:22)
    48
    Jeppsson dnes hraje velmi dobré utkání a jde týmu příkladem. Myslím si, že v případě výhry by měl dostat od kolegů večeři se sklenicí dobrého piva. (20:22)
    47
    Lindberg je viděn na place po delší době, sedmičku ale suverénně proměnil. (20:21)

47
    Krásný rusák od Druxe, byl faulován a Berlín může snížit na jednogólový rozdíl! (19:21)

46
    Oddechový čas pro domácí. 20 sekund do konce přesilovky, domácí trenér domlouvá hráčům, aby přestali komunikovat se sudími, zejména Nenadic je v ráži a dvojka pro něj visela ve vzduchu, Štochl ho ale zavčas odklidil. (19:21)
    46
    Flensburg vede o dva góly, nyní skóroval Jeppsson. (19:21)

46
    Velmi dobrá obrana od Flensburgu, evidentně Nenadice zápas nebaví a je dost podrážděn. (19:20)
    45
    Gól vstřelil tým SG Flensburg-Handewitt (Glandorf). (19:20)

44
    Sudí vylučuje Heinevettera na dvě minuty za protesty, brankář ale šel pouze povzbudit své hráče a k sudímu nepadlo jediné slovo. Hala také dává náklonnost k rozhodčím hlasitě najevo. (19:19)

44
    Heinevetter se po delší době připomněl fanouškům důležitým zákrokem! (19:19)

44
    Morgensen musel jít střídat, v jeho obličeji se ukázala tržná rána. (19:19)
    42
    Zachrisson byl sice střídající za Lindberga, Anderssona ale překonal z křídla razantní střelou. Utkání se každopádně dost přitvrdilo a nebude to vůbec lehké pro sudí. (19:19)

41
    Trenér Petkovic protestoval tak vehementně, až došla sudímu Wildovi trpělivost a udělil mu žlutou kartu. Petkovic tak následuje Štochla, který dostal taktéž žlutou na střídačce. (18:19)

41
    Schmidt z pivota nyní neuspěl, Andersson výborně vychytal! (18:19)

41
    Karlsson dnes podruhé na trestnou, Na Druxe předvedl faul kolenem a může být rád, že nešel do sprch. (18:19)

41
    Nenadic chtěl dohrávat do pivota, sudí odpískali dříve faul, veškerý vzruch je poměrně zbytečný. (18:19)
    40
    Heinl prokázal kvalitní poziční hru, když zanechal Schmidta na zádech, dostal míč a neměl žádný problém s gólovou střelou. (18:19)
    39
    Útok Lišek pokračoval dále ve velkém tempu a Zachrisson z pravého křídla skóruje s přehledem. (18:18)

38
    Jeppsson mohl být opět v hlavní roli, míč si ale sklepl na nohu a u balónu zůstává Berlín. (17:18)
    38
    Jeppsson hraje zatím skvělé utkání, s hodem naložil výborně, rozhýbal si Heinevettera a překonal ho. (17:18)

38
    Schmidt bránil v brankovišti a hosté mají k dispozici sedmičku! (17:17)
    37
    Mogensen ihned po rozehrání zhruba z 12 metrů napřáhl, oklepal tyč od nečistot a přidává sedmnáctý gól SGF. (17:17)
    36
    Nenadic ale hraje zatím v druhé půli dobře a shození míče na Schmidta byla ukázka házenkářské krásy. (17:16)
    36
    Ten, který spáchal technickou chybu nyní vsítil gól! Krásná, rychlá lajna, na jejímž konci byl proskok Glandorfa a je srovnáno. (16:16)

35
    Glandorf spáchal technickou chybu, jeho kolegové kiks uhasili a hosté jsou stále v držení míče. (16:15)
    35
    A je otočeno! Schmidt využívá přesilovku náskokem z pivota. (16:15)
    34
    Na kolbišti nyní skóroval Nenadic, který se probudil z letargie první půle. (15:15)

33
    V záběru jsou nyní hráči/dorostenci Nového Veselí, kteří jsou nyní v Berlíně na stáži a fandí pomocí tleskátek. (14:15)

33
    Vyloučení v týmu SG Flensburg-Handewitt (Karlsson). (15:15)
    33
    Zachrisson nastoupil do druhé půle za Lindberga a skóruje! (14:15)
    32
    Signalizovaná pasivita vykrystalizovala v devítku, kterou střílel Jeppsson, poprvé vytloukl bloky, podruhé ale skóroval a Heinevetter se může uřvat. (13:15)

31
    Pasivita na straně Flensburgu. (13:14)

31
    Výhoz mají hosté, opět obehrávají domácí vozovou hradbu. (13:14)

31
    Začal druhý poločas. (13:14)

Co k tomu říci? Je to utkání v úplně jiné rychlosti a nasazení, než jaké můžeme vidět v české kotlině. Berlín vstoupil do utkání přímo snově a vedl 3:0, později 11:6, závěr půle ale nezvládl a po gólu z ruky Toft Hansena prohrává o jeden gól, 13:14.

30
    První poločas skončil. (13:14)
    30
    Prodrbaný konec půle, obrana Lišek si nepohlídala souhru Wanneho s Toft Hansenem, který šlajsem zatočil míč do brány z prostoru pivota! (13:14)

30
    Poslední útok domácích, na sebe to zkusil vzít Kopljar, ale neuspěl, Nenadic ho následoval o pár sekund později. (13:13)
    29
    Švédský dlouhán je hodně vidět, jeho třetí gól dnes znamená opět remízový stav. (13:13)
    29
    Nenadic se prosadil po dlouhé době, nyní z pravé spojky a domácí vedou o jeden gól. (13:12)
    28
    Z daleka se vyřítil Jeppsson a bombou z 10 metrů srovnává stav utkání! (12:12)

27
    Lindberg neproměnil další náskok a Andersson si připisuje další zákrok! (12:11)

27
    Oddechový čas pro domácí. Z vedení 11:7 je pouze 12:11, bude to ještě hodně zajímavé. (12:11)
    26
    Gojun zbytečně šel do rizika vypíchnutí míče, což mu absolutně nevyšlo a sám Gojun se mohl dívat, jak Toft Hansen skóruje za jeho zády. (12:11)

26
    Po technické chybě Lišek má míč Flensburg. (12:10)

26
    Nenadic má krvavé zranění za uchem a musí střídat, což se mu absolutně nelíbí a vše reklamuje u sudího, který ho posílá ven. (12:10)
    25
    Gól vstřelil tým SG Flensburg-Handewitt (Wanne). (12:10)
    25
    Gól vstřelil tým Füchse Berlin (Drux). (12:9)

25
    Štochl byl velmi aktivní při reklamaci faulu a přidá trochu žluté barvy na svůj dres. (11:9)
    24
    Kroky Mogensena, se kterými očividně nesouhlasí sám hráč. Jenže Fäth byl na druhé straně jasně faulovaný, což sudí přehlédli a z rychlého protiútoku skóruje Steinhauser. (11:9)

24
    Dlouho, dlouho hraje Flensburg v útoku... (11:8)

23
    Schmidt na pivotu spáchal průraz, míč má tedy Flensburg. (11:8)
    22
    Zákrok Anderssona dal základ pro akci, sběh Wanna na pivota zaskočil nejednoho hráče domácích a Wanne v pohodě skóruje. (11:8)
    22
    Jeppsson nastupoval po tajmu do hry, ze dvou střel jeden gól. (11:7)
    21
    Dlouhá obehrávka, snad na hranici pasivity. Fäth s Wiedem ale nabíhali do obran velmi dobře a napotřetí se Fäthovi okno otevřelo a skóroval. (11:6)

20
    Heinevetter zastavil balón po střele Jeppssona na brankové čáře a je za to náležitě odměněn! (10:6)

20
    Oddechový čas pro hosty. (10:6)
    20
    Füchse mají výbornou druhou vlnu, nyní to potvrdil Gojun, který pronikl obranou velmi rychle. (10:6)

19
    Flesburg se snaží hrát hodně do křídel, dlouholetá psovitá šelma Heinevetter je ale evidentně připravena a způsobuje tak hostům deprese. (9:6)
    18
    První gól Wanneho z levé strany hřiště. (9:6)

18
    Žlutá karta pro tým Füchse Berlin (Kopljar). (9:5)
    18
    Rychlá akce, na jejímž konci stál Fäth a skóruje! (9:5)

17
    Velmi trpělivé obehrávání hostí domácí obrany, Svan poněkolikáté neuspěl a začínám pochybovat o jeho formě. (8:5)
    17
    Lindberg se na stojnou nohu brankáře prosadil ze sedmičky. (8:5)

16
    Je to sedmička! Schmidt byl při střele stažen dolů Mogensenem. (7:5)

16
    Hosté v plném počtu, Lišky ale v útoku. (7:5)

15
    Nádherná souhra Flensburgu, Glandorf zadovkou sehrál na Svana, domácí Lišák si ale svůj revír hlídá! (7:5)
    15
    Wiede využil početní výhodu proskokem mezi obránci a je to opět o dvě branky. (7:5)

14
    Lauge Schmidt se s tím na pravé straně nepáře a vidí žlutou. (6:5)

14
    Toft Hansen napnul veškeré nitky na dresu Schmidta a je vyloučen na dvě minuty. (6:5)
    13
    Taková nemastná, neslaná obrana od Lišek, toho využívá Glandorf, který pálí z devíti metrů pod nohy Heinevettera. (6:5)
    12
    Schmidt dostal přihrávku klasickým maďarem a zakončuje suverénně. (6:4)

12
    Mírné zklidnění tempa, utkání je opravdu hrané ve skvělé atmosféře. (5:4)

11
    Lindberg si nyní může drbat hlavu! Šel sám na branku a volil zakončení pod nohy, hostující gólman si na střelu počkal a podržel míč pod sebou! (5:4)

11
    Žlutá karta pro tým Füchse Berlin (Vukovic). (5:4)

10
    Andersson navíc začal dobře chytat. Další zákrok a hosté mohou srovnat tempo! (5:4)
    10
    Mahé si v klidu usadil domácího brankáře a zavěsil pod víko. (5:4)

9
    Andersson výborně vychytal Lindberga z křídla! (5:3)
    9
    Wiede vrací domácím dvougólový náskok z pravé spojky. (5:3)
    8
    Strhující tempo a Svan se prosazuje z devíti metrů. (4:3)

7
    Ale Heinevetter výborně chytá! Nepřekonal ho ani Lauge Schmidt ze sedmy! (3:2)

7
    Schmidt povalil na zem Mahého a je nařízena sedmička. Navíc Schmidt jde na střídačku, má dvě minuty. (3:2)
    7
    Gól vstřelil tým Füchse Berlin (Nenadic). (4:2)
    6
    Svan nyní běžel sám z pravého křídla, Heinevetter ho výtečně vychytal. Odražený balón si ale doběhl Mahé a domácího brankáře překonal, Heinevetter je velmi rozzlobený na spoluhráče. (3:2)

5
    Blokovaná střela hostující obrany, Flensburg se po úvodním šoku probudil. (3:1)

5
    Žlutá karta pro tým SG Flensburg-Handewitt (Karlsson). (3:1)
    4
    První branka hostí. Zisk míče znamenal sprint Glandorfa, který celé řešení situace vzal na sebe a zakončil gólově. (3:1)

4
    Nenadić byl poprvé vidět, střela z oblasti sedmi metrů byla zastavena za cenu faulu. (3:0)

3
    Mahé neuspěl a Lišky mají útok. Přidají čtvrtý gól? (3:0)
    3
    Domácí to do branky sypou jeden za druhým! Nyní z pravé spojky, z devíti metrů se prosadil WIede. (3:0)

2
    Heinevetter vychytal z levého křídla Svanna! Snový vstup Lišek do zápasu. (2:0)
    1
    Technická chyba hostí a z rychlého brejku navyšuje vedení domácích na dvě branky Gojun! (2:0)
    1
    Velmi trpělivé obehrávání obrany, vše zakončil gól Schmidta z pivotu. (1:0)

1
    Jdeme na to, výhoz má Berlín! (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Oba celky nastoupeny za notného kouře a světelných efektů na ploše, trenéři udělují poslední pokyny před začátkem.

Füchse Berlin: Heinevetter, Štochl – Wiede, Elisson, Vukovic, Struck, Gojun, Nenadic, Lindberg, Zachrisson, Fäth, Simak, Schmidt, Kopljar, Drux
    trenér: Velimir Petkovic

SG Flensburg-Handewitt: Andersson, Moller – Karlsson, Glandorf, Mogensen, Svan, Wanne, Jeppsson, Steinhauser, Heinl, Zachriassen, Toft Hansen, Lauge Schmidt, Mahé, Rod
    trenér: Maik Machulla

Rozhodčí: Baumgart, Wild (oba GER).

Naposledy se oba celky utkaly v DHB Pokalu 18. října, Lišky byly ve městě piva úspěšnější a vyhrály 29:26. Flensburgu tak oplatili osmifinálové vyřazení 31:33 z minulé sezony.

Pohled na tabulku jasně ukazuje, že se jedná o velmi důležité utkání pro oba týmy. Pokud dnes Berlín vyhraje, upevní si své vedení před druhým Rheinem, ale Lvi budou mít tři zápasy k dobru. Flensburg by se zase rád dotáhl právě na tyto dva celky. Dá se očekávat velmi vypjaté utkání s vynikající atmosférou, jak je tomu v Německu zvykem.

Dobrý večer dámy a pánové, dnes je na programu šlágr 12. kola německé házenkářské Bundesligy mezi Füchse Berlin a SC Flensburg-Handewitt.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.