Chabarovsk – Kunlun 2:1 (kon.) | Novosibirsk – Magnitogorsk 1:2 (kon.) | Omsk – Jekatěrinburg 2:1 (2:1 po s.n.)
Barys – Čeljabinsk 4:3 (po pr.) | Chanty-Mansijsk – Toljatti 3:4 (po pr.) | Čerepovec – Jokerit 2:3 (kon.)
N.Novgorod – HC Slovan 4:1 (kon.) | Spartak Moskva – Viťaz 2:6 (kon.) | Riga – CSKA Moskva 0:1 (kon.)

65:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Avangard Omsk.
    Autorem vítězné branky je ILJA MICHEJEV.

64:50
    Jegor Milovzorov také mohl strhnout výhru na stranu svého celku, ale z bezprostřední blízkosti mířil jen nad bránu Dominika Furcha.

63:46
    Ilja Michejev mohl rozhodnout! Ve stoprocentní pozici mezi kruhy ovšem minul Kovářovu bránu, a tak pokračujeme dále.

62:29
    Oba kohouti následně dostávají pětiminutové tresty za bitku a v dnešním duelu je už neuvidíme.

62:29
    Na ledě se po zákroku Furcha strhla bitka mezi Minejevem a Vasilevskijm. Hostující hráč po vyrovnaném souboji následně povalil svého soka k ledu a bude se jistojistě vylučovat.

57:37
    Síly na ledě se ovšem vyrovnají. Domácí totiž hráli v šesti a budou potrestání menším trestem za příliš mnoho hráčů.

55:48
    Velká možnost se rýsuje pro domácí celek. Pět minut za podražení totiž dostává hostující Nikita Trjamkin. Ten navíc inkasuje osobní trest do konce utkání za nemístné nesportovní chování.

49:45
    Do velké šance po delší době dostali hosté! Jeden z nich se natlačil až před Furcha, který ovšem jeho zakončení skvěle vyrazil levým betonem.

40:13
    Hned v úvodu třetí periody mohli jít domácí znovu do vedení! Teddy Purcell ovšem po přihrávce z levé strany trefil z mezikruží jen tyč Kovářovy brány.

35:44
    A tohle není vůbec dobré pro hosty. Nikita Trjamkin vzápětí posílá svůj celek do tří. Dostává totiž dvě minuty za sekání.

35:40
    Přesilovou hru si v druhé třetině zahraje také Omsk. Michal Čajkovský putuje za katr, kde si odsedí menší trest za držení.

34:53
    A další slibná příležitost Avangardu! Jegor Martynov dostal výbornou přihrávku do mezikruží, odkud pálil nikým nehlídán na Kováře. Svým zakončením ovšem jen nechal vyniknout brankáře Avtomobilistu.

33:20
    A udeřit mohlo naopak na druhé straně! Domácí ujížděli do přečíslení dvou proti jednomu. Po přihrávce od Michejeva se ve velké šanci ocitl Semjonov, ale ten tváří v tvář Kovářovi selhal.

32:10
    Vitalji Meňšikov posílá svůj celek znovu do čtyř. Domácí hráč totiž inkasuje dvě minuty za vražení na hrazení.
    27:48 Michal ČAJKOVSKÝ - 1:1

27:48
    Jekatěrinburg právě vstřelil branku!
    Radost domácím ovšem nevydržela dlouho! Hosté v dalším útoku pronikli do pásma soupeře a poté MICHAL ČAJKOVSKÝ pálil od modré čáry. Jeho první pokus se k Furchovi ještě nedostal, ale Dwight King kotouč přiťukl zpět slovenskému bekovi, jenž už napodruhé z vrcholu pravého kruhu propálil gólmana Avangardu. Asistence: Dwight King.
    25:40 Michail FISENKO - 1:0

25:40
    Avangard právě vstřelil branku!
    Nyní se už však domácí dočkali a ujímají se vedení! Dinar Fajzullin od levého mantinelu poslal přihrávku do vyložené pozice najetému Minejevovi, jenž se zakončoval mezi betony Kováře. Puk hostujícímu brankáři projel mezi chrániči a zůstal ležet za ním. Tam si jej jako první vyhlédl MICHAIL FISENKO, který ho dotlačil za brankovou čáru. Asistence: Dinar Fajzullin, Maxim Minejev.

23:39
    Až teď hosté vyvezli puk do pásma soupeře a hned z toho byla velká možnost! Francis Paré zakončoval akci Avtomobilistu střelou z mezikruží do protipohybu Furcha, ale ten ještě stačil puk mířící za čáru vykopnout pravým betonem.

21:18
    Obrovská šance Avangardu! Ilja Michejev z mezikruží sice bránu minul, ale po jeho pokusu se k němu od zadního mantinelu kotouč odrazil a domácí hráč následně trefil jen tyč místo odkryté klece.

18:29
    A další příležitost na straně Omsku! Hosté ztratili u mantinelu kotouč, který se poté odrazil do jízdy Antonu Kovaljovovi, který z ideální pozice na pravém kruhu trefil jen výstroj Jakuba Kováře.

16:14
    První velkou možnost měli na svědomí domácí hráči! Po zákroku Kováře byl chvíli puk volný v předbrankovém prostoru. Jako první se k němu dostal Fisenko, který ovšem svůj bekhendový pokus namířil do míst, kde byl připraven český brankář ve službách Jekatěrinburgu.

13:53
    Anton Kovaljov je dalším hráčem, který je dnes vyloučen. Pro změnu si odsedí menší trest za sekání.

09:03
    A početní výhodu si vyzkouší i Jekatěrinburg. Andrej Stas již usedá na trestnou lavici, kde si odpyká dvě minuty za držení.

04:39
    Domácí si následně zahrají první přesilovou hru. Michal Čajkovský totiž dostává menší trest za držení.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 26. Fisenko (Minejev, Fajzullin), rozh. náj. I. Michejev – 28. Čajkovský (King)