Karabach – Chelsea 0:4 (kon.) | CSKA Moskva – Benfica 2:0 (kon.) | Sporting – Olympiakos 3:1 (kon.)
Juventus – Barcelona 0:0 (kon.) | Atlético – AS Řím 2:0 (kon.) | PSG – Celtic 7:1 (kon.)
Anderlecht – Bayern 1:2 (kon.) | Basilej – Manchester Utd. 1:0 (kon.)
Sporting Lisabon
3:1 (2:0)
Olympiakos Pireus
Středa 22.11.2017, 20:45 • Estádio José Alvalade, Lisabon (kapacita: 50.466 diváků) • Liga mistrů • Skupina D

Tolik tedy z dnešního programu Ligy mistrů, u dalších zápasů se budu těšit zase někdy příště. Hezký zbytek večera. (22:49:41)

Je za námi zajímavý duel, který končí výhrou domácího týmu. Ten rozhodl o zisku tří bodů již v prvním poločase. To se trefil Dost a César. I ve druhé části byl Sporting jasně lepší a po hodině hry zvýšil stav na 3:0. Hosté se prosadili až v závěru, čtyři minuty před koncem zakončil přesně Odjidja. Nic to však nezměnili na faktu, že Lisabon dnes bere tři důležité body a je stále ve hře o postup do další fáze Ligy mistrů.

90+3

90+2
    Žlutou kartu dostává Felipe Pardo (Olympiacos FC).

90+2
    Už se hraje nastavený čas, nad rámec druhého poločasu se nastavují tři minuty.

90
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Bruno César, přichází Mattheus.

89
    Domácí mají potřebný náskok a v závěru ještě budou střídat.

87
    Žlutou kartu dostává Fábio Coentrão (Sporting Lisabon).
    86. Vadis ODJIDJA-OFOE - 3:1

86
    Olympiacos právě vstřelil branku!
    V závěru zápasu je sníženo. Možná to bylo i tím, že domácí už moc nehráli a nechali Figueirase odcentroval na střídajícího VADISE ODJIDJA-OFOE a ten přesně z hranice velkého vápna poslal míč do sítě. Domácí reklamovali ofsajd, ale dva hráči v červených dresech se do hry nezapojili. Asistence: Diogo Figueiras.

85
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Cristiano Piccini, přichází Stefan Ristovski.

85
    Centr Djurděviče zablokoval Piccini, navíc to bude pouze odkop od brankáře Patrícia.

84
    Míč je na kopačkách domácích fotbalistů, kteří vůbec nikam nepospíchají.

82
    Martins zkusil vybojoval penaltu, ale rozhodčí Zwayer mu ochotný pád rozhodně nezbaštil. Má to rovnou za žlutou.

81
    Žlutou kartu dostává Gelson Martins (Sporting Lisabon).

80
    Duel se překlopil do posledních deseti minut, Řekové už ví, že postupové ambice jsou definitivně fuč.

79
    Na trávníku leží Battaglia, ale už se zvedá a bude pokračovat ve hře.

77
    Střídání v týmu Sporting Lisabon: ze hřiště odchází Jérémy Mathieu, přichází Tobias Figueiredo.

Roman Zajíček

Branky: 40. Dost (G. Martins), 43. B. César, 66. Dost (B. Fernandes) – 86. Odjidja-Ofoe (Figueiras)

Karty:   9. W. Carvalho (SPL), 64. A. Pinto (SPL), 81. G. Martins (SPL), 87. Coentrão (SPL) – 32. Figueiras (OLY), 55. Koutris (OLY), 90+2. Pardo (OLY)

Držení míče: 56 % : 44 %.
    Střely na branku: 5:2. Střely mimo: 10:3. Rohy: 6:1. Ofsajdy: 1:3. Fauly: 13:23.
    Sporting Lisabon: Patrício – Piccini (85. Ristovski), A. Pinto, Mathieu (77. Figueiredo), Coentrão – Battaglia, W. Carvalho (C) – G. Martins, B. Fernandes, B. César (90. Mattheus) – Dost.
    Náhradníci: Salin – Ristovski, Alan Ruiz, Podence, Mattheus, Palhinha, Figueiredo.

Olympiakos Pireus: Proto – Figueiras, Botía (C), Engels, Koutris – G. Gillet, Romao, Tachtsidis (66. Odjidja-Ofoe) – Carcela-González (46. Couto Sebá), Fortunis (57. Djurděvić), Pardo.
    Náhradníci: Kapino – Odjidja-Ofoe, Djurděvić, Marin, Elabdellaoui, Vuković, Couto Sebá.

Rozhodčí: Felix Zwayer (GER) – Thorsten Schiffner (GER) Marco Achmüller (GER)