Sparta – Chodov 2:7 (kon.) | Bulldogs – Znojmo 9:3 (kon.) | Střešovice – Liberec 7:6 (po pr.)
ACEMA Sparta Praha
2:7 (0:1, 0:1, 2:5)
FAT PIPE Florbal Chodov
Neděle 26.11.2017, 17:00 • Aréna Sparta • Livesport Superliga • 14. kolo

To je ode mě vše a u dalších přenosů na shledanou. (19:04:44)

Je dobojováno! Hosté potvrdili roli favorita a odváží si tři body. Ve třetí třetině se roztrhl pytel s brankami a gólově chudý zápas se tak nakonec dostal do klasických čísel, která platí pro Superligu. Chodov se na konci utkání prosadil dvakrát do prázdné branky a určil stav utkání na konečných 2:7.

59:00
    Poslední minuta třetí třetiny.

58:39
    Dnešní utkání je rozhodnuté a Chodov bude brát tři body.

58:24
    Chodov právě vstřelil branku!
    Autorem branky je MAREK VÁVRA, který trefuje prázdnou bránu. Asistence: Tomáš Sýkora.

57:43
    Ondřej Mikeš držel proti přesile míček a ušetřil tak pár vteřinek.

57:20
    Dnešní utkání sleduje 345 diváků.

57:00
    Sparta stále v šesti.

56:44
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta ještě koriguje stav utkání a využívá přesilovou hru. Pěknou střelu vyslal MILAN GARČAR a snižuje na 2:6. Asistence: Ondřej Svatoš.

56:41
    Sparta hraje přesilovku a zkouší to v šesti proti čtyrem.

56:14
    Autorem branky je MICHAL STRACHOTA. Asistence: Karel Šantora.

55:55
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Mikeš – 2 minuty, Sekání).

55:35
    Sparta je v šesti!

54:54
    Karel Šantora poslal další dlouhý výhoz, ale Michal Kotlas se do brejku nedostal. Tyhle výhozy Šantory dělají domácím velké problémy.

54:20
    Ondřej Svatoš vystřelil velmi pěkně z otočky a jeho střelu likvidoval na poslední chvíli Šantora.

53:56
    Oddechový čas pro domácí.

53:56
    Karel Šantora pohotově vyhodil míček na MARKA MATEJČÍKA, který se za krátkou dobu ocitl podruhé v samostatném úniku a i napodruhé vykoupal Jana Eckhardta. Asistence: Karel Šantora.

53:21
    Jan Eckhardt předvedl sérii dobrých zásahů proti dorážkám chodovských útočníků.

52:56
    Ondřej Svatoš pálil z poloviny, ale neprocedil míček přes blokujícího hráče.

52:34
    Dominik Bartoš vystřelil z velké vzdálenosti a jeho projektil skončil těsně vedle levé šibenice.

51:42
    MAREK MATEJČÍK se dostal do samostatného úniku a stylem "pojď sem, kam jdeš" vymíchal Jana Eckhardta. Asistence: Michal Strachota.

50:41
    Čisté konto Šantory je pryč. Milan Garčar poslal do brejku ONDŘEJE SVATOŠE a ten uklidil míček pod víko. Asistence: Milan Garčar.

50:00
    Matěj Pruner tečoval před brankou, ale jeho pokus skončil těsně nad brankou.

49:41
    Tom Ondrušek poslal nádhernou nahrávku na MARKA VÁVRU, který střelou z první trefil odkrytou část branky! Využitá přesilová hra. Asistence: Tom Ondrušek.

49:11
    Další tyčka hostujícího celku!

48:41
    Chodov je v plném počtu a začíná dvouminutová početní výhoda.

48:16
    Lukáš Ujhelyi vypálil z první, ale trefil pouze obránce.

47:31
    Chodov drží míček a nikam se nežene. Hosté to dělají zkušeně a ukrajují čas.

46:54
    Martin Pražan trefil tyč!

46:40
    U chodovské branky došlo k výměně názorů dvou hráčů a oba si půjdou odpočinout na trestnou lavici.

46:39
    Vyloučení v týmu ACEMA Sparta Praha (Jan Krejča – 2 minuty, Hrubost + 2 minuty, Hrubost).
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Martin Koutný – 2 minuty, Hrubost).

46:21
    David Ježek je dnes střelecky velmi aktivní, ale všechny jeho pokusy jsou buď mimo tři tyče nebo je lapí Šantora, jako tento.

45:58
    Chodov kontroluje hru a nepouští Spartu do žádných šancí! Udrží Šantora čistý štít?

45:17
    Ondřej Špalek natlačil jednoho z hostů na mantinel a Chodov bude mít rozehrávku z rohu hřiště.

44:38

44:32
    Karel Šantora dostal sekeru přes prsty a Chodov bude rozehrávat.

44:00
    Sparťané obléhají branku Chodova, ale žádnou nebezpečnou situaci si nevytvořili.

42:38
    Vyloučení v týmu FAT PIPE Florbal Chodov (Ondřej Plíhal – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

42:33
    Dominik Bartoš vystřelil z levé strany a trefil spoluhráče před brankou. Z této situace vznikl velký závar před hostující brankou, ale chodovská obrana to ustála a odpálila míček do bezpečí.

42:10
    Útočný faul Chodova. Míček pro Spartu z rohu hřiště.

41:41
    Až nyní se domácí dostali k míčku a mohou něco vymyslet.

41:03
    Hosté stále drží míček a Spartě tak pomalu utíká čas.

40:32
    Chodov od úvodu třetí třetiny kontroluje míček.

40:01

Druhá třetina je minulostí. Byla v ní k vidění jediná branka, kterou zařídil Ondrušek krásnou střelou na vzdálenější tyčku. Chodov je lepším týmem, ale Sparta si vytváří dobré šance. Bohužel pro domácí fanoušky se jim zatím ani jednu z možností nepodařilo využít.

40:00

39:28
    Milan Garčar sekl jednoho z hostujících obránců a píská se nedovolený zákrok. Míček pro Chodov.

38:55
    Tom Ondrušek je při chuti a jeho další střela skončila těsně vedle.

38:37
    Robert Košir motal hlavu chodovským obráncům, ale do střelecké pozice se nedostal.

38:09
    Michal Podhráský mířil do pravé šibenice a jeho pokus fantasticky vyrazil Jan Eckhardt!

37:42
    Domácí hráči jsou pod tlakem a Chodov se pokouší přidat další branku.

37:04
    Sparta zvýšila agresivitu a hraje hodně do těla. Zároveň napadá hodně vysoko a hra má velké tempo.

36:28
    Marek Vávra měl poloodkrytou klec, ale mezi tři tyče se jeho střela nevešla!

35:25
    Útočná faul Sparty zastavuje jejich snahu o snížení. Chodov má rozehrávku z rohu.

34:47
    Domácí mají míček a kombinují za svou brankou.

33:57
    Ondřej Špalek dostal krásnou krosovou nahrávku a měl prázdnou branku, kterou přestřelil!

33:46
    Krásná branka Chodova, kterou zařídil TOM ONDRUŠEK. Ten si vyběhl od mantinelu na střed, vystřelil mezi nohama obránce a trefil se přesně na vzdálenější tyčku. Jan Eckhardt byl bez šance. Asistence: Tomáš Sýkora.

33:22
    Sparta se pokouší uklidnit hru, ale je pod dobrým napadáním Chodova, který nyní získal míček.

33:03
    Ondřej Plíhal běžel sám na branku a přestřelil!

32:01
    Michal Strachota v dobré střelecké pozici neprocedil míček do branky! Z této zkažené střely byl rychlý brejk domácích, kteří to překombinovali a z dobré akce nebylo nic!

31:18
    Chodov drží míček a Sparta aktivně napadá.

30:29
    Matěj Pruner se chtěl proháčkovat do střelecké pozice, ale jeho snaha skončila hned na prvním obránci Chodova.

29:48
    Hosté běželi tři na jednoho a jeden z útočníků Chodova to vzal na sebe a netrefil branku. Tahle situace šla vyřešit lépe.

29:19
    Sparta je na útočné polovině a pokouší se najít recept na chodovskou obranu.

28:46
    Sparta drží míček a střídá. Chodov čeká v obranném boxu.

27:59
    Marek Matejčík poslal za mantinel Jana Marvánka a rozhodčí tento souboj posoudil jako nedovolený. Míček pro Spartu.

27:12
    Po divokém začátku druhé třetiny se hra uklidnila a Chodov kontroluje hru, nikam se nežene a čeká na vhodnou příležitost.

26:44
    Sparta má míček a střídá.

26:15
    Chodovská snaha byla ukončena střelou z poloviny hřiště, kterou chytil domácí brankář.

26:02
    Hosté stále vyčkávají.

25:37
    Chodov uklidnil hru a pokouší se postupně a trpělivě kombinovat.

24:49
    Hra se přelévá ze strany na stranu a k vidění je atraktivní florbal!

24:20
    Již poněkolikáté vystřelil David Ježek a tentokrát se mu málem povedlo překonat Šantoru! Míček totiž chodovskému brankáři propadl a kutálel se do branky, ale jeden z obránců ho stihl včas odpálit do bezpečí!

23:40
    Hosté běželi dva na jednoho, ale jeden z chodovských útočníků trefil přesouvajícího se brankáře Sparty! Obrovská šance Chodova!

23:23
    Chodov teď tlačí Spartu a druhá branka je na spadnutí.

22:43
    Jan Fiala vypálil před velkým brankovištěm a jeho dělovka prosvištěla kolem pravé tyče domácí branky.

21:44
    Sparta má větší držení míčku a snaží se vyrovnat. Chodov dobře brání a pokouší se o rychlé brejky.

21:00
    Zdeněk Žák pálil z levé strany na vzdálenější tyčku a jeho střela proletěla těsně vedle pravé tyče.

20:42
    Chodov má míček a sparťané aktivně napadají.

20:01

První třetina je u konce. Po vyrovnaném boji padla jen jedna branka, kterou obstaral Michal Podhráský, který přiběhl do velkého brankoviště a dokázal procpat míček za záda Jana Eckhardta. Ve druhé části se dá očekávat větší aktivita Sparty, která bude chtít vyrovnat.

20:00

19:28
    Milan Garčar pálil dvakrát od pravého mantinelu, ale ani jeden pokus neprošel až na bránu.

18:48
    Sparta se pokouší do konce třetiny odpovědět, ale Chodov dobře brání.

18:06
    Čekání na první branku utkání je u konce! MICHAL PODHRÁSKÝ se svým důrazem probojoval až k dorážce, která byla gólová! Asistence: Michal Strachota.

17:31
    Chodov je v závěru třetiny aktivnější a dostává se do šancí. Na branku však zatím čekáme.

16:26
    Martin Řezáč se dostal podobně jako Ondrušek do samostatného úniku z levé strany a zkoušel propálit domácího brankáře do "teploměru". To se mu povedlo, ale míček doskákal mimo tři tyče!

15:51
    Hra se v posledních minutách dost kouskuje a je k vidění hodně faulů pomocí florbalky.

15:34
    Michal Kotlas zatáhl míček do rohu hřiště a byl faulován. Rozehra pro Chodov.

14:58
    Chodov obléhá branku Sparty, ale ke střele se zatím hosté nedostali.

14:24
    Marek Matejčík uklidnil hru a Chodov střídá.

13:26
    David Ježek pálil od mantinelu a tahle střela měla gólové parametry! Karel Šantora však vytáhl skvělý zákrok ramenem!

12:58
    Na druhé straně se do podobné pozice dostal Marek Vávra a jeho střela skončila hodně vedle.

12:30
    Lukáš Ujhelyi pálil z levé strany velkého brankoviště, ale minul branku!

11:47
    Sparta získala míček a nahrává si na vlastní polovině.

11:22
    Chodov je u branky Sparty a kombinuje.

10:52
    Hosté drží míček u své branky a mění síly na hrací ploše.

10:25
    Útočný faul Sparty zastavuje hru. Chodov může založit postupný útok.

10:10
    Domácí drží míček a kombinují.

09:33
    Tom Ondrušek šel sám na brankáře z levé strany hřiště a trefil pouze masku Eckhardta.

09:02
    Martin Pražan byl faulován za svou brankou a Chodov bude mít rozehru z rohu.

08:33
    David Ježek se chtěl sám probít přes tři hráče Chodova a to mu samozřejmě nevyšlo.

08:05
    Míček skončil za mantinelem a oba celky střídají.

07:33
    Hra začíná nabírat na otáčkách a oba týmy si začínají vytvářet brankové příležitosti.

06:44
    Tom Ondrušek chtěl přelobovat domácího brankáře, ale jeho nápad mu jen o pár centimetrů nevyšel.

06:28
    David Ježek vypálil od levého mantinelu a o teč se pokusil Michal Kareš, který trefil brankáře a od něj se odrazil míček za mantinel.

05:41
    Hosté jsou mírně aktivnější, ale do střeleckých pozic se nedostávají a tak jen drží míček a čekají na příležitost se prosadit.

04:54
    Chodov se dostal poprvé do šance, ale krosová nahrávka na Ondruška neprošla.

04:28
    Matěj Pruner pálil z velkého brankoviště, ale trefil pouze brankáře.

03:49
    Domácí nic nevymysleli, a tak se míčku ujímá Chodov.

03:16
    Sparta získala míček a kombinuje u své branky.

03:04
    Michal Strnad sebral chodovským míček a šel sám na brankáře, ale neuspěl!

02:31
    Obrázek hry je stále stejný. Chodov čeká na nějakou skulinku v obraně Sparty, která zatím nepřišla.

01:51
    Hosté jsou stále u míčku. Kombinují na své polovině a nyní i střídají.

01:18
    Chodov drží míček a trpělivě kombinuje.

00:34
    Tom Ondrušek motá hlavy soupeřům v rohu hřiště. Zatím se však do střelecké pozice neproháčkoval.

00:08
    Milan Garčar vyhrál úvodní vhazování a Sparta může založit první útok zápasu.

00:01

ACEMA Sparta Praha: Eckhardt (Mart. Beneš) – Ježek, Bartoš, Čermák, Garčar, Marvánek, Zeman, Kalaš – Ujhelyi, Zouzal, Kozdera – Košir, Svatoš, Kareš – Krejča, Pruner, Špalek.

FAT PIPE Florbal Chodov: Šantora (Frühbauer) – Pražan, Kašovský, Fiala, Sýkora, Kotlas, Podhráský, Strnad – Maxa, Žák, Mikeš – Vávra, Vávra, Ondrušek – Řezáč, Koutný, Matejčík – Strachota, Plíhal.

Rozhodčí: Nábělek Jakub, Štengl Radek.

Vzájemné zápasy
    FAT PIPE Florbal Chodov 4:6 ACEMA Sparta Praha
    FAT PIPE Florbal Chodov 7:6 ACEMA Sparta Praha
    FAT PIPE Florbal Chodov 7:4 ACEMA Sparta Praha
    ACEMA Sparta Praha 4:3pp FAT PIPE Florbal Chodov

Hosté mají oproti svým soupeřům na čele jeden zápas k dobru. I tak je Chodov třetí a na první místo ztrácí pouze čtyři body. Chodov si v letošní sezóně odnesl pouze jednu porážku a to na půdě lídra tabulky Mladé Boleslavi, kde zápas dopadl 9:5 pro domácí. V posledním utkání přidělili chodovští hráči Znojmu jedenáct branek a vyhráli 11:5. V případě dnešní výhry se Chodov dostane na druhé místo tabulky!
    Nejproduktivnější hráči
    Tom Ondrušek 21+6
    Marek Vávra 9+16
    Ondřej Mikeš 11+12

Domácí florbalisté se nachází v poklidných postupových vodách. Sparta je pátá se ziskem dvaadvaceti bodů a slušnou formou. Sparťané vyhráli z posledních pěti utkání hned tři. Jenže v posledním utkání padla Sparta na půdě Vítkovic 6:2 a dnes je čeká podobně těžký soupeř.
    Lukáš Ujhelyi 14+8
    Robert Košir 14+4
    Marek Zouzal 5+10

Hezké nedělní odpoledne všem fanouškům českého florbalu! V dnešním přenosu se společně podíváme na další zápas Superligy, ve kterém se proti sobě střetnou celky ACEMA Sparta Praha a FAT PIPE Florbal Chodov.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Vojtěch Görög

Hledáme zpravodaje pro tým ACEMA Sparta Praha. Více informací zde.

Branky a nahrávky: 51. Svatoš (Garčar), 57. Garčar (Svatoš) – 19. Podhráský (Strachota), 34. Ondrušek (Sýkora), 50. Vávra (Ondrušek), 52. Matejčík (Strachota), 54. Matejčík (Šantora), 57. Strachota (Šantora), 59. Vávra (Sýkora)

Rozhodčí: Nábělek Jakub, Štengl Radek