Feirense – Aves 0:1 (kon.) | Braga – FC Ferreira 3:0 (kon.) | Setúbal – Guimarães 1:2 (kon.)
CD Feirense
0:1 (0:0)
CD Aves
Neděle 03.12.2017, 17:00 • Estádio Marcolino Castro • Portugalská Primeira Liga • 13. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Hezký den u sledování portugalské Primeira Ligy! V dnešním 13. kole se představí domácí Feirense, které přivítá Aves. Utkáním vás provede Ondřej Klos.

Feirense se nachází na čtrnáctém místě nejvyšší portugalské soutěže. Na svém kontě mají 11 bodů za tři výhry a dvě remízy. Skóre mají záporné 11:17. Z posledních pěti utkání dokázali vybojovat tři body za výhru. Nejlepší střelec týmu je s čtyřmi góly Etebo.

Aves se nachází na patnáctém místě. Na svého dnešního soupeře ztrácí pouze jeden bod. Mají tedy 10 bodů za dvě výhry a čtyři remízy. Skóre mají záporné 11:19. Z posledních pěti utkání dokázali získat pět bodů za výhru a dvě remízy. Nejlepší střelec týmu je s třemi góly Agra.

Posledních pět vzájemných utkání:
    17.01.16 Aves-Feirense 1 : 0
    15.08.15 Feirense-Aves 2 : 2
    07.02.15 Feirense-Aves 1 : 0
    24.08.14 Aves-Feirense 2 : 1
    13.08.14 Feirense-Aves 1 : 1

CD Feirense: Secco – T. Gomes, L. Rocha, Flávio, Alcénat – Babanco, Cris, Tiago Silva, L. Machado – João Silva, Etebo.
    Náhradníci: Miśkiewicz – L. Aurélio, Briseňo, Graça, Valencia, Seco, Kiki.

CD Aves: Quim – Petrolina, Ponck, Galo, Rodrigo – Falcao – Agra, Machado, V. Gomes – Amilton, Derley.
    Náhradníci: Facchini – M. Baldé, Arango, Braga, Rodrigo Defendi, Falcone, Gauld.

Rozhodčí: Manuel Oliveira.

Který z týmů obdrží první žlutou kartu v prvním poločase?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

1

1
    Feirense obléklo modré dresy, Aves červené.

2
    Do prvního zakončení se dostal hostující Agra, nicméně ten hlavičkou míjí pravou tyč.

3
    Etebo se nedokázal dostat na pravém křídle přes Nilda Petrolinu. Quim bude odkopávat od brány.

4
    Agra hledal dlouhým míčem Derleyho, jenže ten nebyl dostatečně rychlý, aby míč zachytil na hrací ploše.

5
    Feirense se dokázalo dostat do zajímavé šance, nicméně centr Babanca přelétl přes celé pokutové území a skončil za brankovou čarou.

6
    Po osobním souboji Babanca a Derleyho je hra přerušena, neboť oba hráči leží v bolestech na trávníku.

7
    K postiženým přiběhli i zdravotníci. Snad se dají brzy do kupy.

8
    Už jsou na nohách za postranní čárou. Oliveira píská, aby domácí rozehráli od brány.

9
    Do ofsajdového postavení se dostal hostující Amilton.

10
    Po prvních deseti minutách se oba celky dostaly do zakončení, ale vždy jim chyběl detail, aby se mohli poprvé v utkání radovat.

11
    Aves kombinuje na své polovině hřiště a čeká na správný pohyb svých útočníků.

12
    Gomes si dokázal pohlídat Machada. Caio bude odkopávat od brány.

13
    Feirense drží míč, jenže se jim nedaří projít přes dobrý obranný blok Avesu.

14
    Útočným faulem si pomohl domácí Silva, který zajel do Cladia Falcaa.

15
    Flavio si vystoupil před Amiltona a odebral mu míč, který směřoval od kopaček Machada.

16
    Rohový kop pro domácí celek z Feirense.

17
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Fortunato.

18
    Domácí mužstvo nadále kombinuje a nechce pustit nebezpečné ves do rychlého brejku.

19
    Po levém křídle se hnal do vápna Silva, jenže v tom nejdůležitějším okamžiku si dal míč daleko od sebe a Rodrigo již měl jednoduchou pozici.

20
    K zakončení se dostal hostující Amilton, nicméně domácí Caio bez problémů chytá.

21
    Žlutou kartu dostává Cris (CD Feirense).

22
    Nildo Petrolina vyslal dlouhý míč za obranu na Amiltona, jenže ten nebyl úspěšný.

23
    Feirense kombinuje na své polovině hřiště a čeká na správný čas, kdy vyšle smrtící přihrávku.

24
    Po pravém křídle se hnal domácí Machado, jenže ten byl zastaven Agrou. Alcenat bude vhazovat poblíž půlicí čáry.

25
    Velká šance Aves! Rodrigo parádně odcentroval do pokutového území, brankář Caio míč netrefil a Amilton mohl vstřelit branku do prázdné, jenže k tomu mu chybělo zhruba půl metru.
    25.

26
    Nepřesnou přihrávku vyslal domácí Cris. Ponck drží míč na svých kopačkách.

27
    Aves je v posledních sekundách častěji na míči, nicméně kromě jedné šance se k ničemu nedostali.

28
    Velice zajímavá standardní situace pro Aves.

29
    K zakončení se dostal Ponck, nicméně domácí brankář se zaskvěl parádním zákrokem!
    29.

30
    Opět další faul, tentokrát ze strany hostujícího Cladia Falcaa, který musel zastavit nebezpečně rodící útok Feriense.

31
    tak jako v každém utkání portugalské ligy je velký počet faulů, velký nešvar Primeira Ligy.

32
    Hra je díky těmto zákrokům hodně rozkouskovaná, těžiště hry je především na polovině hřiště.

33
    Žlutou kartu dostává Tiago Gomes (CD Feirense).

34
    Rohový kop pro domácí Feirense.

35
    K zajímavému zakončení se dostal Flavio, nicméně jeho pokus jde jen těsně vedle brány Quima.

36
    Na druhé straně vybojoval Gomes rohový kop.

37
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil domácí Rocha.

38
    Etebo se hnal po pravém křídle, jenže se nedokázal prodrat přes dobře bránícího obránce Aves. Míč je za brankovou čarou. Quim bude odkopávat od brány.

39
    Čtvrtý rohový kop pro domácí Feirense.

40
    Ten nepřinesl žádné větší vzrušení, neboť nejvýše do vzduchu vyskočil hostující Ponck.

41
    Žlutou kartu dostává Babanco (CD Feirense).

42
    Aves kombinuje na své polovině hřiště. Feirense dobře napadá a nutí hosty, aby si přihrávali i s jejich brankářem.

43
    Teď se strhla menší potyčka, ve které byl zahrnutý domácí Machado a hostující trenér, který mu nechtěl dát míč.

44
    Flavio dobrým obranným zákrokem odstavil Derleyho o míč. Rohový kop pro Aves.

45
    Domácí obrana byla opět úspěšná a nepustila hosty k zakončení.

45+1
    Rozhodčí Manuel Oliveira se rozhodl, že nastaví dvě minuty nad rámec základní hrací doby.

45+2

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

Druhý poločas začne zhruba za patnáct minut.

Sledovali jsme první poločas mezi Feirense a Aves, který skončil bezbrankovou remízou. Oba celky se dostaly do pár zakončení, jenže buď netrefili bránu, nebo brankáři skvěle zakročili. Uprostřed poločasu jsme byli svědky spousty faulů a žlutých karet, které jsou tak typické pro portugalský fotbal. Snad se v druhém poločas dočkáme zlepšení.

46

46
    Feirense rozehrálo druhou půli, ani jeden trenér se nerozhodl pro střídání.

47
    Alcenat bude mít vhazování poblíž rohového praporku Aves.

48
    Rozehrál ho islandským stylem, nicméně útočným faulem se provinil domácí Etebo.

49
    Na druhé straně vybojoval Machado dobrým pohybem rohový kop pro Aves.

50

51
    Amilton centroval nebezpečně do pokutového území, k zakončení se dostal Derley, jenže jeho pokus byl slabý. Caio v pohodě chytá.

52
    Aves se opět hnalo do brejku a vybojovali další rohový kop.

53
    Do zakončení se dostal Fortunato, nicméně jeho hlavičku blokuje Flavio.

54
    Domácí Machado nevybíravě fauloval hostující Machada.

55
    Prvních deset minut druhé třetiny je zatím hodně nudných, snad se to brzy změní.

56
    Nepřesná přihrávka Claudia Falcaa končí za brankovou čarou. Caio bude odkopávat od brány.

57
    Hosté jsou v druhém poločase o něco málo lepší, nicméně nic jim to nepřineslo.

58
    Žlutou kartu dostává Rodrigo (CD Aves).

59
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Cris, přichází Luís Aurélio.

60
    V poslední minutě jsme viděli rovnou tři fauly, naposled se nedovoleným zákrokem prezentoval hostující Agra, který skluzem zajel do Eteba.

61
    Cris neodehrál povedené utkání a domácí trenér Manta Santos na to reaguje chytrým střídáním.

62
    Ke krásné střele se dostal domácí Silva! Vystřelil nůžkami, jenže Quim, který má již 42 let, předvedl parádní zákrok.Rohový kop pro domácí Feirense.

63
    A další šance domácích! Quim opět předvedl další dva dobré zákroky, hlavně po dorážce Aurelia.

64
    Quim ovšem kulhá a žádá si ošetření. Zdravotníci k němu ihned přibíhají.

65
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Derley, přichází Cristián Arango.

66
    Útočným faulem se provinil domácí J.Silva. Quim bude odkopávat od brány.

67
    Aves je nadále aktivnější, nicméně finální fáze se jim vůbec nedaří.

68
    Opět hosté táhnou útok po levé straně a opět z toho nic není, protože Agra se nedokázal dostal přes Alcenata.

69
    Červenou kartu dostává Luís Machado (CD Feirense).
    69. Červená karta

70
    Domácí trenér Manta Santos ihned střídá po zbytečné červené Machada, který skluzem fauloval Amiltona.

71
    Útočným faulem se provinil Arango, který ztratil míč a poté se ho snažil rychle vybojovat zpět, nicméně neúspěšně.

72
    Na zemi nadále leží domácí hráč, který nejspíš začíná zdržovat čas.

73
    Oním postiženým je Babanco, který jev péči zdravotníků.

74
    Na polovině hřiště již stojí domácí hráč, který je připravený ke střídání.

75
    Babanco je již za postranní čarou a hra může pokračovat.

76
    Feirense kombinuje kolem levé postranní čáry, kde Rodrigovi točí hlavu Aurelio se Silvou.

77
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Tiago Silva, přichází Hugo Seco.

78
    Aves kombinuje na své útočné polovině, nicméně nic z toho zatím není.

79
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Vítor Gomes, přichází Federico Falcone.

80
    Žlutou kartu dostává Salvador Agra (CD Aves).

81
    Hostující trenér jednoznačně posiluje útočnou složku hry.

82
    Jeden z domácích hráčů opět leží na zemi a hra je přerušena.

83
    Střídání v týmu CD Aves: ze hřiště odchází Salvador Agra, přichází Ryan Gauld.

84
    Hostující trenér Vidigal vytěžil z přerušení další střídání.

85
    Hra již opět pokračuje a domácí brankář Caio odkopává od brány

86
    K zajímavé střele se dostal domácí Etebo, nicméně Quim si připisuje další úspěšný zákrok.

87
    Nepřesná přihrávka hostujícího Machada končí u Seca, který míč ihned odpaluje do bezpečí.

88
    Útočným faulem se provinil hostující Amilton, který to přehnal v napadání.

89
    Ani další útok Avesu neskončil nebezpečím. Caio si pomalu chystá míč na dalekonosný kop.

90
    Rozhodčí Manuel Oliveiro se rozhodl, že nastaví pět minut nad rámec základní hrací doby.

90+1
    CD Aves právě vstřelilo branku!
    Autorem branky je FEDERICO FALCONE, který dostal parádní přihrávku od Aranga, který se parádně uvolnil na pravém křídle.
    90+1. Federico FALCONE - 0:1

90+2
    Aves se konečně dočkalo a může se soustředit pouze na bránění velice vydřeného gólu.

90+3
    Hosté nepouští Feirense k míči a přihrávají si na své útočné polovině.

90+4
    Střídání v týmu CD Feirense: ze hřiště odchází Babanco, přichází José Valencia.

90+5

Sledovali jsme utkání mezi Feirense a Aves, které skončilo výhrou hostů 0:1, když se v 92. minutě trefil nově příchozí Falcone. Celý zápas ovlivnil Machado, který v 70. minutě dostal červenou kartu a od té doby bylo Feirense naprosto neškodné. Feirense klesá na patnácté místo, Aves stoupá až na jedenácté místo.

Přeju hezký zbytek večera a u sledování online přenosů zase někdy na shledanou. (19:00:46)