Nové Zámky – Nitra 3:4 (kon.) | Zvolen – Košice 2:0 (kon.) | Detva – Trenčín 2:6 (kon.)
Lipt. Mikuláš – Žilina 2:3 (kon.) | Poprad – Banská Bystrica 1:2 (kon.)
HK 32 Liptovský Mikuláš
2:3 (2:2, 0:1, 0:0)
MsHK Žilina
sk Neděle 10.12.2017, 17:00 • Titan aréna • Tipos Extraliga (SR) • 27. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní nedeľnajšieho hokejového zápasu 27. kola Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne MsHK Žilina. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    Svoj posledný zápas odohral na ľade Banskej Bystrice. Liptáci po prvej tretine prehrávali už 2:0, keď sa v prvej tretine presadili Faille a Surový. V polovici druhej tretiny sa Rapáč dopustil faulu a domáci svoju početnú výhodu využili gólom Andrisíka. Liptákom sa podarilo znížiť až v tretej tretine. V presilovej hre po Uramovej prihrávke gól strelil Kriška, no bol to posledný gól Liptovského Mikuláša v zápase. Na 4:1 ešte výsledok kozmeticky upravil Ďatelinka a Banská Bystrica si tak zaslúžene do tabuľky pripíše plný bodový zisk. Liptáci sú v tabuľke na ôsmom mieste s 31 bodmi.
    Skóre: 63:75
    Najproduktívnejší hráč: Marek Uram (6+20)

MsHK Žilina
    V 26. kole sa na vlastnom ľade strela s Detvou. Domáci sa dostali do vedenia už v druhej minúte zásluhou Tvrdoňa. V druhom dejstve diváci gól nevideli. Detve sa podarilo vyrovnať na začiatku tretej tretiny, keď sa v presilovej hre presadil Surovka. Žilinčania sa nevzdávali a svoje víťazstvo si nenechali uniknúť. Najprv ich v 54. minúte poslal do jednogólového vednia Jurík a na konečných 3:1 sa dve minúty pred koncom stretnutia presne trafil Pospíšil. Žilina je v tabuľke na siedmom mieste s 36 bodmi.
    Skóre: 72:79
    Najproduktívnejší hráč: Lukáš Handlovský (14+6)

Posledný vzájomný zápas:
    MsHK Žilina – MHK 32 Liptovský Mikuláš 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)
    Góly: 6. Poulin (Stupka), 39. Jurík, 3. Kuchkin (Handlovský) – 33. Luža (M. Sukeľ, Uram)
    Strely: 32:38
    Vylúčenia: 3:2

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Košarišťan – Luža, Nádašdi, Suchý, Pacalaj, Moravčík, Tabaček, Mezovský, Nemec – Uram, M. Sukeľ, Kriška – Koyš, Paukovček, Rapáč – J. Sukeľ, Langhammer, Huna – Laco, Piatka, Nádašdi

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Juraško, Poulin, Mendrej, Harant, Roman, Hatala – Klimenta, Handlovský, Pospíšil – Tvrdoň, Hruška, Jurík – Rogoň, Švihálek, Stupka – Váňa, Holovič, Meliško

Rozhodca: Stano, Snášel – Stanzel, Gajan.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:16
    Hostia sú s pukom za vlastnou bránou, no po nepresnej rozohrávke v strednom pásme o puk prišli.

00:40
    Uram vybojoval puk a pred bránou našiel Matúša Sukeľa. Jeho strela z prvej bola zblokovaná a puk skončil v rohu klziska.

01:47
    Langhammer pekne uvoľnil Hunu, ktorý mohol ísť sám proti brankárovi, ale rozhodca hru prerušil pre ofsajd.

02:02
    Stupkovu nebezpečnú strelu Košarišťan vyráža do rohu klziska.

02:55
    Uram poslal do protiútoku Matúša Sukeľa, ktorému korčuľoval ešte osamotený Kriška. Sukeľ sa rozhodol pre strelu, no Tomek puk chytá do lapačky.

03:37
    Žilina dala gól!
    Hostia si teraz rozobrali obranu domácich na súčiastky. RADIM HRUŠKA si položil Košarišťana a zakončil do prázdnej brány. Asistencia: Marek Tvrdoň.

04:22
    Suchého nahodený puk na Tomeka nikto netečoval a ten skončil v rohu klziska.

05:07
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Žilina buly vyhrala, ale v rohu klziska o puk prišla.

06:12
    Vo veľkej príležitosti sa ocitol pred bránou domácich Stupka, ale jeho strelu dokázali Liptáci zachytiť.

06:45
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Liptáci krásnou akciou na jeden dotyk vyrovnávajú. MARTIN KRIŠKA dostal puk do výbornej streleckej príležitosti a posiela puk za Tomekov chrbát. Asistencie: Matúš Sukeľ, Marek Uram.

07:40
    Liptáci vyhrali vhadzovanie v strednom pásme, ale Tvrdoň puk vybojoval a takmer sa mu podarilo hroziť bránu súpera.

08:53
    Holovič z uhla ohrozil Košarišťana, no ten bol pozorný a puk vyráža.

09:54
    Po veľkej chybe Košarišťana sa do gólovej príležitosti dostal Handlovský, no triafa iba brankára.

10:52
    Hostia zvýšili aktivitu ale príliš často strácajú puky v strednom pásme.

11:28
    Švihálek prihrával Stupkovi do obrovskej príležitosti, no ten zakončiť nedokázal.

13:00
    Teraz obrovská príležitosť domácich. Jakub Sukeľ našiel osamoteného Paukovčeka, no ten triafa iba brankára.

13:08
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Váňa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

13:30
    Suchého strela bola viackrát tečovaná, no puk napokon bránu minul.

14:08
    Domáci svoju presilovku využívajú. RADOSLAV SUCHÝ od modrej čiary prestrelil všetkom, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Lukáš Paukovček, Patrik Luža.

14:18
    Veľká chyba domácej obrany. Pospíšil pekne našiel TOMÁŠA KLIMENTA, ktorý nemal problém skórovať do odkrytej brány. Asistencie: Tomáš Pospíšil, Lukáš Handlovský.

16:00
    Hostia expresne odpovedali na gól Liptákov a stav zápasu je opäť vyrovnaný.

16:20
    Langhammer sa pekne uvoľnil do útočného pásma. Prihrávkou našiel Hunu, ale ten si puk nespracoval ideálne a v rohu klziska oň prišiel.

17:29
    Aktuálne sa hrá sa z jednej strany na druhú. Ani jeden tím sa do streleckej príležitosti dostať nevie.

18:39
    Vhadzovať sa bude v obrannom pásem Žiliny. Domáci buly vyhrali. Mezovského strelu tečoval Langhammer, ale puk tesne minul bránu.

19:40
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Tvrdoň – 2 min., sekanie).

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Diváci v prvej tretine videli štyri góly. Stav zápasu otvorili hostia v 4. minúte gólom Hruška. Vyrovnať sa o tri minúty podarilo Kriškovi a domáci sa v 15. minúte dokonca dostali do vedenia Suchého strelou od modrej čiary. Liptáci sa dlho netešili a už o pár sekúnd bolo skóre opäť vyrovnané zásluhou Klimenta. Tímy tak do druhej tretiny naskočia za nerozhodného stavu 2:2.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:32
    Langhammer sa po peknej individuálnej práci dostal až pred Tomeka. Jeho zakončenie brankár dokázal vyraziť.

21:07
    Liptáci zatiaľ majú problém udržať sa v útočnom pásme.

21:20
    Huna dostal prihrávku do dobrej streleckej príležitosti. Jeho zakončenie Tomek chytá a hra sa prerušuje.

21:41
    Hostia v plnom počte.

21:56
    Koyš nahodil puk na Tomeka, ale k teču sa nikto nedostal a hra sa tak opäť prerušuje.

22:36
    Po chybe Nádašdiho sa do veľkej príležitosti dostal Rogoň. Jeho zakončenie tesne minulo bránu Liptovského Mikuláša.

23:36
    Vhadzovať sa bude po ľavici Tomeka. Domáci buly vyhrali. Langhammerova strela z otočky trafila iba brankára a a hra sa opäť prerušuje.

24:19
    V protiútoku Liptovského Mikuláša bol Jakub Sukeľ a Paukovček. Ani na dvakrát nedokázali Tomeka prekonať.

25:20
    Liptáci začali druhú tretinu aktívne, ale svoje príležitosti využiť nevedia.

26:15
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Jurík – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

26:30
    Liptáci sa sami pripravili o útočné pásmo nepresnou prihrávkou.

27:05
    Liptáci kombinujú v útočnom pásme, ale do gólovej príležitosti sa zatiaľ nedostali.

27:42
    Domácim sa presilová hra vôbec nedarí. S pukom sú opäť len za vlastnou bránou.

28:15

28:36
    Kriška prekorčuľoval celé klzisko a spomedzi kruhov vystrelil. Tomek jeho zakončenie vyráža.

30:10
    Hostia sú v útočnom pásme. Romanova strela od modrej čiary skončila v Košarišťanovej lapačke.

31:18
    Na oboch stranách je v týchto fázach hry viacero nepresností a o puk sa väčšinou bojuje pri mantineloch.

31:45
    Pospíšil sa krásne uvoľnil v útočnom pásme a spomedzi kruhov vystrelil. Jeho prudké zakončenie bránu tesne minulo.

32:47
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Žiliny. Hostia buly vyhrali. Juraškova prudká strela od modrej čiary minula bránu hostí.

33:37
    Handlovský sa po ľavej strane prebil do útočného pásma a vystrelil. Košarišťan puk chytá do lapačky a hra sa prerušuje.

34:22
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Pacalaj – 2 min., držanie).

34:25
    Liptáci okamžite po vhadzovaní puk vyhodili cez všetky čiary.

34:55
    Žilina mala teraz v neprehľadnej situácii viacero dorážok, ale Košarišťan svoj tím podržal a hra sa prerušuje.

35:31
    Handlovského strelu od modrej čiary Košarišťan vyrazil len pred seba, kde už stál pripravený TOMÁŠ POSPÍŠIL a poslal puk do odkrytej brány. Asistencia: Lukáš Handlovský.

36:37
    Koyš sa z uhla natlačil až pred Tomeka, ale ten bol pozorný a jeho zakončenie zastavil.

37:00
    Piatka pomiešal puk za bránou a snažil sa v dobrej pozícii nájsť Hunu. Prihrávku hostia zachytili.

38:08
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Domáci buly vyhrali. Strela Rudolfa Hunu bola nepresná.

38:59
    Hunove zakončenie spoza brány Tomek vyrazil.

39:27
    Kriška medzi kruhmi našiel Nádašdiho, ale jeho strela nemala dostatočnú razanciu a Tomek s pukom problém nemal.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa hostia dostali do vedenia. V presilovej hre sa k dorážke dostal Pospíšil. Liptáci na tento gól odpovedať nedokázali a tak tímy do záverečného dejstva naskočia za stavu 2:3.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:40
    Vhadzovať sa bude po ľavici brankára Tomeka. Buly vyhrali domáci. Pacalajova strela od modrej čiary bola zblokovaná a puk skončil v rohu klziska.

41:19
    Pri puku sú opäť domáci a vybojovali si vhadzovanie v útočnom pásme.

41:46
    Tentokrát buly vyhrala Žilina a okamžite sa nasťahovala do útočného pásma.

42:18
    Vhadzuje sa po pravici brankára Košarišťana. Mikušova strela skončila len za bránou, kde o puk oba tímy bojujú.

42:40
    Handlovského strelu domáci zachytili a puk poslali mimo nebezpečenstva.

43:20
    Po Tvrdoňovej dobre robote puk putoval priamo na Hrušku, ktorý bol vo výbornej pozícii, ale puk netrafil ideálne.

43:57
    Langhammer bol v úniku faulovaný a rozhodca nariadil trestné strieľanie.

43:57
    Langhammer to vyskúšal blafákom, ale Tomekov betón bol proti jeho zakončeniu a puk vyrazil.

45:02
    Obrovská šanca domácich na vyrovnanie. Strely Koyša a Jakuba Sukeľa leteli tesne vedľa Tomekovej brány.

46:07
    Švihálkovu strelu spoza obrancu Košarišťan chytá a hra sa prerušuje.

46:39
    Uram medzi kruhy poslal puk Matúšovi Sukeľovi, ktorý okamžite prudko vystrelil. Jeho zakončenie triafa len brankára a hra sa opäť prerušuje.

47:14
    Tomek teraz podržal svoj tím po Suchého strele od modrej čiary a Koyšovej dorážke.

48:20
    Mikuš bol v dobrej streleckej pozícii, ale zlomil pri tom hokejku a hostia prišli o puk.

49:33
    Vhadzovať sa bude v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrala Žilina a puk poslal mimo nebezpečenstvo.

50:00
    Kriška sa pokúsil poslať Urama do úniku, ale ten bol dobre bránený obrancami hostí, ktorý mu puk okamžite odobrali.

51:10
    Liptáci zvyšujú aktivitu, ale nedarí sa im využívať gólové príležitosti.

52:10
    Nádašdiho strela Tomekovi vypadla a puk sa začal kotúlať smerom do brány. Obrancovia Žiliny stihli na poslednú chvíľu puk poslať mimo nebezpečenstvo.

53:46

54:12
    Kriška bol v dobrej streleckej príležitosti, ale puk netrafil ideálne a bránu neohrozil.

54:31
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., nedovolené bránenie).

54:53
    Huna z uhla nebezpečne ohrozil bránu Žiliny, ale Tomek bol pozorný a puk vyrazil.

55:45

55:53
    Liptáci majú na hokejkách príliš veľa nepresností, ale snahu streliť vyrovnávajúci gól im uprieť nemožno.

56:30
    Domáci v plnom počte.

57:04
    Uram vybojoval puk za bránou hostí, ale jeho prihrávka na Matúša Sukeľa nebola presná.

57:37
    Neprehľadná situácia pred Tomekom a viacero dorážok. Hra sa napokon prerušuje. Liptáci brankára prestreliť nedokázali.

57:50
    Handlovský našiel v perfektnej streleckej pozícii Klimenta, ale Košarišťan jeho puk s problémami chytá a hra sa prerušuje.

58:50
    Liptáci už hrajú bez brankára.

59:10
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (M. Sukeľ – 2 min., údery).
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Roman – 2 min., údery).

59:10
    Oddychový čas domácich.

59:20
    Liptáci sú pri puku, ale nevedia sa udržať v útočnom pásme.

59:45
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (hráčska lavica – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Huna.

V tretej tretine sa napokon skóre nemenilo a Žilina tak zvíťazila 2:3. Týmto sa s vami lúčim a prajem pekný zbytok večera. (19:25:57)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 7. Kriška (M. Sukeľ, Uram), 15. Suchý (Paukovček, Luža) – 4. Hruška (Tvrdoň), 15. Klimenta (Pospíšil, Handlovský), 36. Pospíšil (Handlovský)

Rozhodčí: Stano, Snášel – Stanzel, Gajan