Neděle 10.12.2017, 12:30 • Ufa Arena • KHL

Pro tuto chvíli je to z mé strany všechno. Přeji hezký den a u dalších on-line přenosů na shledanou. (14:57:56)

Československá stopa v utkání

Jakub Nakládal (JAR) 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:37

Je dobojováno. A ačkoliv hosté přestříleli svého soka, tak nakonec odjíždějí bez bodu. A to začali tak dobře. Hned v 5. vteřině překvapil Scrivense nahozením od červené čáry Alexander Jelesin. A aby toho pro Ufu nebylo málo tak pět sekund před první sirénou zvýšil náskok Lokomotivu přesilovou trefou Brandon Kozun.
    Přesilovou hru v úvodu druhé periody domácí přečkali a to se ukázalo jako velmi důležitý faktor. Následně totiž v 24. minutě snížil Michail Juňkov po dobré přihrávce Envera Lisina. V minutě osmadvacáté již bylo vyrovnáno. Linus Omark našel mezi kruhy Teemu Hartikainena, jenž pohotově změnil dráhu kotouče, který následně zapadl za Murygina.
    Třetí třetina přinesla už pouze jediný gól a dala ho Ufa, která tak dokonale obrátila skóre duelu. V 47. minutě pohotově dorazil Arzamascevovu střelu Joonas Kempainen. Hostům poté nepomohl závěrečný tlak ani hra bez brankáře. Tři body tedy zůstávají v Ufě za výhru 3:2.

59:58
    Domácí následně kotouč vyvážejí ze svého pásma a tento zápas již dotáhnou do vítězného konce.

59:36
    Domácí vyhodili kotouč přes všechny čáry a ten jen těsně minul prázdnou klec Lokomotivu. Je z toho tedy jen zakázané uvolnění.

59:08
    A mohlo být vyrovnáno! Zpoza brány se kotouč dostal k Mosaljevovi, který ovšem z bezprostřední blízkosti mířil jen do boční sítě.

59:00
    Probíhá poslední minuta třetí třetiny.

58:48
    Murygin uhání na střídačku a hosté to zkouší v šesti mužích v poli.

58:02
    Makarov velmi tvrdě vypálil z vrcholu pravého kruhu. Jeho projektil nakonec Murygin vyrazil do ochranné sítě, načež si Jaroslavl vybírá oddechový čas.

57:29
    Linus Omark šikovným nahozením vypracoval střeleckou pozici pro svého spoluhráče. Ten však z poměrně ostrého úhlu Murygina překonat nedokázal.

56:44
    Následně Ufa nedokázala kotouč vyhodit a místo toho přišla střela z levého kruhu, která však minula bránu Karejeva a puk poté vycestoval až do neutrální zóny.

56:04
    Domácí znovu vyhazují tak šikovně, že se icing konat nebude. Čas Jaroslavle na vyrovnaní se tak velmi rychle krátí.

55:30
    Svou nepřesnou přihrávkou se poté ale připravuje o útočné pozice a musí tedy tuto část ledu co nejrychleji vyklidit.

55:04
    Ani toto vyhození domácích neskončí zakázaným uvolnění a hosté se tak musí vracet pro kotouč za vlastní bránu.

54:32
    Situaci následně uklidňuje jistým zákrokem gólman Karejev. Po jeho zásahu se bude vhazovat v útočném pásmu Lokomotivu.

54:10
    Píská se však zakázané uvolnění Salavatuj Julajev a veškeré dění se tak znovu stěhuje do obranného pásma Ufy.

53:45
    Ufa nyní čeká za svou bránou na dostřídání svých hráčů. Poté se může pokusit založit další útočnou akci a ohrozit brankáře Murygina.

53:09
    Poté se Jaroslavl přeci jen dostala ke střele. Karejev byl ovšem na svém místě a ránu z levého kruhu likviduje.

52:47
    Ufa následně posílá puk ze své třetiny tak šikovně, že se zakázané uvolnění konat nebude.

52:21
    Nakonec se však domácí dostali ke střele. Ránu z vrcholu pravého kruhu ovšem Murygin bezpečně ukryl ve své výstroji.

51:59
    Ufa se málem ocitla v další velké šanci. To by ale musela přijít přesnější přihrávka od pravého mantinelu do mezikruží.

51:29
    Obrovskou šanci si vypracoval Kadějkin! Ten se přes bránící hráče propracoval až k brankáři Karejevovi, ale do jeho následné střely stačili domácí vložit svou hůl a střelou hostujícího hokejisty srazit do ochranné sítě.

50:57
    Zakázané uvolnění se navíc píská na straně hostujícího celku. Hra se tak vrací zpět před brankáře Murygina.

50:40
    A další nahození zpoza červené čáry končí Muryginovým zákrokem. Tentokrát si však kotouč ponechal pod svou rukavicí a následovat bude komerční přestávka.

49:54
    Ten navíc následně vyrazil nahození ze středního pásma a kotouče se následně ujímají jeho spoluhráči.

49:19
    Jedovatá střela z pravého kruhu jen těsně minula hostující bránu. Nyní měli hráči Lokomotivu v čele s brankářem Muryginem velké štěstí.

48:38
    Kotouč však následně mají za vlastní bránou hokejisté Lokomotivu, kteří po dostřídání mohou zakládat další útok.

47:58
    Domácí fanoušci jsou namlsaní vedením svého celku a hlasitě jej povzbuzují v cestě za další brankou.
    46:06 Joonas KEMPPAINEN - 3:2

46:06
    Ufa právě vstřelila branku!
    Domácí navíc přidávají třetí gól a tím dokonávají obrat v utkání! Rychlý útok Ufy zakončoval Arzamascev střelou z levého kruhu, kterou Murygin ještě vyrazil. Dojíždějící JOONAS KEMPPAINEN ovšem následně svou dorážkou z bezprostřední blízkosti dokázal překonat hostující brankáře. Asistence: Zachar Arzamascev, Teemu Hartikainen.

45:42
    Těm se to však také nepovedlo a při následném přechodu přes modrou čáru je Salavatu Julajev pískáno postavení mimo hru.

45:16
    Tam se jim však nepodařilo ohrozit Murygina v bráně Lokomotivu a naopak to jsou hosté, kdo může zaútočit.

44:55
    U tohoto nahození budou jako první domácí, kteří tak mohou rozvinout další kombinaci v útočném pásmu.

44:20
    Další akci domácích ještě vylepšoval jejich forvard přihrávkou před prázdnou bránu. Svou nabídku ovšem poslal mezi nohy Juňkova, který tak nemohl zakončovat.

43:50
    Dobrý návrat do obrany ukázal Petri Kontiolna, jenž po chybě svého spoluhráče zase odebral puk zpět od hráče Ufy.

43:10
    Zadovkou to zkoušel po objetí brány Teemu Hartikainen. Svým pokusem ovšem jen nechal vyniknout pravý beton Murygina.

42:40
    Andrej Loktionov mířil svou střelou do horního rohu, ale Karejevova lapačka byla připravena a domácí brankář v ní taky puk ukryl. Poté následuje buly v útočném pásmu Lokomotivu.

41:29
    Kotouč se po tečovaném nahození hostů otřel o ochranou síť. Buly je tedy nařízeno v obranné třetině Ufy.

41:12
    Murygin si poté připisuje první úspěšný zákrok ve třetí třetině. Po něm se bude vhazovat po jeho levici.

40:47
    Nahození ze své obranné třetiny hosté protečovali do útočného pásma, kde však po chvíli puk znovu ztratili. Na řadě je tedy domácí Ufa.

40:01

Další třetina začne přibližně v 14:16.

I druhá třetina je minulostí. V jejím úvodu hosté nedokázali využít pokračující přesilovou hru, kterou si přenesli z první periody a následně tedy přišel trest. Ve 24. minutě se po dobré práci Lisina a jeho spoluhráče z bránou prosadil střelou mezi betony Michail Juňkov. O čtyři minuty později navíc domácí vyrovnali skóre, když využili přesilovou hru. Po nabídce Linuse Omarka se šikovnou změnou směru prosadit finský forvard Teemu Hartikainen. Následně jsme již další branku neviděli, a tak se oba soupeři rozešli do kabin po čtyřiceti minutách smírně 2:2.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:30
    Této akci již chyběla jen gólová tečka! Po několika zpětných přihrávkách z dobrých pozic měl před sebou prázdnou bránu jeden z hráčů Ufy. Jeho střela z pravého kruhu mu ovšem nesedla a z nadějné akce tak sešlo.

39:00
    Právě probíhá poslední minuta prostředního dějství.

38:48
    Hosté nakonec dokázali vytlačit svého protivníka ze své obranné třetiny a Jaroslavl tak může vystřídat.

38:13
    Až nyní zazněl hvizd sudího, který hru přerušuje ve středním pásmu, kde se následně bude i vhazovat.

37:30
    Domácí nyní jen odevzdali kotouč do pásma svému soupeři a následně odjíždějí na střídačku. Hraje se nyní již poměrně dlouho bez přerušení a hra má tedy logicky spád.

36:38
    Ze slibné pozice opět stříleli domácí hráči. Svým pokusem ovšem jeden z nich přestřelil bránu hostů, kteří tak následně mohou znovu zaútočit.

35:50
    Lokomotiv nyní dobře brání svou modrou čáru a nedovoluje soupeři dostat se do útočného pásma. Ti to tak musí zkusit znovu ze své poloviny.

35:22
    A nyní má domácí brankář znovu puk ve své rukavici. Po jeho zákroku se bude vhazovat po jeho pravici.

34:59
    Petri Kontiola měl sice dostatek prostoru na střelu, ale protože pálil ze stoje, tak jeho rána neměla patřičnou razanci a Karejev ji dokázal zlikvidovat.

34:18
    Karejev neměl žádný problém s dalším zákrokem. Slabou střelu od modré čáry dobře viděl a puk následně uschoval ve své rukavici. Vhazovat se bude v obranném pásmu Salavatu Julajev.

33:48
    Domácím se poté nepovedlo přejít úspěšně přes modrou čáru a kotouč na svých holích tak mají hostující hokejisté.

32:45
    Kartajev se pěkně uvolnil na pravé straně, ale svou následnou ranou z pravého kruhu bránu Ufy přestřelil.

32:32
    Ufa však i nadále válcuje svého soupeře. Kuzmin to zkoušel poměrně z velkého úhlu, avšak Murygin jeho pokus vyrazil do ochranné sítě.

31:48
    Murygin poté nemusel zasahovat při další akci Ufy, která po vypršení Fjodorovova trestu se opět hrne do útočení.

30:39
    Domácí hrají v plném počtu.

30:15
    Brandon Kozun po přihrávce napříč útočným pásmem pálil z levého kruhu. Jeho ránu ovšem zblokoval jeden z domácích zadáků do rohu kluziště.

29:58
    Domácí se dokázali osvobodit a dostávají puk ze své třetiny.

29:15
    Domácí brankář musel krýt střelu od modré čáry, ale proti ní si počínal velmi dobře. Jaroslavl bude ovšem pokračovat v útoku.

28:39
    Arťom Fjodorov poté navíc oslabuje svůj celek. Čeká ho totiž menší trest za podražení.
    27:41 Teemu HARTIKAINEN - 2:2

27:41
    Následnou přesilovou hru domácí rychle využívají! Linus Omark našel svou přihrávkou mezi kruhy TEEMU HARTIKAINENA, jenž šikovně usměrnil kotouč za záda Murygina. Asistence: Linus Omark.

27:30
    Vyloučení v týmu Lokomotiv Jaroslavl (Jakub Nakládal – 2 min., Vyprovokování bitky).

27:30
    Tak oba hráči již sedí na trestné lavici. Pětiminutový trest za bitku neminul ani jednoho z nich. Nakládal dostává navíc osobní desetiminutový trest za nesportovní chování.

27:30
    Série ostrých zákroků na obou stranách vyústila v bitku, ve které se proti sobě utkali domácí Makarov a Jakub Nakládal. Oba kohouty po chvíli zápolení odtrhli od sebe čároví sudí a dozajista se bude vylučovat.

27:05
    Vzápětí je hra znovu přerušena. Následovat bude komerční pauza a po ní vhazování v obranném pásmu Salavatu Julajev.

26:30
    Přečíslení tří proti dvěma nyní hosté nevyřešili ideálně a Ufa se tak velmi snadno dostala zpět k puku.

25:54
    Kombinace domácích na jeden dotek vyústila v ránu od modré čáry, který ovšem nemířila mezi tři tyče.

25:15
    Fatejev se šikovně proháčkoval až před bránu, kde se pokoušel překonat Karejeva bekhendem. Ke smůle hostů však trefil jen připravenou lapačku domácího brankáře.
    23:36 Michail JUŇKOV - 1:2

23:36
    A velmi záhy po přežití oslabení Salavat Julajev snižuje! Za bránou hostů svedla hned dvojice domácích hráčů souboj s jediným hokejistou Lokomotivu. Následně Enver Lisin adresoval přesnou přihrávkou před bránu, odkud MICHAIL JUŇKOV zamířil přesně mezi Muryginovy betony. Asistence: Enver Lisin.

22:33
    Murygin rychle vytřepal z lapačky nahození od červené čáry a zaútočit tedy může znovu hostující celek.

21:59
    Dlouhá přesilová hra Lokomotivu je u konce a domácí hrají opět v plném počtu.

21:48
    Hosté tak dlouho hledali ideální pozici pro střelu, až to z prostoru levého kruhu zkusil Alexejev. Karejev ovšem jeho ránu bezpečně zlikvidoval.

21:03
    Karejev si připisuje první zákrok v zápasu. Apalkov pálil ze stejné pozice jako při druhém gólu Kozun, ale domácí brankář jeho pokus schoval do své rukavice.

20:38
    Domácí pokračují v početní nevýhodě, ale nyní se jim podařilo vyhodit kotouč až k Muryginovi.

20:01
    Střídání v týmu Salavat Julajev Ufa: ze hřiště odchází Ben Scrivens, přichází Andrej Karejev.

20:01

Další třetina začne přibližně v 13:23.

Je za námi úvodní dějství duelu. Skvělý vstup do něj měla Jaroslavl, která se už po pěti vteřinách dostala do vedení. Nahození Alexandera Jelseina od červené čáry skončilo až za zády překvapeného Scrivense. Poté následoval poměrně vyrovnaný hokej se zajímavými možnostmi na obou stranách. Využít se však podařila jen jedinou a postarali se o to znovu hosté. Pět vteřin před závěrečnou sirénou se po Kronwallově přihrávce prosadil přesnou střelou do horního rohu Brandon Kozun. Lokomotiv si tedy odnáší do kabin vedení 2:0.

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00
    19:55 Brandon KOZUN - 0:2

19:55
    Jaroslavl právě vstřelila branku!
    Tak přeci jen se ještě v první třetině podařilo hostům přesilovou hru využít! BRANDON KOZUN obdržel přesnou přihrávku na pravou stranu a poté z vrcholu kruhu trefil přesně horní roh Scrivensovy brány. Ten měl navíc dobře zakrytý výhled, a tak tuto ránu vůbec neviděl. Asistence: Staffan Kronwall.

19:35
    Brandon Kozun jen co naskočil z trestné lavice, tak mohl zvýšit náskok svého celku. Tváří v tvář Scrivensovi mířil mezi jeho betony, ale ten si tento prostor pohlídal.

19:21
    Hosté hrají v plném počtu a bude pokračovat jejich přesilová hra.

19:00
    Probíhá poslední minuta první periody.

18:55
    Jaroslavl se sice na chvíli dostala do útočné třetiny, avšak poté se těžkou přihrávkou připravila o tuto část ledu.

18:04
    Kotouč po zásahu domácí obrany skončil v ochranné síti. Vhazovat se tedy bude v útočném pásmu Lokomotivu.

17:49
    Jakub Nakládal se po smělém průniku prokličkoval až ke střele z pravého kruhu. Z nadějně pozice ovšem trefil jen chrániče Bena Scrivense.

17:24
    Přesilovka Jaroslavle bude ovšem přerušena jejím trestem. Brandon Kozun zbytečně podrazil v útočném pásmu svého soupeře a je za to také po zásluze vyloučen na dvě minuty.

16:59
    Ilja Zubov sekl svého protihráče do slabin mezi nohy. Dostává za to také pětiminutový trest za sekání + osobní trest do konce zápasu za nesportovní chování.

16:25
    Tato přihrávka zpoza brány v podání hostů byla sice chytře myšlena, ale domácí hráči ji k adresátovi nepustili. Scrivens tak nemusel vůbec zasahovat.

15:40
    Tak až teď se Salavat Julajev dostává ke kotouči. Oba celky poté odjíždějí na střídačku.

15:13
    Ufa se stále nemůže vymanit z tlaku. Další ránu na jejího brankáře vyslali hosté z pravého kruhu, ale Scrivens i nyní odolal.

14:43
    Nahození od levého mantinelu Scrivens vyráží svou hokejkou, ale hosté poté i nadále pokračují v útočení.

13:50
    Ani další atak Salavatu Julajev po pravé straně nebyl úspěšný. Znovu totiž zapracovala defenzíva Lokomotivu na jedničku.

13:30
    Loktionovovi se podařilo vydolovat puk v souboji u mantinelu, ale vzápětí jej svým vyhozením odevzdal jen na hole Ufy.

12:55
    Fatejev neuspěl se svým průnikem podél mantinelu a za bránou Ufy byl odzbrojen dvojicí bránicích hráčů.

12:20
    Petri Kontiola pálil velmi tvrdě z mezikruží, avšak Scrivens jeho projektil ukryl na svých chráničích. Poté se strhla ještě menší výměna názorů, která se ovšem obejde bez vyloučení.

11:58
    Scrivens jen posunul kotouč na hole svých kolegů, kteří mohou nyní rozvinou další útočnou kombinaci.

11:11
    Murygin nejprve vyrazil střelu Omarka z velkého úhlu před sebe. Poté se Ufa snažila ještě o dorážku, ale puk se nakonec po dobrém zásahu hostující obrany došoural až pod Muryginovu lapačku.

10:50
    Domácí se poté pokusili založit útok nahozením o zadní mantinel, ale na tuto variantu byl Lokomotiv připraven.

09:21

09:18
    Ránu od modré vůbec netrefil jeden z beků Ufy a přesilová hra jeho celku je pomalu u konce.

08:50
    Naopak v oslabení mohli udeřit hosté! Brandon Kozun dostal přihrávku do jízdy, ale z ideální pozice na levém kruhu trefil jen bližší tyč domácí brány.

08:28
    Navíc je další atak Salavatu Julajev zastaven hvizdem čárového sudího, který odpískal postavení mimo hru.

08:10
    A znovu Jaroslavl odpaluje touš ze svého obranného pásma, kam se pro něj musí vracet domácí Ufa.

07:50
    Poté se hosté osvobozují a dostávají puk přes všechny čáry až ke Scrivensovi.

07:35
    Dělovku Larsena Murygin vyrazil před sebe, ale domácím se následně dorazit již nepodařilo.

07:21
    A tak se také stalo. Vladislav Kartajev už usedá na trestnou lavici, kde bude pykat dvě minuty za držení.

06:45
    Branka Ufy je nyní prázdná, protože hlavní sudí signalizuje výhodu. A pokud ji domácí nevyužijí, tak si následně zahrají přesilovou hru.

06:20
    Nyní to byli znovu hosté, kdo po pěkné kombinaci stříleli na bránu. Z vrcholu pravého kruhu ovšem nedostal puk za záda Scrivense jeden z hostujících zadáků.

05:22
    A znovu musel být ve střehu hostující gólman, který vyrazil kotouč do ochranné sítě. Po jeho zákroku se bude vhazovat v obranném pásmu Lokomotivu.

04:38
    Ufa poté jen odevzdala puk svému soupeři a její hráči odjíždí střídat. Jaroslavl tak s pukem na svých hokejkách může znovu zaútočit.

03:55
    Na druhé straně musel zasahovat brankář Murygin. Hartikainen zakončoval z bezprostřední blízkosti, ale překonat brankáře hostů nedokázal.

03:20
    Nyní to byla naopak Jaroslavl, kdo se snažil prosadit kombinací v útočném pásmu. Jejich aktivita za bránou domácích byla ovšem záhy přerušena.

02:27
    Domácí tlačí svého soupeře i nadále. Ani další střela Salavatu Julajev gólem neskončila a hosté se následně osvobozují jen za cenu vyhození.

01:20
    Ufa se ihned snažila o vyrovnání, ale střelu z pravého kruhu ukryl bez větších problémů připravený Murygin.
    00:05 Alexandr JELESIN - 0:1

00:05
    Tak to je opravdu neuvěřitelný úvod zápasu! Ihned po vyhraném buly se dostal kotouč na hůl ALEXANDERA JELESINA, jenž jej nahodil od červené čáry směrem na bránu Ufy. Puk odrazem o led změnil dráhu letu a skončil až za překvapeným Scrivensem, který se musí pod svou maskou hodně červenat. Asistence: Andrej Loktionov.

00:01

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Loginov, Kuzmin, M. Osipov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – I. Makarov, Zubov (C), Lisin (A) – Burdasov, Korotkov, Fjodorov – Soloduchin, Juňkov, M. Majorov.

Lokomotiv Jaroslavl: Murygin (Sudnicin) – Nakládal, Kronwall (C), Jelesin, Ljubuškin, Čerepanov, Koledov, Gromov – Kozun, Kontiola, Talbot (A) – Kartajev, Loktionov, Mosaljov – Korškov, Alexejev, Apalkov – Jurtajkin, Kadějkin, Fatějev – Polunin.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Galimov, Stroganov.

Poslední tři vzájemná utkání

17.11.2017 Jaroslavl – Ufa 3:2 pp.
    27.1.2017 Jaroslavl – Ufa 5:3
    27.11.2016 Ufa – Jaroslavl 1:2

Češi a Slováci na soupiskách

Na soupisce není žádný český ani slovenský hokejista.

Jakub Nakládal

Jaroslavl hraje aktuálně ve velké pohodě a po čtyřiceti střetnutích jí patří 4. místo v Západní konferenci se ziskem 75 bodů.
    Z posledních deseti zápasů navíc prohrála pouze jediný, což jen svědčí o jejím dobrém rozpoložení.
    Na ledech soupeřů odehrála prozatím devatenáct zápasů. Z nich vytěžila 35 bodů a právem jí náleží 5. příčka v tabulce venkovních týmů Západní konference.

Daniil Apalkov 23 (13+10)

Ufa má za sebou v uplynulém průběhu devětatřicet zápasu, ve kterých nasbírala 58 bodů. Tento bodový zisk jí garantuje 8. místo ve Východní konferenci.
    V posledních třech duelech ovšem dokázala zabojovat a ve všech případech odcházela z ledu jako vítěz. Prodloužit tuto sérii se jistě pokusí i v dnešním střetnutí.
    Před vlastními fanoušky se hráči Salavatu Julajev představili jednadvacetkrát. Hned jedenáctkrát si připsali vítězství a se 34 body okupují 5. pozici v tabulce domácích týmů Východní konference.

Teemu Hartikainen 27 (12+15)

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.

Radomír Fukala

Branky a nahrávky: 24. Juňkov (Lisin), 28. Hartikainen (Omark), 47. Kemppainen (Arzamascev, Hartikainen) – 1. Jelesin (Loktionov), 20. Kozun (Kronwall)

Salavat Julajev Ufa: Scrivens (21. Karejev) – Larsen, Panin (A), S. Garejev, Arzamascev, Gončarov, Loginov, Kuzmin, M. Osipov – Hartikainen, Kemppainen, Omark – I. Makarov, Zubov (C), Lisin (A) – Burdasov, Korotkov, Fjodorov – Soloduchin, Juňkov, M. Majorov.

Rozhodčí: Gofman, Naumov – Galimov, Stroganov