Zubří – Frýdek-M. 22:21 (kon.) | Královo Pole – Plzeň 30:35 (kon.)
22:21 (11:13)
Pepino SKP Frýdek-Místek
Neděle 03.12.2017, 19:00Chance Extraliga mužů • 11. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:00.

Zubří si v dosavadním průběhu vede velmi dobře. Po deseti zápasech má na svém kontě 14 bodů a z druhého místa dýchá na záda Lovosicím, které mají o bod i o zápas navíc.
    Velkou zbraní ROBE je určitě obranná činnost. Jeho defenzíva totiž inkasovala jen 255 branek a v tomto ohledu je nejlepší v extralize.
    Před vlastními fanoušky, byť Rožnovském azylu, se představili čtyřikrát a připsali si 8 bodů. S plným bodovým ziskem okupují 5. příčku v tabulce domácích týmů soutěže.

Posledních pět utkání

25.11.2017 Lovosice – Zubří 26:24
    18.11.2017 Zubří – Karviná 33:26
    12.11.2017 Plzeň – Zubří 33:23
    4.11.2017 Zubří – Nové Veselí 27:25
    12.10.2017 Hranice – Zubří 23:31

Frýdek je na tom o poznání hůře než jeho dnešní soupeř. Po stejné porci střetnutí získal jen 9 bodů a náleží mu tedy 10. pozice v extraligové tabulce.
    Zapracovat by navíc měl na útočné fázi. S 265 vstřelenými brankami patří k nejhorším v soutěži.
    Na palubovkách soupeřů sehrálo Pepino čtyři zápasy, ze kterých vytěžilo 4 body. Právem mu tak náleží 6. místo v tabulce venkovních celků ligy.

1
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jakub Bosák). (0:1)

2
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Adam Gřešek). (0:1)

3
    Gřešek se posléze ocitl ve velké šanci, ale z hranice brankoviště nechal vyniknout domácího brankáře. (0:1)
    4
    Pich na začátku čtvrté minuty dává první branku Zubří a srovnává na 1:1. (1:1)

5
    Před Pichem se otevřelo moře prostoru, ale ten poté zamířil přesně do míst, kde byl připravený hostující brankář. (1:1)

6
    Následná střela z devíti metrů minula bránu Frýdku, který tak může znovu zaútočit. (1:1)

6
    Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Adam Reček). (1:1)
    6
    Vojtěch Petrovský potrestal Rečkův faul a z nařízené sedmičky se střelou k levé tyči nemýlil. (1:2)
    7
    Pavel Pich ovšem bleskově odpovídá přesnou ranou z pravé spojky. (2:2)

7
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jaroslav Dyba). (2:2)
    8
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (P. Kichner). (2:3)
    8
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský). (2:4)

8
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Jaroslav Dyba). (2:4)

9
    Útočným faulem se nyní provinili domácí a v úvodu své přesilovky ztrácejí míč ve prospěch Frýdku. (2:4)

9
    Při signalizované pasivitě si domácí brankář počíhal na střelu ze střední spojky a pohodlně ji zlikvidoval. (2:4)

10
    Na druhé straně se neprosadili ani domácí z jasné pozice z levého křídla a na tahu jsou tak opět Frýdečtí. (2:4)
    10
    Pavel Pich však po nahrávce Rečka trestá z rychlého brejku ztrátu hostů. (3:4)

11
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský). (3:4)
    12
    Více prostoru v obraně Frýdku vzápětí využil protisměrnou kličkou a střelou z pravé spojky domácí Přikryl. (4:4)

13
    Pich v dobré pozici na střední spojce minul dolní kout frýdecké brány. Do útoku již pozvolna přecházejí právě hosté. (4:4)
    14
    Adam Gřešek přetlačil svého soupeře na brankovišti a poté dostává míč do sítě. (4:5)

14
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Adam Reček). (4:5)

15
    Gřešek si následně při útoku počínal nedovoleně na brankovišti a jeho tým tak ztrácí míč. (4:5)

15
    Žlutá karta pro tým Pepino SKP Frýdek-Místek (František Geist). (4:5)

16
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Michal Vacula). (4:5)
    16
    Na levém křídle měl hodně prostoru ke střele Jiří Polášek a také krásnou ranou přes prsty trefuje přesně prostor u zadní tyče. (5:5)
    16
    Petr Kichner ovšem bleskurychle kontruje po svém dravém průniku na pravé straně. (5:6)
    17
    Bosák posléze utekl v rychlém brejku domácí hráčům a nekompromisně zakončil kolem hlavy brankáře. (5:7)
    18
    Hrstkova střela z levé spojky při signalizované pasivitě nakonec propadla hostujícímu brankáři mezi nohama až do sítě. (6:7)
    19
    Pavel Přikryl byl vybídnut svým spoluhráčem k trháku a ten zkušeně zakončil ranou do horní poloviny brány. (7:7)

19
    Následně si oddechový čas vybírá hostující lavička, která velmi rychle ztratila svůj dvoubrankový náskok. (7:7)

20
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Tomáš Říha). (7:7)
    20
    Petrovský výborně uvolnil Jakuba Bosáka na levém křídle, který následně přehodil vyběhnutého gólmana Zubří. (7:8)
    21
    Následně sám Vojtěch Petrovský povedenou ranou z levé spojky do protějšího dolního rohu vsítil devátý gól Frýdku. (7:9)
    22
    Jakub Bosák obdržel skvělou přihrávku do trháku od vlastního brankáře a jeho tým vede poprvé v zápase o tři góly. (7:10)

22
    Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Tomáš Říha). (7:10)

22
    Na toto skóre reaguje domácí lavička oddechovým časem. (7:10)

23
    Tři skvělé zákroky předvedl proti jasným pozicím soupeře hostující brankář, ale následně z toho bude sedmička pro Zubří. (7:10)

23
    Přikryl ovšem bránu vůbec netrefil a hráči Frýdku se hlasitě zaradovali. (7:10)
    24
    Jakub Douda se zapisuje mezi střelce poté, co překonal brankáře střelou ze země ze střední spojky. (8:10)

25
    Žlutá karta pro tým HC ROBE Zubří (Jiří Dokoupil). (8:10)
    25
    Po dalším úspěšném průniku do brankoviště vrací Vojtěch Petrovský svému týmu tříbrankové vedení. (8:11)
    26
    Jakub Douda sice zamířil doprostřed brány, ale hostující gólman si jeho dělovku srazil za vlastní záda. (9:11)
    26
    Pavel Přikryl dostal na devíti metrech přesný pas od svého gólmana a poté z hranice brankoviště přesně zakončuje rychlý brejk Zubří. (10:11)
    27
    Petrovský ani Gřešek se nedokázali protlačit do zakončení. Podařilo se to následně až Kichnerovi, jenž dává dvanáctý gól Frýdku. (10:12)
    29
    Vynikající přihrávka do pivota na Adama Gřeška. Ten si následně pohlídal přešlap a přesně zakončil mimo dosah gólmana. (10:13)
    29
    Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Jakub Douda). (11:13)

30
    Probíhá poslední minuta prvního poločasu. (11:13)

30
    Kichner minul podstřelem bránu Zubří a domácí rovněž v následném protiútoku nedokázali zakončit. Frýdek bude asi poslední, kdo může zaútočit. (11:13)

30
    První poločas skončil. (11:13)

Je za námi úvodní půle zápasu. Možná trochu překvapivě z ní lépe vyšli hostující házenkáři. Ti se v úvodu duelu přetahovali se svým soupeřem o vedení, ale poté si vypracovali až tříbrankový náskok, který ovšem poprvé Zubří dokázalo smazat, ale následně si jej Frýdečtí vypracovali znovu. Domácí se zatím poměrně trápí v koncovce a nemohou najít spolehlivý recept na defenzívu hostů v čele s jejich gólmanem. Frýdek tedy možná trochu překvapivě vede o půli 13:11.

Druhý poločas začne přibližně v 19:47.

31
    Začal druhý poločas. (11:13)
    31
    Zubří dlouho nemohlo nic vymyslet na svého soupeře, až to při signalizované pasivitě vzal na sebe Jakub Douda, který ze středu vymetl horní kout hostující brány. (12:13)
    32
    Domácí dávají další gól a je vyrovnáno. Matěj Šustáček se dokázal prosadit poprvé v zápase střelou z pravého křídla. (13:13)

33
    Nyní odpustili sudí Frýdky vcelku jasný faul a po následném zákroku jeho gólmana mohou hosté přejít do útoku. (13:13)
    34
    Petr Kichner z pomocí teče domácího házenkáře dostal míč do sítě a dává tak první branku svého týmu ve druhém poločasu. (13:14)
    35
    Parádní přihrávka do pivota a je z toho další branka Adama Gřeška. Míč ovšem jen tak tak přešel brankovou čáru, ale sudí byl u situace blízko a měl o ní tudíž jasný přehled. (13:15)

36
    Přikryl zakončil svůj smělý průnik jen ranou do levé tyče, ale Zubří i poté zůstane u míče. (13:15)

36
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Jaroslav Dyba). (13:15)
    37
    Matěj Šustáček okamžitě využívá přesilovku. Na pravé straně měl dostatek prostoru na zakončení z osmi metrů a je to již pouze o gól. (14:15)

37
    Petrovského rána šla sice mimo, ale protože byla tečovaná, tak u míč zůstanou hosté. (14:15)
    38
    Jakub Douda napálil míč ze střední spojky přesně k pravé tyči a tam hostující brankář již nemohl dosáhnout – 15:15. (15:15)
    39
    Matěj Šustáček po hodně dlouhé době posunuje svůj celek znovu do vedení. (16:15)

40
    Vyloučení v týmu HC ROBE Zubří (Tomáš Říha). (16:15)
    40
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (František Geist). (16:16)
    41
    Jiří Dokoupil se dokázal odpoutat od svého strážce na brankovišti a jeho celek díky němu znovu vede o jednu branku. (17:16)
    42
    Rychlá souhra Zubří jej posílá na rozdíl dvou gólů. Do rozhozené obrany zakončil další akci svého celku Jakub Douda. (18:16)

43
    Načež si Frýdek vybírá oddechový čas. (18:16)

43
    Dokoupil se sice dostal k odraženému míči, ale druhý parádní zákrok proti jeho zakončení následně předvedl hostující gólman. (18:16)
    44
    Také hosté se dlouho nemohli prosadit v útok, až je vysvobodil povedenou ranou z pravého křídla mezi nohy brankáře František Geist. (18:17)

45
    Dalším zákrokem se blýskl hostující gólman a jeho spoluhráči se tak mohou pokusit vyrovnat. (18:17)

46
    Kichner však z devíti metrů minul horní roh brány. Poté ovšem následovala příliš dlouhá přihrávka do brejku a útočit tedy mohou opět hosté. (18:17)
    47
    Teď už to Kichnerovi vyšlo. Domácí gólman si sice na míč sáhl, ale v cestě do sítě mu zabránit nedokázal. (18:18)

48
    Kroky navíc pískají sudí domácímu celku a ten logicky přichází o míč. Frýdek se tak může dostat opět do vedení. (18:18)
    49
    Gól vstřelil tým Pepino SKP Frýdek-Místek (Jaroslav Dyba). (18:19)
    49
    Gól vstřelil tým HC ROBE Zubří (Jiří Dokoupil). (19:19)

50
    Nepřesná nahrávka na pravou spojku stojí hosty míč. Domácí publikum žene svůj tým za další brankou. (19:19)

50
    Zubří si následně vyžádalo oddechový čas. Je před námi něco málo přes deset minut a skóre zápasu je vyrovnané. (19:19)

51
    Žlutá karta pro realizační tým HC ROBE Zubří. (19:19)
    52
    Hosté teď promarnili dvě velké šance, a tak přichází trest. Jaroslav Dokoupil posílá svůj tým znovu do vedení. (20:19)

53
    Ten samý hráč ovšem tváří v tvář hostujícímu brankáři v trháku zklamal. Frýdek je tedy i nadále v těsném kontaktu. (20:19)

54
    Hosté se navíc po ztrátě Zubří dopustili v rychlém brejku technické chyby a na tahu je tedy opět domácí tým. (20:19)

55
    Místo zakončení volil Hrstka ještě přihrávku do strany, ale míč skončil v zámezí. Frýdek tedy může znovu srovnat skóre. (20:19)

56
    Velmi špatně to udělali hosté na devíti metrech, kdy lacině přišli o míč. V následném brejku však domácí nastřelili jen břevno. (20:19)
    56
    A tak se o slovo přihlásili hosté. Kichner srovnává na 20:20. (20:20)

57
    Velmi zbytečná nepřesnost na straně Frýdku. Po ní končí míč v autu a rozehrávat tedy bude Zubří. (20:20)
    58
    Domácím znovu trvalo než něco na hosty v obraně vymysleli, ale nakonec se při signalizované pasivitě prosazuje střelou na bližší tyč Pavel Pich. (21:20)

58
    Dvě minuty a pár vteřin chybí do konce zápasu a hostující tým se bere oddechový čas. (21:20)
    59
    Veledůležitá branka Jiřího Poláška! Ten utekl svým soupeřům a rychlý brejk přesně zakončil. (22:20)

59
    Jaroslav Dyba při snaze zastavit rychlý brejk fauloval a po svém třetím vyloučení dostává červenou kartu! (22:20)

60
    Probíhá poslední minuta zápasu. U míče jsou hosté, času jim už mnoho nezbývá a navíc hrají v početní nevýhodě. (22:20)

60
    Po průrazu jim navíc sudí berou míč a je rozhodnuto! (22:20)

60
    Vyloučení v týmu Pepino SKP Frýdek-Místek (Vojtěch Petrovský). (22:20)

60
    Domácí lavička si ještě bere necelou půlminutu před koncem oddechový čas. (22:20)
    60
    Adam Gřešek je poslední hráčem, který se prosazuje v dnešním utkání, ale na výhře Zubří se nic nezmění. (22:21)

Konec zápasu. (22:21)

Je dobojováno a nutno říci, že doslova! Po vyrovnaném prvním poločase si do druhé třicetiminutovky odnesli hosté dvoubrankový náskok, který však domácí prakticky ihned smazali. Po celý průběh druhé půle navíc byla k vidění velmi bojovná a vyrovnaná házená, která byla dramatická prakticky až do samého konce. Až v poslední minutě dokázalo Zubří odskočit na rozdíl dvou branek a na tento „trhák“ již Frýdek nedokázal reagovat. V posledních vteřinách sice ještě Gřešek skóroval, ale to již nic nezměnilo na tom, že si Zubři odnáší z tohoto zápasu dva body za výhru 22:21.

HC ROBE Zubří – Pepino SKP Frýdek-Místek 22:21 (11:13)

Nejvíce branek: Douda 6, Pich 4, Dokoupil 3 – Kichner 6, Gřešek 4, Petrovský 4/1.
    Rozhodčí: Hanák, Pavlíček.
    Sedmimetrové hody:1/0 – 1/1.
    Vyloučení: 3:6.
    ČK: Dyba (FRM).

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký večer a u dalších on-line přenosů na shledanou. (20:31:43)