Německo – Švédsko 2:23 (kon.) | Česko – Lotyšsko 8:3 (kon.) | Slovensko – Singapur 12:2 (kon.)
Německo
2:23 (0:8, 2:6, 0:9)
Švédsko
Pátek 01.12.2017, 15:00 • Arena O. Nepelu, Bratkslava • Mistrovství světa žen

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Hezký den všem fanouškům florbalu! Florbalový svátek v podobě Mistrovství světa žen je tu! V úvodním online přenosu vám přímo z Bratislavy zprostředkujeme zápas Německa a Švédska. Tímto utkání vás provede Michal Chadim.

Německo:
    6. místo 2x (poslední umístění z roku 2015)

Rozcvičující se hráčky před zápasem

Německo: Brunnová (Recková) – Jensenová, Timmelová – Schimanskiová, Neumannová, Baumgartenová; Schulzová, Entelmannová – Grunewaldová, Konigová, Mietzová; Beppler-Altová, Holstová – Kuhlmannová, Kleerbaumová, Bestová; Pradelová – Weikumová, Brokerová

Švédsko: Hjortingová (Frisková) – Tschoopová, Rydfjallová – Stalhultová, A. Wijková, Andreasonová; Krantzová, Sundbergová – Joelssonová, Granstedtová, Wibronová; Bobergová, Norstromová – Johanssonová, Fjellstedtová, Steenová.

Momentálně nám v aréně O. Nepelu v Bratislavě finišuje rozcvičení obou týmů. Zápas nám začíná za 21 minut.

Aktérky se nám už přesunuly do útrob stadiónu pro poslední pokyny. Začátek zápasu se nám pomalu ale jistě blíží.

Hráčky nám za doprovodu rozhodčích nastupují na hrací plochu.

Nyní jsou na řadě státní hymny obou týmů.

Nyní je na řadě představení zahajovacích sestav obou týmů.

Zahajovací sestavy:

Německo: Brunnová (Recková) – Jensenová, Timmelová – Schimanskiová, Neumannová, Baumgartenová;

Švédsko: Hjortingová (Frisková) – Tschoopová, Rydfjallová – Stalhultová, A. Wijková, Andreasonová;

Rozhodčí: Tom Kirjonen, Jyrki Sirkka (oba FIN).

Úvodní formality máme za sebou, zápas nám za pár okamžiků může začít.

00:01

00:01
    Úvodní buly vyhrály hráčky Švédska, které do dnešního utkání nastupují v modrých dresech.

00:20
    Švédky jsou u míčku a snaží se prosadit dopředu kombinační hrou.

00:28
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Máme tady úvodní branku utkání. Díky skvělému důrazu před brankou stačilo švédským florbalistkám na střelení branky osmadvacet sekund. Po přihrávce Andreasonové se před brankou prosazuje ANNA WIJKOVÁ. Asistence: Malin Andreasonová.

00:50
    Švédky jsou i nadále aktivní a usadily se na polovině Německa.

01:20
    Hráčky v modrém stále kombinují na polovině soupeře a nepouští soupeřky k vlastní bráně.

01:40
    Až nyní díky skvělému napadání musely švédské hráčky až k vlastní bráně. Stále jsou ale u míčku.

02:05
    Švédky jsou od prvních jednoznačně lepším týmem.

02:40
    Brunnová teď předvedla několik skvělých zákroků a podržela svůj tým.

03:05
    Obrovský potlesk v hale. Němky poprvé vystřelily na Hjortingovou. Ta ale se střelou hráček v bílém neměla sebemenší problém.

03:55
    Švédky v poklidu vystřídaly a už se znovu snaží dostat dopředu.

04:26
    Nešťastná teč německých hráček před svým brankovištěm končí vlastním gólem.

04:55
    Další útok hráček v modrém. Tentokráte podržela německý tým Brunnová.

05:20
    Němky se teď dostaly k míčku a zkusily vystřelilt . Jejich střela ale byla zblokovaná obranou soupeřek.

05:58
    Pískán útočný faul Tschopové.

07:08
    Krásná kombinační akce švédského týmu teď končí třetím gólem. Přihrávka na volně stojící ALICI GRANSTEDTOVOU končí gólem. Ta dostala míček a nikým nehlídaná střelou z první zamířila přesně k pravé tyči. Asistence: Isabell Krantzová.

07:50
    Obraz hry se nám zatím příliš nezměnil. Švédky jsou jednoznačně lepším týmem.

08:20
    Němky teď získaly míček. Nepokusily se s ním ani jít dopředu, jen ho vyhodily na florbalky soupeře.

08:47
    Střela z dálky končí přesně u tyče Brunnové. Prosadit se tak dokázala přesnou střelou SOFIA JELSSONOVÁ. Asistence: Alice Granstedtová.

09:20
    Švédky i nadále pokračují v nastoleném tempu. Úřadují na polovině Německa.

10:01
    Máme za sebou první polovinu první třetiny. Hra se nám zatím odvíjí podle papírových předpokladů.

10:31
    Wijková si zastavila míček pouze za cenu vysoké hokejky. K míčku se tak dostanou hráčky Německa.

10:50
    Ty se s ním snažily dostat na dostřel branky Hjortingové, ale šance dopadla úplně stejně jako minule. Po třech zblokovaných střelách o míček hráčky v bílém přišly.

11:20
    Míček teď Brunnová schovala v náručí a uklidnila hru.

11:50
    Další zákrok Brunnové. Tentokráte navíc pískán útočný faul na německou brankářku.

12:27
    Tlak švédských hráček je obrovský, z čeho přichází pátý gól. Přihrávka Amandy Delgado Johanssonové našla FRIDU NORSTROMOVOU, která přízemní střelou překonala Brunnovou v bráně Německa.

13:50
    Hned vzápětí přichází šestý gól. Před brankou se míček dostal k SOFII JOELSSONOVÉ, která překonává německou gólmanku pošesté. Asistence: Emelie Wibronová.

14:20
    Němky teď vytlačily soupeřky až před vlastní bránu.

15:10
    Hra má zatím rychlý spád. Převážně ale na německé straně u brány. Sedmou branku po přihrávce Wijkové dokázala vsítit MALIN ANDREASSONOVÁ. Asistence: Anna Wijková.

15:50
    Nepřesná přihrávka švédského týmu. Míček pro Německo.

16:20
    Němky se ale nikam s míčkem nedostaly a tak znovu dopředu jdou hráčky v modrém.

17:06
    Autorem branky je MOA TSCHOPOVÁ. Asistence: Iza Rydfjallová.

18:05
    Další kombinační akce hráček v modrém. Zatím ale Brunnová drží.

18:30
    Švédky jsou ale stále u míčku a kombinují.

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

20:00

20:00
    Střely na bránu v první třetině: Německo: 1 – Švédsko: 22

20:00
    Švédky v první třetině potvrdily že jsou favoritku, třetinu ovládly a zaslouženě ji vyhrály 8:0. Němky v první třetiny dokýzaly vystřelit pouze jedinkrát na branku soupeře a to ještě to byla střela, spíše z těch propagčních.

20:01

20:15
    Začala nám druhá třetina a ta pokračuje v podobném tempu jako ta předchozí.

20:30
    Švédsku pískano provinění proti pravidel. Němky budou rozehrávat ze středu hřiště.

20:50
    Tentokráte švédským hráčkám stačilo padesát vteřin z druhé třetiny. Z hranice velkého brankoviště trefuje přesně SOFIA JOELSSONOVÁ. Asistence: Alice Granstedtová.

22:30
    Sekání švédských hráček! Při rychlém protiútoku! To bude trestné střílení!

22:30
    Timmelová zkoušela kličku doprava a přestřelit gólmanku. To se ji ale nepovedlo.

22:30
    Vyloučení v týmu Německo (Malin Andreasonová – 2 minuty, Sekání).

23:00
    Nyní aspoň při vyloučení můžeme sledovat tolik nevídanou věc v dnešním utkání. Kombinaci německého týmu na polovině Švédska.

23:30
    Němky sice kombinují ale nedaří se jim ohrozit branku soupeře.

24:07
    Hra je teď na chvíli přerušena, v hale se rozezněla siréna.

24:30
    Němky přesilovou hru nevyužili. Švédky jsou kompletní.

25:20
    Přesilovka skončila. Švédky jsou opět usazené na polovině německého týmu.

26:09
    Německo právě vstřelilo branku!
    A jéje! Obrovská chyba v rozehrávce švédského týmu. Švédky špatně rozehrály, čehož dokázaly soupeřky využít a potrestat. Hjortingoovu v bráně Švédska překonala RANDI KLEERBAUMOVÁ. Asistence: Anna-Lena Bestová.

27:30
    Švédky jsou opět na polovině Německa a snaží se kombinovat.

27:57
    Jubilejní desátý gól na straně Švédska střílí střelou z levé strany od mantinelu ISABELL KRANTZOVÁ. Asistence: Alice Granstedtová

28:20
    Bobergová nepřesně přihrála. K míčku se dostávají německé hráčky.

29:43
    Vyloučení v týmu Švédsko (Ida Sundberg – 2 minuty).

30:01
    Zápas se nám přehoupl do své druhé poloviny.

31:01
    Vyloučení v týmu Německo (Katja Timmelová – 2 minuty).

31:04
    Švédské hráčky se nám prosazují i při hře 4 na 4. Po přihrávce Anny Wijkové se prosazuje MOA TSCHOPOVÁ. Asistence: Anna Wijková.

32:00
    Vyloučení v týmu Německo (Alena Holst – 2 minuty).

32:20
    Amanda Johannson Delgadová trefuje levou tyč!

34:07
    Rychlá akce německého týmu končí druhým gólem. Weikumová vyslala dopředu ALENU HOLSTOVOU, která střelou podél gólmanky trefuje přesně k tyči. Asistence: Vanessa Weikumová

34:42
    Autorem branky je JOHANNA HULTGRENOVÁ. Asistence: Emelie Wibronová.

35:09
    V rychlém sledu přidávají švédské hráčky další gól. Tentokráte se prosazuje STEPHANIE BOBERGOVÁ. Asistence: Frida Norstromová.

36:00
    A máme tady gól číslo čtrnáct. O ten se postarala přesnou trefou k tyči MALIN ANDREASSONOVÁ. Asistence: Moa Tschopová.

36:45
    Švédky jsou znovu u míčku a snaží se prosadit dopředu.

37:20
    Nepřesná střela Tschopové. U míčku ale zůstanou hráčky Švédska.

38:01
    Švédky si nepřesně přihrály a míček tak končí v rohu hřiště na florbalkách hráček v bílém.

38:30
    Němky ho ale hned vzápětí ztrácí.

39:01
    Čas se nám přehoupnul do čtyřicáté minuty. Do konce druhé třetiny tak zbývá méně než jedna minuta.

39:20
    Švédky to ale ještě stále zkouší .

39:35
    Ještě vystřídaly a jdou s míčkem dopředu.

40:00

Skončila nám druhá třetina, ve které jsme opět viděli v hale O. Nepely osm gólů. Dva z nich, ale tentokráte vstřelily německé hráčky, která dokázaly potrestat jednu chybu v rozehrávce a podruhé se trefily po kombinační akci.

Střely na bránu ve druhé třetině: Německo: 3 – Švédsko: 25

40:01

40:30
    Němky v úvodu třetí třetiny prověřily pozornost švédské gólmanky. Ta byla pozorná.

41:20
    Nyní už jsou švédské hráčky na polovině Německa a snaží se kombinovat.

42:33
    Máme tu první branku třetí třetiny, o kterou se postarala střelou k tyči ELLEN RASMUSSENOVÁ. Asistence: Anna Wijková.

43:01
    Hra se nám vratila do starých kolejí. Švédky kombinují na polovině soupeře.

43:20
    Švédky teď zkouší střílet ze všech stran. Brunnová je zatím pozorná.

44:30
    Nakonec teď míček ztratily a dopředu se dostávají hráčky v bílém.

45:01
    Ty ale dopadly vepředu úplně podobně.

45:45
    Němky teď dobře napadají a tak Švédky musely s míčkem až za vlastní bránu. Stále ho ale mají pod kontrolou.

46:52
    Nyní se dostaly hráčky v modrém s míčkem na druhou stranu a máme z toho šestnáctý gól. Johanssonová našla přesnou přihrávkou CORNELU FJELLSTEDTOVOU, která přízemní střelou posílá míček k tyči. Asistence: Amanda Delgado Johanssonová.

47:45
    Johanssonová to teď zkusila přímo z první a branku minula.

48:30
    Švédky jsou ale i nadále v náporu.

49:37
    Nyní si už to ale Johanssonová vynahradila. Našla přesnou přihrávkou SARU STEENOVOU, která se prosazuje v dnešním zápase za svůj tým posedmnácté. Švédky tak v zápase vedou už 17:2! Asistence: Amanda Delgado Johanssonová.

50:01
    Zápas se nám přehoupnul do poslední desetiminutovky.

51:07
    Rychlá akce a další gól v síti Německa! Střelkyní se tentokráte stala EMELIE WIBRONOVÁ. Asistence: Isabell Krantzová.

51:40
    Nepřesná přihrávka švédského týmu. K míčku se tak dostaly hráčky v bílém.

52:05
    Ty ale o něj hned vzápětí přichází.

52:32
    Rychlá akce a další gól švédského týmu. Autorkou branky se tentokráte stala EMELIE WIBRONOVÁ. Asistence: Isabell Krantzová.

53:47
    Autorem branky je IZA RYDFJALLOVÁ. Asistence: Cornelia Fjellstedtová.

54:08
    Míček je prošlápnutý. Rozhodčí přerušuje hru.

54:20
    Na německých hráčkách je vidět, že i když prohrávají vysoko tak jsou i nadále při chuti a snaží se napadat.

55:01
    Brunnová tentokráte dokázala míček zachytit.

55:30
    Švédky se snaží znovu kombinovat a snaží se o další gól.

55:37
    A ten přichází. Střela z dálky zapadla k pravé tyči. Německá gólmanka jen promáchla a na míček nedosáhla. Autorkou branky s číslem jednadvacet je EMELIE WIBRONOVÁ. Asistence: Alice Granstedtová.

56:32
    Švédky jsou i nadále při chuti a přidávají další gól po kombinaci před brankou Německa. Tentokráte se o něj postarala STEPHANIE BOBERGOVÁ. Asistence: Cornelia Fjellstedtová.

57:01
    Probíhají poslední tři minuty třetí třetiny.

57:49
    EMELIE WIBRONOVÁ teď prošla obranou Německa jako nůž máslem. Obešla si několik obránkyň soupeře a zamířila přesně pod horní tyč. Asistence: Alice Granstedtová.

58:30
    Střelu Fjellstedtové tentokráte dokázala německá brankářka pokrýt.

59:01
    Poslední minuta a Švédky jsou ještě v náporu.

Švédsko: 69

Skončil nám zápas mezi Německem a Švédskem. Papírovým favoritem před utkáním byly úřadující šampiónky a ty to potvrdily na 100% . V utkání soupeře jednoznačně přestřílely 69:4 a po zásluze vyhrály 23:2.

Já se s vámi loučím a zítra se budu u dalšího zápasu těšit na počtenou! (17:17:49)

MCh

Branky a nahrávky: 27. Kleerbaumová (Bestová), 35. Holstová (Weikumová) – 1. Wijková (Andreasonová), 5. o.g. (vla.), 8. Granstedtová (Krantzová), 9. Joelssonová (Granstedtová), 13. Norstromová (Johanssonová), 14. Joelssonová (Wibronová), 16. Andreasonová (Wijková), 18. Tschopová (Rydfjallová), 21. Joelssonová (Granstedtová), 28. Krantzová (Granstedtová), 32. Tschopová (Wijk), 35. Hultgrenová (Wibronová), 36. Bobergová (Norstromová), 36. Andreasonová (Tschopová), 43. Rasmussenová (Wijková), 47. Fjellstedtová (Johanssonová), 50. Steenová (Johanssonová), 52. Wibronová (Krantzová), 53. Rasmussenová (Rydfjallová), 54. Rydfjallová (Fjellstedtová), 56. Wibronová (Granstedtová), 57. Bobergová (Fjellstedtová), 58. Wibronová (Granstedtová)

Německo: Brunnová (41.Recková) – Jensenová, Timmelová – Schimanskiová, Neumannová, Baumgartenová; Schulzová, Entelmannová – Grunewaldová, Konigová, Mietzová; Beppler-Altová, Holstová – Kuhlmannová, Kleerbaumová, Bestová; Pradelová – Weikumová, Brokerová

Rozhodčí: Tom Kirjonen, Jyrki Sirkka (oba FIN)